Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 01-04-10, 20:02   #1
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ PET SHOP ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (help)
mill
Junior Member
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 11

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
mill Ο χρήστης mill δεν είναι συνδεδεμένος 01-04-10, 20:02
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Είμαι ένας μικρός μονομάχος και είμαι πολύ χαρούμενος όταν με προσέχουν παιδάκια!

Επειδή είμαι λίγο ευαίσθητος θέλω να σας παρακαλέσω για μερικά πράγματα.


1.Να μου αλλάζετε το νερό της γυάλας μου τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα γιατί μου αρέσει το φρέσκο νεράκι.






αυτο ειναι c/p απο το site καπιου pet shop που βρηκα μεσα στο forum.
μπορει καποιος να μου προτεινη καποιο εμπιστω pet shop στη θεσσαλονικα να παω να δω για ψαρια και να διαλεξω πιο μου αρεσει και επειτα να ψαξω info για το συγκεκριμενω.
για να μην παω οπου νανε και να μου λεει ο καθενας το κοντο και το μακρυ του.



Εμφανίσεις: 3601
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-04-10, 20:05
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Σου στέλνω πμ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-04-10, 20:19
Το avatar του χρήστη satrianius
satrianius Ο χρήστης satrianius δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

και συνεχίζει στο συγκεκριμένο site:

"2. Επειδή το νερό της βρύσης είναι λίγο κρύο και παθαίνω κι εγώ ό,τι και εσείς τα παιδάκια όταν σας κάνει μπάνιο η μαμά και ανοίγει κατά λάθος το κρύο νερό στο ντους, σας παρακαλώ να το αφήνετε περίπου μισή μέρα σε μία κανάτα και μετά να κάνετε την αλλαγή. Με αυτό τον τρόπο εξατμίζονται και τα φάρμακα που έχει το νερό (χλώριο)! "

άντε σιγά σιγά να το εφαρμόζουμε και μεις στα ψάρια μας αυτό
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-04-10, 21:28
mill Ο χρήστης mill δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από satrianius Εμφάνιση μηνυμάτων
και συνεχίζει στο συγκεκριμένο site:

"2. Επειδή το νερό της βρύσης είναι λίγο κρύο και παθαίνω κι εγώ ό,τι και εσείς τα παιδάκια όταν σας κάνει μπάνιο η μαμά και ανοίγει κατά λάθος το κρύο νερό στο ντους, σας παρακαλώ να το αφήνετε περίπου μισή μέρα σε μία κανάτα και μετά να κάνετε την αλλαγή. Με αυτό τον τρόπο εξατμίζονται και τα φάρμακα που έχει το νερό (χλώριο)! "

άντε σιγά σιγά να το εφαρμόζουμε και μεις στα ψάρια μας αυτό

λιγο που το ειδα εχει πολυ γελιο....

περιμενο και αλλες γνωμες....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-04-10, 01:11
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mill Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι ένας μικρός μονομάχος και είμαι πολύ χαρούμενος όταν με προσέχουν παιδάκια!


με αυτο το συνοδευτικο φυλλαδιο το μαγαζι χαριζε καποτε αυτους τους μονομαχους. και τα παιδακια τους επαιρναν ολο χαρα. χαρα που λιγες μερες μετα γινοταν κλαμα γιατι ενω επρατταν οσα προετρεπε το φυλλαδιο οι μονομαχοι πεθαιναν.
αναμεσα στα παιδακια...παιδακι κι εγω (εδω γελαμε) πηρα εναν. δεν ειναι τα 3 ευρω που θα εδινα. σκεφτηκα πως ετσι ισως σωσω εστω και ενα...ποιος θα ειναι ο τυχερος?? νατος!! ενας ωραιος μπλε crwontail μου ετυχε. τελικα ηταν οντως τυχερος. εζησε στην Αλεξανδρουπολη αρκετους μηνες σε ενα φυτεμενο κυβο 30 λιτρων...εγινε τηλεοπτικος αστερας εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread....F0%EF%EC%F0%E7 (ποστ 39)
επειτα μετακομισε στην Αθηνα και αποσο ξερω απο την τελευταια παρουσιαση...πανω απο ενα χρονο μετα συνεχιζει τη ζωαρα του σε ενα καταδικο του ενυδρειο!!
ετσι και καλυτερες θα πρεπει να ειναι οι ιστοριες των μονομαχων. και οχι "εζησε μερικες μερες νωθρος ..μονο για να φαει κινουνταν...και μια μερα "ξαφνικα" πεθανε στη γυαλα του 0,5 λιτρου"...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-04-10, 02:56
Το avatar του χρήστη yannakis
yannakis Ο χρήστης yannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
με αυτο το συνοδευτικο φυλλαδιο το μαγαζι χαριζε καποτε αυτους τους μονομαχους. και τα παιδακια τους επαιρναν ολο χαρα. χαρα που λιγες μερες μετα γινοταν κλαμα γιατι ενω επρατταν οσα προετρεπε το φυλλαδιο οι μονομαχοι πεθαιναν.
αναμεσα στα παιδακια...παιδακι κι εγω (εδω γελαμε) πηρα εναν. δεν ειναι τα 3 ευρω που θα εδινα. σκεφτηκα πως ετσι ισως σωσω εστω και ενα...ποιος θα ειναι ο τυχερος?? νατος!! ενας ωραιος μπλε crwontail μου ετυχε. τελικα ηταν οντως τυχερος. εζησε στην Αλεξανδρουπολη αρκετους μηνες σε ενα φυτεμενο κυβο 30 λιτρων...εγινε τηλεοπτικος αστερας εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread....F0%EF%EC%F0%E7 (ποστ 39)
επειτα μετακομισε στην Αθηνα και αποσο ξερω απο την τελευταια παρουσιαση...πανω απο ενα χρονο μετα συνεχιζει τη ζωαρα του σε ενα καταδικο του ενυδρειο!!
ετσι και καλυτερες θα πρεπει να ειναι οι ιστοριες των μονομαχων. και οχι "εζησε μερικες μερες νωθρος ..μονο για να φαει κινουνταν...και μια μερα "ξαφνικα" πεθανε στη γυαλα του 0,5 λιτρου"...
αληθεια??ετσι ξεκινησε η ιστορια του κυριου??χεχε,χαιρομαι!ναι μια χαρα ειναι,ζει και βασιλευει...μετα την προσθηκη και του λιπασματος τα φυτα εχουν παρει για τα καλα και ολι περναει μεσα απο φυλωσιες και τρυπες...ψαρισια ζωη
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-04-10, 10:43
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ναι ετσι Γιαννη. τους χαριζαν σε μια πλαστικη ορθογωνια "γυαλιτσα" του μισου λιτρου (και ΑΝ) στην εκθεση Ζωοτεχνια. απο εκει ξεκινησε ..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
pet shop GENITORAS Γλυκό νερό - Γενικά 2 09-10-09 17:14
E-Shop????? simon Αρχάριοι γλυκού νερού 26 03-09-09 03:41
Aναζητηση μειωτηρα CO2-Θεσσαλονικη Nik25 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 8 29-03-07 22:47
Αναζητηση ενυδρειου (Θεσσαλονικη) Theo Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 21-12-04 03:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,12079 seconds with 15 queries