Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-11-09, 00:47
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή SOS - Νεογέννητα στο φίλτρο

Το ενυδρείο μου έχει εσωτερικό φίλτρο ανοιχτό κι εγώ έχω προσθέσει εξωτερικό eheim eco . Τα corydoras aeneus γεννούν πολύ συχνά και έτσι βλέπω πολύ συχνά αυγά κολλημένα σχεδόν παντού( στα φυτά , στα τζάμια , στο σωλήνα του φίλτρου κλπ). Σήμερα είδα 2 - δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλα- μωρά corydoras μέσα στο εσωτερικό φίλτρο στην πλευρά του υλικού και όχι της αντλίας . Μάλιστα ήταν μεγαλούτσικα , μεγαλύτερα από γκάπυ 15 ημερών και σκούρα. Τι πρέπει να κάνω για να επιζήσουν ? Να τα βγάλω από το φίλτρο στην κυρίως δεξαμενή? Κινδυνεύουν από τα άλλα ψάρια ? Εκτός από τα corydoras έχω silver hatchets , tetras (glow light και ροδόστομους ) και οττόκυκλους.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-11-09, 01:19
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pleco Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρείο μου έχει εσωτερικό φίλτρο ανοιχτό κι εγώ έχω προσθέσει εξωτερικό eheim eco . Τα corydoras aeneus γεννούν πολύ συχνά και έτσι βλέπω πολύ συχνά αυγά κολλημένα σχεδόν παντού( στα φυτά , στα τζάμια , στο σωλήνα του φίλτρου κλπ). Σήμερα είδα 2 - δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλα- μωρά corydoras μέσα στο εσωτερικό φίλτρο στην πλευρά του υλικού και όχι της αντλίας . Μάλιστα ήταν μεγαλούτσικα , μεγαλύτερα από γκάπυ 15 ημερών και σκούρα. Τι πρέπει να κάνω για να επιζήσουν ? Να τα βγάλω από το φίλτρο στην κυρίως δεξαμενή? Κινδυνεύουν από τα άλλα ψάρια ? Εκτός από τα corydoras έχω silver hatchets , tetras (glow light και ροδόστομους ) και οττόκυκλους.
Να τα βγάλεις ναι και να τα βάλεις ,εάν δεν έχεις μικρότερο ενυδρείο, σε κουτάκι-γεννήστρα.
Μετά το 1 cm θα είναι σίγουρα, πιστεύω ότι αν τα αφήσεις τώρα στο κυρίως ενυδρείο, θα γίνουν μεζεδάκι.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-11-09, 01:35
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από almost Εμφάνιση μηνυμάτων
Να τα βγάλεις ναι και να τα βάλεις ,εάν δεν έχεις μικρότερο ενυδρείο, σε κουτάκι-γεννήστρα.
Μετά το 1 cm θα είναι σίγουρα, πιστεύω ότι αν τα αφήσεις τώρα στο κυρίως ενυδρείο, θα γίνουν μεζεδάκι.
φιλε μου μην χρησιμοποιησεις γεννηστρα.αστα και οταν θα μεγαλωσουν θα βγουν απο μονα τους.εξαλλου στην φυση δεν επιβιωνουν ολα.τα δυνατα και οι πιο μαγκες θα τα καταφερουν.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-11-09, 01:35
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Δυστυχώς δεν έχω πια εφεδρικό ενυδρείο , γιατί λόγω διαρροής πετάχτηκε . Γεννήστρα βέβαια μπορώ να πάρω τη Δευτέρα , αλλά έχω κι άλλες απορίες στο μυαλό μου για το εγχείρημα . Πώς θα τα καταφέρω να τα βγάλω από το φίλτρο πχ . Έχω μικρή απόχη που χωράει , αλλά σκέφτομαι μήπως βγάζοντας τα υλικά (πρώτο είναι ένα σακούλι με siporax , πάνω στο οποίο τα είδα κιόλας , τρύπιο μάλιστα σε ένα σημείο) τα βγάλω κι αυτά από το νερό χωρίς να το καταλάβω , αν είναι χωμένα κάπου...Εκεί που βρέθηκαν έχουν καμία τύχη να μεγαλώσουν λίγο ακόμα με το σκεπτικό ότι τα γατόψαρα τρέφονται με τα υπολείμματα ?
Ακόμα έχω να αντιμετωπίσω και το πρόβλημα της αλλαγής νερού. Τη Δευτέρα πρέπει να κάνω αλλαγή. Δεν ξέρω πότε γεννήθηκαν αυτά , γιατί τις τελευταίες 15 μέρες είχα συνέχεια αυγά , οπότε δεν ξέρω αν έχουν επιζήσει άλλης αλλαγής. Φοβάμαι μήπως κατεβαίνοντας το νερό αυτά μείνουν κολλημένα ή στριμωγμένα στα υλικά και έξω από το νερό...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-11-09, 01:54
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas213 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου μην χρησιμοποιησεις γεννηστρα.αστα και οταν θα μεγαλωσουν θα βγουν απο μονα τους.εξαλλου στην φυση δεν επιβιωνουν ολα.τα δυνατα και οι πιο μαγκες θα τα καταφερουν.
Πως θα βγει από το φίλτρο; Τώρα που είναι μικρό πέρασε από τις τρυπούλες, μετά που θα μεγαλώσει, αν μεγαλώσει, από που θα βγει; Θα κολήσει την βεντούζα και θα πάει πάνω από το φίλτρο;
Στην φύση δεν υπάρχουν φίλτρα να τα ρουφάνε..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pleco Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς δεν έχω πια εφεδρικό ενυδρείο , γιατί λόγω διαρροής πετάχτηκε . Γεννήστρα βέβαια μπορώ να πάρω τη Δευτέρα , αλλά έχω κι άλλες απορίες στο μυαλό μου για το εγχείρημα . Πώς θα τα καταφέρω να τα βγάλω από το φίλτρο πχ . Έχω μικρή απόχη που χωράει , αλλά σκέφτομαι μήπως βγάζοντας τα υλικά (πρώτο είναι ένα σακούλι με siporax , πάνω στο οποίο τα είδα κιόλας , τρύπιο μάλιστα σε ένα σημείο) τα βγάλω κι αυτά από το νερό χωρίς να το καταλάβω , αν είναι χωμένα κάπου...Εκεί που βρέθηκαν έχουν καμία τύχη να μεγαλώσουν λίγο ακόμα με το σκεπτικό ότι τα γατόψαρα τρέφονται με τα υπολείμματα ?
Ακόμα έχω να αντιμετωπίσω και το πρόβλημα της αλλαγής νερού. Τη Δευτέρα πρέπει να κάνω αλλαγή. Δεν ξέρω πότε γεννήθηκαν αυτά , γιατί τις τελευταίες 15 μέρες είχα συνέχεια αυγά , οπότε δεν ξέρω αν έχουν επιζήσει άλλης αλλαγής. Φοβάμαι μήπως κατεβαίνοντας το νερό αυτά μείνουν κολλημένα ή στριμωγμένα στα υλικά και έξω από το νερό...
Ναι, μπορεί να μεγαλώσουν και άλλο εκεί που είναι, αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερα να τα πάρεις. Εγώ αυτό θα έκανα πάντως. Με την μικρή απόχη και με πολλή υπομονή. Στην αρχή θα φοβηθούν και θα κρυφτούν μετά θα τα πιάσεις. Και μετά η αλλαγή νερού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη almost : 29-11-09 στις 01:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-11-09, 02:11
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Επειδή έχω βγάλει κάποτε κι ένα γκάπυ μέσα από το φίλτρο , 2 φορές μάλιστα , αλλά από την πλευρά της αντλίας ξέρω ότι για να τα καταφέρω να τα πιάσω έχω πιθανότητες μόνο αν κατέβει η στάθμη του νερού...
Αναρωτιέμαι πώς μπαίνουν τελικά στο φίλτρο...Για τα γατόψαρα σκέφτηκα ότι κάποια κολλημένα στην είσοδο του φίλτρου αυγά παρασύρθηκαν και μπήκαν μέσα , αλλά το γκάπυ πώς μπαινόβγαινε?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-11-09, 10:11
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pleco Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή έχω βγάλει κάποτε κι ένα γκάπυ μέσα από το φίλτρο , 2 φορές μάλιστα , αλλά από την πλευρά της αντλίας ξέρω ότι για να τα καταφέρω να τα πιάσω έχω πιθανότητες μόνο αν κατέβει η στάθμη του νερού...
Αναρωτιέμαι πώς μπαίνουν τελικά στο φίλτρο...Για τα γατόψαρα σκέφτηκα ότι κάποια κολλημένα στην είσοδο του φίλτρου αυγά παρασύρθηκαν και μπήκαν μέσα , αλλά το γκάπυ πώς μπαινόβγαινε?
Μπορεί και τυχαία, μπορεί και από ένστικτο (να βγαίνει το γκαπυ που λες, αν και δύσκολο το κόβω. Μήπως ήταν περισσότερα και έβλεπες κάθε φορά διαφορετικά); Εάν σου περνάνε συνέχεια μικρά βάλε αρκετό υαλοβάμβακα στην εισαγωγή του φίλτρου (όχι να κάνεις παχύ στρώμα αλλά να πιάσεις όλο το άνοιγμα του φίλτρου) ή βάλε κανά τούλι από μπομπονιέρα (με τις κατάλληλες τρυπούλες σε διάμετρο για να μην μπουκώσεις το φίλτρο).
Εάν σου είναι μέσα στο φίλτρο σε σημείο που δεν φτάνει η απόχη, δοκίμασε να το ρουφήξεις με σωληνάκι του αέρα (πρώτα το γεμίζεις νερό από το ενυδρείο και μετά κυνηγάς το ψαράκι, με την προυπόθεση ότι είναι τόσο μικρό το ψαράκι που να χωράει άνετα στο σωλήνα. Αλλιώς πας σε μαγαζί που πουλάει είδη κήπου, που έχουν διάφανους σωλήνες σε διάφορα μεγέθη και παίρνεις κανά 2 μέτρα).
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-11-09, 10:27
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

....παρε ενα καλαμακι,ταπωσε το απο την μια πλευρα(εκτος νερου) με το δαχτυλο ,βαλτο στο εσ/κο φιλτρο σημαδεψε τα πιτσιρικια,"ξεταπωσε" και....τσουπ τα πιτσιρικια μεσα στο καλαμακι....
Μετεφερε τα σ'ενα μεγαλο ταπερ με νερο ενυδρειου,αεραντλια,θερμοστατη μεχρι να παρεις ενυδρειο γενηστρα.
Εχω παρει παμπολλες γεννες corrydoras και ancistrus ετσι μ'αυτο τον τροπο
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-11-09, 14:11
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

μη χρησιμοποιησεις γεννηστρα.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22360
οπως λεει και ο φιλτατος lmaikl δε χρειαζεται να ειναι γυαλινο το ενυδρειο....και ενα μεγαλο δοχειο κανει..αρκει να εχει καταλληλο νερο φιλτρανση και θερμανση φυσικα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-11-09, 18:23
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Λοιπόν αγαπητοί φίλοι , επειδή λόγω ατυχήματος που λίγο έλειψε να μου καταστρέψει το γραφείο του γιου μου , δεν υπάρχει - όπως προανέφερα - εφεδρικό ενυδρείο , ούτε θερμοστάτης , γιατί έχω 2 ενυδρεία και κάποια στιγμή τον χρειάστηκα κι αυτόν , αποφάσισα το μικρό - γιατί ένα και μόνο ένα βρήκα- να κολυμπήσει στα βαθιά... Έτσι με μεγάλη προσοχή έβγαλα τα υλικά του φίλτρου και τα τοποθέτησα σε κουβά με νερό ενυδρείου , μήπως και υπήρχε κάποιο ψαράκι μέσα σε αυτά. Αφού κατέβασα τη στάθμη του νερού φάνηκε ο μάγκας που είναι μια χαρά σχηματισμένος και έχει ήδη και το μπρονζέ χρώμα των aeneus(δεν είναι κατάμαυρος). Περνούσε από το ένα διαμέρισμα του φίλτρου στο άλλο και μας κούρασε αρκετά... Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην κυρίως δεξαμενή μαζί με την λοιπή οικογένεια και δεν φαίνεται να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Πολύ σύντομα θα ανεβάσω και τις πρώτες φωτογραφίες του Πάντως έχει προλάβει να αναπτυχθεί αρκετά , οπότε πρέπει να έχει μέινει καμιά δεκαριά μέρες μέσα στο φίλτρο... Έτσι υπολογίζω βέβαια χωρίς να έχω δει ξανά νεογέννητο corydoras. Γέννες πολλές , αυγά πολλά , αλλά ποτέ δεν τα απομάκρυνα από το ενυδρείο κι έτσι μετά από μερικές μέρες απλά δεν υπήρχαν πια...
Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές !!!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 29-11-09, 18:49
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Να το!!!

Ελπίζω να ανέβασα τις φωτό με επιτυχία...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC03237.JPG
Εμφανίσεις:  247
Μέγεθος:  71,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC03254.JPG
Εμφανίσεις:  247
Μέγεθος:  65,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC03228.JPG
Εμφανίσεις:  243
Μέγεθος:  88,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC03234.JPG
Εμφανίσεις:  242
Μέγεθος:  76,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-11-09, 19:00
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Επισήμανση!!!

Και για να μην νομίζετε ότι δεν περιποιούμαι τα φυτά μου , τα eleocharis acicularis ή dwarf hairgrass είναι άρτι αφιχθέντα και ευελπιστώ ότι σε λίγες μέρες θα γίνουν καταπράσινα

Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-11-09, 19:03
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

να σου ζησει ο μπομπιρας..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-11-09, 19:12
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Ευχαριστώ!

Ευχαριστώ , ευχαριστώ ! Πιστεύω κι εγώ με την όση πείρα δίνουν οι ατέλειωτες ώρες μπροστά στο τζάμι ότι είναι γιος !!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-11-09, 10:25
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Πρέπει να είναι μηνός..
Να σου ζήσει!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-12-09, 00:26
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Survivor!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από almost Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να είναι μηνός..
Να σου ζήσει!!
Ευχαριστώ! Για να το γράφεις κάτι θα ξέρεις... Και μου φαίνεται λογικό , γιατί αναγνωρίζεται και το είδος , όχι μόνο το γένος . Είναι μπρονζέ! Για φαντάσου 30 μέρες στο φίλτρο! Έχει επιβιώσει από 4 αλλαγές νερού!!! Την επόμενη φορά -που δεν βλέπω να αργεί- λέω να ρίξω κανένα φύλλο με αυγά μέσα στο φίλτρο ...
Μόλις είδα ένα βιντεάκι στο youtube που τιτλοφορείται corydoras aeneus 1 month και πραγματικά έχεις δίκιο μοιάζουν στον μπόμπιρά μου!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-12-09, 01:08
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Το σενάριο να κυκλοφορεί και κανένα ακόμη μέσα στο φίλτρο το έχεις σκεφτεί ;
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-12-09, 18:41
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σενάριο να κυκλοφορεί και κανένα ακόμη μέσα στο φίλτρο το έχεις σκεφτεί ;
Και να πεις ότι δεν στο ανέλυσα διεξοδικά...
Το εσωτερικό φίλτρο , το οποίο όπως γνωρίζεις είναι ανοιχτό από πάνω , αδειάστηκε με μεγάλη επιμέλεια . Τα υλικά μπήκαν σε κουβά με νερό ενυδρείου , βγάλαμε και την αντλία και σε άδειο φίλτρο με φακό και απόχη βγάλαμε τον μπόμπιρα αφού κλείσαμε το ένα διαμέρισμα με υαλοβάμβακα. Έγινε εξονυχιστικός έλεγχος για έτερο νήπιο , αλλά τζίφος ! Τώρα , αν χώθηκε κανένα ακόμα κάτω από τον θερμοστάτη και παρέμενε τόση ώρα ακίνητο και κρυμμένο , τι να πω? Ελπίζω να το δούμε κι αυτό στην επόμενη αλλαγή μεγαλύτερο...
ΥΣΓ: να βάλουμε τον κίτρινο τύπο να το τσακώσει!!! Δείχνει πολύ έμπειρος!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νεογέννητα guppies Efi Ζωοτόκα 6 22-03-08 01:18
Νεογέννητα γκαπάκια ramsys Ζωοτόκα 9 08-07-07 19:56
Νεογέννητα guppies και φίλτρο binational Ζωοτόκα 7 02-11-06 23:04
Νεογέννητα DJK Ψάρια "ουράνια τόξα" (rainbowfish) 5 01-12-05 19:46
Νεογέννητα P.Acei Makis M Malawi 5 15-10-04 17:51

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06738 seconds with 14 queries