Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 29-09-10, 11:46
Το avatar του χρήστη GioM
GioM Ο χρήστης GioM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμπεριστατωμενα με επιχειρηματα , γιατι το εχουν αναγκη ;
Ξαναείπα και νωρίτερα ότι με όσους κτηνιάτρους έχουμε κάνει αυτή την κουβέντα μας έχουν πει ότι αν ένα θυλικό δε ζευγαρώσει 1-2 φορές στη ζωή του έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να παρουσιάσει ορμονικά προβλήματα. Δεν είμαι κτηνίατρος για να μπορώ να παραπέμψω σε βιβλιογραφία ή για να γνωρίζω περισσότερα πάνω στο γιατί συμβαίνει αυτό.

Περισσότερες πληροφορίες πάνω στο ποιοί ήταν οι κτηνίατροι, τι τίτλους έχουν και λοιπά, μπορώ να σου δώσω μέσω πμ.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 29-09-10, 11:48
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

βασικα οι γονεις ηταν ενος θειου μου γιατρου τρελαμενο με τη ρατσα τα σκυλια τα ειχε παρει απο γερμανια πανακριβα 1 εκατομηριο τοτε αν θυμαμε καλα μπορει και παραπανω απο τον βαν ροχας αλλα ουτε εκεινος δηλοσε τη γεννα απλα τα μοσχοπουλισε τα κουταβια
εγω ρωτησα το θειο μου δε πειρα καπου τηλ δεν ηξερα και πολλα τοτε
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 29-09-10, 11:51
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

οι κτηνιατροι απο τις δυο γεννες θα τσιμπησουν λεφτακια και μετα θα σου πουν οτι πρεπει να στειρωθει για να μην παθει πυομητρα , χωρια το καραγκιοζιλικι με τα εμβολια που μονο στην Ελλαδα γινεται σε τοση εκταση

στην πραγματικοτητα τα θυληκα ζωα καταπονουνται παρα πολυ κατα την κυοφορια και την γεννα και θελουν ειδικη διατροφη βιταμινες θρμανση και διαφορα αλλα σου τα ειπε αυτα κανενας κτηνιατρος ;

οι περισσοτεροι κτηνιατροι ειναι απλα οτι ειναι οι περισσοτεροι πετσοπαδες στο χομπυ μας
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 29-09-10, 11:53
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

αυτα που σου ειπε ο θειος σου δεν ισχυουν
ετσι και αλλιως με αδηλωτους γονεις δεν μπορεις να δηλωσεις γεννα
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 29-09-10, 11:57
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

εγω ξερω οτι τα πεντιγκρι κοστιζουν πολυ
τα σκυλια ηταν δηλωμενα αφου κατεβαιναν σε πρωταθληματα
-------------------------
ασχετο
εδω ειναι GAB OXI ΓΑΒ
ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΛΟΛΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ

__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 29-09-10 στις 11:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 29-09-10, 12:04
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Η γεννα δεν ειχε δηλωθει και ηταν σαν να μην εγινε !
Oποιος ενδιαφερεται για την πραγματικη τιμη ας παρει στα τηλεφωνα που θα βρει εδω .
http://www.koe.gr/indexmy.htm
Κυνολογικο Ομιλο Ελλαδος ....
Χαρη τα σκυλια με γονεις με πεντιγκρυ και για να εχουν τα κουταβια πεντιγκρυ δεν κοστιζουν πολυ .100-200 ε ειναι υπερβολη αλλα δεν ενδιαφερομαι να μαθω , ξερω το κοστος μια γεννας εκτροφεα απο αλλο φορουμ που ασχολουμε αλλα ποτε δεν ανεφερε κανεις κοστος δηλωσεις κουταβιων στον ΚΟΕ 1200ε για 6 κουταβια !!!

και κατι τελευταιο σαν απαντηση στον Χαρη ...
BORKED
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 29-09-10, 12:07
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

αν λωλαθηκες μην γραφεις

εσυ ειπες πως ηταν αδηλωτοι οι γονεις

τα πεντιγκρι κοστιζουν 20 ευρω περιπου να καταχωρηθουν στον ΚΟΕ

αν τωρα εχουν μπλεχτει λουλοπανα εκτροφεις και σου λενε οτι στο καταχωρουν αυτοι για να μην τρεχεις εσυ και σου λενε 200 για να βαλουν 180 στην τσεπη ειναι αλλου παπα ευαγγελιο
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 29-09-10, 12:11
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

KoE
ΤΗΛ: +30 210 8145165
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 29-09-10, 12:15
Το avatar του χρήστη GioM
GioM Ο χρήστης GioM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
οι κτηνιατροι απο τις δυο γεννες θα τσιμπησουν λεφτακια και μετα θα σου πουν οτι πρεπει να στειρωθει για να μην παθει πυομητρα , χωρια το καραγκιοζιλικι με τα εμβολια που μονο στην Ελλαδα γινεται σε τοση εκταση

στην πραγματικοτητα τα θυληκα ζωα καταπονουνται παρα πολυ κατα την κυοφορια και την γεννα και θελουν ειδικη διατροφη βιταμινες θρμανση και διαφορα αλλα σου τα ειπε αυτα κανενας κτηνιατρος ;

οι περισσοτεροι κτηνιατροι ειναι απλα οτι ειναι οι περισσοτεροι πετσοπαδες στο χομπυ μας
Τα γνωρίζω καλά τα περί διατροφής της θηλυκιάς. Στήρωση μετά από 2 γέννες μου λίγο παρατραβηγμένο. Το θηλυκό δεν κινδυνεύει. Κίνδυνος υπάρχει αν πάει την ίδια περίοδο 2 φορές με το ίδιο (ή και με άλλο) αρσενικό (μέθοδο που πολλοί κακώς εφαρμόζουν για να πιάσει σίγουρα κουτάβια ένα παρθένο θηλυκό). Όπως και να έχει και πολλοί γιατροί "πετσοπάδες" είναι αλλά δυστυχώς είναι οι μόνοι ειδικοί. Και σίγουρα έχουν πιο ασφαλή γνώμη από οποιονδήποτε χομπίστα.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 29-09-10, 12:15
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικα οι γονεις ηταν ενος θειου μου γιατρου τρελαμενο με τη ρατσα τα σκυλια τα ειχε παρει απο γερμανια πανακριβα 1 εκατομηριο τοτε αν θυμαμε καλα μπορει και παραπανω απο τον βαν ροχας αλλα ουτε εκεινος δηλοσε τη γεννα απλα τα μοσχοπουλισε τα κουταβια
εγω ρωτησα το θειο μου δε πειρα καπου τηλ δεν ηξερα και πολλα τοτε
που λεω οτι ηταν αδηλοτοι οι γονεις ????

θα γραφω μεχρι να λολανω και ολους σας
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #101  
Παλιά 29-09-10, 12:22
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

οι χομπυστες οπως και να το κανουμε ειδικα γυρω απο την γεννα τις γραμμες και το τι ταιριαζει με τι για να δωσει κατι συγκεκριμενο το ξερουν καλυτερα απο τους κτηνιατρους

χομπυστας βεβαια δεν εισαι εσυ η εγω που θα κανουμε (εγω δεν θα κανω ) μια γεννα μια φορα στην ζωη μας

στην Ελλαδα κτηνιατρικη υφισταται σε πολυ λιγες περιπτωσεις δυστηχως

και το μην καταπινεις αμασητα οτι σου λενε οι κτηνιατροι μεταφερεται απο στομα σε στομα σε ολες τις χωρες ειτε ειναι ανεπτυγμενες κυνολογικα ειτε οχι
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 29-09-10, 12:23
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
απο τον βαν ροχας αλλα ουτε εκεινος δηλοσε τη γεννα απλα τα μοσχοπουλισε τα κουταβια
εδω ή εννοεις την γεννα του θειου σου ;
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 29-09-10, 12:25
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω ή εννοεις την γεννα του θειου σου ;
ο ναι
τη γεννα του θειου μου λεω
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 29-09-10, 12:29
Το avatar του χρήστη GioM
GioM Ο χρήστης GioM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
οι χομπυστες οπως και να το κανουμε ειδικα γυρω απο την γεννα τις γραμμες και το τι ταιριαζει με τι για να δωσει κατι συγκεκριμενο το ξερουν καλυτερα απο τους κτηνιατρους

χομπυστας βεβαια δεν εισαι εσυ η εγω που θα κανουμε (εγω δεν θα κανω ) μια γεννα μια φορα στην ζωη μας

στην Ελλαδα κτηνιατρικη υφισταται σε πολυ λιγες περιπτωσεις δυστηχως

και το μην καταπινεις αμασητα οτι σου λενε οι κτηνιατροι μεταφερεται απο στομα σε στομα σε ολες τις χωρες ειτε ειναι ανεπτυγμενες κυνολογικα ειτε οχι
Οπότε καλύτερα να γεννάνε και οι γυναίκες με τη βοήθεια κάποιου έμπειρου και όχι με γυναικολόγο-μαιευτήρα;

Δεν είναι έτσι. Μπορεί να πέσεις σε λαμόγιο (αν και οι γνώμες που σου λέω είναι αρκετά διακεκριμένων κτηνιάτρων, σου είπα λεπτομέρειες αν θέλεις με πμ), αλλά δυστυχώς οι κτηνίατροι είναι πιο ειδικοί από κάθε "μαστρο"-γιάννη... κώστα κλπ πάνω στο τι είναι σωστό και τι όχι για την υγεία του σκύλου.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 29-09-10, 12:33
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GioM Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπότε καλύτερα να γεννάνε και οι γυναίκες με τη βοήθεια κάποιου έμπειρου και όχι με γυναικολόγο-μαιευτήρα;

Δεν είναι έτσι. Μπορεί να πέσεις σε λαμόγιο (αν και οι γνώμες που σου λέω είναι αρκετά διακεκριμένων κτηνιάτρων, σου είπα λεπτομέρειες αν θέλεις με πμ), αλλά δυστυχώς οι κτηνίατροι είναι πιο ειδικοί από "μαστρο"γιάννη... κώστα κλπ πάνω στο τι είναι σωστό και τι όχι για την υγεία του σκύλου.
σε αυτο το θεμα διαφωνο
τουλαχιστον για το νησι μου δεν ειπαρχουν ποιο αχρηστοι απο αυτους και το λεω δημοσια ενας ειναι καπος καλος και για να κανεις δουλεια πρεπει να εχει κεφια αλλιως @@
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 29-09-10, 12:42
Το avatar του χρήστη GioM
GioM Ο χρήστης GioM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
σε αυτο το θεμα διαφωνο
τουλαχιστον για το νησι μου δεν ειπαρχουν ποιο αχρηστοι απο αυτους και το λεω δημοσια ενας ειναι καπος καλος και για να κανεις δουλεια πρεπει να εχει κεφια αλλιως @@
Συμφωνούμε Χάρη. Στην επαρχία πολλές φορές επειδή είναι λίγοι, το εκμεταλεύονται ή αδιαφορούν γιατί δεν έχεις που αλλού να πας. Αλλά όσον αφορά μεγάλες πόλεις που υπάρχει ανταγωνισμός, έχεις και καλές επιλογές.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 29-09-10, 12:55
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Δεν μου λετε ... οι κτηνιατροι σας απο που εχουν παρει πτυχειο ;;; Για να δουμε ;;
Εμενα ειναι ΑΠΘ και τον εμπιστευομαι απολυτα .... αλλα και παλι .
Ξερω περιπτωση φιλης μου το σκυλι ειχε "ασκιτη" πηγε σε 15 γιατρους στο Ηρακλειο ,αλλους τοσους στην Αθηνα και τελικα πετυχε στην Κυπρο απο οπου ειναι τον Διευθυντη της Γαστρεντολογικης για ζωα του ΑΠΘ... που ειδε τον σκυλο και εφριξε πως δεν το ειχαν δει οι συναδελφοι του !!! Το σκυλι πλεον χαιρει ακρας υγειας χαρη σε αυτον .... ασχετο με το θεμα αλλα γι να δειτε οτι γιατρος σε γιατρο διαφερει !!!

Γνωμη μου , καλος γιατρος -εκτροφεας καλος -χομπιστας ....απλα ο χομπιστας δεν εχει το ευρος γνωσεων των γιατρων ουτε την εξιδικευση του εκτροφεα !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 29-09-10, 13:26
Το avatar του χρήστη amalia
amalia Ο χρήστης amalia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2010
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GioM Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκόλλα ρε κορίτσι μου! Μια βδομάδα έχουν που γεννήθηκαν. Φυσικά μπορώ να δηλώσω τη γέννα. Για να ξέρω τι γίνεται με τις αηδίες που μου έλεγες πήρα τηλ. και μου είπανε αυτή την τιμή. Σταμάτα να το παίζεις ξερόλας και ψάξε κάποια πράγματα πριν αρχίσεις να παραπληροφορείς τον κόσμο! Δεν είναι δικαιολογίες. Απίστευτες είναι οι αηδίες που λες. Μ' έβαλες και πήρα τηλ. και τώρα μου λες ότι δεν ισχύουν αυτά που μου είπανε. Δεν φταις εσύ όμως. Εγώ φταίω που ασχολήθηκα έστω και με το να πάρω τηλέφωνο. Απλά ήθελες κάτι να πεις και είπες να το παίξεις έξυπνη! Μπράβο!
Συνεχιζεις να μου επιτιθεσαι χωρις λογο.. ευγε!
Εγω ξεκολλημενη ειμαι ... εσυ παλι?
Βλακειες δε λεω... ουτε ξερολας ειμαι. Παρε τον ΚΟΕ (αν ξερεις τι ειναι) και ρωτα να μαθεις και ασε τις επιθεσεις Αν και στο ειπα το κοστος ηδη...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
οι κτηνιατροι απο τις δυο γεννες θα τσιμπησουν λεφτακια και μετα θα σου πουν οτι πρεπει να στειρωθει για να μην παθει πυομητρα , χωρια το καραγκιοζιλικι με τα εμβολια που μονο στην Ελλαδα γινεται σε τοση εκταση

στην πραγματικοτητα τα θυληκα ζωα καταπονουνται παρα πολυ κατα την κυοφορια και την γεννα και θελουν ειδικη διατροφη βιταμινες θρμανση και διαφορα αλλα σου τα ειπε αυτα κανενας κτηνιατρος ;

οι περισσοτεροι κτηνιατροι ειναι απλα οτι ειναι οι περισσοτεροι πετσοπαδες στο χομπυ μας
Πες τα ρε Νικο μπας και βγει κανεις απο το σκοταδι!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ξερω οτι τα πεντιγκρι κοστιζουν πολυ
τα σκυλια ηταν δηλωμενα αφου κατεβαιναν σε πρωταθληματα
Πιθανον τα σκυλια του να συμμετειχαν σε Εξετασεις Εργασιας και να ειναι πρωταθλητες.. δεν ειναι απαραιτητη η καθαροαιμια με perdigree γι'αυτο...καπου ισως εχεις μπερδευτει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amalia : 29-09-10 στις 13:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 29-09-10, 13:28
Το avatar του χρήστη GioM
GioM Ο χρήστης GioM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από amalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχιζεις να μου επιτιθεσαι χωρις λογο.. ευγε!
Εγω ξεκολλημενη ειμαι ... εσυ παλι?
Βλακειες δε λεω... ουτε ξερολας ειμαι. Παρε τον ΚΟΕ (αν ξερεις τι ειναι) και ρωτα να μαθεις και ασε τις επιθεσεις Αν και στο ειπα το κοστος ηδη...
-------------------------


Πες τα ρε Νικο μπας και βγει κανεις απο το σκοταδι!
Είπες και ότι δεν μπορώ να τα δηλώσω χωρίς να μπεις στον κόπο να διαβάσεις ότι τα σκυλιά είναι μιας εβδομάδας. Κολλημένη είσαι. Το λόγο δεν τον ξέρω σίγουρα. Θα έλεγα έναν πιθανό αλλά απαγορεύεται στο φόρουμ...

Ο ΚΟΕ ξέρω τι είναι. Το σκάλωμα που έχεις δεν ξέρω τι είναι, αλλά και δεν είναι δικιά μου δουλειά να το βρω.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 29-09-10, 13:28
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

amalia
τον ξερεις τον κυριο ---> http://www.vanrohas.nl/
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 29-09-10, 13:30
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Χαλαρώστε σας παρακαλώ γιατί θα μπουκάρει ο Τόλης και θα μοιράσει φόλες.
Αλλιώς θα ανεβάσω βίντεο με εμένα γυμνό με το κόκερ μου.
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 29-09-10, 13:33
Το avatar του χρήστη amalia
amalia Ο χρήστης amalia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2010
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GioM Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα γνωρίζω καλά τα περί διατροφής της θηλυκιάς. Στήρωση μετά από 2 γέννες μου λίγο παρατραβηγμένο. Το θηλυκό δεν κινδυνεύει. Κίνδυνος υπάρχει αν πάει την ίδια περίοδο 2 φορές με το ίδιο (ή και με άλλο) αρσενικό (μέθοδο που πολλοί κακώς εφαρμόζουν για να πιάσει σίγουρα κουτάβια ένα παρθένο θηλυκό). Όπως και να έχει και πολλοί γιατροί "πετσοπάδες" είναι αλλά δυστυχώς είναι οι μόνοι ειδικοί. Και σίγουρα έχουν πιο ασφαλή γνώμη από οποιονδήποτε χομπίστα.
Η μητερα του σκυλου μου πεθανε απο πυομητρα αφου ειχε κανει 2 γεννες με διαφορα ενος ετους μεταξυ τους
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GioM Εμφάνιση μηνυμάτων
Είπες και ότι δεν μπορώ να τα δηλώσω χωρίς να μπεις στον κόπο να διαβάσεις ότι τα σκυλιά είναι μιας εβδομάδας. Κολλημένη είσαι. Το λόγο δεν τον ξέρω σίγουρα. Θα έλεγα έναν πιθανό αλλά απαγορεύεται στο φόρουμ...

Ο ΚΟΕ ξέρω τι είναι. Το σκάλωμα που έχεις δεν ξέρω τι είναι, αλλά και δεν είναι δικιά μου δουλειά να το βρω.
Σου ειπα οτι εχεις ακομα περιθωριο να τα δηλωσεις... καλο θα ηταν να διαβαζεις πιο προσεχτικα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amalia : 29-09-10 στις 13:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 29-09-10, 13:36
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

http://www.interpet.gr/themata/ktini...tra_skilos.htm
και τα υπολοιπα
http://www.interpet.gr/themata/ktini...tiniatrika.htm
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 29-09-10, 13:51
Το avatar του χρήστη GioM
GioM Ο χρήστης GioM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από amalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μητερα του σκυλου μου πεθανε απο πυομητρα αφου ειχε κανει 2 γεννες με διαφορα ενος ετους μεταξυ τους
Κακώς ξαναγέννησε τόσο νωρίς. Το ότι δε γνώριζε ο ιδιοκτήτης τους κινδύνους δε λέει τίποτα πέρα από το ότι δεν ήταν υπεύθυνος ιδιοκτήτης.

Αυτά από μένα. Δε συνεχίζω στο θέμα (γιατί θα βρω μπελά)!
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 29-09-10, 13:59
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Στα... μισο να κανω μεταφερω οτι λεει :
"
Παλαιότερα πίστευαν ότι προσβάλλονται σκυλιά σε μεγάλη ηλικία μόνο, που δεν έχουν γεννήσει ποτέ και ότι ο τοκετός προστατεύει το ζώο από το ενδεχόμενο να παρουσιάσει πυομήτρα. Σύμφωνα με τα νεότερα δεδομένα όμως, η πυομήτρα μπορεί να παρουσιαστεί και σε ζώα μικρότερης ηλικίας (ακόμα και ύστερα από τον πρώτο οίστρο) και σε ζώα που έχουν γεννήσει μία ή περισσότερες φορές.
Συνηθέστερα η παθολογική αυτή κατάσταση συναντιέται δύο μήνες μετά τον οίστρο λόγω διαταραχών της ορμονικής λειτουργίας των ωοθηκών ή λόγω χορήγησης οιστρογόνων για την αποφυγή ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης ή ακόμα κατόπιν μακρόχρονης χορήγησης προγεσταγόνων, με σκοπό την αναστολή του οίστρου."
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 29-09-10, 14:04
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

εγω εχω να πω BORKED

και θα παρακαλουσα τους mod να διαγραφει το θεμα γιατι οπως βλεπετε πεφτει το μπουνιδι της αρκουδας και αμα δε σβειστει αυριο θα εχουμε τα ιδια
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 29-09-10, 14:06
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Στο 0:14 ριχνει ενα κλανιδι ... δες τον πως μαζευετε !!!
Τελικα η υδαταθρακες (καρβουνο) φερνουν αερια !!!
Σορυ συνηθεια !!

Χαρη εισαι κομματακι μακρια για να φας καμια ξοφαλτση ....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 29-09-10, 14:18
Το avatar του χρήστη amalia
amalia Ο χρήστης amalia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2010
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Εγω δεν ειδα κανενα μπουνιδι Μονο ο Gio με ειπε εμμεσως αγ..τη και επικινδυνη

Να μη διαγραφει το θέμα... μονο καλο μπορει να κανει στην Κυνοφιλία αν και σε ενυδρειοφιλο φορα!
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 29-09-10, 14:22
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Δεν θα διαγραφεί, απλά ρίξτε τους τόνους, σας παρακαλώ πολύ.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 29-09-10, 14:24
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Που ειναι οι τονοι ;;; Ελα και περιμενω με το ψαροντουφεκο !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
«Τους μονομάχους τους κρατάμε μόνους τους», μύθος? Tolis Bettas 52 20-01-15 00:14
Αναπαραγωγή Bee Τσιόνογλου Σταύρος Γαρίδες του γένους Caridina 5 20-05-10 12:16
Αναπαραγωγή puravlos Bettas 4 18-06-07 15:07
Αναπαραγωγή Ροδόστομων John T ¶λλα ψάρια Ν. Αμερικής 9 09-04-05 12:15

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08934 seconds with 16 queries