Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-03-10, 15:33
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή Tι ζωακι ???

Λοιπον το ξεκαθαριζω λιγο το θεμα....:

1ον : η κοπελα μου ειναι φιλοζωη και μενει σε πολυκατοικια οπως σχεδον ολοι... (οποτε ολα οκ)

2ον : θελει μεν ζωακι - κατοικιδιο αλλα να μην ειναι και πολυ πολυεξοδο...(γιατι ψιλοφρικαρει με το ενυδρειο που περνω-περνω....)

λοιπον τι λετε ??

δεν ξερω και πολλα για αλλα ζωακια...οποιος ξερει ας με βοηθησει ρε παιδια...

σκεφτομουν : σκιουρακια,χαμστερακια,χελωνακια... και γενικα καποια ευκολη και φθηνη στην συντηρηση λυση για να μην αγανακτησει και πει αστο μωρα...!!!!

ευχαριστω ολους οσους απαντησουν....
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-03-10, 15:37
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παπαγαλάκια (2), είναι ανέξοδα, τρώνε σαν ...πουλάκια και πολύ αγαπησιάρικα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-03-10, 15:40
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Να σου πω για αυτά που ξέρω. Τα χελωνάκια έχουν κάπως υψηλό αρχικό κόστος, αλλά από εκεί και πέρα δεν απαιτεί ιδιαίτερα έξοδα. Άμα θες και λεπτομέρειες μπορώ να σου πω από προσωπική εμπειρία. Για τα σκιουράκια μπορώ να σου πω με βάση αυτά που έμαθα όταν ήθελα και ενώ ήμουν τρελός να αποκτήσω έκανα τελικά πίσω. Θέλουν μεγάλο, σχετικά, κλουβί και αυτά τα μικρούλικα που τα έχουν στα pet shop δεν είναι αρκετά (μπορείς να φτιάξεις και μόνος σου, δεν είναι αυτό το δύσκολο) και το δύσκολο κομμάτι είναι ότι εάν τα έχεις μέσα στο σπίτι ψιλομυρίζουν και αν τα έχεις στο μπαλκόνι πέφτουν σε χειμέριο ύπνο. Αυτά ξέρω!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-03-10, 15:46
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Κουνελακι μινι (προσοχη ομως να ειναι μινι).
Μπορει να το εχει στο μπαλκονι ελευθερο με ενα σπιτακι μια σκληρη κουτα με αχυρο αρκει για να μπαινει το βραδυ,τα περιτωμματα του ειναι αοσμα σχετικα και σκληρα και οταν τα μαζευει απλα τα βαζει μεσα στις γλαστρες.
Τρωει πολυ φθηνο φαγητο οπως η κουνελινη και ολα τα πρασινα που τρωμε και εμεις οπως μαρουλι,λαχανο,ροκα κ.α
Μια καλη επιλογη χωρις να ενοχλει του γειτονες και χωρις να ειναι πολυ βρωμικο και φυσικα ειναι ανεξοδο.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-03-10, 15:52
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κουνελακι μινι (προσοχη ομως να ειναι μινι).
Μπορει να το εχει στο μπαλκονι ελευθερο με ενα σπιτακι μια σκληρη κουτα με αχυρο αρκει για να μπαινει το βραδυ,τα περιτωμματα του ειναι αοσμα σχετικα και σκληρα και οταν τα μαζευει απλα τα βαζει μεσα στις γλαστρες.
Τρωει πολυ φθηνο φαγητο οπως η κουνελινη και ολα τα πρασινα που τρωμε και εμεις οπως μαρουλι,λαχανο,ροκα κ.α
Μια καλη επιλογη χωρις να ενοχλει του γειτονες και χωρις να ειναι πολυ βρωμικο και φυσικα ειναι ανεξοδο.

Kαλη ιδεα το κουνελακι....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Παπαγαλάκια (2), είναι ανέξοδα, τρώνε σαν ...πουλάκια και πολύ αγαπησιάρικα.

μου αρεσε το τρωνε σαν πουλακια....
φανταζεσαι να τρωγανε σαν ελεφαντακια????
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου πω για αυτά που ξέρω. Τα χελωνάκια έχουν κάπως υψηλό αρχικό κόστος, αλλά από εκεί και πέρα δεν απαιτεί ιδιαίτερα έξοδα. Άμα θες και λεπτομέρειες μπορώ να σου πω από προσωπική εμπειρία. Για τα σκιουράκια μπορώ να σου πω με βάση αυτά που έμαθα όταν ήθελα και ενώ ήμουν τρελός να αποκτήσω έκανα τελικά πίσω. Θέλουν μεγάλο, σχετικά, κλουβί και αυτά τα μικρούλικα που τα έχουν στα pet shop δεν είναι αρκετά (μπορείς να φτιάξεις και μόνος σου, δεν είναι αυτό το δύσκολο) και το δύσκολο κομμάτι είναι ότι εάν τα έχεις μέσα στο σπίτι ψιλομυρίζουν και αν τα έχεις στο μπαλκόνι πέφτουν σε χειμέριο ύπνο. Αυτά ξέρω!

οποτε τα ψιλοαπορριπτω αυτα....
__________________
the best...!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη achisael : 17-03-10 στις 15:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-03-10, 16:12
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

ΠΡΟΣΟΧΗ εάν το αποφασίσεις από που θα το πάρεις!!! Όχι από pet shop!!!
Με 1/2 φλυτζανι ξηράς τροφής την ημέρα την περάνει βασιλικά!
Θα χρειαστεί φυσικά τα εμβόλιά του και τελειώσαμε!

ΡΑΤΣΑ:
Τσιουάουα.
ΚΑΤΑΓΩΓΗ: Μεξικό.
ΙΣΤΟΡΙΑ: Η προέλευση του Τσιουάουα είναι αβέβαιη. Μπορεί να έχει έρθει στο Μεξικό από Κινέζους, αλλά είναι ακόμα πιθανότερο να κατάγεται από σκύλους των Αζτέκων, συμπεριλαμβανομένης και της ράτσας Techichi. Το Τσιουάουα ήταν το αγαπημένο ιερό ζώο των Αζτέκων, οι οποίοι το έτρωγαν ως ιερό φαγητό, το θυσίαζαν στους θεούς και πίστευαν ότι έφερνε καλή τύχη στο σπίτι. Το Τσιουάουα θεωρείται ότι έχει έρθει στην Ισπανία από τους ισπανούς κατακτητές. Η αναπαραγωγή του Τσιουάουα έγινε αρχικά στις Ηνωμένες Πολιτείες τον δέκατο ένατο αιώνα. Σύντομα αναγνωρίστηκε η αξία της ράτσας αυτής. Είναι η παλαιότερη ράτσα στην Αμερική και έφθασε στην Ευρώπη μετά από τον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο.
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: Το Τσιουάουα είναι το μικρότερο από όλες τις ράτσες. Το ύψος του κυμαίνεται από 16 μέχρι 20 εκ. και ζυγίζει από 0,9 μέχρι 3,5 κιλά αλλά καλό είναι να κυμαίνεται μεταξύ 1 και 2 κιλών. Έχει μικροσκοπικό λεπτό σκελετό, το κεφάλι είναι στην κορυφή στρογγυλό σαν θόλος με στενή απόληξη και τα αυτιά στητά. Το τρίχωμα μπορεί να είναι ή λείο ή μακρύ. Το λείο τρίχωμα αποτελείται από γυαλιστερή, μαλακή τρίχα, λιγοστή στο κεφάλι και τα αυτιά. Το μακρύ τρίχωμα έχει μακρύτερη, μαλακή τρίχα ελαφρώς σγουρή. Υπάρχει ποικιλία χρωμάτων στο τρίχωμα όπως φαιοκίτρινο, λευκό, καφέ και μαύρο. Το τρίχωμα μπορεί να είναι μονόχρωμο ή να έχει κηλίδες ακόμα και τρίχρωμες.
ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ: Καθένα έχει μοναδική προσωπικότητα. Είναι χαριτωμένο, δραστήριο και εμφανίζει ανθρώπινη έκφραση (μορφασμό). Αυτός ο μικροσκοπικός σύντροφος είναι βαθιά αφοσιωμένος και πιστός. Είναι τολμηρό, άφοβο και ιδιαίτερα προστατευτικό για τον ιδιοκτήτη του. Είναι ευτυχισμένο όταν απολαμβάνει την προσοχή σας. Είναι επιφυλακτικό στην παρουσία ξένων και γίνεται άριστος φύλακας. Αυτή η ράτσα δεν είναι κατάλληλη για μικρά παιδιά και δεν συνυπάρχει εύκολα με άλλα κατοικίδια.
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ: Παρουσιάζει ευαισθησία στα μάτια και μπορεί να εμφανίσει καρδιακές παθήσεις. Το Τσιουάουα δεν μπορεί να ζήσει σε κρύο κλίμα και πρέπει να προστατεύεται όταν βγαίνει έξω. Δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο να εκπαιδευθεί και χρειάζεται υπομονή και σταθερότητα. Η κοινωνικοποίηση, απαραίτητη για αυτή την ράτσα, πρέπει να ξεκινήσει από μικρή ηλικία, να είναι εντατική και ευρεία.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  chihuahua.jpg
Εμφανίσεις:  920
Μέγεθος:  63,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CHIHUAHUA a2.jpg
Εμφανίσεις:  810
Μέγεθος:  29,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  dogs_chihuahua.jpg
Εμφανίσεις:  2617
Μέγεθος:  4,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Image.ashx.jpg
Εμφανίσεις:  495
Μέγεθος:  31,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  TSIOUAOUA-280-210.jpg
Εμφανίσεις:  1969
Μέγεθος:  18,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  uvkennels_pupimage1.jpg
Εμφανίσεις:  1803
Μέγεθος:  40,2 KB  
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο
Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-03-10, 16:28
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

η δικη μου γνωμη ειναι να το ξανασκεφτει αν ΟΝΤΩΣ θελει κατοικιδιο...και οχι ενα κουκλακι ας πουμε....
καταρχην το να ξεκιναμε με το "θελω ενα κατοικιδιο γενικα" δε μου φαινεται καλη αρχη. θα πρεπει να εχεις μια τρελλα ...μια εντονη συμπαθεια σε καποιο ειδος που σε ελκυει και να πεις..."θελω σκυλο" ή "τρελλαινομαι για χελωνακια" ή "ποσο θα ηθελα να εχω εναν παπαγαλο"...και ολα αυτα τελος παντως που ξερουν με ναζι να λενε τα κοριτσια μας...
αν δεν υπαρχει αυτο...μια "κλιση" σε καποιο ζωντανο πιστευω πως θα το βαρεθει ευκολα ειδικα οταν ξεκιναμε με το
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από achisael Εμφάνιση μηνυμάτων
θελει μεν ζωακι - κατοικιδιο αλλα να μην ειναι και πολυ πολυεξοδο...(γιατι ψιλοφρικαρει με το ενυδρειο που περνω-περνω....)
... και γενικα καποια ευκολη και φθηνη στην συντηρηση λυση για να μην αγανακτησει και πει αστο μωρα...!!!!
η φροντιδα οποιουδηποτε ζωντανου ειναι μια μικρη ή μεγαλη "αγγαρεια" και η αγαπη μας και η συμπαθεια για το συγκεκριμενο ειδος μας κανει εμεις να μην το βλεπουμε σαν κουραση και να μας χαλαρωνει και να μη το βαριομαστε....

ελπιζω να τα σκεφτει αυτα η κοπελα σου και κυριως να ΜΗΝ τα παρεξηγησει γιατι το λεω με καθε φιλικη διαθεση...
καλυτερα να σκεφτει πραγματικα τι της αρεσει ή τι νομιζει πως θα μπορουσε να αγαπησει....και αν αυτο το βρει....θα της φαινεται και ανεξοδο και ευκολο....
οτιδηποτε αλλο θα καταληξει αργα ή γρηγορα αγγαρεια.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 17-03-10 στις 16:56
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-03-10, 16:31
Το avatar του χρήστη reselie
reselie Ο χρήστης reselie δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: αμπελοκηποι αθηνα
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Kουνελακι μινι εχει η δικια μου ,ειναι χαριτωμενο,αγαπησιαρικο και παιχνιδιαρικο αλλα ασχετα απο τα Cocopops οπως τα ονομαζω(κακα του) που δεν πειραζουν μιας και μαζευονται ευκολα εχει ενα κακο!!! καθε φορα που το βγαζουμε εξω κατουραει συνεχεια στο κρεβατι!!!!παντως εχει πολυ πλακα!!χοροπηδαει μονο του και τρεχει γυρω γυρω απο τα κρεβατια μπαινοντας στις στροφες με παντιλικια!

Υποψην οτι μπορει μικρο να φαινεται αρκετα χαριτωμενο αλλα οταν μεγαλωσει θελει φροντιδα και γενικα ειναι ενα ζωο που θελει να ασχολεισαι μαζι του.δεν ειναι ευτυχισμενο κλεισμενο μεσα σε ενα κλουβι.η κοπελα μου παιζει μαζι του συνεχεια και το εχει εξω αρκετες ωρες την μερα..Το ιδιο ισχυει και με το ιγκουανα που εχει το οποιο εχει γινει πολυ μεγαλο (το εχει 3,5 χρονια) και ειναι ελευθερο μεσα στο σπιτι ολη την ημερα.

Αν σκοπευει να το παρει με σκοπο μηδεν εξοδα/ενασχολιση μαζι του ,να μην το παρει γιατι δεν ειναι κουκλες,ειναι ζωντανα πλασματα και πρεπει να περνανε καλα ,ειναι μεγαλη ευθυνη και νομιζω κανεις δεν θελει να επιβιωνουν απλα οπως στα pet shop....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-03-10, 16:41
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

πανο-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ... συγνωμη κι ολας αλλα δεν ισχυει αυτο που λες σε ολους...

εμενα δεν μου αρεσαν τα ψαρια....
τα θεωρουσα βλακεια - τζαμπα λεφτα - χασιμο χρονου...
να σου πω πως ξεκινησα ??? μην γελασεις ομως....

ασχετο-ειχα παλια χρυσοψαρο ''κλασσικα'' σε γυαλα... αλλα αστο αυτο...

επαιζα στο facebook ενα παιχνιδι με ψαρια το happy aquarium.... οκ...οκ... καποιοι θα γελατε τωρα...
απλα επαιζα.... και λεω ουαου πλακα εχει - η διακοσμηση αυτα....
και λεω γιατι οχι μπαινω εδω και σε ενα αλλο forum και ψαχνω λεπτομερεις...και βρισκω ...και λεω ας ξεκινησω....

δεν μου αρεσε το χομπυ των ψαριων....
στην πορεια μου αρεσε... και τωρα που βλεπω και γεννες αυξανεται παραπανω...

οποτε καταλαβες???? πολλοι ειναι ετσι... ας παρω και βλεπω...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από reselie Εμφάνιση μηνυμάτων
Kουνελακι μινι εχει η δικια μου ,ειναι χαριτωμενο,αγαπησιαρικο και παιχνιδιαρικο αλλα ασχετα απο τα Cocopops οπως τα ονομαζω(κακα του) που δεν πειραζουν μιας και μαζευονται ευκολα εχει ενα κακο!!! καθε φορα που το βγαζουμε εξω κατουραει συνεχεια στο κρεβατι!!!!παντως εχει πολυ πλακα!!χοροπηδαει μονο του και τρεχει γυρω γυρω απο τα κρεβατια μπαινοντας στις στροφες με παντιλικια!

λευκο ειναι...??? εχω δει και ειναι οντως χαριτωμενα και κανουν και παντιλικια.....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ

θα το σκεφτω και αυτο απλα σκυλακι δεν θα ηθελε....
αν και της αρεσουν και εχει στο χωριο 3....

ασχετο -- αυτο στην τσεπη εχει πολυ πλακα... σαν μαντηλι ειναι....
__________________
the best...!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη achisael : 17-03-10 στις 16:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-03-10, 16:44
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
δεν μου αρεσε το χομπυ των ψαριων....
στην πορεια μου αρεσε... και τωρα που βλεπω και γεννες αυξανεται παραπανω...

οποτε καταλαβες???? πολλοι ειναι ετσι... ας παρω και βλεπω...
ουτε εσυ εισαι ομως ο κανονας....εσενα ετυχε στην πορεια να σου αρεσει...αλλα πολλοι παιρνουν και βλεπουν...και τι βλεπουν?? οτι ο σκυλος θελει και τροφη και χτενισμα και βολτες και μπορει να λερωσει..και....η χελωνα δεν ηξερα οτι τρωει τοσο πολυ και πω πω μεγαλωσε και δεν ειναι πια τοσο χαριτωμενη και λερωνει και πολυ και............. ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΑ ΖΩΑ!
η "υιοθεσια" καποιων ζωντανων οργανισμων πρεπει να γινεται με μεγαλη υπευθυνοτητα.
οι πολεις μας ειναι γεματες αδεσποτα που καποιοι "τα παιρνουν και βλεπουν"...τα αστικα παρκα αλλα και ποταμια της ελλαδας ειναι γεματα κοκκινομαγουλες χελωνες και να μη μιλησουμε για τα κακοποιημενα-παραμελημενα ζωα που ειναι κλεισμενα σε σπιτια και δε τα βλεπουμε.
φυσικα δε λεω οτι η κοπελα σου θα το κανει αυτο...αλλα η προταση μου ειναι να επιλεξει αυτο που της αρεσει περισσοτερο και οχι αυτο που ειναι πιο ευκολο γιατι μπορει να το βαρεθει.

υ.γ. με βρηκες και σε φαση που προσφερα μεχρι και 1000 ευρω για ενα πτηνο..αρνηθηκαν να μου το πουλησουν γιατι η τιμη του ηταν 2000 ΟΜΩΣ το πουλι ηταν παραμελημενο..ειχε ήδη αρχισει να εκδηλωνει τα υπαρξιακα του...(γιαυτο και το ζητουσα επιμονα αν και δεν μπορουσα να δωσω περισσοτερα χρηματα) ..εβγαζε το φτερωμα του...και πριν λιγες μερες εμαθα οτι πεθανε απο αυτοτραυματισμο (αιμοραγια και πληγες απο το ραμφισμα του πτερωματος του). καταλαβαινεις τι θελω να πω?? οι Αλεξανδρουπολητες ξερουν και σε ποιο πτηνο συγκεκριμενα αναφερομαι...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 17-03-10 στις 17:57
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-03-10, 16:46
Το avatar του χρήστη reselie
reselie Ο χρήστης reselie δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: αμπελοκηποι αθηνα
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Παράθεση:
λευκο ειναι...??? εχω δει και ειναι οντως χαριτωμενα και κανουν και παντιλικια.....
ειναι καφετι ανοιχτο με μια λευκη φουντιτσα στο κεφαλι του και μια λευκη ουριτσα!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-03-10, 16:51
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από reselie Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι καφετι ανοιχτο με μια λευκη φουντιτσα στο κεφαλι του και μια λευκη ουριτσα!!
να το χαιρεστε... και να του δινεται καροτακια...και μαρουλακια....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
ουτε εσυ εισαι ομως ο κανονας....εσενα ετυχε στην πορεια να σου αρεσει...αλλα πολλοι παιρνουν και βλεπουν...και τι βλεπουν?? οτι ο σκυλος θελει και τροφη και χτενισμα και βολτες και μπορει να λερωσει..και....η χελωνα δεν ηξερα οτι τρωει τοσο πολυ και πω πω μεγαλωσε και δεν ειναι πια τοσο χαριτωμενη και λερωνει και πολυ και............. ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΑ ΖΩΑ!
η "υιοθεσια" καποιων ζωντανων οργανισμων πρεπει να γινεται με μεγαλη υπευθυνοτητα.
οι πολεις μας ειναι γεματες αδεσποτα που καποιοι "τα περνουν και βλεπουν"...τα αστικα παρκα αλλα και ποταμια της ελλαδας ειναι γεματα κοκκινομαγουλες χελωνες και να μη μιλησουμε για τα κακοποιημενα-παραμελημενα ζωα που ειναι κλεισμενα σε σπιτια και δε τα βλεπουμε.
φυσικα δε λεω οτι η κοπελα σου θα το κανει αυτο...αλλα η προταση μου ειναι να επιλεξει αυτο που της αρεσει περισσοτερο και οχι αυτο που ειναι πιο ευκολο γιατι μπορει να το βαρεθει.


συμφωνω σε οτι λες...και ναι θελει... και συνειδητοποιημενη ειναι...
οσο για μενα εννοειται πως δεν ειμαι ο κανονας...
αν εβλεπα οτι δεν μου αρεσει δεν θα το ξεκινουσα αλλα ακομα και να μην μου αρεσε στην πορεια δεν θα πετουσα τα ψαρακια...θα τα εδινα σε καποιον συνχομπιστα....
__________________
the best...!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη achisael : 17-03-10 στις 16:51 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-03-10, 16:53
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από achisael Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι θελει... και συνειδητοποιημενη ειναι....
τοτε χαιρομαι και καλη επιλογη. ευχομαι να αγαπησει πολυ οποιο ζωντανο αποφασισει να υιοθετησει....
αν ομως δεν εχει πολυ χρονο να αποφυγει ειδη που δενονται πολυ με τον ανθρωπο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-03-10, 16:54
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
τοτε χαιρομαι και καλη επιλογη. ευχομαι να αγαπησει πολυ οποιο ζωντανο αποφασισει να υιοθετησει....
αν ομως δεν εχει πολυ χρονο να αποφυγει ειδη που δενονται πολυ με τον ανθρωπο.


απο χρονο............................................. .................................................. .................................................. ...................
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-03-10, 16:54
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με τον Πάνο, με κάθε φιλική και συμβουλευτική διάθεση. Και επειδή κι εγώ το χόμπι το ξεκίνησα εξαιτίας της κοπέλας μου (της πήρα το 20άρι επειδη μου είχε πει σε ανύποπτο χρόνο οτι τις αρέσουν τα ενυδρεία), σε νιώθω λίγο.
Φτάσαμε σήμερα, και σε ένα χρόνο μέσα έχουμε στο σπίτι (50 τετραγωνικά!) χαμστεράκι, 3 ενυδρεία και ένα σκυλί (chow chow)!
Ο χρόνος και το χρήμα που χρειάζονται είναι αρκετά, άλλα λιγότερο (χαμστερ) και άλλα περισσότερο (σκύλος).
Φρόντισε να το δεις με άλλη σειρά, δηλαδή πρώτα δες τι θα της άρεσε να "έχει", και στη συνέχεια βλέπεις αν μπορεί να το συντηρήσει.

Το σίγουρο είναι πως πρώτα να κοιτάξετε τις ανάγκες που έχει το κάθε ζωάκι και μετά να προβείτε στην απόκτησή του, όποιο κι αν είναι αυτό, όταν πήγα σε φόρουμ για τα χάμστερ, έπαθα πλάκα το πόση πληροφορία και τι ανάγκες μπορεί να έχει!

Εύχομαι να επιλέξετε το καλύτερο και για το ζωάκι και για εσάς!
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-03-10, 16:56
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από persival Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με τον Πάνο, με κάθε φιλική και συμβουλευτική διάθεση. Και επειδή κι εγώ το χόμπι το ξεκίνησα εξαιτίας της κοπέλας μου (της πήρα το 20άρι επειδη μου είχε πει σε ανύποπτο χρόνο οτι τις αρέσουν τα ενυδρεία), σε νιώθω λίγο.
Φτάσαμε σήμερα, και σε ένα χρόνο μέσα έχουμε στο σπίτι (50 τετραγωνικά!) χαμστεράκι, 3 ενυδρεία και ένα σκυλί (chow chow)!
Ο χρόνος και το χρήμα που χρειάζονται είναι αρκετά, άλλα λιγότερο (χαμστερ) και άλλα περισσότερο (σκύλος).
Φρόντισε να το δεις με άλλη σειρά, δηλαδή πρώτα δες τι θα της άρεσε να "έχει", και στη συνέχεια βλέπεις αν μπορεί να το συντηρήσει.

Το σίγουρο είναι πως πρώτα να κοιτάξετε τις ανάγκες που έχει το κάθε ζωάκι και μετά να προβείτε στην απόκτησή του, όποιο κι αν είναι αυτό, όταν πήγα σε φόρουμ για τα χάμστερ, έπαθα πλάκα το πόση πληροφορία και τι ανάγκες μπορεί να έχει!

Εύχομαι να επιλέξετε το καλύτερο και για το ζωάκι και για εσάς!



δεν ξερω .... δεν ξερω.....
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-03-10, 17:36
Το avatar του χρήστη lion
lion Ο χρήστης lion δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: ΘεσαΛΛονίκη
Μηνύματα: 1.300
Προεπιλογή

Κουνελάκι... έχουμε και από αυτό . Ο Καρλίτο
Για μεγάλο ζώο γενικά (κουνελάκι, ποντικάκι, σκυλάκι) ΣΚΕΨΟΥ το πολύ καλά.
Τι θα γίνει στις διακοπές σας; Σε μία άνω των 2 ημερών απουσία σας;
Στα ενυδρεία έχουμε αυτόματες ταίστρες ή εαν έχεις μικρά ψάρια αντέχουν πολλές μέρες χωρίς τάισμα. Τα πουλιά το ίδιο. Με τα υπόλοιπα θα έχεις πρόβλημα.
__________________
τί δεν καταΛΛΛαβαίνεις;
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-03-10, 17:51
Το avatar του χρήστη debbie
debbie Ο χρήστης debbie δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-01-2010
Περιοχή: thes/niki
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

εγω παντως θα σου προτεινα σκυλακι..ενα maltesaki η ενα yorkshire για διαμερισμα ειναι οτι πρεπει δεν βγαζουν τριχα και ειναι πολυ υπακουα αρκει να ειναι καθαροαιμα...στο λεω απο προσωπικη εμπειρια
__________________
time is running out.....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-03-10, 17:57
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από debbie Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως θα σου προτεινα σκυλακι..ενα maltesaki η ενα yorkshire για διαμερισμα ειναι οτι πρεπει δεν βγαζουν τριχα και ειναι πολυ υπακουα αρκει να ειναι καθαροαιμα...στο λεω απο προσωπικη εμπειρια

SE ευχαριστω και εσενα και ολους....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lion Εμφάνιση μηνυμάτων

τι κουκλακι ειναι αυτο ?????
__________________
the best...!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη achisael : 17-03-10 στις 17:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-03-10, 18:02
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από debbie Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως θα σου προτεινα σκυλακι..ενα maltesaki η ενα yorkshire για διαμερισμα ειναι οτι πρεπει δεν βγαζουν τριχα και ειναι πολυ υπακουα αρκει να ειναι καθαροαιμα...στο λεω απο προσωπικη εμπειρια
Επειδή όμως αναφέρθηκε το οικονομικό, για να πάρεις "καθαρόαιμο" (από εκτροφέα δηλαδή και ΟΧΙ απο πετ) θα στοιχίσει ~ 1.000 ευρώ η αγορά + ~400 ευρώ ο βασικός εμβολιασμός και η "προίκα" (κρεβατάκι, λουράκι κλπ).
Άσε δε που το δέσιμο είναι το κάτι άλλο με τα σκυλιά και όπως προαναφέρθηκε θα πρέπει να το έχεις μαζί σου όπου πας, δεν μπορείς να λείψεις για περισσότερο από μερικές ώρες και να το αφήσεις μόνο του.
Την "πάτησα" και έμαθα... όμως όσα σου δίνει πίσω το σκυλί δεν πληρώνονται με κανένα χρηματικό ποσό!
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-03-10, 18:11
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Λοιπον φιλε μου απο την Λαρισα βασικα ολοι εχουν το δικιο τους και φυσικα ο καθε ενας τον λογο του. Ολοι να σε βοηθησουν προσφερθηκαν δινοντες σου ιδεες. Εγω θα σου πω μια βασικη οτι χομπυ χωρις να βαλης το χερι στην τσεπη δεν γινεται οποτε αυτο να το θεωρησης δεδομενο οτι και να ειναι και να το μεταδωσεις και στην κοπελα σου και παντα απλωνουμε τα ποδια μας αναλογα με το παπλωμα. Απλα για να μην ταλαιπωρουμε αλλα ζωα η πουλακια και τα εχουμε μονιμα σε σαρακοστη και στην τελικη οταν τα βαρεθουμε η αλλαξουμε κοπελα τα δινουμε οπου νανε. Τα ζωα ολα εχουν υποχρεωσεις και καλα να το ψαχνουμε οπως εσυ πριν το ξεκινησης. Καλη επιτυχια.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-03-10, 18:25
Το avatar του χρήστη potami
potami Ο χρήστης potami δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 380
Προεπιλογή

-μην παρει σκιουρακι
ειναι ενα αγριο ζωο που δαγκωνει και δεν μπορεις να το αφησεις ελευθερο στο σπιτι ουτε να παιξεις μαζι του
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-03-10, 19:53
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

α ρε αγαπουληδες ολοι!!!!!!
λοιπον φιλε μου κ εγω ψαχνομουν αυτο το καιρο για ενα ζωακι για τη δικια μου και το ψιλοσυζητησαμε λιγο και κατεληξα σε κουνελακι!
νομιζω ειναι πολυ ομορφο αγαπησιαρικο και οτι πρεπει για μια κοπελα!
και μια διευκρινηση γτ ειδα οτι ο dimis1978 ανεφερε για κουνελακι μινι..
επειδη το εψαξα οπως σου ειπα λιγο το σωστο ειναι κουνελακι νανακι!
τα μινι ειναι κανονικα μεγαλα κουνελια απλα ειναι ακομα μικρα γιαυτο τα λενε μινι..
και η τιμη τους ειναι απο 55-85 αναλογως το μαγαζι κομπλε με κλουβι τροφη πριονιδι ποτηστρα πιατακι για φαι..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 17-03-10, 20:03
Το avatar του χρήστη yannakis
yannakis Ο χρήστης yannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

αν θες κατι οικονομικο,μονο χαμστερακι...αλλα θα πρεπει να προσεχεις..αν σου βγει αντε να το πιασεις και μετα θα σου φαει ολα τα υφφασματα,ξυλα κλπ...
αν θες κουνελακι νανο πας ψηλα...δηλαδη καμια 40αρια για το κουνελι 50 και το κλουβι γιατι καλο ειναι να ειναι οσο ανετο γινεται μετα τροφες κλπ..δεν παει και πολυ φθηνα!
για σκιουρακι ουτε λογος!ασε που ειναι πιο αγρια δεν μπορεις να το βγαλεις γιατι παει το χασες και θα στα φαει και αυτο ολα και επισης θελει πολυ μεγαλη κλουβα για ευνοητους λογους ασχετα που στα πετ σοπ τα εχουν σε κατι σκατουλιτσες!
γιατι δεν σκεφτεστε για καποιο καναρινι?ειναι ομορφα και κελαηδανε γλυκα και παει και πιο οικονομικα
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 17-03-10, 20:05
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

επιπλεον για τη φροντιδα του καποιες λεπτομερεις και τι πρεπει να εχεις στο μυαλο σου να της πεις εφοσον καταληξεις.
πρεπει να το εχει γυρω στις 6-8 ωρες εξω απο το κλουβι για να ξεμουδιαζει.(και ολη μερα αν γινεται)
θα πρεπει να κοβει τα νυχακια του(ή μονη ή σε pet shop) γιατι θα τα λιμαρει μονο του σε καποιο επιπλο!
να του εχει κανενα παιχνιδι(πχ μπαλακι) να παιζει για να μην βαριεται και κανει ζημιες..
δεν εχει καθολου εξοδα εκτος απο τη τροφη του και που και που κανενα γιατρο..
πριονιδι αφθονο και τζαμπα απο κανενα ξυλουργο..
και τελος το καλο ειναι οτι ειναι εξυπνα ζωακια και μπορουν εκπαιδευτουν και να μαθουν πολλα πραματα(για το σπιτι,την τουαλετα) αν ασχολειθει λιγακι μαζι του!
θα το αγαπησει δεν θα το σιχαινεται και θα μπορει να παιξει μαζι του! δεν τα εχουν πολλα ζωακια αυτο...(για κοπελα μιλαμε παντα)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 17-03-10, 21:01
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

θα το σκεφτω καλα....
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 17-03-10, 21:01
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

δεν γινεται να προτεινουμε ετσι σκυλο

ειδικα ο σκυλος ειναι υποθεση με πολλες πτυχες δεν του φτανει μονο το ταισμα η βολτα και τα χαδια χρειαζεται σωστο ταισμα σωστη βολτα σωστα χαδια , - εκπαιδευση χονδρικα - επισης οι σκυλοι εχουν και προβληματα υγειας που μπορει να κοστισουν καποιες χιλιαδες ευρω


το να ντυνεις τον σκυλο σου δεν ειναι ενασχοληση ουτε του προσφερει κατι οπως επισης το να τον χαιδευεις ολη μερα

θελει να ξερεις τι θες απο τον σκυλο , να ψαξεις φυλες μιλωντας με σοβαρους εκτροφεις της καθε φυλης , υπομονη να παρεις τον σκυλο , ανεκτικοτητα και επιμονη απο μερους σου στο μεγαλωμα , ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

εξ'ακοης κριτηρια του τυπου ειναι πολυ ησηχο , σαν να μην υπαρχει τρωει λιγο , δεν γαβγιζει καθολου δεν πρεπει να λαμβανονται υπ'όψην ειδικα απο ατομα που δεν γνωριζεις τι γνωριζουν απο σκυλους ασχετα αν πριν ειχαν 100.000 σκυλους γιατι μπορει και οι ιδιοι να μην καταλαβαινουν τον σκυλο τους

ξερω πολλα ατομα που πιστευουν πραγματικα οτι ξερουν απο σκυλους και ο σκυλος τους ειναι ειτε αρχηγος της αγελης τους , ειτε φοβικος , ειτε δεν τους πιστευει καθολου πια , ειτε παρουσιαζει στρες αποχωρισμου

ο σκυλος δεν ειναι απλο θεμα εκτος και αν βρεις καλο εκπαιδευτη που θα σου μαθει πως να αλληλεπιδρας με τον σκυλο σου και αν ειναι και καθαροαιμος εχεις πισω σου και τον εκτροφεα του σκυλου σου να σε συμβουλευει
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-03-10, 21:11
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
ο σκυλος δεν ειναι απλο θεμα

ο σκυλος ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι....
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-03-10, 22:37
Το avatar του χρήστη yannakis
yannakis Ο χρήστης yannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

βασικα δεν θα πρεπε καν να το σκεφτεσαι..believe me!
ο σκυλος ειναι μια ολοκληρη εκγυκλοπαιδεια!
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-03-10, 22:40
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannakis Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικα δεν θα πρεπε καν να το σκεφτεσαι..believe me!
ο σκυλος ειναι μια ολοκληρη εκγυκλοπαιδεια!

nai αστο προς το παρων....
αν και ειναι αξιαγαπητα καλυτερα να μην εχεις αν δεν μπορεις να του προσφερεις τα παντα... γιατι αυτος θα στα προσφερει....
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10962 seconds with 13 queries