Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-11-10, 19:08
DARISTOS Ο χρήστης DARISTOS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-11-2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Σας ευχαριστώ θερμα... (ΔΕΞΑΜΕΝΗ... ΒΟΗΘΕΙΑ)

Κοιταζοντας την δεξαμενη παρατηρησα οτι το νερο το χανει μονο απο τις μεγαλες πλευρες (2,50) αν και εχουν μπει νευρα. Απο τις μικρες πλευρες (1,25) δεν τρεχει ουτε σταγονα...!
Συμπεραινωντας λοιπον το προβλημα μου εχει σχεση με λεπτη λαμαρινα και πιεσεις (οπως ειπωθηκε εδω)

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω γιατι οι απαντησεις σας με βοηθησαν να βρω μια ακρη στο προβλημα μου. Θελω να σας πω οτι το θεμα το εβαλα και σε αλλο φορουμ (πολ. μηχανικων). Οι απαντησεις τους δεν με βοηθησαν καθολου γιατι μιλουσαν με γενικοτητες και ορολογιες. Ουδεις δεν μιλησε για παχος λαμαρινας και πιεσεις. Αντιθετος οι απαντησεις σας ηταν ευστοχες και με απλα λογια. Αυτο σημαινει οτι αυτο που κανετε το κανετε πολυ καλα και να συνεχισετε να το κανετε... Εγω (και το θεμα) δεν εχω σχεση με ενυδρεια και ψαρια και θα ηθελα να με συγχωρεσουν αυτοι που ενοχληθηκαν με την παρουσια μου εδω.

Ευχαριστω για την φιλοξενια.
Φιλικα Αριστος.

Υ.Γ. Με την επισκεψη μου εδω μου μπηκε η ιδεα να παρω ενα μικρο ενυδρειο με μερικα ψαρακια. Εχω 2 παιδια (6 και 8 χρ) και φανταζομαι (ειμαι σιγουρος) οτι θα τα αγαπησουν και θα ασχοληθουν. Πριν κανω βεβαια κατι τετοιο θα μπω στο φορουμ σας για βοηθεια στην επιλογη ενυδρειου και ψαριων. Μεχρι τοτε να ειστε καλα. (φανταζομαι τοτε το θεμα να ειναι σχετικο)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-11-10, 19:15
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DARISTOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιταζοντας την δεξαμενη παρατηρησα οτι το νερο το χανει μονο απο τις μεγαλες πλευρες (2,50) αν και εχουν μπει νευρα. Απο τις μικρες πλευρες (1,25) δεν τρεχει ουτε σταγονα...!
Συμπεραινωντας λοιπον το προβλημα μου εχει σχεση με λεπτη λαμαρινα και πιεσεις (οπως ειπωθηκε εδω)

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω γιατι οι απαντησεις σας με βοηθησαν να βρω μια ακρη στο προβλημα μου. Θελω να σας πω οτι το θεμα το εβαλα και σε αλλο φορουμ (πολ. μηχανικων). Οι απαντησεις τους δεν με βοηθησαν καθολου γιατι μιλουσαν με γενικοτητες και ορολογιες. Ουδεις δεν μιλησε για παχος λαμαρινας και πιεσεις. Αντιθετος οι απαντησεις σας ηταν ευστοχες και με απλα λογια. Αυτο σημαινει οτι αυτο που κανετε το κανετε πολυ καλα και να συνεχισετε να το κανετε... Εγω (και το θεμα) δεν εχω σχεση με ενυδρεια και ψαρια και θα ηθελα να με συγχωρεσουν αυτοι που ενοχληθηκαν με την παρουσια μου εδω.

Ευχαριστω για την φιλοξενια.
Φιλικα Αριστος.

Υ.Γ. Με την επισκεψη μου εδω μου μπηκε η ιδεα να παρω ενα μικρο ενυδρειο με μερικα ψαρακια. Εχω 2 παιδια (6 και 8 χρ) και φανταζομαι (ειμαι σιγουρος) οτι θα τα αγαπησουν και θα ασχοληθουν. Πριν κανω βεβαια κατι τετοιο θα μπω στο φορουμ σας για βοηθεια στην επιλογη ενυδρειου και ψαριων. Μεχρι τοτε να ειστε καλα. (φανταζομαι τοτε το θεμα να ειναι σχετικο)
Αντε με το καλο να βολευτεις σιγα σιγα και να γινουν οτι τροποποιησεις χρειαζοντε γιατι φανηκε (και λογικο) το ανχος που σου δημιουργησε η καταραμενη δεξαμενη χαχα!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-11-10, 21:46
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Κανε μια λιμνη και ασε τις δεξαμενες

ελπιζω να σε ξαναδουμε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-10, 00:34
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Μολις την φτιαξεις κ σταματησει να χανει βαλε εκει ψαρια.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΔΕΞΑΜΕΝΗ... ΒΟΗΘΕΙΑ DARISTOS Γλυκό νερό - Γενικά 34 05-11-10 13:31
450 VISION Δεξαμενη-προτασεις kostasoyk Αρχάριοι γλυκού νερού 18 24-09-08 11:06
Ευχαριστώ CASPER Γλυκό νερό - Γενικά 0 05-11-05 20:07
Ποιος την εχει μεγαλυτερη ...? (δεξαμενη εννοω) Tricky Γλυκό νερό - Γενικά 6 05-03-05 02:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04037 seconds with 15 queries