Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 17-02-05, 17:09
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή To παλευω αλλα δυσκολα τα πραγματα...

Ωραιοι οι δισκοι δεν λεω αλλα μαλλον θα πρεπει να παραιτηθω απο τη δουλεια για να προλαβαινω να τους φροντιζω...... Απομακρυνα τα μισα ψαρια απο το ενυδρειο , τωρα εχω τους 2 δισκους , 5 sae, 4 γκουραμις και 5 κοριντορας αλμπινο και παλευω με το νερο..... Προσθεσα υλικα στο φιλτρο και τωρα ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗς ΣΥΝΘΕSΗ. ΦΙΛΤΡΟ EHEIM 2028 pro II, 2 θηκες με subtrat pro, το μακαρονι της eheim μια θηκη, τυρφη της prodac χυμα στον πατο του φιλτρου, hylith της Hydor χυμα στον πατο κατω απο την τυρφη και τα συνθετικα σφουγγαρια της Eheim. Αγορα τεστ για PH , Kh, GH και NH3 NO3 και εχει παρει φωτια ο μικρος χημικος. Τα νουμερα μου πλεον που τα μετρω με μεγαλυτερη ακριβεια εχουν το μαυρο τους χαλι. PH 8, KH 11, GH 14 μονο τα νιτρικα και η αμμωνια ειναι σωστα. Εκανα δευτερη αλλαγη νερου 10% με μισο απιονισμενο νερο απο ΣΜ και μισο νερο γεωτρησης με βελτιωτικο νερου. Σημερα θα επαναλαβω. Οι δισκοι μου πανε καλουτσικα ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΝΕ... Ειδικα ο μεγαλος τους ριχνω granules και κανει λες κοι του πεταω πετρες.... Ξεκινησα να εκκολαψω αρτεμιες και πηρα και λιγο συκωτι να τους ετοιμασω. Ενα περιεργο που βλεπω στον μεγαλο δισκο ειναι οτι ωρες ωρες σκοτεινιαζει και φαινονται στο σωμα του κατι μικρα καρουμπαλακια . Τι μπορει να ειναι. Γενικα συμπονεστε με και συν- αγωνιστειτε μπας και δω χαϊρι χωρις να χασω και τη δουλεια μου
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,26987 seconds with 14 queries