Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 09-05-08, 08:21
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Ο λογος που πρεπει να την αποφυγεις?
Βελγικη τροφη ειναι με πολυ καλα συστατικα και επειδη ταιζα αρκετα με αυτη την τροφη μπορω να σου πω οτι ειναι παρα πολυ καλη εταιρεια.Δοκιμασμενη και απο μενα και απο αρκετους πελατες μου.Αυτοι που λενε οτι δεν ειναι καλη που το στηριζουν?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 09-05-08, 15:37
prodigy Ο χρήστης prodigy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2006
Περιοχή: thesalonikh
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

στο οτι εχει μεσα πολλες λιχουδιες για τσιντσιλα οι οποιες το μονο που κανουν ειναι να επιβαPυνουν το ευαισθητο στομαχι των chinchilla,μποpει ακομα να αναπτυξουν πολλυ ευκολα ζαχαpωδη διαβητη απο την γλυκωζη που εχουν ολες αυτες οι λιχουδιες....κανονικα η διατpοφη των τσιντσιλα πpεπει να αποτελειται μονο απο pellets,timothy hay kai alfalfa hay και το πολυ μια φοpa την εβδομαδα ενα μικpo κοματακι απο ειδικες λιχουδιες για τσιντσιλα (κυpiως αποξηpαμενα φpουτα)...οσο για τη πpestige την ταιζα σε ινδικα χοιpιδια οταν εκανα αναπαpαγωγες χωpiς κανενα πpoblhma....συγνωμη για τα γpaματα αλλα κατι επαθε το pliktpologio
__________________
<<see no evil,hear no evil>>
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 30-10-08, 18:48
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ababapanos
Προεπιλογή

εχει κανεις να μας πει,πως ειναι? διαβαζω οτι ειναι πολυ γλυκο ζωακι http://www.rainforest-gr.com/chinchilla.html

να ρωτησω αυτους που εχουν γιατι σκευτομαι να παρω ενα... τελικα το τσιντσιλα μυριζει ασχημα? oxi τοσο αυτο οσο τα ουρα του στο ροκανιδι και γενικα ποσο βρομικο ειναι σαν ζωο? γιατι σε διαφορα σαιτ που διαβασα, εγραφε οτι ειναι απο τα ποιο καθαρα ζωα,και δεν μυριζει καθολου, αλλα ,ας μου πει καποιος που το ζει καθε μερα ,να πει
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 13-11-10, 17:19
vaggos1 Ο χρήστης vaggos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2010
Περιοχή: kavala
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Geia sas paidia pira ena tsintsila kai thelw na ma8w ama mporw na to taisw tt allo ektos apo tin ksira trofi apo petshop pou poulane .karota k tetoia mporw kanei?
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 13-11-10, 17:39
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καλως ηρθες!
μεχρι να απαντησει καπιος που εχει και ξερει στην πρωτη σελιδα αυτου του θεματος εχει κανα 2 λινκ
σε παρακαλω να γραφεις ελληνικα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 14-11-10, 13:25
Το avatar του χρήστη Salvo
Salvo Ο χρήστης Salvo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2010
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Μου επιτρέπετε λοιπόν να μπω κ γω στην κουβέντα σας?! Έχω κ γω ένα τσιντσιλά εδώ κ 2 χρόνια, είναι πολύ καλός,έκανε λίγο καιρό να μας συνηθίσει αλλά τώρα είναι μια χαρά. Δεν μυρίζει σχεδόν καθόλου(με καθάρισμα 1 φορά την εβδομάδα δεν μυρίζεις τίποτα!), είναι χαδιάρης και έχει την πιο απαλή κ την πιο πυκνή γούνα του κόσμου.Είναι δραστήριος κυρίως το βράδυ και του αρέσει η συνήθεια πχ να βγαίνει απ το κλουβί συγκεκριμένη ώρα κάθε μέρα.

Από την άλλλη δαγκώνει κ μασουλάει οτιδήποτε του κινεί την περιέργεια (απαγορεύεται να τρώει κάποια πράγματα)κ αν τον αφήσεις ελεύθερο στο σπίτι θα δυσκολευτείς πολύ να τον πιασεις.
Δεν κάθεται τόσο πολύ στα χέρια σου για να τον χαϊδεψεις όπως τα κουνέλια αλλά αν κατσεις κάτω αρχικά θα έρθει να σε περιτριγυρίσει, θα ανεβει πάνω σου κτλ.Για όποια άλλη απορία στειλε μου πμ να τα πούμε τηλεφωνικώς.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 14-11-10, 17:46
vaggos1 Ο χρήστης vaggos1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2010
Περιοχή: kavala
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

εγω εχω 10 μερες που πηρα ενα και το δινω ξιρα τροφη απο τα pet shop τι αλλο μπορω να το ταισω που να μην πα8ει καποιο προβλημα?
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 07-12-10, 15:36
Το avatar του χρήστη Salvo
Salvo Ο χρήστης Salvo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2010
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Mόνο ξηρους καρπους κ σταφίδες (όχι παραπανω από 4 σταφιδες τη βδομαδα)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03530 seconds with 15 queries