Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-10-12, 13:32
dimitris1006 Ο χρήστης dimitris1006 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2012
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 125
Smile Ενυδρείο 28 λύτρα.

Γεια σας

Έχω ένα ενυδρείο 28 λύτρα (48*20*30)τι ψαριά μπορώ να βάλω και ποσά περίπου;

Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' μπορώ να βάλω ή ποια άλλα φυτά μου προτείνεται να βάλω;

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-10-12, 13:46
Malawi Lover Ο χρήστης Malawi Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Περιοχή: Κοζάνη-Γρεβενά
Μηνύματα: 565
Send a message via Skype™ to Malawi Lover
Προεπιλογή

Σε 28 λιτραα...λιγο δυσκολο να βαλεις ψαρι..! Μονο "μονομάχο" (beta fish) μπορεις να βαλεις κι αυτο με επιφύλαξη! Αλλαα...μπορεις να το κανεις ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ γαριδαδικο με το καταλληλο διαβασμα!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-10-12, 14:20
dimitris1006 Ο χρήστης dimitris1006 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2012
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

Έχω βάλει 3 Guppy τα 2 θηλυκά.Από φυτά Vallisneria red και 3 ριζες κερατόφυλλο τα οποία έχουν αρχίσει και μαραίνονται μια βδομάδα είναι που τα έχω βάλει.Γιατί γίνετε αυτό;Στο ενυδρείο υπάρχει μονό χαλίκι και χθες τους έβαλα Sera flopeplus.Θα έπρεπε να τους βάλω και sera florena;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-10-12, 14:27
Malawi Lover Ο χρήστης Malawi Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Περιοχή: Κοζάνη-Γρεβενά
Μηνύματα: 565
Send a message via Skype™ to Malawi Lover
Προεπιλογή

Τα guppy ΔΕΝ μπένουν σε αυτα τα λιτρα! Σε 60+ λιτρα τουλαχιστον! Οπως ειπα 28 λιτρα ειναι καλα για γαριδαδικο...!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-10-12, 14:34
dimitris1006 Ο χρήστης dimitris1006 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2012
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

ο petshopas μου είπε ότι μπορώ να βάλω και αλλά ψαριά και διαφορετικού είδους.Και γιατί δεν μπαίνουν αφού είναι μικρόσωμα ψαριά;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-10-12, 14:36
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

τι φυτα εχεις..το φίλτρο σου ειναι στρωμένο/.?? θερμοκρασία?...φωτισμός?..τι και ποσες ωρες...τα γκάπυ σου πρέπει να τα αποχωριστείς...εκτός του οτι ειναι λίγα τα λίτρα,αν αρχίσουν να γεννάνε θα εχεις πρόβλημα...μπορείς σε αυτα τα λίτρα να βάλλεις εναν μονομάχο και κανένα σαλιγκάρι (πχ zebra snail) ή να κάνεις υπομονή να στρώσει ο βυθός και να βάλλεις γαριδουλες !
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-10-12, 14:38
Malawi Lover Ο χρήστης Malawi Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Περιοχή: Κοζάνη-Γρεβενά
Μηνύματα: 565
Send a message via Skype™ to Malawi Lover
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris1006 Εμφάνιση μηνυμάτων
ο petshopas μου είπε ότι μπορώ να βάλω και αλλά ψαριά και διαφορετικού είδους.Και γιατί δεν μπαίνουν αφού είναι μικρόσωμα ψαριά;
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν ρωταμε τον πετ σοπα "τι ψαρια να βαλω?"! ΟΤΙ και να σου πει ψεμα θα ειναι! Αυτοι το μονο που θελουν ειναι να πουλησουν ! Χεστ***καν αν σου πεθανουν τα ψαρακια!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-10-12, 14:39
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris1006 Εμφάνιση μηνυμάτων
ο petshopas μου είπε ότι μπορώ να βάλω και αλλά ψαριά και διαφορετικού είδους.Και γιατί δεν μπαίνουν αφού είναι μικρόσωμα ψαριά;
ΚΑΝΟΝΑΣ Νο1 ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ τι λεει ο πετσοπας....μπορεί να σου πουλήσει και ταριχευμένο δεινόσαυρο που συνδέεται με αεραντλία για να βγάζει μπουρμπουλήθρες .....,διάβασε,ενημερώσου και θα αγοράζεις ΜΟΝΟ οτι θέλεις εσυ και βλέπεις οτι κάνει....ξεκίνα απο τα υπομνήματα των αρχαρίων (κατηγορια ΑΡΧΑΡΙΟΙ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ, μετα απο το ΓΛΥΚΟ ΝΕΡΟ ΓΕΝΙΚΑ και οτι δεν καταλάβεις εδω ειμαστε να εξηγησουμε)...


δεν κάνουν για τον απλούστατο λογο οτι τα λίτρα ειναι λιγα αρα ασταθείς παράμετροι νερού (ειδικα για κάποιον αρχάριο) + του οτι αυτα τα ψαρακια στη φύση ζουν σε αρκετα κυβικα νερο...το μικρο μεγεθος(αυτων και αλλων ψαριών) δεν σημαίνει οτι νιωθουν ανετα και σε μικρα ενυδρεια !
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-10-12, 14:48
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Malawi Lover Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν ρωταμε τον πετ σοπα "τι ψαρια να βαλω?"! ΟΤΙ και να σου πει ψεμα θα ειναι! Αυτοι το μονο που θελουν ειναι να πουλησουν ! Χεστ***καν αν σου πεθανουν τα ψαρακια!

ηρεμησε καμαρι μου και εσενα οταν σου λεγαμε κατι ετσι εκανες δεν χρειαζεται να τον αποπερνουμε τον φιλο μας πιο χαλαρα απανταμε
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-10-12, 14:59
dimitris1006 Ο χρήστης dimitris1006 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2012
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

Καταρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια και τις πληροφορίες και δεύτερον κάλο θα ήταν απαντάτε σε χαμηλότερο τόνο.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-10-12, 15:05
Malawi Lover Ο χρήστης Malawi Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Περιοχή: Κοζάνη-Γρεβενά
Μηνύματα: 565
Send a message via Skype™ to Malawi Lover
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
ηρεμησε καμαρι μου και εσενα οταν σου λεγαμε κατι ετσι εκανες δεν χρειαζεται να τον αποπερνουμε τον φιλο μας πιο χαλαρα απανταμε

Χαλαρα απαντησα...δεν ειχα καμια προθεση να αποπαρω κανεναν!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-10-12, 15:05
Το avatar του χρήστη bloskas
bloskas Ο χρήστης bloskas δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.176
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
ηρεμησε καμαρι μου και εσενα οταν σου λεγαμε κατι ετσι εκανες δεν χρειαζεται να τον αποπερνουμε τον φιλο μας πιο χαλαρα απανταμε
και ελεγα να το πω να μην το πω..
φιλε dimitris1006 μην τρομαζεις! διαβασε αν θελεις τα θεματα του φορουν για τους αρχαριους και το στρωσιμο του ενυδρειου και καλο θα ηταν αν θελεις να κρατησεις τα γκαπυ να δωσεις τα θυληκα και να κρατησεις 2-3 αρσενικα.
αν βρεις και καποιον να σου δωσει μπολι δλδ νερο απτο στρωμενο ενυδρειο του ακομα καλυτερα.
μπραβο σου παντως που μπηκες να ρωτησεις!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-10-12, 15:08
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloskas Εμφάνιση μηνυμάτων
και ελεγα να το πω να μην το πω..
φιλε dimitris1006 μην τρομαζεις! διαβασε αν θελεις τα θεματα του φορουν για τους αρχαριους και το στρωσιμο του ενυδρειου και καλο θα ηταν αν θελεις να κρατησεις τα γκαπυ να δωσεις τα θυληκα και να κρατησεις 2-3 αρσενικα.
αν βρεις και καποιον να σου δωσει μπολι δλδ νερο απτο στρωμενο ενυδρειο του ακομα καλυτερα. [COLOR="rgb(46, 139, 87)"]το μπόλι δεν ειναι νερό αλλα βιολογία-μούργα (αυτο που βγαίνει οταν στίβουμε τα σφουγγάρια του φιλτρου μας) ή αλλιως μικροποσότητα βιολογικού υλικου που παίρνουμε απο ήδη στρωμένο φίλτρο και το βάζουμε σε αλλο..με το να βάλλεις απλα νερο απο αλλο ενυδρείο δεν κανεις κατι[/COLOR]
μπραβο σου παντως που μπηκες να ρωτησεις!
.....
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-10-12, 15:09
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Malawi Lover Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαλαρα απαντησα...δεν ειχα καμια προθεση να αποπαρω κανεναν!

ξερω οτι δεν το κανεις απο προθεσει αλλα απο ενθουσιασμο αλλα ομως το παληκαρι που φενεται οτι του φωναζεις δεν φταιει σε τιποτα γιαυτο χαλαρα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-10-12, 15:15
Το avatar του χρήστη bloskas
bloskas Ο χρήστης bloskas δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.176
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
εγω το ξερω δικε μου.. τι ηθελες να κατσω να γραψω τωρα ολα αυτα, κατσε να μπει να διαβασει τα βασικα πρωτα 16 χρονων ειναι το παιδι.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-10-12, 15:27
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

αυτα ειναι τα βασικα....γιατί αν τα διαβάσει απο τώρα λάθος..πάει μετα...εντελώς φιλικά δεν εχω κάτι μαζί σου..απλα πρέπει καποιες φορές να εχουμε την υπομονή εστω να γράψουμε παπαγαλία τα πιο βασικα...
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-10-12, 15:43
dimitris1006 Ο χρήστης dimitris1006 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2012
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

καλά τέλος πάντων.θα μου πείτε για τα φυτα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-10-12, 15:50
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

ΤΙ φωτισμό εχεις......η cuba θέλει co2,υποστρωμα κια πολυ καλό φωτισμό..και αν πιάσει...καλύτερα βάλλε ευκολα φυτα
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-10-12, 15:53
Malawi Lover Ο χρήστης Malawi Lover δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-09-2012
Περιοχή: Κοζάνη-Γρεβενά
Μηνύματα: 565
Send a message via Skype™ to Malawi Lover
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris1006 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά τέλος πάντων.θα μου πείτε για τα φυτα
Κατσε ρε φιλε... το "καλα τελος παντων" που πηγενε? Τα παιδια προσπαθουν τα σου δωσουν συμβουλες κ εσυ (αν καταλαβα καλα) ειρωνευεσαι??
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-10-12, 16:14
Το avatar του χρήστη Timekeeper
Timekeeper Ο χρήστης Timekeeper δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2012
Περιοχή: Boloς
Μηνύματα: 213
Send a message via Skype™ to Timekeeper
Προεπιλογή

Λοιπον δημητρη προσφατα εστησα ενα ενυδρειο 30 λτ το οποιο ειναι σχετικα ιδιο με το δικο σου σε χωριτηκοτητα και θα σου προτεινα πριν κανεις το οτιδηποτε να στρωσεις πρωτα το ενυδρειο σου εαν δεν ειναι ηδη στρωμενο, βρισκοντας τα υπομνηματα απο το φορουμ μας για να μην ταλειπωρησεις τα φυτακια και τους οργανισμους που σκεφτεσαι να βαλεις!Δευτερον οπως σ ειπανε και τα παιδια μπορεις να βαλεις ευκολα φυτα για αρχη και να μην μπλεξεις ακομη οντας αρχαριος με co2 λιπασματα και αλλα!Τα λυτρα σου σε περιοριζουν στο να φιλοξενησεις γκαπακια ασχετα εαν ειναι μικροσκοπικα και θα δυσκολευτεις και πολυ στο να κρατησεις τις σταθερες στο ενυδρειο σου!Μονομαχο θα μπορουσες να βαλεις αλλα και παλι ειναι λιγα τα λυτρα και μαλλον παλι θα εχεις προβληματα, οποτε μπορεις καλιστα να βαλεις σαλιγκαρακια και γαριδες τα οποια πραγματικα τα σπανε [Στην αρχη τα σνομαπαρα πολυ ]...Οσο για τα πετ σοπ πραγματικα ειναι ελαχιστοι οι επαγγελματιες που θα ενδιαφερθουν για το σωστο στησιμο του ενυδρειου σου οποτε προσοχη !!!!! Φιλικα Γιωργος! Υ.γ το κερατοφυλο δεν θελει ενισχυση απο λιπασματα καθως αποροφα τα νιτρικα σαν σκουπα οποτε μαλλον δεν παει κατι καλα με τα Ν03 σου ι καποια αλλη παραμετρος σου το κατεστρεψε!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 16-10-12, 08:42
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Timekeeper Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον δημητρη προσφατα εστησα ενα ενυδρειο 30 λτ το οποιο ειναι σχετικα ιδιο με το δικο σου σε χωριτηκοτητα και θα σου προτεινα πριν κανεις το οτιδηποτε να στρωσεις πρωτα το ενυδρειο σου εαν δεν ειναι ηδη στρωμενο, βρισκοντας τα υπομνηματα απο το φορουμ μας για να μην ταλειπωρησεις τα φυτακια και τους οργανισμους που σκεφτεσαι να βαλεις!Δευτερον οπως σ ειπανε και τα παιδια μπορεις να βαλεις ευκολα φυτα για αρχη και να μην μπλεξεις ακομη οντας αρχαριος με co2 λιπασματα και αλλα!Τα λυτρα σου σε περιοριζουν στο να φιλοξενησεις γκαπακια ασχετα εαν ειναι μικροσκοπικα και θα δυσκολευτεις και πολυ στο να κρατησεις τις σταθερες στο ενυδρειο σου!Μονομαχο θα μπορουσες να βαλεις αλλα και παλι ειναι λιγα τα λυτρα και μαλλον παλι θα εχεις προβληματα, οποτε μπορεις καλιστα να βαλεις σαλιγκαρακια και γαριδες τα οποια πραγματικα τα σπανε [Στην αρχη τα σνομαπαρα πολυ ]...Οσο για τα πετ σοπ πραγματικα ειναι ελαχιστοι οι επαγγελματιες που θα ενδιαφερθουν για το σωστο στησιμο του ενυδρειου σου οποτε προσοχη !!!!! Φιλικα Γιωργος! Υ.γ το κερατοφυλο δεν θελει ενισχυση απο λιπασματα καθως αποροφα τα νιτρικα σαν σκουπα οποτε μαλλον δεν παει κατι καλα με τα Ν03 σου ι καποια αλλη παραμετρος σου το κατεστρεψε!
+1000000
Σε δέκα γραμμές έγραψες αυτά που πραγματικά ισχύουν!
Και ο τρόπος γραφής, άψογος...!!!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-10-12, 09:40
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris1006 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια και τις πληροφορίες και δεύτερον κάλο θα ήταν απαντάτε σε χαμηλότερο τόνο.
ολοι εδω προσπαθουν να σε βοηθησουν!!!! το αν απαντουν καπος ειναι γιατι το φερνεις εσυ εκει!!!
προσπαθουν να σου εξηγησουν οτι τα περισσοτερα μαγαζια δεν τα νοιαζει αν εσενα θα σου πεθαινουν τα ψαρια γιατι αυτο θελουν για να αγοραζεις συνεχεια... αν ακουσεις λιγο τα παιδια και διαβασεις και το φορουμ θα φτιαξεις ενα ομορφο ενυδρειο υγειες και θα το χαρεις οσο χρειαζεται μεχρι να παρεις ενα πιο μεγαλο και να μπορεσεις να βαλεις διαφορα ψαρια οπως εχεις τωρα στο μυαλο σου....
καλη συνεχεια και καλο διαβασμα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-10-12, 14:06
tsiou9 Ο χρήστης tsiou9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2011
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Το παιδί έχει να μπει από προχτές και μάλιστα αφότου έγραψε να χαμηλώσουν οι τόνοι. Αν κανείς κοιτάξει το προφίλ του θα δει ότι είναι 16 χρονών. Πιστεύετε ότι ένας έφηβος θα κάτσει να σας ακούσει αν του βάλετε τις φωνές και μάλιστα ενώ ξέρει ότι δε μπορείτε να του κάνετε τίποτα μέσω υπολογιστή? Πολύ απλά θα το παρατήσει και δε θα ξαναμπεί..

Αυτά τα λέω για να καταλάβει ο καθένας πως πρέπει να γράφει με πιο χαλαρό τρόπο τις προτάσεις για οποιονδήποτε αρχάριο, ότι λάθος και να έχει κάνει. Με τις φωνές λίγες είναι οι περιπτώσεις που θα συμορφωθεί κάποιος. Μήπως υπάρχει κάποιος που να μη πέρασε από το στάδιο του αρχάριου με τα χίλια λάθη και να έχουμε την εντύπωση ότι μας τα είπανε καλά από το πετ σοπ? Το 99% των περιπτώσεων έτσι είναι...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-10-12, 14:57
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο.. έχω παρατηρήσει ότι εδώ μέσα έχουμε τους ΘΕΟΥΣ και δεν ανέχονται να κάνει κανείς ΛΑΘΟΣ... μακάρι να μην έκανε κανείς λάθος.

Ήρεμα παιδιά... όλοι αρχάριοι ήμασταν και θα είμαστε... Έλεος
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-10-12, 15:12
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

ολοι μαθημενοι γενηθηκαμε εδω μεσα φαινεται.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-10-12, 15:21
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

καλα παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!!!
για να γινει η κουβεντα σε χαμηλους και ηρεμους τονους εξαρταται και απο τις δυο πλευρες...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-10-12, 15:24
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

θαναση 16 χρονων ειναι το παιδι .
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-10-12, 15:28
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
θαναση 16 χρονων ειναι το παιδι .
οκ. δεν λεω οχι, αλλα θελεις να μου πεις οτι 16 χρονων.... ειναι παιδι??? και δεν καταλαβαινει??? μπαινει και ρωταει τι ψαρια να βαλει στο ενυδρειο του και μολις του λενε οτι δεν μπαινουν ψαρια απανταει, εχω βαλει αυτα και αυτα....
του λενε για τα ψαρια οτι θα πεθανουν και τους λεει οκ για τα φυτα πειτε μου.....
αν καποιος δεν θελει να μαθει η να ακουσει οσο χρονων και να ειναι δεν μπορει ο αλλος να του δωσει να καταλαβει....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-10-12, 16:14
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

επειδη καποτε καναμε τα ιδια επετρεψε μου να διαφωνησω και εγω τα εκανα και εσυ νομιζω μαθαμε απο τα λαθη μας .τωρα θα μου πεις μα τα ψαρια τι φταινε ?οκ
αλλα και εμας τι μας εφταιγαν? αν του τα χωσουμε τωρα του καθε νεου που μπαινει και ρωταει μετα θα σιχαθει το ολο σκηνικο και θα τα παρατηση .



φιλικα παντα θαναση χωρις παρεξηγηση
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-10-12, 16:39
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη καποτε καναμε τα ιδια επετρεψε μου να διαφωνησω και εγω τα εκανα και εσυ νομιζω μαθαμε απο τα λαθη μας .τωρα θα μου πεις μα τα ψαρια τι φταινε ?οκ
αλλα και εμας τι μας εφταιγαν? αν του τα χωσουμε τωρα του καθε νεου που μπαινει και ρωταει μετα θα σιχαθει το ολο σκηνικο και θα τα παρατηση .



φιλικα παντα θαναση χωρις παρεξηγηση
εχεις δικιο και συμφωνω!!! με την διαφορα οτι κι εμεις τα καναμε τα λαθη μας αλλα ξερεις οτι εμεις ακουγαμε το σωστο και δεν αντιδρουσαμε...
οταν σε καποιον λες το λαθος του με ομορφο τροπο και σου λεει οκ, ασε το λαθος οπως ειναι και πες μου για την διακοσμιση...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ενυδρείο μέσα σε ενυδρείο, θα δουλέψει; Manuel Bettas 4 06-07-11 00:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08448 seconds with 13 queries