Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά

Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 21-12-15, 06:01
Το avatar του χρήστη apostolis.pan
apostolis.pan Ο χρήστης apostolis.pan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2015
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή νεο project

Γεια σας και παλι, μετα απο ατυχημα που ειχα στο γλυκο, αναγκαστηκα να διατηρησω τους τελευτεους μηνες ,ιχθιοσυνθεση-φυτοσενθεση 100λιτρου , σε μολις ενα 60λιτρο. Ευτιχως ολα ειναι καλα χαρη στον αρκετο χωρο βιολογικου υλικου που διαθετει το φιλτρο μου και τα αρκετα πυκνα φυτα που πλεον ειναι μια ζουγκλα .ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ...Δεν μου αρεσει οπτικα, και δεν μου εχει κατσει σωστα το υποστρομα.με αποτελεσμα να μην μπορω να φυτεβω οπου θελω και οπως θελω. ΚΑΙ για αυτο το ενυδρειο πρεπει να διαλυθει και να ξαναστηθει. οποτε

σχεδιαζω οταν εχω την οικονομικη ανεση να κολισω μονος μου και εγω το προτο μου ενυδρειο μιας που πιανουν τα χερια μου , το οποιο θα ειναι απο 120λτ εως 180 λτ .το σκεφτομαι γενικα να το κανω 80 μηκος και να του δοσω λιτρα στο υψος , μιας που το ενυδρειο καθετε στο πατωμα χωρις επιπλο .
ψαρια , θα μπουν προς το παρον τα γκαπυ μου , μιας που δεν μπορω να τα αποχοριστω .
ΑΛΛΑ . σε φυτα θελω βιοτοπο ασιας , επειδη η επομενη ιχθιοσυνθεση θα ειναι ΑΣΙΑΣ
.

ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΧΩ ΣΤΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ
εμπνευσμενο απο μεθοδο walstad. με χωμα αντι για υποστρομα και χαμηλους φωτισμους . μεχρι στιγμης μου παει καλα και ετσι θα ειναι και το επομενο .

μονο που σε αυτο θελω να προσπαθησω να παιξω με γρασιδια , και για αυτο ανοιξα και το ποστ , κυριως για να μαθω,

τι γρασιδια μπορω να βαλω σε ενα χαμηλων απαιτησεων χωρις διοξιδιο και ζουμια γενικα?(αφηνωντας ανοιχτο το ενδεχομενο του να πειραματιστω με τον φωτισμο)*=(ΑΣΙΑ)

επιπλεον, μπορω να αρχησω με drystart ενα ενυδρειο στο οποιο δεν θα μπει διοξιδιο και ουτε υποκαταστατα ζουμια ?(το εχει προσπαθησει καποιος? )

υγ το υποστρομα θα εχει υψος πανω απο 10 ποντους σιγουρα
και ο φωτισμος θα φτιαχτει απο εμενα

υγ 2 το ολο προτζεκτ θα αργησει επειδη τωρα ειμαι ασχημα οικονομικα
ΑΛΛΑ υπολογιζω να γινει εντος του επομενου εξαμηνου .

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας προκαταβολικα , και για την υπομονη σας διαβαζοντας το κατεβατο μου το οποιο δεν το θεωρω πληρη χαχαχα
__________________
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
DIY CO2 project Malawi Lover DIY . Φτιάχτο μόνος σου 78 16-01-13 18:30
Led project 96L+13L GiWrGoS198 DIY . Φτιάχτο μόνος σου 2 31-03-12 21:29
Νέο project! vag0s Malawi 31 11-06-10 17:38
DIY co2 project platy DIY . Φτιάχτο μόνος σου 43 26-04-10 08:24
Neo project! vasilakis Θαλασσινό νερό - Γενικά 4 10-02-08 16:18

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04435 seconds with 14 queries