Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-04-18, 18:03
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

καλησπερα και καλη αρχη πολυ ομορφο το εχεις κανει το ενυδρειο σου μπραβο!!! το ενυδρειο ειναι μικρο για δισκους διαβασε αυτο http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92562 .δευτερον δεν βαζουμε ποτε ψαρια σε αστρωτο ενυδρειο για να στρωσει με τα ψαρια μεσα,διαβασε για τον κυκλο του αζωτου http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92167 http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89293 . οι δισκοι ειναι δυσκολα και απαιτητηκα ψαρια χρειαζετε να εχεις εμπειρια αρκετη και να εχεις βεβαια και τα καταλληλα λιτρα.. σε παρακαλω διαβασε τα αυτα που σου εστειλα για να μην εχεις στεναχωριες στο μελλον.
__________________
one pound of flesh, no more no less
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-04-18, 18:54
ΔημήτρηςΤ Ο χρήστης ΔημήτρηςΤ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2015
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 966
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και καλη αρχη πολυ ομορφο το εχεις κανει το ενυδρειο σου μπραβο!!! το ενυδρειο ειναι μικρο για δισκους διαβασε αυτο http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92562 .δευτερον δεν βαζουμε ποτε ψαρια σε αστρωτο ενυδρειο για να στρωσει με τα ψαρια μεσα,διαβασε για τον κυκλο του αζωτου http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92167 http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89293 . οι δισκοι ειναι δυσκολα και απαιτητηκα ψαρια χρειαζετε να εχεις εμπειρια αρκετη και να εχεις βεβαια και τα καταλληλα λιτρα.. σε παρακαλω διαβασε τα αυτα που σου εστειλα για να μην εχεις στεναχωριες στο μελλον.
φίλε μιας κ επικαλείσαι το κείμενο για τα ποσά λίτρα θέλει ο δίσκος,Μήπως ξέρεις 2 3 ενυδρεία να παω κ εγώ να δω 20 πόντους ψάρια.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-04-18, 19:33
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΔημήτρηςΤ Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε μιας κ επικαλείσαι το κείμενο για τα ποσά λίτρα θέλει ο δίσκος,Μήπως ξέρεις 2 3 ενυδρεία να παω κ εγώ να δω 20 πόντους ψάρια.
εσυ θεωρεις οτι ειναι οκ τα λιτρα και το σχημα του ενυδρειου για δισκους?Το θεμα δεν ειναι τι ξερω εγω αλλα τι θελουν τα ψαρια και ποιο ειναι το τελικο τους μεγεθος.αλλοι εχουν χρυσοψαρα σε γυαλα 50 λιτρα και δεν μεγαλωνει αλλα ``ζει`` εγω τα εχω σε λιμνη και ειναι 20 ποντους σε 2 χρονια. αυτη ειναι η αποψη μου βεβαια και σταματω εδω μιας και δεν μου αρεσουν οι διαπληκτισμοι.Το αρθρο το θεωρω ευαγγελιο εγω προσωπικα και αυτον που το εγραψε εναν χομπιστα που δεν μασαει τα λογια του και δεν κανει εκπτωσεις
__________________
one pound of flesh, no more no less
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-04-18, 19:52
ΔημήτρηςΤ Ο χρήστης ΔημήτρηςΤ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2015
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 966
Προεπιλογή

Α οκ δεν είχες ποτέ κατάλαβα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-04-18, 19:58
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

δεν θελω να κανιβαλισω το θρεντ του παιδιου αλλα ενα σου αναγνωριζω εχεις αντιληψη... KappaKeepo
__________________
one pound of flesh, no more no less
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-04-18, 01:49
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΔημήτρηςΤ Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε μιας κ επικαλείσαι το κείμενο για τα ποσά λίτρα θέλει ο δίσκος,Μήπως ξέρεις 2 3 ενυδρεία να παω κ εγώ να δω 20 πόντους ψάρια.
Επειδή Δημήτρη αυτό το λες συνέχεια... στο μαγαζί που πηγαίνεις, ΔΕΝ έχει δει;
Στο πρωτάθλημα δίσκων που επισκέφθηκες... ΔΕΝ είδες;
Έχεις γνωρίσει όλους τους δισκάδες της χώρας... και σου είπαν ότι ΔΕΝ έχουν;
Τα δικά μου ψάρια... τα έχεις δει;
Το ότι εσύ ΔΕΝ το κατάφερες ακόμα... είναι κανόνας;


-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Netrino Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως προείπα, δεν θα πάω να βάλω ψάρια σε άστρωτο ενυδρείο, δεν είμαι πρωτάρης σε τέτοιο σημείο. Είπα πως ότα βάλω τα ψάρια θα βάλω όλο το βιολογικό υλικό που τρέχει εδώ και χρόνια μέσα στο καινούριο φίλτρο. Για τον κύκλο του αζώτου το έχω διαβάσει χίλιες φόρες τα ξέρω αυτά!Ευχαριστώ πάντως για τα καλά λόγια όσον αφορά το στήσιμο, είχα ένα αγχος αν θα βγεί καλό στο τέλος!

Αυτά τα 2 που έχεις γράψει... δείχνουν ότι ΔΕΝ έχεις κατανοήσει πλήρως το θέμα "στρωμένο" φίλτρο"... παρόλα αυτά σίγουρα αρχίζεις καλύτερα, από το να ξεκινήσεις τον κύκλο του αζώτου από το 0.... εφ' όσον όμως αφορά και ενυδρείο για δίσκους... είναι ελλειματικό καθώς τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσεις, αναφέρονται στο κείμενο του link και καλό θα ήταν... να το λάβεις υπ' όψιν σου.
ΑΝ έχεις κατά νου να αλλάξεις ενυδρείο όταν απαιτηθεί (σύντομα θα το δεις, να "έρχεται")... τότε... καλώς κινείσαι.-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 11-04-18 στις 01:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-04-18, 13:13
ΔημήτρηςΤ Ο χρήστης ΔημήτρηςΤ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2015
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 966
Προεπιλογή

[QUOTE=Diskus fan;1039379]Επειδή Δημήτρη αυτό το λες συνέχεια... στο μαγαζί που πηγαίνεις, ΔΕΝ έχει δει;
Στο πρωτάθλημα δίσκων που επισκέφθηκες... ΔΕΝ είδες;
Έχεις γνωρίσει όλους τους δισκάδες της χώρας... και σου είπαν ότι ΔΕΝ έχουν;
Τα δικά μου ψάρια... τα έχεις δει;
Το ότι εσύ ΔΕΝ το κατάφερες ακόμα... είναι .Νικόλα το μαγαζί που λες οχι δεν έχει.στο προταθλημα που λες είδα κάποιους για Τον λογο που είπες...είναι πρωτάθλημα.Δεν ξέρω ολους τους δισκαδες της χώρας ,αυτους που ξερω δεν έχουν ψάρια 20 πόντους.τους δικούς σου δεν τους έχω δει γιατι δεν τους δείχνεις για κάποιο λόγο (κάτι για ματιασμα είχες γράψει δεν θυμάμαι καλα)βασικά ούτε αν έχεις ενυδρείο ξέρω.Απο μια γεννά σου μόνο είδα κάτι φωτο που αν κρίνω Καλά 20 πόντους δεν είναι.ο καθένας κρίνει από τις εμπειρίες του ,δεν σ αμφισβητώ γι'αυτά που γράφεις,γιατι για να τα λες κ θα έχουν φτάσει τα ψάρια σου 20 πόντους κ οι δισκαδες που ξέρεις θα έχουν δίσκους 20 πόντους.θα ήθελα αν γίνεται λοιπόν,να μην αμφισβητείς κ εσύ εμένα που δεν έχω δει κ ζητάω χωρίς ειρωνεία κάποιον να μ δείξει.Εχω δει μόνο σ εκθέσεις,σ ενυδρεία που τα αγόρασαν 20 πόντους κ 400 ευρω το ψάρι.κ σ ενυδρεία με ένα Η δυο το πολύ στα 15 ψαρια κ βέβαια αυτό δεν σημαίνει οι δίσκοι ΣΥΝΉΘΩΣ γίνονται 20 πόντοι.επίσης υπάρχει θέμα ,που χαριζα 20 ..30 δισκάκια με τα έξοδα δικά μου (τροφές ρεύματα νερα)Αν μπορεί κάποιο παιδί να τα φτάσει τόσο,αποτέλεσμα......σιγη δισκου.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-04-18, 19:15
Netrino Ο χρήστης Netrino δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-04-2013
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 300
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και καλη αρχη πολυ ομορφο το εχεις κανει το ενυδρειο σου μπραβο!!! το ενυδρειο ειναι μικρο για δισκους διαβασε αυτο http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92562 .δευτερον δεν βαζουμε ποτε ψαρια σε αστρωτο ενυδρειο για να στρωσει με τα ψαρια μεσα,διαβασε για τον κυκλο του αζωτου http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92167 http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89293 . οι δισκοι ειναι δυσκολα και απαιτητηκα ψαρια χρειαζετε να εχεις εμπειρια αρκετη και να εχεις βεβαια και τα καταλληλα λιτρα.. σε παρακαλω διαβασε τα αυτα που σου εστειλα για να μην εχεις στεναχωριες στο μελλον.
Όπως προείπα, δεν θα πάω να βάλω ψάρια σε άστρωτο ενυδρείο, δεν είμαι πρωτάρης σε τέτοιο σημείο. Είπα πως ότα βάλω τα ψάρια θα βάλω όλο το βιολογικό υλικό που τρέχει εδώ και χρόνια μέσα στο καινούριο φίλτρο. Για τον κύκλο του αζώτου το έχω διαβάσει χίλιες φόρες τα ξέρω αυτά!Ευχαριστώ πάντως για τα καλά λόγια όσον αφορά το στήσιμο, είχα ένα αγχος αν θα βγεί καλό στο τέλος!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νέος στους δίσκους Giannis1987 Δίσκοι 7 18-12-15 15:34
Στήσιμο νέου μονομαχο-ενυδρείου, αναζητούνται προτάσεις & συμβουλές Iren66 Bettas 69 18-10-12 22:10
Στήσιμο νέου ενυδρείου για δίσκους waylander Δίσκοι 62 14-05-06 08:45
Παρουσίαση & συμβουλές για 4 ενυδρεία... filoxenos Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 19 12-05-06 12:49

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05272 seconds with 14 queries