Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-02-13, 17:50
Το avatar του χρήστη Ροδιτης
Ροδιτης Ο χρήστης Ροδιτης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2012
Περιοχή: Ροδος
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή ΓαριδοBETTA??

Χαιρετω πιο τρελη κ πιο ωραια παρεα τους bettaτζιδες !!! Εχω μια απορια εχω ενα ενυδρειο 85 λιτρα μεικτα 65 καθαρα με 10 καρδιναλιους,1 μονομαχο κ εναν ancistrus.. Επειδη μου αρεσουν οι γαριδουλες σκεφτομαι εδω κ λιγες μερες να βαλω αλλα πριν κανω οτιδηποτε παντα παιρνω την αποψη σας Οποτε τι λετε συμβαδιζουν? Ειναι ρισκο μηπως τα ενοχλει ο μονομαχος? Αν κ ειναι ειναι παρα πολυ ηρεμος δεν ενοχλει τιποτα ακομα κ στο ταισμα δεν ακουμπαει κανεναν ουτε καν εναν μικρο τσαμπουκα.. Περιμενω τα φωτα σας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-02-13, 17:52
Το avatar του χρήστη bloskas
bloskas Ο χρήστης bloskas δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.176
Προεπιλογή

για συμπληρωμα διατροφης δεν ειναι κακο μπορεις να βαλεις μερικες red cherry!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-02-13, 17:53
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ροδιτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρετω πιο τρελη κ πιο ωραια παρεα τους bettaτζιδες !!! Εχω μια απορια εχω ενα ενυδρειο 85 λιτρα μεικτα 65 καθαρα με 10 καρδιναλιους,1 μονομαχο κ εναν ancistrus.. Επειδη μου αρεσουν οι γαριδουλες σκεφτομαι εδω κ λιγες μερες να βαλω αλλα πριν κανω οτιδηποτε παντα παιρνω την αποψη σας Οποτε τι λετε συμβαδιζουν? Ειναι ρισκο μηπως τα ενοχλει ο μονομαχος? Αν κ ειναι ειναι παρα πολυ ηρεμος δεν ενοχλει τιποτα ακομα κ στο ταισμα δεν ακουμπαει κανεναν ουτε καν εναν μικρο τσαμπουκα.. Περιμενω τα φωτα σας
Οι περισσότερες απόψεις συγκλίνουν στο ότι ο μονομάχος θα τρώει το γόνο
Νομίζω πως το ίδιο ισχύει και για τους καρδινάλιους

Αν δεν έχεις αρκετές κρυψώνες, αρκετή moss & γενικά φυτά, θα σου έλεγα να μην το κάνεις

Επίσης εχει αναφερθει από συγχομπίστες πως "ο μονομαχος μου δεν πείραζε καμιά γαρίδα...μέχρι που δοκίμασε...", οπότε ...καταλαβαίνεις!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-02-13, 18:21
Το avatar του χρήστη Ροδιτης
Ροδιτης Ο χρήστης Ροδιτης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2012
Περιοχή: Ροδος
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

Χμμμ μαλιστα μαλλον πρεπει να απομακρυνθει απο το μυαλο μου.. Ας ακουσουμε κ καμια αλλη γνωμη..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-02-13, 00:05
Το avatar του χρήστη snakepanos
snakepanos Ο χρήστης snakepanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: θεσσαλονικη,Α Τουμπα
Μηνύματα: 1.457
Προεπιλογή

Όσο ήρεμος και να φαινεται ο μονομαχος σου θα μπει στον πειρασμό να δοκιμασει ενα μεζε και μετα αντιο γαριδες ,,και moss να εχεις και κρυψωνες ,,ολη μερα απο επανω θα ειναι,,,
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-02-13, 02:45
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κιεγω θα σου ελεγα μην το σκεφτεσαι καν.κιεγω τα ιδια ελεγα ειναι ηρεμος δεν πειραζει τιποτα μεχρι που πηρα χαμπαρι οτι λιγοστευανε οι γαριδες.αποκει που δεν τις πειραζε,μολις πηρε φορα σε μια βδομαδα τις ξεσκισε.και οχι μονο το γονο,και τις μεγαλες.μονο mia bamboo shrimp δεν πειραζε που ειχα.ητανε μεγαλυτερη απο αυτον και εχει αλλες συνηθειες αποτι οι τσερυ που αλωνιζουνε παντου.οποτε αν θες γαριδες,μονο τετοιες θα σου προτεινα,αλλα και αυτες με επιφυλαξη. καλυτερα να το ψαξεις λιγο ακομα και να διαβασεις σχετικα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-02-13, 14:12
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ροδιτης Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρετω πιο τρελη κ πιο ωραια παρεα τους bettaτζιδες !!! Εχω μια απορια εχω ενα ενυδρειο 85 λιτρα μεικτα 65 καθαρα με 10 καρδιναλιους,1 μονομαχο κ εναν ancistrus.. Επειδη μου αρεσουν οι γαριδουλες σκεφτομαι εδω κ λιγες μερες να βαλω αλλα πριν κανω οτιδηποτε παντα παιρνω την αποψη σας Οποτε τι λετε συμβαδιζουν? Ειναι ρισκο μηπως τα ενοχλει ο μονομαχος? Αν κ ειναι ειναι παρα πολυ ηρεμος δεν ενοχλει τιποτα ακομα κ στο ταισμα δεν ακουμπαει κανεναν ουτε καν εναν μικρο τσαμπουκα.. Περιμενω τα φωτα σας
Αν σου αρεσουν οι γαριδες, φτιαξε ενα ενυδρειο μονο με γαριδες και φυτα, πανω απο 60 λιτρα
Οπωσδηποτε θα βαλεις ψυξη και controller θερμοκρασιας.
Αν ειναι ευκολες γαριδες (red cherry, amano) δεν θα χρειαστεις οσμωση κλπ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-02-13, 15:18
Το avatar του χρήστη Ροδιτης
Ροδιτης Ο χρήστης Ροδιτης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2012
Περιοχή: Ροδος
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

Eυχαριστω ολους σας για τις συμβουλες σας.. Οποτε ακυρο με τις γαριδες ισως πιο μετα φτιαξω ενα γαριδαδικο..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03596 seconds with 14 queries