Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-12-05, 19:19
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή Δισκοι στην business class

Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια να μας μπει....... Μολις γυρισα απο το ταξιδακι μου στο Βερολινο και ειμαι στα φορτε μου..... Εκανα τις βολτες μου και στα εκει μαγαζια και τελικα αγορασα και το δωρακι μου..... Βρηκα ενα ζευγαρι δισκων feuer rot 15 εκ σε απιστευτα χαμηλη τιμη και το πηρα..... Εκει ξεκινα και η περιπετεια...... Τηλεφωνο στην Ολυμπιακη του Βερολινου.... Με αψογα γερμανικα συνεννουμαι με την γερμαναρου υπαλληλο.... Θελω να μεταφερω 2 ψαρακια με το αεροπλανο στην Ελλαδα, γινεται;;;;;
-NEIN( οχι) η απαντηση της....Ωχ λεω η Ελλαδα κανει δημοσιους υπαλληλους και τους γερμανους.....
-Γιατι ρωταω, ποιος κανονισμος το λεει; Ευρωπαικη ενωση ειμαστε που ειναι το προβλημα;;;;
-......... θα σας απαντησω αυριο τωρα δεν ξερω......μου ανταπαντα ασθμαινοντας....

(Αυριο) - Γεια σας, σας παιρνω για τα ψαρια
-Γινεται, δεν υπαρχει προβλημα απλα πρεπει να πληρωσετε 14¤ το κιλο για υπερβαρο, και θα μεταφερθουν σε ειδικο τμημα του αεροπλανου για κατοικιδια....Μου απαντησε ταχιστα.....Ειδες που ολα γινονται.....

Παρασκευη ημερα αναχωρησης..... Τα ψαρια σε σακκουλες και οι σακκουλες σε κουτι φελιζολ ετοιμα για ταξιδακι......
Check in, παρακαλω περαστε απο το γραφειο της Ολυμπιακης πρωτα και μετα θα τσεκαρετε...... Λες και με περιμεναν......
Στα γραφεια της ΟΑ με περιμενουν πως και πως, λες και μετεφερα βομβα.... Παρακαλω ανοιξτε το κουτι, το ανοιγω.... Αχ τι ωραια χρυσοψαρα μου λεει η γλυκητατη υπαλληλος..... Δεν ειναι χρυσοψαρα αλλα σπανια ψαρια αμαζωνιου.....Απαντω γεματος περηφανια..... Αυτα τα ψαρια δεν θα ταξιδεψουν μεσα στο κρυο μου λεει , αλλα θα τα παρεις μαζι σου..... Αλλο που δεν ηθελα.......Κλεινω το κιβωτιο και πληρωνω τρια κιλα υπερβαρο, παρολο που το κουτι ζυγιζε σιγουρα παραπανω.....
Ελεγχος χειραποσκευων....... Οι γερμαναραδες με κοιτουν περιεργα..... Τι ειν τουτο μου λενε..... Ψαρακια τους λεω..... Ζωντανα δεν περνουν απο ακτινοβολια ελατε μαζι μας να τα ανοιξουμε..... Με πανε σε ενα απομονωμενο χωρο και τα ξανανοιγω...... Πανεμορφα κοι μου λεει η υπαλληλος και φωναζει και 2 φιλες της να τα δειξει...... (Εχει και τα τυχερα του αλλα ελα που εφευγα και παραμονευε και η κοπελα μου παραδιπλα.... Ξανακλεινω το κουτι και περναω με τιμες απο την ουρα του ελεγχου.... Με σταματαει ο τυπος με το μαραφετι που ελεγχει οσους περνουν τον ελεγχο και με κοιτα περιεργα...... Πεταγεται η ομορφη κοπελια και του σφυραει οτι ειναι απλα δυο πανεμορφα κοι..... Μπορεις να τα ξανανοιξεις να τα δω και εγω;;;;; Ορμαει η κοπελια μου να τον λιντσαρει .....
Τελος παντων μπαινουμε στο αεροπλανο.....
Η γλυκητατη προισταμενη με κοιταει με φρικη....
-Τι ειναι αυτο παλι;;;;;
-Δυο ψαρακια της λεω
-Αλλο και τουτο παλι, τι αλλο θα δω μεχρι να παρω συνταξη.....Αλεξη ελα να δεις τι μας κουβαλησανε παλι.... (Αλεξης ηταν ο πιλοτος)
Ανοιγω τα ψαρια για πολλοστη φορα και τα κανω βολτα στο πιλοτηριο.....Πιλοτοι και αεροσυνοδοι μια παρεα να χαζευουν τα ψαρακια......
-Και που θα τα βαλουμε αυτα τωρα;;;;;
Το κουτι τεραστιο που να μπει;;;;;
-Τετοια ψαρια θα πεταξουν μονο πρωτη θεση απαντα ο πιλοτος.....
Η αεροσυνοδος εννωνει ζωνες και το κουτι με τους δισκους θρονιαζεται πρωτη θεση....
Καπου εδω τελειωνει η περιπετεια και τα ψαρακια μου αυτη τη στιγμη κολυμπανε στο ενυδρειο τους....... Περιπετεια που ομως αξιζε για τετοια ψαρια......και που αποδεικνυει οτι υπαρχουν πολλοι φιλοζωοι στα αεροδρομια και τα αεροπλανα, και θα θελα να τους ευχαριστησω και δημοσια για την καλη θεληση που εδειξαν ολοι και τη βοηθεια που μου εδωσαν.....
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-12-05, 23:11
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Καλως ηρθες!

Να υποθεσω οτι ουτε καν σκεφτηκες να τα βαλεις καραντινα?

αντε να ξενερωνουμαι λιγο!!!!!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-12-05, 00:37
Το avatar του χρήστη ThDam
ThDam Ο χρήστης ThDam δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2004
Περιοχή: Αθήνα-Αργυρούπολη
Μηνύματα: 99
Προεπιλογή

Χαίρομαι πολύ που οι δίσκοι σου κολυμπάνε αυτή την στιγμή στο ενυδρείο σου. Και ταξιδέψανε και πρώτη θέση!
Απλά οι υπάλληλοι του αεροδρομίου του Βερολίνου και οι υπάλληλοι της Ολυμπιακής δεν ήξεραν την διαδικασία που ακολουθείται σε τέτοιες περιπτώσεις. Τα διακοσμητικά ψάρια, όταν ταξιδεύουν σαν αποσκευές, φορτώνονται μόνα τους και με την απαραίτητη προσοχή σε αποθήκη του αεροπλάνου που έχει τις ίδιες συνθήκες με τον θάλαμο επιβατών. Και δεν έπρεπε να πληρώσεις υπέρβαρο, παρά μόνον αν ξεπερνούσες το συνολικό βάρος αποσκευών που δικαιούσαι.
Την επόμενη φορά που θα ταξιδέψεις και θα φέρεις ψαράκια, σίγουρα θα την ξέρουν.
__________________
Θοδωρής
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-12-05, 01:20
ΠΕΤΡΟΣ Ο χρήστης ΠΕΤΡΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-11-2005
Περιοχή: Iωάννινα
Μηνύματα: 72
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΠΕΤΡΟΣ Send a message via Skype™ to ΠΕΤΡΟΣ
Προεπιλογή

..........αρε δισκοι πολυτελειασ λεμε............

καλωσ ηρθεσ και καλοριζικα τα δισκακια..
__________________
Fish lover
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-01-06, 11:15
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Μπραβο!
Περιμενουμε και φωτογραφιες να τους θαυμασουμε κι εμεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ιστορίες αστείες και ΦΡΙΚΗΣ Tolis Γλυκό νερό - Γενικά 28 25-07-07 01:15
τριχούλες στην anubia Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 15 22-12-02 04:43
Συλλογή και Διατήρηση ειδών σαν κατοικίδια Tolis Γλυκό νερό - Γενικά 0 11-12-02 04:00
Sex ratio, συμπεριφορα στην αιχμαλωσια, και άλλα Tolis Γλυκό νερό - Γενικά 0 11-12-02 03:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04607 seconds with 13 queries