Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων

Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων Παρουσιάστε το κοινωνικό σας ενυδρείο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 09-12-12, 01:51
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

ηντα μα αφηνεται να θεσω ρε κουραμπιε ολο με ξελογιαζετε αντε καλη σας νυχτα,ααα το ενυδρειο απαικτο!ερωτηση γενανε τα τετρα στα ενυδρεια??
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 09-12-12, 02:27
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Παιδια ναστε καλα ειλικρινα ευχαριστω. Οι συζητησεις φυσικα και πιασανε, τζαμπα πρηξιμο;; Για τις ριζες ναι γιατι ναναι ολα "θερμοκηπιο". Ας εχει και λιγο αγριαδα. Και οι καμπομπες σε καποια μεσογονατια εχουν κατι ριζες 10cm μηκος, δεν τις κοβω οι ουκαδες ναι δεν φαινονται εδω, το ενα spray bar ειναι 45 μοιρες κατω, εκει που βαζω τροφη και την στελνει στους καρδιναλιους, οποτε βλεπω ολους ανα ομαδες πανε καθονται λιγο στη δυνατη ροη κανουν το 100αρι τουσ και μετα την κανουν στα ...αποδυτηρια δεξια να ηρεμησουν.

Ο πλεκο την εκανε απτο ενυδρειο αλλα και οι ανσιστρους μια χαρα προτιμηση δειχνουν σε οποια τροφη καταφερει να φτασει στον πατο.

Nazgul και εγω παλευω ασε!! Ξεκινησα με 300ml x2 σακουλακια και κρατιεμαι εκει αποτι φαινεται θελει το χρονο του.

Αποσο ειχα διαβασει στο seriously το προφιλ, για αναπαραγωγη τετρα ειναι δυσκολα τα πραγματα. Γινεται βεβαια αλλα θελει πολυ εμπειρια και προσοχη στα παντα. Σε ξεχωριστη γεννηστρα οχι εδω μεσα.
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 09-12-12, 02:35
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Ασε...δοκιμασα με 200ml το ενα σακουλακι προς το παρον με φρεσκια τυρφη και το παλιο ξεθυμασμενο με 100ml, μηπως και δω προκοπη. Σε 2 εβδομαδες θα μπει και το αλλο με 200ml. Εφτασε 6 το kh χθες, αντε να δουμε. Δεν εχω ψαρια μεσα, ομως, μονο φυτα. Οποτε με παιρνει να "παιξω" λιγο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 09-12-12, 03:04
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Εμπρος στη μαχη για ****** νερα. ·" υπομονη θελει!! Πεσε για υπνο θοδωρη!!! Εχεις 9 ξυπνημα αυριο!!

Edit μα τι προκατελειμενο φορουμ τσκ τσκ. Μ α λ α κ α νερα εγραψα...που πηγε το μυαλο του.
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 14-12-12, 16:14
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Θελω τη γνωμη σας σε μια συμπεριφορα που ειδα σημερα. Στη μεση εχω μια μοπανι αναποδογυρισμενη, κανει σπηλια απο κατω, και με το ρευμα εχουν παει δυο καταπα και εχουν κατσει κεντρο. Στις 12 ανοιγει η πρωτη λαμπα κατα τις 2μιση μουρθε να ταισω τους καρδιναλιους, φαγανε κανονικα και μετα οσο τα παρατηρουσα, πηγαιναν καμια 15αρια για πρωτη φορα κατω απτην μοπανι στη σπηλια σαν να ψαχνουν να φανε κιαλλο. Ωραιο θεμα σουλατσαριζαν κατω απτα φυλλα αλλα δεν τοχουν ξανακανει. Επισης ο ενας ανσιστρους ειναι μεγαλος και αρσενικος, και ειδα οτι και ο δευτερος εβγαλε δυο μικρα κερατα. Μεταξυ τους ειδα οτι πεφτει πολυ κυνηγητο και ο τριτος (μαλλον το θηλυκο, και πριν τα παρω ειχε γεννησει) ειναι κρυμενος. Παιζει να γεννησαν τα ανσιστρους και οι καρδιναλ να τα τρωνε; Η κατι αλλο;
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 15-12-12, 05:58
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

δεν αποκλειεται, τα κοινωνικα τα εχουν αυτα τα προβληματα και οι καρδιναλιοι δε λενε οχι σε ζωντανες τροφες
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 15-12-12, 15:03
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω τη γνωμη σας σε μια συμπεριφορα που ειδα σημερα. Στη μεση εχω μια μοπανι αναποδογυρισμενη, κανει σπηλια απο κατω, και με το ρευμα εχουν παει δυο καταπα και εχουν κατσει κεντρο. Στις 12 ανοιγει η πρωτη λαμπα κατα τις 2μιση μουρθε να ταισω τους καρδιναλιους, φαγανε κανονικα και μετα οσο τα παρατηρουσα, πηγαιναν καμια 15αρια για πρωτη φορα κατω απτην μοπανι στη σπηλια σαν να ψαχνουν να φανε κιαλλο. Ωραιο θεμα σουλατσαριζαν κατω απτα φυλλα αλλα δεν τοχουν ξανακανει. Επισης ο ενας ανσιστρους ειναι μεγαλος και αρσενικος, και ειδα οτι και ο δευτερος εβγαλε δυο μικρα κερατα. Μεταξυ τους ειδα οτι πεφτει πολυ κυνηγητο και ο τριτος (μαλλον το θηλυκο, και πριν τα παρω ειχε γεννησει) ειναι κρυμενος. Παιζει να γεννησαν τα ανσιστρους και οι καρδιναλ να τα τρωνε; Η κατι αλλο;
Προφανώς οι καρδιναλιοι άρχισαν να ξεψαρωνουν κι άρχισαν τις εξερευνήσεις. Ειδικά μετά από τάισμα το συνηθίζουν να κατεβαίνουν και να ψάχνουν στο βυθό.

Αν είχε αβγά η μικρά ο ανκιστρους δεν θα άφηνε να πλησιάσουν.
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 15-12-12, 15:11
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Πειτε μου αν θυμαμαι καλα. Μπορει να ειχα διαβασει καπου οτι οι καρδιναλιοι (ισως και αλλα ψαρια?) γεννανε πανω στα catappa διοτι εχουν καποιες ιδιοτητες τα φυλλα αυτα για τα αυγα? Μου εχει κατσει κατι τετοιο αλλα δεν μπορω να βρω απο που και αν οντως το ειχα διαβασει.

Μολις ειδα το μηνυμα του Κουραμπιε, αυτο σκεφτηκα, οτι οντως μπορει να εχουν γεννησει καποια στα catappa.
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 15-12-12, 15:45
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Χμμμμ καταλαβα. Οκ ευχαριστω παιδια. Οσον αφορα τα καταπα ναι τοχες διαβασει σε ενα αρθρο του seriously fish με ονομα νομιζω "all the leaves are brown". Κοιταξε το μηπως και ειναι αυτο δεν μπορω να ψαξω πολλα απτο κινητο.
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 17-12-12, 17:30
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Καποιες χριστουγενιατικες αποριες εν οψη οτι θα λειπω για καποιες μερες. Θα φυγω απτις 22/12 εως τις 2/1. Η κοπελα μου λογω δουλειας ομως θα ξαναγυρισει σερρες καποιες μερες. Θα ξαναγυρισει στις 26 αρα 4 μερες μονο του το ενυδρειο εκει, και μετα θα ξαναφυγει 30 και θα γυρισουμε μαζι στις 2.

Πριν φυγω (τωρα το σαββατο) θα κανω μια καθιερωμενη αλλαγη 30%, σημερα εκανα και μια μικρη 10-15% που ειχα ευκαιρια. Οποτε απο αλλαγες νερου ειμαι σχετικα καλυμενος. Οσον αφορα την τροφη τωρα. Θα πειραξει πολυ αν δεν φανε αυτες τις 4 μερες και μετα αλλες 4; Σκεφτηκα να τους κατεβασω τη θερμοκρασια 1-2 βαθμους για να πεσει ο μεταβολισμος τους αλλα θα περιμενω γνωμες σας, μπορει ναναι υπερβολικο για τοσες μερες. Αυτοματη ταιστρα δεν εχω.

Τελος βλεπω στο μπροστινο τζαμι ελαχιστη green spot algae. Εδω και εκει οσο ενα κεφαλι καρφιτσας. Απο ιανουαριο θα παρω μπουκαλα co2, να μπω στη διαδικασια να την ξυσω τωρα που θα λειπω η καλυτερα μετα; Κατι αλλο που μπορω να κανω;
Απάντηση με παράθεση
  #131  
Παλιά 17-12-12, 18:18
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ταισε καλα τις μερες πριν φυγεις και μη κανεις τιποτα αλλο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 17-12-12, 18:19
Το avatar του χρήστη Kotsos
Kotsos Ο χρήστης Kotsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.837
Προεπιλογή

Δεν έχουν θέμα 8 μέρες..
δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 17-12-12, 18:51
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Οκ εγινε. Με την αλγη;
Απάντηση με παράθεση
  #134  
Παλιά 17-12-12, 19:02
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Τη βγαλεις δεν τη βγαλεις, παλι εκει θα τη δεις οταν γυρισεις

Αφου θα βαλεις μπουκαλα, θα φυγει τοτε, μην αγχωνεσαι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #135  
Παλιά 17-12-12, 19:25
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ακριβως η σκεψη μου θοδωρη. Οκ τοτε
Απάντηση με παράθεση
  #136  
Παλιά 17-12-12, 21:49
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Βαλε μπουκαλα να δεις προκοπη με φυτεμενο. Γιατι με diy, απο εκει που δεν προλαβαινα να κλαδευω καθε εβδομαδα, εχω προβλημα στη διαχυση καμια δεκαρια μερες και μου ερχεται να το ξυλωσω απο τις αλγες που εσκασαν με τη μια και να το κανω νταμαρι!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 17-12-12, 22:02
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Σωπα ρε....:/ εγω με το diy δεν ειχα παραπονο με εξαιρεση οτι επειδη στρεφω το ενα spray bar 45 μοιρες, εχω μονο το αλλο να αναταρασει επιφανεια οποτε εχω φιλμ. Αλλα ουτως η αλλωσ γιατα λιτρα ειχα ελαχιστο co2 και μετρια διαχυση, τωρα θα δουμε. Θα μιλησω αυριο με τον παναγιωτη απο αθηνα να παρω μια 6κιλη που τις εχει φτηνα. Μετα μανομετρα και βελονα και τελος. Ενα πουλακι μουχε πει οτι εχει diffuser hahaha. Αν θες και εσυ (η οποιος αλλος απο σαλονικα το διαβαζει αυτο) να παρουμε μαζι μπουκαλα, θα μοιραστουμε μεταφορικα.
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 17-12-12, 22:12
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Μωρε ειναι μικρο το δικο μου (60 λιτρα) και δεν αξιζει τον κοπο. Ασε που θελω γενικως ευκολα φυτα για να μην ειμαι ολη την ωρα απο πανω. Ειχα κανει μια αποπειρα στο παρελθον να ειμαι συνεχεια απο πανω και δεν θελω ξανα. Εχω και τρια ενυδρεια (προς το παρον). Θα τη βρω τη λυση, μαλλον, γιατι δεν προλαβα καν να το χαρω ακομα.

Το θεμα ειναι οτι δεν το βαζω στην εισοδο του φιλτρου, οπως κανεις εσυ, αλλα προσπαθησε με διαφορους diffuser. Δεν το βαζω στο φιλτρο για να μην επηρεασει τη βιολογια, μιας που εχω μονο ενα ψαρακι τωρα, μεχρι να μαλακωσει το νερο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 18-12-12, 00:08
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ναι και εγω τη βιολογια τη σκεφτομαι αλλα οπως και να το κανουμε ακομα και με 100 καρδιναλιους, τοσο σιποραξ που εχει εκει μεσα εχει ακομα για να τερματισει η βιολογια ουυυυυ. Τη μπουκαλα δεν θα την βαλω εκει μεσα με καποιον φτιχτο diffuser που θα φτιαξω θα το δουλεψω, καπου το ειδα στο ebay
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 19-12-12, 06:06
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

καλα πας νομιζω.απο ταισμα δεν εχουν αναγκη για 4 μερες κ μετα αλλες 4.το νερο το μαυρισες καθολου?εχεις και τα φυτα ρε γμτ και με "χαλανε" καπως σαυτο τον τομεα αλλα τεσπα.γουστα ειναι αυτακαι ενταξει ειναι πολυ ομορφο οπως ειναι δεν μπορω να πω
Απάντηση με παράθεση
  #141  
Παλιά 29-12-12, 22:42
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή


Ο αγιος βασιλης μου αφησε κατι στο υπογειο του πατρικου μου (βασικα καθοταν εκει αχρησιμοποιητο επι 5+ χρονια). Τι ειναι; Ταχυθερμοσιφωνας. Τελος λοιπον η αναμονη να ζεσταθουν 140 λιτρα νερο απτους 12C στους 25C. 2500W με ρυθμιση θερμοκρασιας θα φροντιζουν να το ζεσταινουν αμεσα.
Σκεφτομαι να τον συνδεσω σε κλειστο κυκλωμα με μια eheim 1250 (στην εξοδο της ωστε να μην ρουφαει το καυτο νερο και ταλαιπωρειτε, αλλα να περνει το κρυο και να τον φυσαει μεσα στον θερμοσιφωνα και με ενα σωληνακι θα ξαναμπαινει μεσα στο βαρελι το οποιο θα το συνδεω με το σωληνα αλλαγης κατευθειαν. Εχει και ρυθμιση θερμοκρασιας αλλα κατωτατη ενδειξη ειναι οι 35C ελπιζω ο ροοστατης να λειτουργει και πιο κατω απο αυτο ωστε να τοχω σταθερα στους 25 και να μην μετραω καν προσεχωντας μην τους ξεπερασει για να το κλεισω. Ξετρελαθηκα οταν τον βρηκα πιστευω θα μου λυσει τα χερια. Η πραξη μενει να δουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 29-12-12, 22:52
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

κοιτα αν ειναι πιεσεος η ελευθερας ροης τι λεει ? και ποσα χρονια ηταν εκτος?
Απάντηση με παράθεση
  #143  
Παλιά 29-12-12, 23:17
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Δεν εχει χρησιμοποιηθει ποτε. Κλειστο σφραγισμενο ηταν. Το εργοστασιο ηταν του πατερα μου και εχουμε πολλα στο υπογειο, καποια κλιματιστικα και θερμοσιφωνες. Και αυτο αναμεσα τους. Ελευθερας ροης ειναι. Βρηκα και μια κεντρικη μοναδα κλιματιστικου απλου και ενος ινβερτερ, θα δω αν μπορω να χρησιμοποιησω καποια καπως με τον stc1000 για να ετοιμασω την ψυξη του ενυδρειου το καλοκαιρι.
Απάντηση με παράθεση
  #144  
Παλιά 29-12-12, 23:20
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

αφου ειναι ελευθερας εισαι αστερι .για το κλιμα που λες προσεχε μη βαλεις χαλκοσωληνα στο ενυδρειο σου μονο.
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 30-12-12, 00:21
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ναι αστα να πανε, σκεφτομαι να τυλιξω με τη χαλκοσωληνα ενα πλαστικο δοχειο 1λιτρου πχ με 2 ρακορ οπου θα γινεται με μια αντλια κυκλοφορια μολις δωσει σημα ο stc και θα περνει μπρος μαζι με τον συμπιεστη. Θα δω εχω χρονο μεχρι τοτε.
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 30-12-12, 02:36
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

εχουμε τετοιο στο εξοχικό Σπυρο ..μαρεσει η ιδεα σου !!! keep going


YΓ δεν μου στέλνεις κανα μικρό κλιματιστικό για το σπιτι?
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 30-12-12, 02:52
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Χαχαχα αν κανεις το βιοτοπικο που λεγαμε και τολμησεις να το κανεις κανονικη λεπτομερεστατη παρουσιαση εδω με πολλεεεες φωτος, θα σου στειλω ενα χαχαχαχαχαχα.
Απάντηση με παράθεση
  #148  
Παλιά 30-12-12, 02:56
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

μην με βάλλεις να κατέβω κατω γιατι πρόσφατα ανακαινηστικε ενα διαμερισμα και ρίξανε κατι τοιχους και εχω τα υλικα ολα χαχαχα
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 30-12-12, 03:44
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

χαχαχα οτι ναναι ειμαστε να το ξερεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 30-12-12, 06:15
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Για οποιον βιαζεται να θερμαινει το νερο και δεν εχει ταχυθερμοσιφωνα περισσευμα, μπορει να παρει αυτο
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49171
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ενυδρειο 60 λιτρα φυτεμενο alexkoun18 Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 6 17-10-12 21:36
βοηθεια!τι αλλο ειδος ταιριαζει με tiger barbs?εχω 10 σε ενυδρειο 125 λιτρα φυτεμενο nikossar Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 30 27-06-12 10:27
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 30 ΛΙΤΡΑ xristaras Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 15 20-02-12 03:43
Το πρωτο μου ενυδρειο φυτεμενο , με γκαπυ tepe Αρχάριοι γλυκού νερού 46 16-06-10 21:06

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10046 seconds with 13 queries