Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-10-10, 19:08
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή Γωνιακό ενυδρείο

Καλησπέρα σας

Όπως έχω πεί και στο πρώτο θρεντ που άνοιξα η πρώτη επαφή μου με τα ενυδρεία στεφθηκε από πανηγηρική αποτυχία.

Είπα και εγω να ξαναγενηθώ απο τις στάχτες μου και σκέφτομαι να κάνω τα εξής βήματα.

Μιας και έχω κολήσει άσχημα με το θέμα ενυδρείο το υπάρχον μου φένεται τι άλλο, μικρό.'Ομως και ο χώρος στο σπίτι είναι περιορισμένος όπότε σκέφτομαι για γωνιακό.

Το ενυδρείο αυτό θα γίνει mbuna 99% με 2 αν γίνετα 3 χαρέμια και το μικρό θα πάει στο σπίτι της κοπέλας μου και θα γίνει species tank με multies.


Πέρα απο το JUWEL trigon 360 τι άλλο παίζει σ αυτή την κατηγορία? Νόμιζα ότι υπάρχει anubias άλλα πήρα τηλ και μου έλεγε μία κοπέλα ότι νομίζει οτι υπάρχει αλλά δεν είναι και σίγουρη και πως αυτοί το μεγαλύτερο που φαίρνουν σε γωνιακό anubias είναι 190 Λ.

Κηφησιά μεριές το δίνουν το Juwel 850 ευρά με την προσφορά με το 50% δώρα που νομίζω ότι μπορούν να χρησημοποιηθούν αγοράζοντας εξοπλισμό και για τα 2 ενυδρεία.Τσουχτερό μεν αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι τα λεφτά θα πιάσουν τόπο τωρα σε αντίθεση με πρίν που πήγανε χαμένα σε μαμακίες άσχετου πρωτάρη.

Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα αξίζει ή όχι; Υπάρχει περίπτωση να μου βγεί πίο φθηνά άν ψάξω για 2nd hand;

Ελπίζω να μην σας κούρασα!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-10-10, 20:28
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Φιλε μου καλη αρχη σου ευχομαι κ πιστευω οτι τα λαθη μας ειναι το καλυτερο μαθημα.ετσι ημουν κ γω κ φυσικα παρα πολυ αλλοι.το κολλημα ειναι κολλημα κ δυσκολα θα φυγει απτις φλεβες μας.ετσι λοιπον ειχα κ γω ενα κατοσταρη πολυ πριν παντρευτω που το οποιο μπηκε στο γραφειο μου στο σπιτι που μενω τωρα.η αληθεια ειναι οτι δεν το πολυχαιρομουν εκει που ηταν κ ψαχνομουν.η φαση μετρωγε αρκετα οσπου βρηκα χωρο στην τραπεζαρια κ κουμπωσε απιστευτα ενα anubias γωνιακο!εδω κ 3-4 μηνες που ειναι στημενο τα συναισθηματα χαρας μου δεν περιγραφονταΙ οπως επισης κ η υπερηφανια μπροστα σε συγγενεις κ φιλους που το χαζευουν!φυσικα τα ψαρακια μου ειναι τρισευτυχισμενα στο πανεμορφο σπιτι τους κ στις συνθηκες που ζουν.γιαυτο λοιπον προσωπικα οπως πιστευω κ πολυ αλλοι θα σε
προτρεψουν στο να ξαναξεκινησεις ανεπιφυλαχτα.εχουμε ενα μεγαλο εργαλειο στα χερια μας, αυτο το φορουμ που σιγουρα δεν μας αφηνει ποτε ξεκρεμαστους
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-10-10, 20:47
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnbaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου καλη αρχη σου ευχομαι κ πιστευω οτι τα λαθη μας ειναι το καλυτερο μαθημα.ετσι ημουν κ γω κ φυσικα παρα πολυ αλλοι.το κολλημα ειναι κολλημα κ δυσκολα θα φυγει απτις φλεβες μας.ετσι λοιπον ειχα κ γω ενα κατοσταρη πολυ πριν παντρευτω που το οποιο μπηκε στο γραφειο μου στο σπιτι που μενω τωρα.η αληθεια ειναι οτι δεν το πολυχαιρομουν εκει που ηταν κ ψαχνομουν.η φαση μετρωγε αρκετα οσπου βρηκα χωρο στην τραπεζαρια κ κουμπωσε απιστευτα ενα anubias γωνιακο!εδω κ 3-4 μηνες που ειναι στημενο τα συναισθηματα χαρας μου δεν περιγραφονταΙ οπως επισης κ η υπερηφανια μπροστα σε συγγενεις κ φιλους που το χαζευουν!φυσικα τα ψαρακια μου ειναι τρισευτυχισμενα στο πανεμορφο σπιτι τους κ στις συνθηκες που ζουν.γιαυτο λοιπον προσωπικα οπως πιστευω κ πολυ αλλοι θα σε
προτρεψουν στο να ξαναξεκινησεις ανεπιφυλαχτα.εχουμε ενα μεγαλο εργαλειο στα χερια μας, αυτο το φορουμ που σιγουρα δεν μας αφηνει ποτε ξεκρεμαστους
Ποιό anubias έχεις φίλε μου;Είσαι ευχαριστημένος;Δίνουν καμια προσφόρά με την αγορά το;Γενικα για αυτό που πλήρωσες είσαι ευχαριστημένος και πόσο το πήρες αν επιτρέπεται;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-10-10, 21:22
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

Το anubias το 850 εχω.ειμαι αρκετα ευχαριστημενος κ δεν θα το αλλαζα,βεβαια αργησα λιγο να το συνηθισω γιατι οσο κ να το κανουμε ενυδρειο ενυδρειο ειναι το ορθογωνιο,απλως το τριγωνικο ειναι τελεια λυση αναγκης για περιορισμενους χωρους.παντως στιβαρη κατασκευη κ πολυ φινετσατο!ειχε τον ιουνιο προσφορα απο 392 σε 313 κ δωρο η βαση κ το μεγαλυτερο δηλ 1000 απο 445 σε 356 επισης δωρο η βαση!
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-10-10, 21:06
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Μπορεί κάποιος να μου πεί την απόσταση του trigon 350 τις γωνίας του από την κορυφή της καμπής του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρον!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-10-10, 11:44
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Προεπιλογή

http://www.juwel-aquarium.de/en/trigon.htm?cat=23
__________________
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-10-10, 11:53
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Ούπς. 10 φορές μπηκα στο σιτε και δεν είδα τις διαστάσεις!!!!!!!!!Καμία φορά η λαχτάρα να αποκτήσεις κάτι υπερνικά την όραση!!!!!!LOL!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σχέδια Γωνιακό Ξύλινο Ενυδρείο 260lt jpatou DIY . Φτιάχτο μόνος σου 4 16-02-05 00:56
Γωνιακό Ενυδρείο. sakis345 DIY . Φτιάχτο μόνος σου 7 12-02-05 00:04

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04326 seconds with 15 queries