Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής

Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής Παρουσιάσεις ενυδρείων Λιμνών Ανατολικής Αφρικής, συζητήσεις για διακόσμηση

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 23-10-16, 18:23
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KostasGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Αρχικές εντυπώσεις από το Fluval 406 πολύ καλές. Έχει πολύ δυνατή ροή. Από θόρυβο, οκ, το περίμενα λίγο πιο αθόρυβο, όχι όμως ότι είναι θορυβώδες. Ίσως να έχει και φυσαλίδες ακόμα μέσα εγκλωβισμένες.

Αυτό δυστυχώς δεν το γλυτώνεις. Ίσως αν φύγει ο αέρας από μέσα (κούνα τον κάδο όπως δουλεύει. Θα δεις να βγάζει μπουρμπουλήθρες (αέρα δηλαδή), επίσης βάλε από κάτω ένα ηχομονωτικό. θα βελτιώσει αρκετά τον θόρυβο.


Σχετικά με τις πέτρες, το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά είχα φάει κόλλημα με τις συγκεκριμένες, πού να τις έβρισκα και αν το πάμε και με κόστος, πόσο θα μου κόστιζε να πάω, να τις μαζέψω κτλ σε χρόνο, βενζίνες κτλ. Με τον Ερμή καθάρισα μπαμ με ένα 30άρι.

Σε μια εκδρομή που θα πήγαινες σε κάποιο ποτάμι βρε....όχι επι τούτου.

Η πλάτη έχει ανοίγματα και περνάνε οι σωλήνες, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Τώρα που έβγαλα το φίλτρο για να το "μπολιάσω" ξεκούμπωσα τις σωλήνες με το εύκολο σύστημα που έχει, δεν είχα κάποιο θέμα. Ελπίζω να μην έχω στο μέλλον αν και δεν νομίζω.

εννοείς από την σχισμή στο πλάι. έτσι όμως σου στρίβουν οι σωλήνες. Επίσης οι σπυράλ σωλήνες σε λίγο καιρό θα θέλουν αλλαγή γιατί δεν καθαρίζουν εσωτερικά.

Σχετικά με την άμμο, πήρα 2 25κιλα και μπήκε το ένα και από το άλλο γύρω στα 7-8 κιλά. Μου έμεινε αρκετή. Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται πολλή, ήθελα να είμαι και σίγουρος ότι τα διαόλια δεν θα ξεθάψουν το τζάμι.

Αυτό που λες με τις λάμπες, ποια από τις 2 προτείνεις να κρύψω, την λευκή ή την ροζ και γιατί να μην την βγάλω εντελώς να ξεμπερδεύω;

Την ροζ την έχω βγάλει τελείως. Παίζω με μια Daylight που αγορασα και τις άλλες τις έχω καταργήσει.

Καμιά καλύτερη λάμπα με πιο ωραίο φωτισμό δεν παίζει να βάλουμε;
Αυτά στα γράφω γιατί τα έχω φάει εγώ στη μούρη....για να μην τραβήξεις και εσύ τα ίδια.
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
tm - Malawi _tm_ Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 35 24-10-14 12:26
malawi 200 lt grkts Malawi 4 25-07-14 23:12
(Malawi) Ενυδρειο malawi 300lt imichal Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 18 11-07-08 15:46
(Malawi) Ενυδρειο malawi 240lt imichal Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 12 06-05-08 22:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13959 seconds with 14 queries