Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-02-03, 03:05
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή ΕΤΙΜΑΖΩ 10.000 λιτ.

Συνδρομοι ενυδρειακιδες γεια σας . Αν νομιζατε οτι σας απαρνιθηκα κανατε λαθος. Ειμουν αποροφιμενος στη μελετη για την κατασκευη του καινουριου μου ενυδρειου. Εχω να σας κανω βεβεα καποιες χιλιαδες εροτισεις , τι λετε θα με βοιθισετε
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-02-03, 03:21
Entreri1221 Ο χρήστης Entreri1221 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Ειμαι περιεργος ποσα κιλα επιταχυντη θα χρειαστεις για αυτα τα λιτρα χε χε.
__________________
Dimidiochromis compressiceps is the best compression in this world even from the MP3 - Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-02-03, 10:52
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Αμε,προχωρα και ολοι μαζι σου,εισητηριο θα εχει?Βεβαια εγω θα το φτιαξω πρωτος αλλα ενταξει,και ο δευτερος μετραει .Θα στοκαρω το σαλονι μου και τους τοιχους δεν θα τους μονωσω με σκοπο το νερο που θα χανει αργααα να το αναπληρωνω και ετσι να εχω μια πληρη αλλαγη νερου ανα μηνα....Καλο ε?

P.s. Αχ παρηγορια στον αρρωστο
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-02-03, 11:46
Το avatar του χρήστη soza
soza Ο χρήστης soza δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: KEA
Μηνύματα: 898
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soza
Προεπιλογή

Ρε Μπατζανακι, ακουσα καλα? ή μαλλον διαβασα καλα??
10.000 λιτρα ειπες?
Καλα , το σαλονι θα στοκαρεις?
Αχ ρε batza.....τετοια λεγε μας να μας τρελαινεις?
θα κανεις και scuba εκει?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-02-03, 14:14
sijohn Ο χρήστης sijohn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορινθος
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Αυτό δε θα είναι ενυδρείο, θα είναι λίμνη, Περιμένω πρόσκληση για Κέρκυρα, όχι μόνο να το δώ, αλλά και να βοηθήσω.
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-02-03, 15:55
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

Ενδιαφερον ακουγεται!!!!!
για μπες σε λεπτομερειες!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-02-03, 17:59
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Α και που εισαστε μιλαει πολυ σοβαρα!!! Στις λιγες μερες που ειμαι εδω εχει ετοιμασει ακομη και τα σχεδια Η φαση ειναι οτι το Atos δεν χωραει μονομιας τοσες πετρες Βρηκε παντως εναν κολλητο με νταλικα οποτε θα την βολεψει την κατασταση!!!
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-02-03, 18:43
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Φιλοι μου αγαπιμενοι καταρχας να σας πω οτι η ευκερια για ενα τετιο ενυδρειο μου δινετε καθοτην ξεκιναω σε λιγο κερο την οικοδομιση της κενουριας μου κατοικιας. Και αφου θα μπω στο λουκι αποφασισα να αφιεροσω ενα κοματι για την κατασκευη αυτην. Το ενυδρειο αυτο θα εχει μονο την προσοψη κρισταλινη, το υπολιπο θα ειναι φτιαγμενω απο μπετο. Οι διαστασεις του ειναι οι εξεις, 3μ μικος, 2μ ιψος, 1,5μ βαθος. Θα χρισιμοποιησω πολα υλικα που χρισιμοποιουμε στην κατασκευη πισινας, τα οποια μπορω να αγορασω σε τιμες κοστους.Το φιλτραρισμα του νερου θα αναλαβουν δυο μικρα φυλυρα πισινας τα οποια θα γεμισω με τα καταλιλα υλικα. Η θερμανση του νερου θα γινετε μεσο του σιστιματος κεντρικης θερμανσης του σπιτιου με σερπαντινα και τους καταλιλους αυτοματισμους, ηλεκτροβανες ηλεκτρονικους θερμοστατες κτλ. Η κικλοφορια του νερου θα γινετε με τη βοιθια δυο κικλοφοριτων ομιους με αφτους που χρισιμοποιουμε στα σιστιματα κεντρικης θερμανσης, οι οποιοι ειναι εντελος αθοριβοι και πολυ αξιοπιστοι. Τορα αρχιζουν οι εροτισεις ποια θα ηταν η ποιο ηδανικη ανακικλοση του νερου (λιτρα ανα ωρα) σε ενα τετιο ενυδρειο θα ηθελα αν ειναι δινατον ενα οικονομικο προγραμα μην γινω και συνετερος με τη ΔΕΗ. Ποιο θα ηταν το ιδανικοτερο παχος για το ιποστρομα Τη θα μου προτινατε για τον φοτισμο Λετε να ειπαρξει προβλιμα με τον σοβα που θα χρισιμοποιηθει για την επικαλιψη του μπετον λογο του οτι θα περιεχει μεσα καποια χιμικα στεγανοποιησης Αυτα προς το παρον, περιμενω τις απαντισεις σας
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-02-03, 19:13
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Μιας και ακομα εισαι στα σχεδια, θα σου προτεινα να ελλατωσεις το υψος στο εναμισυ μετρο και να πας πιο πισω αν μπορεις. Αυτο και για να ανακουφισεις λιγο την πιεση στο τζαμι, και για πιο ευκολη προσβαση (αν και παλι θα βουτας), και για το φως - που στη συγκεκριμενη περιπτωση θα πρεπει να ειναι Metal halide.
Το κολπο της θερμανσης ειναι γνωστο και πρακτικο.
Δεν ειμαι γνωστης των φιλτρων πισινας - ουτε των κυκλοφορητων που λες.
Το παχος του υποστρωματος, αν μιλας για east african cichlids δεν ειναι σημαντικο απο τη στιγμη που καλυπτει το δαπεδο.
Δεν θα χρειαστει σοβας - οταν στεγνωσει το μπετο μπορει να καλυφθει (καλά) με μια επιστρωση εποξικης κολλας - την ιδια που χρησιμοποιουν στις πισινες.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-03-03, 01:31
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Αγαπιτοι μου φιλοι για σας μετα απο μια μεγαλη περιοδο απουσιας για τεχνικους λογους , ξαναγιριζω στην ομορφη παρεα σας. Σας ευχαριστω για τους χερετισμους που μου στελνετε μεσο του μπατζανακι μου . Τελικα τα 10000 λιτ εγιναν 25000 λιτ . Οπα πλακα κανω 10000 λιτ ειναι αρκετα για την ωρα. Αυτη τη στιγμη ψαχνω να βρω της ποιο συμφερουσες λισεις απο πλευρας καταναλοσης, να μην γινω και συνετερος με τη ΔΕΗ .Αν εχετε να προτηνετε καποιες ηδεες κιριος οσο αναφορα τον φοτισμο. Εχω σκευτει στο σιμιο που θα βρισκετε το ενυδρειο να κανω γιαλινη την οροφη ουτος οστε να φοτιζετε απο το φος της ημερας. Κι ετσι να χρισιμοποιο λιγοτερες ωρες της λαμπες, τι λετε θα κανει δουλια το φος της ημερας
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 18-03-03, 05:14
Nathan.M Ο χρήστης Nathan.M δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Που`σε ρε Batza!!! O Στεφ ήρθε καθόλου απο κει? Θα έρθει πάντως να σε σίγουρος!.Όσον αφορά στην ερώτηση σου για τον φωτισμό, αυτό που ξέρω απο προσώπικη εμπειρία είναι οτι όταν το φώς της ημέρας χτυπά κατευθείαν το ενυδρειό, θα έχεις μεγάλο και ανεξέλεγκτο πρόβλημα με την δημιουργία άλγης!! Ρώτα τον Στέφανο να σου πεί τι τραβήξαμε για να καθαρίσουμε ενα ενυδρείο απο άλγη το οποίο το χτύπαγε το φώς της ημέρας απο ένα τζάμι στην πόρτα!! Δεν καθάριζε ούτε με σπάτουλα!! Ήταν και η σειρά του Στέφανου να καθαρίσει αυτο το ενυδρείο και ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ!!!!!.... Πάντος εάν το ψάξεις καλά το θέμα, είμαι σίγουρος οτι θα βρείς μια λύση. Κατα την γνώμη μου όμως αυτό που θα πρέπει να σε ανησυχεί περισσότερο είναι η μεγάλη κατανάλωση ρεύματος!! Θα είναι κρίμα να ρίξεις τόσα χρήματα και δουλειά σε ένα ενυδρείο, και εκ των υστέρων να καταλάβεις οτι είναι ασύμφορο στην λειτουργία του. Πάντος καλή επιτυχία σε ό`τι κάνεις και χαιρετίσματα στην γυναίκα σου απο την δικιά μου!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-03-03, 20:02
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Που εισε ρε Ναθαν Πως τα περνατε Πιστευω οτι αν το φος της ημερας φοτιζει απο επανο το ενυδρειο δεν θα ειπαρξει ιδιετερο προβλιμα με την αλγη. Στεις λιμνες τι γινετε Λες να πευτει κι εκι σπατουλα Να δοσεις χερετισμους στην σιζιγο και απο εμενα και απο την δικιαμου
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-03-03, 23:57
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Μπατζανάκι μας,
δεν έχουν οι λίμνες τζάμια για να έχουν προβλημα με την άλγη
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-03-03, 02:10
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

ρε χαλβα οι λιμνες δεν εχουνε τζαμια, ομος οι πισινες εχουν μαναρια ξερεις εσι
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-03-03, 17:10
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

παιδια μια ερωτηση απο περιεργεια:
το καλοκαιρι με την θερμοκρασια τι θα γινετε?
(μην βαρατε newbby ειμαι )
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-03-03, 01:21
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Θα χρισιμοποιησω chiler δικης μου κατασκευης. Αυτο που θα ειθελα να με συμβουλεψετε ειναι το εξις, ο ψυκτις που θα ειναι μεσα στο νερο πιραζει που θα ειναι απο χαλκο Οπος επισις και η σερπαντινα για τη θερμανση θα ειναι απο χαλκο, λετε να ειπαρξει πριβλιμα
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-03-03, 02:59
polleni Ο χρήστης polleni δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Σχεδόν σίγουρα. Αν και ο χαλκός αφού οξειδωθεί προστατεύει το εσωτερικό του από περαιτέρω σκουριά, το γεγονός ότι θα οξειδωθεί αρχικά και μάλιστα ανεξέλεγκτα θα σου δημιουργήσει πρόβλημα. Ισως αν τον έβαζες σε άλλο χώρο (κάτι σαν δεξαμενή ας πούμε) ΠΡΙΝ τον βάλεις στο ενυδρείο σου ώστε να βγάλει ό,τι είναι σε άλλο χώρο.

Επίσης θα μπορούσες να τον περάσεις εξωτερικά με κάτι μη τοξικό προστατευτικό (καουτσούκ ;;). Κατά την μεταφορά από τον ένα χώρο στον άλλο (το ενυδρείο σου), αν είναι εξωτερικά μονωμένος, το μόνο που έχεις να προσέξεις είναι να μην πάρει αέρα το εσωτερικό του. Για 10.000 λίτρα μιλάμε ότι θες αρκετή ισχύ. Τολμώ να πω ότι μιλάμε για πάνω από 1 ΗΡ και ίσως πολύ παραπάνω.. οπότε θα πρέπει να κυττάξεις και την ηλεκτρική εγκατάστασή σου.. θες πάρα πολύ ισχύ (ειδικά τον χειμώνα).

Θερμοστάτη μην ξεχάσεις να βάλεις.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-03-03, 16:06
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Για 10.000 λίτρα μιλάμε ότι θες αρκετή ισχύ. Τολμώ να πω ότι μιλάμε για πάνω από 1 ΗΡ και ίσως πολύ παραπάνω.. οπότε θα πρέπει να κυττάξεις και την ηλεκτρική εγκατάστασή σου.. θες πάρα πολύ ισχύ (ειδικά τον χειμώνα).
Ασφαλος μιλας για τις αντλιες κικλοφορια νερου Αυτο που θα ειθελα να ξερω ειναι στο 24ωρο ποσες φορες θα ηταν αρκετο να ανακικλονετε το νερο Αν ξερω αυτο τοτε θα δω τι αντλιες θα χρισιμοποιησω. Γιατι ειδικα το χειμονα
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-03-03, 00:08
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Μπατζα τολμω να πω οτι θα χρειαστεις κατι που να καταφερνει να ανακυκλωνει τουλαχιστον 25.000 λιτρα ανα ωρα! Οντως μιλαμε για αρκετη καταναλωση ρευματως!!! Ξερω οτι δεν τα παρατας ευκολα, αλλα για τσεκαρε τα ολα προσεκτικα
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-03-03, 02:27
polleni Ο χρήστης polleni δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Θέλεις περίπου 7-8000 Watts για θέρμανση και άλλα τόσα για ψύξη (+ χοντρικά περίπου 6000 Ευρω για αγορά των chillers - συντηρητική εκτίμηση, θεωρώντας ότι θα χρειαστείς 2-3 βαθμούς κάτω και όχι περισσότερο). Θες γύρω στα 25-30.000 λίτρα / ωρα (ας πούμε 25000 όπως είπε και ο Στέφανος, το οποίο μας κάνει αλλα 500 Watt χονδρικά). Θέλεις και κάποιο φωτισμό για να το βλέπεις όταν θες, το οποίο μας κάνει περίπου αλλα 2000 Watt (0,2 Watt / λίτρο - μην ξεχνάς το ύψος του ενυδρείου - αντιστοιχεί σε κάτω από 0.1 Watt / λίτρο σε κανονικό ενυδρείο). Σύνολο μέχρις εδώ (από πλευράς ρεύματος) περίπου 9500 - 10000 Watt x 12 ώρες κατά μέσον όρο (η θέρμανση / ψύξη και τα φώτα δεν θα δουλεύουνε συνέχεια) = 5 KWh = 120 KWh / day = 3600 KWh / month = 7200 KWh / bill = 936 Euro / λογαριασμό πάνω από ό,τι πληρώνεις τώρα.. Εννοείται ότι υπάρχουνε εναλλακτικές λύσεις (π.χ. κεντρική θέρμανση) αλλά σε κάθε περίπτωση η ενέργεια που θα χρειαστείς για να κρατήσεις 10 τόννους νερό σε θερμοκρασία 10+ βαθμών πάνω από το περιβάλλον είναι τεράστια. Εκτός του ότι θα πρέπει να έχεις την κεντρική σου θέρμανση ανοιχτή όλη τη μέρα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 27-03-03, 17:07
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Μπατζα αν επιμενεις ακομη να το φτιαξεις υστερα απο αυτην την αναλυτικοτατη εκθεση λογαριασμων που σου εκανε ο φιλαρακος μας ο Γιωργης... εγω παω πασο! Ρε μπατζα μηπως συμφερει να το κανεις θαλασσινο μιας και μενεις μολις 50 - 60 μετρα απο την θαλασσα Λεω μηπως
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-03-03, 23:48
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Διομισι φορες την ωρα το λιγοτερο πρεπει να περασει το νερο απο τα φιλτρα Αυτο ειναι το ποιο μεγαλο προβλιμα. Οχι οτι και τα αλλα δεν ειναι μεγαλα προβλιματα Τα μονα πραγματα που δεν με απασχολουν ειναι η θερμανση και η ψυξη του νερου, διοτι και τα δυο σιστιματα θα τα κατασκεβασω μονος μου, αυτη ειναι η δουλια μου. Η ανακικλοση μας τα χαλαει ολα . Ισος τελικα να μιοσο λιγο τεις διαστασεις του, για να δουμε τι θα δουμε Σε ευχαριστω πολυ Γιωργο για την μελετη, ηταν πολυ κατατοπιστικη
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-04-03, 04:10
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Επειδη βγηκαμε off-topic σε ενα αλλο τοπικ, συνεχιζω εδω, για τις φωτογραφιες που θες να ανεβασεις batza στο διαδικτυο.
Δυστυχως οι περισσοτερες free on line υπηρεσιες, δεν αφηνουν τα αρχεια τους να εχουν απ'ευθειαν συνδεσμο με αλλα sites. (Σε απλα ελληνικα, αν ανεβασεις φωτος σου σε υπηρεσιες οπως της yahoo, tripod, geocities, in.gr κλπ), θα μπορουμε μεν να τις δουμε, αλλά μονο δινοντας εσυ το λινκ εδω, και πατωντας το εμεις για να παμε εκει.
Αν θες να βγαινουν κατευθειαν εδω, θα πρεπει να τις ανεβασεις σε ενα ουδετερο server, οπως αυτον του παροχεα σου.
Αν θες επισης, στειλε μου τις σε ενα email και στις ανεβαζω εδω.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-04-03, 23:27
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Ευχαριστος να σου στιλω Τολη μου μου το προτινε και ο γαυρος προσπαθω να του στιλω δεν ξερω ακομα αν το καταφερα.Στιλε μου το e mail σου αν θελεις και ο θεος βοιθος.Α!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΤΕ ΣΤΑ 520ΛΙΤ. διοτι τα 10000 λιτ ειναι ακομα ιπο σκεψην μετα την μελετη περι καταναλοσης ρευματος κτλ απο τον φιλο Poleni.
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-04-03, 00:01
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Μπατζανακι, το εμαιλ μου ειναι studio@studio.aaquaria.com
Φαινεται κι εδω, κατω απο το μηνυμα μου.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-04-03, 00:19
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Σου εστιλα μολις τορα το ελαβες ο γαυρος παντος δεν ελαβε τιποτα απο οτι καταλαβα
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-04-03, 01:03
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

http://gavrospostman.tripod.com/mype...ite2/id16.html

ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΜΠΑΤΖΑΝΑΚΗΗΗΗ !! ΜΙΑ ΠΗΡΑ -ΜΙΑ ΑΝΕΒΑΣΑ !!
ΣΤΕΙΛΕ ΚΙΑΛΛΕς..
ΦΙΛΙΑ [/url]
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-04-03, 11:16
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Αν και ημαστε οντως ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ φανταζομαι χαρα που θα κανεις ρε Μπατζα τωρα που βγηκε το ενυδρειο στην φορα! Παρακαλω απλα της ερωτησεις για το πως στελνουμε φωτο και θεματα ασχετα με το topic να παρουσιαζονται στον τομεα ΓΕΝΙΚΑ η οπου αλλου ειναι καταλληλο! Την αγαπη μου!
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-04-03, 16:50
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Γαυρε Τολη, Τολη Γαυρε, σας ειπερ ειπερ ευχαριστω
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07751 seconds with 12 queries