Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασπόνδυλα γλυκού νερού > Γαρίδες > Γαρίδες του γένους Caridina

Γαρίδες του γένους Caridina Amano, Sulawesi, CRS, Tiger, Bee, Green, Red nose κλπ

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #12  
Παλιά 15-09-10, 12:26
Το avatar του χρήστη 6981giwrgos
6981giwrgos Ο χρήστης 6981giwrgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 487
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Oi CRS συνεχιζουν εδω και δεκαετιες να ειναι σταθερη αξια τοσο σε ομορφια οσο και σε ιδιαιτεροτητα.
Αν και εχουν περασει αρκετα ειδη γαριδων απο τα χερια μου, οι CRS με γοητευσαν οσο καμια αλλη γαριδουλα. Ιδιαιτερα τωρα που ο πληθυσμος τους ξεπερασε τις 100 στο 200αρι μου, οταν ριχνω φαγητο και μαζευονται ειναι να χαζευεις απο το χρωματιστο χαλι που δημιουργουν !!
Η τιμη που τις πηρες ειναι λογικοτατατη για επαρχια και για τα grades τους.
Εγω να φανταστεις σκεφτομαι να φερω μερικες japan pure breed -SSS Mosura, απο γερμανο εκτροφεα που τις δινει 86ευρω τη μια αλλα και παλι θεωρω οτι η τιμη ειναι λογικη σχετικα με την ποιοτητα τους!
και εγω μολις τις ειδα απο κοντα γιατι μονο απο φωτο τις ειχα δει εμεινα...ειναι υπεροχες. στην αρχη ελεγα να τις βαλω μαζι με red chery αλλα οσω τις παρατιρω θελω να κρατισω μονο αυτες..να μηην βαλω και red chery μεσα.. τωρα για τα 86 ευρο εγω τα θεωρω πολλα για μια γαριδα αν και ειναι αριστης διαλογης.. και πως εισαι συγουρος οτι θα φτασουν ζοντανες χτυπα ξυλο...και πες οτι σπαει ο διαολος το παδαρι του και πεθενουν μερικες τι κανεις σου στελνει αλλες ή σου δεινει τα λεφτα σου πισω?
αα και μια ακομα ερωτηση δεν μπορεις να ανεβασεις το grade με επιλεκτικες αναπαραγογες?
__________________
φιλικα Γιωργος...



ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΡΕΣΕΙ..
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Διατήρηση γαρίδων C.R.S. (Crystal Red Shrimp) klipitiklopos Γαρίδες του γένους Caridina 24 02-03-16 16:02
Προσαρμογη C.R.S. (Crystal Red Shrimp) klipitiklopos Γαρίδες του γένους Caridina 15 02-03-16 01:51
red crystal shrimp σε 60l απορίες nitroqqq Ενυδρεία με ασπόνδυλα 69 07-10-15 16:30
80 λίτρα για red crystal shrimp anttheo Ενυδρεία με ασπόνδυλα 22 17-06-14 12:09

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06117 seconds with 14 queries