Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-02-05, 16:47
BLUE BIMPWE Ο χρήστης BLUE BIMPWE δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή ερωτηση αναλογιας αρσενικων-θηλυκων

αλλα μια ερωτησουλα που εχω! εχω διαβασει πολλεσ φορες για αναλογια αρσενικων θηλυκων οπως επισης να αγοραζουμε μικρα σε ηλικια ψαρια και να τα μεγαλωνουμε εμεις.ωραια ως εδω.Αν λοιπον θελω να αγορασω 5 frontosa μωρα δεν ξερω το φυλλο τους αρα οταν μεγαλωσουνε μπορει πχ να ειναι 4 αρσενικα και 1 θηλυκο(παραδειγμα) οποτε τσαμπουκαδες κλπ.
ποια ειναι η λυση σε αυτο το προβλημα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-02-05, 17:10
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Τα μεγαλωνεις, δημιουργειται ζευγαρι (ή χαρεμι αναλογως του ειδους) και δινεις τα υπολοιπα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-02-05, 23:13
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Κατ αρχας πρεπει να εισαι φοβερα γκαντεμης για να σου κατσει τετοια αναλογια Εγω προτιμησα να παρω 7 ατομα προκειμενου να κρατησω εναν αρσενικο και να καταφερω να βγαλω τουλαχιστον 3 θηλυκαν (1αρσ. με 3-4 θηλ. θεωρειται ιδανικο γκρουπ) , τα υπολοιπα μετα θα φυγουνε.... Μονο που για να φτασεις σε αυτο το σημειο θα πρεπει να περιμενεις αρκετο καιρο (εκ πειρας πανω απο δυο χρονια) για να μπορεις να τα ξεχωρισεις με ασφαλεια Και επειδη σε αυτο το διαστημα γινονται ψιλο μεγαλα γι αυτο και χρειαζονται τοσα πολλα λιτρα νερο οπως σου ξανα ειπα

Υ.Γ Τι θα κανεις τελικα με το ενυδρειο σου, θα προχωρησεις με αυτο που εχεις Πριν ξεκινησεις αν θες ελα απο το σπιτι μου για να τα δεις απο κοντα, να καταλαβεις ποσο μεγαλα γινονται και ποσο χωρο χρειαζονται ακομη και τωρα και μετα συνεχιζεις Μιλα αν θες και με τον iliova που ειναι και εκεινος κατοχος του ιδιου ειδους και εχει ακομη πιο μεγαλα ατομα απο τα δικα μου

Υ.Γ 2 Οσο για τον τσαμπουκα που ρωτας, τα Cyph. frontosa γενικα δεν ειναι ιδιαιτερα επιθετικα και μεχρι να ερθει ο καιρος που θα κρατησεις μονο τον εναν αρσενικο και να δωσεις τον/τους υπολοιπους, λογικα δεν θα εχεις προβληματα... αρκει και παλι να υπαρχει χωρος
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,02738 seconds with 12 queries