Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-12-13, 12:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή στησιμο μονομαχοενυδρειου εκτακτως.

επειδη θα στηθει εκτακτως ενα ενυδρειο για ζευγαρι μονομαχους,ψαχνω να βρω καταλληλο δοχειο.

θα γινει παλουνταροκατασταση με φυτα κλπ,αλλα δεν θελω να χρησιμοποιησω τον κυβο που εχω παλι γιατι θαναι καπως στεναχωρα και τα ψαρια ειναι αγρια.

αυτη τη στιγμη σκεφτομαι να παρω αυτο.
ειναι οριακα μικρο στο μεγεθος,αλλα δυστυχως δεν υπαρχει χωρος για μεγαλυτερο τωρα.

σκεφτηκα και τη λιμνη,αλλα ο χωρος δεν βοηθαει δυστυχως...

πως σας φαινεται το χελωνοτεραριο για την κατασταση που περιγραφω?σκεφτηκα και τα δοχεια του ικεα,αλλα θελω να μπορω να βλεπω αυτη τη φορα...

αφου καταληξω σε γυαλα,θα πρεπει να βρεθει και καταλληλο επιπλο για να μην ειναι στο πατωμα.αστα να πανε

σκεφτηκα να φτιαξω ενα diy κλπ,αλλα μεχρι να φτιαχτει,να στεγνωσει και να δοκιμαστει για διαροες,την κατσαμε τη βαρκα...

για ακρυλικο δεν το βλεπω με τις τιμες του πλεξιγκλας,οποτε,σε ετοιμο μαλον...οχι οτι αυτο που εβαλα ειναι φτηνο,αλλα τεσπα.

αν εχετε καμια ιδεα πεστε τη μπας και βρεθει λυση.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-13, 13:02
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Γιώργο καλησπέρα
Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες...

Κάτι κινείται και ίσως σε βολεύει

Οι μονομάχοι ειναι του αλλου Γιώργου να υποθεσω;
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-13, 13:09
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ναι ρε γμτ,του γιωργου ειναι.ειχε κατι ζημιες στο σπιτι λογω απουσιας,και χρειαζεται να φυγουν τα ψαρια αποκει προσωρινα

κοιταξα στις αγγελιες,βρηκα ενα προχτες,αλλα η τιμη ειναι πανω απτο μπατζετ μου προς το παρον.κοιταω μηπως κανω τιποτα φτηνοτερα.και ειναι και το θεμα του χωρου κυριοτερα.κιαυτο που εβαλα στα 70ε δεν ειναι και πολυ φτηνο.
εχει και κατι αλλες απλες γυαλες ομως πιο φτηνες.πρεπει να παω να δω αν υπαρχουνε στο μαγαζι...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-12-13, 13:12
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ρε γμτ,του γιωργου ειναι.ειχε κατι ζημιες στο σπιτι λογω απουσιας,και χρειαζεται να φυγουν τα ψαρια αποκει προσωρινα

κοιταξα στις αγγελιες,βρηκα ενα προχτες,αλλα η τιμη ειναι πανω απτο μπατζετ μου προς το παρον.κοιταω μηπως κανω τιποτα φτηνοτερα.και ειναι και το θεμα του χωρου κυριοτερα.κιαυτο που εβαλα στα 70ε δεν ειναι και πολυ φτηνο.
εχει και κατι αλλες απλες γυαλες ομως πιο φτηνες.πρεπει να παω να δω αν υπαρχουνε στο μαγαζι...
Εγω λέω να ξαναδείς : μια γυάλα στα 45 ευρώ ( απ τα βόρεια)... Αν δεν έχει δωθει

Η συγκεκριμένη που ανέβασες ειναι όντως ακριβη
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-12-13, 13:37
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

προσωρινα,θα χρησιμοποιηθει το μικρο του γιωργου.απλα δεν ξερω επειδη τα ψαρια ειναι αγρια,μην υπαρχει θεμα...
θα δειξει.συν οτι ειναι και απτα ψαρια που θελω πολυ να κρατησω,οποτε πρεπει να γινει κατι καλο.εστω και προσωρινα
-------------------------
την εχω δει,ειναι πολυ καλη περιπτωση,αλλα δεν εχω επιπλο που θα κρατησει τοσο βαρος.
ακομα κιαν δεν τη γεμισω μεχρι πανω.
γιαυτο κοιταω για πιο μικρο,δυστυχως
-------------------------
τωρα που το ξαναβλεπω το 50λιτρο,μαλον κομπλε θαμαστε μαυτο.προσωρινα τουλαχιστον μεχρι να βρεθει κατι αλλο.οταν στηθουνε ολα θα γινει παρουσιαση εδω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 27-12-13 στις 13:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-12-13, 14:38
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

George γιατί δεν κολλάμε ένα καινούργιο???

Να πάμε να πάρουμε τα τζάμια αύριο και να το φτιάξουμε??
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-12-13, 14:42
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παρε γυαλα σκετη http://www.petsupermarket.gr/6695/%C...0x30x40cm.html (46.5Ε η γυαλα)
Βαλτη κατω πανω σε υποστρωμα υπνοσακου http://www.marinlife.gr/index.php?di...oduct_id=32551 (4-5Ε)
Και μετα με την ησυχια σου παρε ξυλα και φτιαξε βαση.
1 πανω και 1 κατω (80χ30), 2 ορθιες (??χ20 και πιο μεσα τοποθετημενες), και 1 πλατη (??χ40 στη μεση). (25 ευρω τα ξυλα)
Βιδες και μαυρο χρωμα.
Μετα αδειασε το πιο πολυ νερο της γυαλας σε βαρελι, σηκωσε τη γυαλα και βαλε τη στη βαση που εφτιαξες.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-13, 15:19
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σπυρο αυτες τις γυαλες εχω σταμπαρει.θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω αν υπαρχει στο μαγαζι.


γιωργο,παιζει κιαυτο σαν λυση το συζηταγα κ με το στελιο για γυαλα 70χ40χ20(η 25)
φοβαμαι το κοψιμο ομως δεν τους εμπιστευομαι καθολου.οταν εφτιαξα το κυβακι το μικρο πουχα κανει,ειδα κιεπαθα να βρω τζαμα να κοβει τζαμια ισια!
-------------------------
τους πηρα τηλ τωρα,υπαρχει μια θα μου την κρατησουνε
χωραει ισα ισα στο μηκος,στο τραπεζακι που εκλεψα απτη μανα μου...
αντε να δουμε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 27-12-13 στις 15:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
παρουσιαση μονομαχοενυδρειου nikos93 Παρουσιάσεις ενυδρείων με Bettas 18 09-06-13 22:06
ΣΤΗΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΟ ChocolatePuma Bettas 31 11-09-12 17:50
παρουσιαση μονομαχοενυδρειου Λάζαρος Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 5 10-04-11 16:39
σωστο στησιμο μονομαχοενυδρειου manos_samos Bettas 9 27-10-10 15:40
Παρουσιαση Πιρανχοενυδρειου... Sta8hs000 Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 8 14-10-09 14:36

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07938 seconds with 14 queries