Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-12-06, 12:18
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Talking μερες ζευγαρωματος?χαμος απο γεννητουρια

καλημερα σας,
1)εχω εδω και αρκετες μερες μια θυληκια labidochromis lundu blue μαλλον απο οτι μουειπαν μπουκωμενη, που περιμενω να αφηση τα μικρα της. φαινονται μικρα ματακια στο στομα της, το οποιο ειναι γεματο μεχρι αηδιας. ειναι η δευτερη φορα εδω και 5 μηνες που την εχω μαζι με ενα αρσενικο. την πρωτη μου επεζησαν 9 απο αυτα.
2)εδω κα 2 μερες ενα ζευγαρι protomelas taeniolatus χορευε τον χορο του ζευγαρωματος με το επιβλητηκο αρσενικο να κανει ομορφα τρεμουλιασματα. την κηνηγαγε συνεχως μεχρι που τελικα απο οτι ειδα, μαλλον την αφησε εγκυο. το λεω γιατι δεν εφαγε τις δυο φορες που ταισα τα υπολοιπα.
3)και παλι αυτεσ τισ μερες ενα ζευγαρι cyrtocara moorii κανει προσπαθειες για τυχον ζευγαρωμα. το αρσενικο που εχει αρχηση να κανει ενα καρουμπαλο στο κεφαλι κηνηγαει την θυληκια συνεχως και τις τρεμουλιαζει αλλα αυτη του ριχνει χυλοπιτα. της εχει αλλαξει τα φωτα στο κυνηγη με αποτελεσμα να την δω να κρυβεται καποιες φορες.
σε ενα ενυδρειο 60 λιτρων αν βαλω 2 θυληκιες, protomelas kai cyrtocara(σε περιπτωση που ειναι) με αβγα στο στομα τους θα υπαρχει προβλημα μεχρι να τα βγαλουν? υπαρχουν και 3 μικρα labidochromis 2-3εκ περιπου αποτην προηγουμενη γεννα θα δημιουργηθει προβλημα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-12-06, 21:41
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

¶ντε άντε με το καλο χαζο μπαμπά !!!!!!!!!!
Λύσάξατε στις γέννες ...... μόνο τα δικά μου δεν λένε να ζευγαρώσουν με τίποτα !!!!!

Πάντος για τα γεννητούρια .... ξέρεις ..... εδώ είμαστε ...
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-12-06, 10:21
Το avatar του χρήστη GEORGIOS
GEORGIOS Ο χρήστης GEORGIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 93
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην GEORGIOS
Προεπιλογή Ζευγαρώματα.

Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό το cyrtocara moorii θα στα φτ΄υσει κατα την μεταφορά.Καλύτερα να είσαι σίγουρος ότι τα αυγά έχουν γίνει ψάρια.Επίσης εγώ δεν θα ήμουν σίγουρος για την τύχη τους μα ζί με άλλα ψάρια,καθοτι γεννιούνται πολύ μικρά σε μέγεθος και παντελώς ανυπεράσπιστα.Δύο διαφορετικά haps σε ίδιο ενυδρείο που γεννάνε πολύ πιθανόν να φάνε τα μικρά του άλλου,σε αυτό όμως θα πρέπει να απαντήσει και κάποιος που έχει πειραματιστεί ανάλογα.Θα σου πρότεινα να βάλεις το προτομελας ξεχωριστά για να δείς κιολας κάτι που συμβαίνει με αυτά τα ψάρια όταν βγάλουν τα μικρά που είναι κατι καταπληκτικό.Ta labido ποια ακριβώς είναι που έχεις που λες μπλέ?
__________________
400 LIT Tanganika
600 LIT Malawi Haps
240 LIT Tropheus Moorii
100 LIT labido Yellow small
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-12-06, 11:47
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Talking

τελικα μονο του θα μεινει το προτομελας γιατι απο οτι ειδα εχθες το cyrtocara εφαγε κανονικα, δεν εκανε καλη δουλεια ο αρσενικοσ αλλα απο οτι ειδα συνεχιζει την πολιορκια. μην ξεχασω να σου αναφερω πως τα προτομελασ ειναι απο τα δικα σου GEORGIE που ειχα παρει. τα χρωματα του αρσενικου ειναι φανταστικα, τρελαθηκα με την αλλαγη που εκανε με τον καιρο. το θυληκο εχθες ολο μασαγε αλλα δεν εφαγε. ειμαι περιεργοσ να δω τη καταπληκτικο γινετε με αυτα τα ψαρια που ανεφερες με αγωνια. οσο για τα labidochromis lundu blu ή blue μου τα ειχαν αναφερει, αν μπορεσω θα ανεβασω απο καποια φωτο απο ολλα τα ψαρια. crazyio ετοιμασε χωρο γιατι θα γινει χαμος στο δικο μου, ασε που ειμαι στην σκεψη για μεγαλυτερο ενυδρειο και ψαχνω για πληροφοριες για την κατασκευη του.θα χρειαστω τις γνωσεις σας. κανονιστε να βρεθουμε να τα πουμε, οπως ειδες εχω χωρο για συναντηση.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-12-06, 13:26
Το avatar του χρήστη GEORGIOS
GEORGIOS Ο χρήστης GEORGIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 93
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην GEORGIOS
Προεπιλογή

Ποσα θηλυκά έχεις? Μου ζητάει ένας φίλος και δεν έχω κρατήσει κανένα,αν φυσικά έχεις και πουλάς.
Θα χαζευεις να τα παρατηρείς πώς συμπεριφέρονται σε σχέση με την μάνα τους μετά την γέννα, αλλά κράτα τα μόνα τους με το θηλυκό.

Γιώργος
__________________
400 LIT Tanganika
600 LIT Malawi Haps
240 LIT Tropheus Moorii
100 LIT labido Yellow small
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-12-06, 20:49
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Godlight οπου θές και όποτε θές ....
και σε εσένα και σε εμένα και στον Νίκο χώρος παίζει .. άρα μην σε απασχολεί αυτό ...
Όποτε θες .... τα τηλέφωνά μας τα έχεις ...
Υ.Γ να δείς τα μικρά σου που έχουν ξεθαρέψει και κολυμπάνε με τα δικά μου σαν τρελά ...
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-12-06, 11:01
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

GEORGIE δυστηχως απο θυληκα ενα ειναι το μπουκωμενο που ειναι και μεγαλο γυρω στους 10-11 ποντους(δικο σου) και ενα ακομα που ευελπιστω να ειναι θυληκο(?), ειναι γυρω στους 6-7ποντους αλλα, μοιαζει με το αρσενικο στους ιδιους ποντους και αυτο (ζευγαρι πιστευω). αν εχεις υπομονη να δουμε πως θα παει η εγκυμοσηνη και ευχαριστως να παρεις.
crazyio τετοια λεγε μου να χαιρομαι, αντε να δουμε ποτε!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-12-06, 20:13
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT
crazyio τετοια λεγε μου να χαιρομαι, αντε να δουμε ποτε!
Παρε τηλ όποτε θές ....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-12-06, 10:38
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Thumbs up ξεμπουκωθηκαμε!!!

και ναι ειναι αληθεια, μετα απο σχεδον 19 μερες γεννησαμε και παλι για δευτερη φορα μεσα σε 3 μηνες περιπου. χαμος απο μικρα να σκανε μυτη απο το στομα τις μαμας τους. εκεινη να τα αφηνει ελευθερα και αυτα να κινουνται προς ολες τις κατευθυνσεις. ετρεξα αμεσως σαν χαζος να τα δω γιατι ετυχε και παρακολουθουσα εκεινη την στιγμη ολη την διαδικασια, απο οτι προλαβα να μετρησω υπολογισα γυρω στα 18 αλλα με επιφυλαξη. το βραδι παρατηρωντας τα παλι καποια στιγμη το ειδα και αυτο , η μαμα αρχισε να ρουφαει παλι πισω τα μικρα της στο στομα και τρελαθηκα,λεω παναγια μου τα εφαγε διοτο δεν ετρωγε ολες αυτες τις μερες, αλλα μαλλον για να τα προστατευσει απο οτι υποθετω. τι πραγμα ειναι αυτο, το πρωι σημερα ξυπνωντας τι να δω, ολα παλι εξω απο το στομα και κολυμπουσαν μια χαρα. τι σου ειναι το ενστικτο τις μανας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-12-06, 22:04
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Να σου ζήσουνεεεεεεε
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 11-12-06, 10:34
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

σε ευχαριστω. αντε να δω τι θα γινει και με το προτομελας. σε μερικες εβδομαδες, να παρουν λιγο τα πανω τους τα μικρα, θα ντυθω και θα μοιραζω ψαρακια στο φορουμ με τοσα μικρα .

και ναι ειναι αληθεια, εχθες μολις που μπορεσα να διακρινω κατι μικρα ματακια στο προτομελας που ειναι μπουκωμενω. εχει ερμητικα κλειστο το στομα του και δεν ειναι ευκολο να δεις μεσα του.
και το πιο κουφο, ειναι οτι μολις εχθες ανακαλυψα οτι και μια αλλη labidichromi ceareleus απο τις κιτρινες με τα μαυρα πτερυγια απο πανω ειναι μπουκωμενη με αυγα. λες και ειναι παραμωρφωμενη στο στομα τις. θα γινετε χαμος απο μικρα.
εχω 17 μικρα που μεγαλωνω, 3 μεγαλυτερα απο αλλα γεννα, και 2 που εγκυμονουν, τι θα γινει, μαλλον πρεπει να ετοιμαζω μεγαλυτερο ενυδρειο γρηγοροτερα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη netblues : 19-12-06 στις 11:47
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-12-06, 11:38
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

αντε παλι τα ιδια θα σας πω.
περιμενωντας εδω και μερες με αγωνια ενα θυληκο προτομελας να ελευθερωση τα μικρα του, γιατι ειμουν με το φοβο μην τα χασει, σημερα το πρωι ανακαλυψα ξυπνωντας πως εβγαλε τα μικρα και κυκλοφορουν ανετα μεσα στο ενυδρειο. ενας μικρος χαμος που δεν προλαβα να μετρησω ουτε ποσα ειναι. ταισα στα γρηγορα και εφυγα για δουλεια. αντε να τελειωσω να παω σπιτι να χαζεψω, για εχω μια ολοκληρωτικη εικονα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-12-06, 19:47
panos kerkyra Ο χρήστης panos kerkyra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Περιοχή: kerkyra
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GODLIGHT Εμφάνιση μηνυμάτων
αντε παλι τα ιδια θα σας πω.
περιμενωντας εδω και μερες με αγωνια ενα θυληκο προτομελας να ελευθερωση τα μικρα του, γιατι ειμουν με το φοβο μην τα χασει, σημερα το πρωι ανακαλυψα ξυπνωντας πως εβγαλε τα μικρα και κυκλοφορουν ανετα μεσα στο ενυδρειο. ενας μικρος χαμος που δεν προλαβα να μετρησω ουτε ποσα ειναι. ταισα στα γρηγορα και εφυγα για δουλεια. αντε να τελειωσω να παω σπιτι να χαζεψω, για εχω μια ολοκληρωτικη εικονα.
ΑΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΛΑΜΠΙΔΟΧΡΟΜΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ Η 19Η ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-12-06, 11:44
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

με το καλο και σε σενα.
να τα δεις να κολυμπουν και να τρωνε και θα γινετε χαμος. εμενα και τις 2 φορες στις 20 μερες τα εβγαλε.
μην ξεχασεις να ταισεις και τη μαμα μολις τα βγαλει για να παρει δυναμεις για καποιες μερες, μην αρχισει και τα τρωει απο την πεινα της. καλη επιτυχια.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-01-07, 12:43
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

η λαμπιντο μου ακομα δεν τα εχει αφεισει τα μωρα τησ. εχουν περασει πολλεσ μερεσ και ειναι ακομα μπουκωμενη με μικρα, αφου το στομα τησ ειναι ανοιχτο και φαινονται τα μικρα μεσα.τιγκα ειναι στα μωρα σας λεω.
παλι για 3τη φορα μια labidochromis lundublue ειναι μπουκωμενη.καθε μηνα και μια γεννα παει αυτη. ο αρσενικοσ δεν την αφηνει να παρει ανασα οποτε την βαζω στο ενυδρειο μαζι με τα υπολοιπα.την ταιζω την αφηνω και μπουκωμα.αμαν.
οσο για τισ προηγουμενεσ γεννεσ ολα πηγαν καλα. μεχρι και το προτομελας γεννησε μια χαρα, και ενα σωρο μικρα υπαρχουν στο ενυδρειο το 60αρι μου.αντε να δουμε και την γεννα της λαμπιντο.
χαμοσ σασ λεω.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-01-07, 16:34
andreas K
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Eσαι γεννημενοε εκτροφεας μου φαινεται...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-01-07, 20:27
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Godlight ...γιατί θές να με κάνεις να σε μισήσω ??? πές μου γιατί ??!
Όλοι έχετε λυσάξει στις γέννες τα δικά μου μόνο να κινηγιούντε ξέρουν .... ρε τα άτιμα ..... λέτε να πέρνουν τπτ ??
Μια απο αυτές τις μέρες θα σε πάρω τηλέφωνο για υοθεσίες !!!
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-01-07, 00:14
panos kerkyra Ο χρήστης panos kerkyra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Περιοχή: kerkyra
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Φιλε godlight καλησπερα τελικα αποφασισε να ξεμπουκωσει η λαμπιδοχρομιτσα μου περιπου τα 22 εβγαλε, ολα τα πηγαν καλα με τα μικρα τησ προηγουμενης λαμπιντο που ειχα μαζι τησ μεχρι να ξεμπουκοσει ειμαι πολυ happy τωρα.Στο 60αρι τωρα γινεται χαμως απο πιτσιρικια γυρω στα 35 μετρησα.Αντε παιδια και στους υπολοιπους να γινεται μπαμπαδες,μαμαδες.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-01-07, 10:39
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

πανο καλος τα δεχτηκες και καλοσ να τα μεγαλωσεις. 22! μπραβο της. αρκετα μεγαλη γεννα.η δικια μου ακομα την περιμενω με αγωνια, να δουμε ποτε θα το παρει αποφαση και τα βγαλει. αφου τα βλεπω μεσα στο στομα της να εχουν μεγαλωσει αρκετα ,αλλα δεν θελω να την πιεσω και περιμενω. αντε και σε περισσοτερες γεννες.
crazyio δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει με τα δικα σου. εχε υπομονη. τα δικα μου δεν εχουν ζευγαρωσει ολα τα ειδη. μερικα τα ειχα για πανω απο 5-6 μηνες μεχρι να το αποφασισουν. εδω ενα ζευγαρι cyrtocara που ο αρσενικοσ μαλλον ειναι ετοιμος και κυνηγαει την θυληκια, αυτη δεν του καθεται με τιποτα εδω και 1 μηνα και κατι.
παρε τηλ οποτε θες και τα λεμε.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-01-07, 12:13
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Talking

ναι ναι ειναι πραγματικοτητα, μετα απο αρκετες μερες υπομονης, μολις εχθες το βραδι ειδα την λαμπιδοχρωμη μου να εχει αφησει ολα τα ψαρακια της. απο οτι μετρησα γυρω στα 25 ψαρακια ειναι. τρελαθηκα, πρωτη φορα τοσο μεγαλη γεννα, ολα καλα εκτος απο ενα που ηταν καπως πλαγια, αλλα μετα 3 ωρες περιπου ηταν και αυτο μια χαρα. μεχρι που εφαγαν και ολο το φαι τους.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-01-07, 00:37
panos kerkyra Ο χρήστης panos kerkyra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Περιοχή: kerkyra
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Μπραβο φιλε godlight να σου ζησουν μεγαλη γεννα και σε εσενα να δουμε τι θα τα κανουμε ολα τα πιτσιρικια οταν μεγαλωσουν.Τα δικα μου μεγαλωνουν μερα με την μερα παρα πολυ.Τωρα ετοιμαζετε και η τριτη θυληκια λαμπιντο απο της 4ης που εχω στο 120αρι εχει μεγαλωσει απο κατω το οργανο της σε κανα δυο μερεσ βλεπω παλι party στο ενυδρειο τα λεμε ξανα.....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-01-07, 12:27
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

αντε με το καλο και στην δικια σου.
εγω αρχισα να μοιραζω μερικα απο προηγουμενες γεννες γιατι αλλιως θα χρειαστω πισινα για ολα τα ψαρακια μου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Γεννητουρια firemouth! mikenuke Κιχλίδες Κ. Αμερικής 23 30-12-05 23:27
αδικος χαμος!! GEORGE ARGOS Χρυσόψαρα 2 13-05-05 23:03
ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ dalex Γατόψαρα Ν. Αμερικής 56 30-04-05 16:21
γεννητουρια απο κριμπενσις griffin_23 Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 18 10-04-04 03:55

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06930 seconds with 13 queries