Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-01-14, 20:12
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή Συμβουλές για αγορά ενυδρείου

Καλησπέρα σε όλους χρονιά πολλά και καλή χρονιά.
Ύστερα από λίγο καιρό που ασχολήθηκα με το 30 λίτρο που είχα στην κατοχή μου και μετά από 3 αρσενικά γκαπυ που έβαλα μέσα και μερικά φυτά έχω πλέον την δυνατότητα να μεταβώ σε καινούργιο ενυδρείο και θα ήθελα τις συμβουλές σας για την αγορά ενυδρείου.
Έχω στην διάθεση μου ένα μπάτζετ γύρω στα 200 ευρό και θα ήθελα να με βοηθήσετε περί αυτού.Ο χώρος στον οποίο θα μπει λόγω γραφείου δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερο από το 1 μετρό μήκος.Επειδή έχω δει και αυτό http://www.sera.de/gr/sera-produktwe...o-cube-60.html και η τιμή του πλησιάσει με μεταφορικά κάπου στο πόσο θα ήθελα και την γνώμη σας για αυτό.Επίσης δεν με πειράζει αν πρέπει να χρησιμοποιήσω εξωτερικό φίλτρο μιας και για την βιολογία των ψαριών είναι καλύτερα.
Ευχαριστώ και κάθε πρόταση δεκτή.
Καλή χρονιά σε όλους μας....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-01-14, 20:19
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αφου εχεις χωρο για 1 μετρο ενυδρειο,μπορεις με λιγοτερα χρηματα να βρεις και μεγαλυτερο(σε διαστασεις και λιτρα),και πιο πρακτικο σε "παρεμβασεις" οταν χρειαστει να βαλεις ψυξη με ανεμιστηρακια κλπ.
σε αυτα τα λεφτα παιρνεις και το εξ φιλτρο μαζι με το ενυδρειο κ εισαι κομπλε.
αναλογα το ποσο θα ψαχτεις εδω μεσα,με τα ιδια λεφτα βγαζεις και καποια απτα υλικα που θα χρειαστεις για το στησιμο του.(αμμο,χαλικι,ξυλα,πετρες,κλπ)

μπαινω απτο κινητο κ δε μπορω να σου δωσω λινκς,αλλα περιμενε και θα σου δωσουν οι υπολοιποι πολλα σε λιγο

απτο σερα,εγω θα εμενα μακρυα.υπαρχουνε πολυ καλυτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-01-14, 20:28
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Μια ιδεα ειναι αν μπορεις να πεταχτεις μεχρι Κιφησσια μερια
http://www.waterinn.eu/index.php?opt...=309&Itemid=44
Κανε εγγραφη να δεις τιμες
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-01-14, 20:30
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Να σε καλά θα το ρίξω μια μάτια ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-01-14, 20:33
Το avatar του χρήστη fotislol
fotislol Ο χρήστης fotislol δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2013
Περιοχή: Ωρωπο
Μηνύματα: 80
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην fotislol
Smile

Καλησπερα καλως ηλθες και καλη χρονια. Οχι οτι εχω και πολη εμπειρια αλλα κατα την γνωμη μου θα μπορουσες να φτιαξεις εσυ ενα να παραγκειλεις τα τζαμια να τα κολλησεις και να βαλις εναν καλο εξοπλισμο και τα ψαρια ετσι ωστε να μην ξεπερασεις το χρηματικο ποσο που θελεις! χορια ενοειται της απαραιτητες μετρησης που θα πρεπει να παρις. Ας σου πουν η πιο εμπειρη στον χωρο Καλη συνεχεια απο μενα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-01-14, 20:44
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Καλησπέρα και χρόνια πολλά
Όλως τυχαίως, πριν μερικές άνοιξα ενα θέμα για το στήσιμο ενυδρείου περίπου στα 120λιτρα, προκειμένου να βοηθήσω έναν φίλο

Εκτός από το ενυδρείο, να έχεις στα υπόψη πως θα χρειαστείς λίγα ή πολλά παρελκόμενα, ξεκινώντας απ τα βασικά που ειναι η φίλτρανση, ο φωτισμός και η θέρμανση
Συνδιασμοί μπορούν να γίνουν πολλοί...όρεξη για ψάξιμο να υπάρχει

Εφόσον υπάρχει θέση για να τοποθετήσεις το ενυδρείο, μπορείς απ την παρακάτω πρόταση να αφαιρέσεις το έπιπλο...και να κοιτάξεις τα υπόλοιπα
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...5&postcount=15

Α.Εξωτερικό φίλτρο μπορείς να βρεις φθηνότερο απ αυτό της παραπάνω πρότασης, αρκεί μετά από καιρό να μην μετανιώσεις για την αγορά
Β. Στα "κυκλοφορητής" & "αεραντλία" επίσης μπορείς να βρεις φθηνότερες λύσεις

Προσωπικά εμπιστεύομαι τα παρακάτω καταστήματα για αγορές:
www.igna.gr
www.petcumulus.gr
www.petsupermarket.gr


ΥΓ : Εφόσον μπορείς να πας σε ενυδρείο με μήκος 1 μέτρο, είναι κρίμα να επιλέξεις αυτό της sera
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-01-14, 21:03
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotislol Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα καλως ηλθες και καλη χρονια. Οχι οτι εχω και πολη εμπειρια αλλα κατα την γνωμη μου θα μπορουσες να φτιαξεις εσυ ενα να παραγκειλεις τα τζαμια να τα κολλησεις και να βαλις εναν καλο εξοπλισμο και τα ψαρια ετσι ωστε να μην ξεπερασεις το χρηματικο ποσο που θελεις! χορια ενοειται της απαραιτητες μετρησης που θα πρεπει να παρις. Ας σου πουν η πιο εμπειρη στον χωρο Καλη συνεχεια απο μενα.
Να σε καλά άλλα όταν εδώ ρωτάς και θες να φτιάξεις με διαστάσεις 80χ40χ40 και σου βγαίνει στην τιμή με 8 αρι τσάμι και κόντρες 130 ευρώ ευχαριστώ δεν θα πάρω....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-01-14, 21:11
Το avatar του χρήστη fotislol
fotislol Ο χρήστης fotislol δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2013
Περιοχή: Ωρωπο
Μηνύματα: 80
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην fotislol
Προεπιλογή

χαχα σωστα δικιο εχεις! εγω την γνωμη μου ειπα επιδη ενας φιλος εφτιαξε προσφατα ενα μεγαλουτσικο και του πηγε 100 ευρο
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-01-14, 21:13
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

καλα μην το συζητας.αν δεν εχεις πατερα τζαμα,δεν...

οτι θελουνε ζητανε οι τζαμαδες.ασε που οι περισσοτεροι δε μπορουνε και να κοψουνε τζαμι ισια δηλαδη
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-01-14, 21:14
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και χρόνια πολλά
Όλως τυχαίως, πριν μερικές άνοιξα ενα θέμα για το στήσιμο ενυδρείου περίπου στα 120λιτρα, προκειμένου να βοηθήσω έναν φίλο

Εκτός από το ενυδρείο, να έχεις στα υπόψη πως θα χρειαστείς λίγα ή πολλά παρελκόμενα, ξεκινώντας απ τα βασικά που ειναι η φίλτρανση, ο φωτισμός και η θέρμανση
Συνδιασμοί μπορούν να γίνουν πολλοί...όρεξη για ψάξιμο να υπάρχει

Εφόσον υπάρχει θέση για να τοποθετήσεις το ενυδρείο, μπορείς απ την παρακάτω πρόταση να αφαιρέσεις το έπιπλο...και να κοιτάξεις τα υπόλοιπα
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...5&postcount=15

Α.Εξωτερικό φίλτρο μπορείς να βρεις φθηνότερο απ αυτό της παραπάνω πρότασης, αρκεί μετά από καιρό να μην μετανιώσεις για την αγορά
Β. Στα "κυκλοφορητής" & "αεραντλία" επίσης μπορείς να βρεις φθηνότερες λύσεις

Προσωπικά εμπιστεύομαι τα παρακάτω καταστήματα για αγορές:
www.igna.gr
www.petcumulus.gr
www.petsupermarket.gr


ΥΓ : Εφόσον μπορείς να πας σε ενυδρείο με μήκος 1 μέτρο, είναι κρίμα να επιλέξεις αυτό της sera


Στο ενυδρείο που προτείνεις είναι και η τιμή με το έπιπλο γιατί δεν το αναφέρει ξεκάθαρα αν και το είχα δει μιας και το παρακολουθώ αυτές της μέρες.Το έπιπλο θα το χρειαστώ ξέχασα να το αναφέρω απλός μέχρι τόσο είναι οι διαστάσεις που αναφέρω ότι μπορώ.Και στο καπάκι για την πρόταση που έχεις κάνει δεν αναφέρει για φωτισμό το συγκεκριμένο το καπάκι έχει υποδοχές για αυτές?Γιατί από ότι διάβασα σε συμφέρει περισσότερο να βάλω τ5 από τ8 λόγω οικονομίας.Επίσης θέλω από την αρχή να περιλαμβάνει όλο τον εξοπλισμό τον βασικό ώστε να έχω για αγορά μόνο το εξωτερικό
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 01-01-14, 21:45
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gigas78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο ενυδρείο που προτείνεις είναι και η τιμή με το έπιπλο γιατί δεν το αναφέρει ξεκάθαρα αν και το είχα δει μιας και το παρακολουθώ αυτές της μέρες.Το έπιπλο θα το χρειαστώ ξέχασα να το αναφέρω απλός μέχρι τόσο είναι οι διαστάσεις που αναφέρω ότι μπορώ.Και στο καπάκι για την πρόταση που έχεις κάνει δεν αναφέρει για φωτισμό το συγκεκριμένο το καπάκι έχει υποδοχές για αυτές?Γιατί από ότι διάβασα σε συμφέρει περισσότερο να βάλω τ5 από τ8 λόγω οικονομίας.Επίσης θέλω από την αρχή να περιλαμβάνει όλο τον εξοπλισμό τον βασικό ώστε να έχω για αγορά μόνο το εξωτερικό
Πρώτα απ όλα να ξεκαθαρίσω πως η παραπάνω πρόταση είναι για άλλον, απλά θα μπορουσες να την κοιταξεις αν σε βολευει
Το ενυδρειο ειναι χωρις το επιπλο. Αν δεις πιο κατω, υπαρχει προταση και για επιπλο
Το καπακι εχει θεση για 2 T8, τις οποιες ομως δεν περιλαμβανει

Εξοπλισμο μαμισιο που δεν θα χρειάζεται αλλαγές, εγώ προσωπικά δεν έχω βρει, όσο κι αν έχω ψάξει
Κι εφόσον υπάρχει ανωτατο όριο στα χρήματα, οι επιλογες περιορίζονται
Για να μην παρεξηγηθω. Εννοω πως συνηθως τα πληρη συστήματα, εχουν μετριο φιλτρο, μετριο θερμαντηρα και μετριο φωτισμο
Προσωπική μου επιλογή ειναι να κοιτάω για σκετη γυαλα και να επιλεγω τα υπολοιπα απ το μηδεν
Αν θες κατι ολοκληρωμένο δες και στα petcity με όλες τις παραπάνω επιφυλάξεις
πχ http://www.petcity.gr/product/AQUATL...-23400295.html

Edit : Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες...ποτέ δεν ξέρεις τι φέρνει ο Αγ. Βασίλης!!!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ChocolatePuma : 01-01-14 στις 21:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-01-14, 22:30
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου εχεις χωρο για 1 μετρο ενυδρειο,μπορεις με λιγοτερα χρηματα να βρεις και μεγαλυτερο(σε διαστασεις και λιτρα),και πιο πρακτικο σε "παρεμβασεις" οταν χρειαστει να βαλεις ψυξη με ανεμιστηρακια κλπ.
σε αυτα τα λεφτα παιρνεις και το εξ φιλτρο μαζι με το ενυδρειο κ εισαι κομπλε.
αναλογα το ποσο θα ψαχτεις εδω μεσα,με τα ιδια λεφτα βγαζεις και καποια απτα υλικα που θα χρειαστεις για το στησιμο του.(αμμο,χαλικι,ξυλα,πετρες,κλπ)

μπαινω απτο κινητο κ δε μπορω να σου δωσω λινκς,αλλα περιμενε και θα σου δωσουν οι υπολοιποι πολλα σε λιγο

απτο σερα,εγω θα εμενα μακρυα.υπαρχουνε πολυ καλυτερα.
Όποτε μπορέσεις στείλε μου σε παρακαλώ το link..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-01-14, 22:39
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=76750

φιλτρο,για αρχη μπορεις να κρατησεις το δικο του.αν οχι,υπαρχουνε προτασεις κιεκει.και απο αγγελιες,αλλα κ καινουρια με λιγο ψαξιμο.
απλα στο καινουριο μπορει να πλησιασουμε λιγο περισσοτερο το οριο του μπατζετ σου.
αυτο αν το παρεις απο ελλαδα.αν το παρεις απο εξωτερικο αλλαζει το θεμα.ειναι πιο φτηνα.(αναλογως και απο που θα το παρεις φυσικα)

αλλα αν κρατησει ςτο εσωτερικο για αρχη(που δεν ειναι κακο)
με ολα τα υπολοιπα λεφτα,καλυπτεις ολα τα υπολοιπα.τεστ,τροφεσ,υλικα για το στησιμο κλπ.ισως και τα ψαρια.

αν μας πεις τι ψαρια εχεις στο νου σου να βαλεις θα βοηθουσε με τις επιλογες...

δεν ξερω τι ακριβως εχεις στο μυαλο σου και τι θες να κανεις,αλλα προσωπικα αποφευγω να αγορασω καινουρια πλεον και προτιμω τις αγγελιες.εκτος αν ειναι αναγκη και δεν βρισκω.(οπως προσφατα καλη ωρα)

αλλα στις αγγελιες εδω μεσα βρισκεις διαμαντια
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-01-14, 22:51
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Για το συγκεκριμένο μιας και ψάχνω θα ήθελα την γνώμη σας σαν εταιρία η αν το έχει κανένας στην κατοχή του http://www.petsupermarket.gr/6906/%C...E%BF-128l.html
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-01-14, 23:03
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δεν το ειχα ποτε,αλλα δεν μου φαινεται κακο...
ειχα anubias απο petcity που ειναι εξισου κινεζικα και ητανε μια χαρα.ισως να ητανε και το καλυτερο ενυδρειο που ειχα μεχρι τωρα για την ακριβεια...

καλυτερο (για μενα παντα) και απτο 60αρι juwel(σαν κατασκευη).

αμφιβαλω οτι θα περιλαμβανεται και το επιπλο,αλλα καντους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους και για το παχος του τζαμιου.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-01-14, 15:24
Το avatar του χρήστη Gigas78
Gigas78 Ο χρήστης Gigas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Περιοχή: Καβαλα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτα απ όλα να ξεκαθαρίσω πως η παραπάνω πρόταση είναι για άλλον, απλά θα μπορουσες να την κοιταξεις αν σε βολευει
Το ενυδρειο ειναι χωρις το επιπλο. Αν δεις πιο κατω, υπαρχει προταση και για επιπλο
Το καπακι εχει θεση για 2 T8, τις οποιες ομως δεν περιλαμβανει

Εξοπλισμο μαμισιο που δεν θα χρειάζεται αλλαγές, εγώ προσωπικά δεν έχω βρει, όσο κι αν έχω ψάξει
Κι εφόσον υπάρχει ανωτατο όριο στα χρήματα, οι επιλογες περιορίζονται
Για να μην παρεξηγηθω. Εννοω πως συνηθως τα πληρη συστήματα, εχουν μετριο φιλτρο, μετριο θερμαντηρα και μετριο φωτισμο
Προσωπική μου επιλογή ειναι να κοιτάω για σκετη γυαλα και να επιλεγω τα υπολοιπα απ το μηδεν
Αν θες κατι ολοκληρωμένο δες και στα petcity με όλες τις παραπάνω επιφυλάξεις
πχ http://www.petcity.gr/product/AQUATL...-23400295.html

Edit : Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες...ποτέ δεν ξέρεις τι φέρνει ο Αγ. Βασίλης!!!
Ξερεις ακριβως στις λαμπες ποσο μηκος εχει το καπακι για να υπολογισω λιγο της λαμπες που θα χρειαστει?Τ8
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Στρώσιμο Ενυδρείου / Συμβουλές Bill Bizkit Αρχάριοι γλυκού νερού 40 31-08-11 15:27
Συμβουλές για στήσιμο ενυδρείου 100x40x40 160 λίτρα John-g Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 24 19-07-10 21:38
Προτάσεις/Συμβουλές για τον καθαρισμό των τζαμιών του ενυδρείου gfdimopo Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 31-10-07 23:14
συμβουλές για δημιουργία ενυδρείου για μονομάχο sira Bettas 21 25-02-07 21:19
θερμή παράκληση για συμβουλές περί 'σουλουπώματος' ενυδρείου pavloukos Γλυκό νερό - Γενικά 8 02-05-03 11:00

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06734 seconds with 13 queries