Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 19-09-05, 22:29
joker Ο χρήστης joker δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Περιοχή: Σέρρες
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Ερωτήσεις με το κιλό.

Παρακαλώ καλοί μου άνθρωποι, καθότι μενώ Σέρρες και δυστηχώς η εδώ κατάσταση με το "hobby" δεν ειναι η καλυτερη θα ήθελα να θεσω καποιες ερωτησεις.
Καποια σκευασματα easy balance (αλλαγες νερου καθε 6 μηνες) ειναι αποτελεσματικά;(Αποδεδειγμενα Κανουν για betta fry;
Η αρτέμια τελικα ειναι καλη τροφή για Betta fry (Θαλλασινος οργανισμος). Προμηθευτικα αυγα αρτεμιας αγκαρευοντας εναν φίλο που μενει Αθηνα (Σερρες Θεσ/νικη μονο παραγγελια και για να την δωσουνε πρεπει να κανεις 3 εως 4 κωλοτουμπες στον αερα και να προσγηωθεις στο ένα ποδι.Για τετοια εξηπηρετηση μιλαμε.
Για τα φυτα (water sprite, java moss) κλπ τα έχω δει μονο σε φοτο όπως επισης και θυληκες betta. μπορεσα και βρεικα μια εδω τελη ιουλιου και απο τοτε θα φερουν στο τελος της καθε εβδομαδα απο τοτε μέχρι και σημερα.
Καλοι μου ανθρωποι εχω σοβαρο προβλημα με προμηθεια υλικών, φυτών, σαλιγκαριών, φίλτρων με σφουγγαρι, θηληκών betta, τροφών κλπ. Καποια τα βρησκω και καποια με τιποτα. Help, i need somebody help....
Ειναι κανεις απο 8εσ/νικη να μου προτεινει κανενα καλο καταστημα;
Υπαρχουν πουθενα microworms στην ελλαδα;
έχω ριξει πολύ διαβασμα τους τελευταιους 6 μήνες και γνωριζώ αρκετα πραγματα για betta αλλα παραμενω 8εωριτικος. Χαρακτηριστικό ειναι ότι ειχα 2 γεννες. Στην πρωτη ειχα περιπου 150 αυγα (επεζησαν τα.....1) και απο στην δευτερη πανω απο 200 αυγα και... δεν επεζησε κανενα. Κι αυτο γιατι τα ταιζα στην αρχη infusoria και μετα κρόκο αυγου (βρασμενο κλπ) , οπου και έγινε το έλα να δεις με τα βακτηρια κλπ μαμουνακια.Δεν ειχα αρτεμια, φυτά, κανενα σαλιγκαρακι ΤΙΠΤΑΣ.
Περιμενω τα φωτα σας.
Συγχαρητηρια στους moderator.
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τριχοειδής άλγη:τρόποι αντιμετώπισης και άλλες ερωτήσεις... GIWRGOS Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 9 31-03-05 22:03
Ερωτήσεις Filippos Malawi 5 02-01-05 01:58
Ερωτήσεις για συσκευή R.O. Fonamstel Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 23-11-04 11:59
Μερικές Ερωτήσεις NTABOS Γλυκό νερό - Γενικά 14 11-03-03 11:02

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03908 seconds with 14 queries