Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-12-05, 00:49
andreas K
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Ενυδρεια Κινας

Καποια γνωμη για τα ενυδρεια που εισαγει το Pet City;(BOYUTο εχει αγορασει κανεις;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-12-05, 04:12
Το avatar του χρήστη DJK
DJK Ο χρήστης DJK δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-06-2005
Περιοχή: Νέο Ψυχικό
Μηνύματα: 196
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην DJK
Προεπιλογή

Έχει αγοράσει ένας φίλος μου το 300lt με μονοκόμματο το μπροστινό και τα πλαϊνά . Είναι πολύ καλό σε εμφάνιση και δεν έχω ακόμα ακούσει παράπονα για την γενική ποιότητα κατασκευής του ενυδρείου ή του επίπλου. Δύο αρνητικά που είδα είναι η ποιότητα των ανακλαστήρων (βέβαια πολλά άλλα ενυδρεία είναι χωρίς καθόλου ανακλαστήρες) και το οτι το πίσω καπάκι όταν ανοίγει μπορεί να τρέξουν στο πίσω μέρος του ενυδρείου οι υδρατμοί που μαζεύονται σε αυτό. Κατά τα άλλα έχει 3 φώτα (όλα ίδια) με ξεχωριστούς διακόπτες αλλά και πρίζες στο καπάκι οι οποίες όμως αν θυμάμαι καλά είναι στο ίδιο κύκλωμα με τα φώτα οπότε είναι δύσκολο να μπουν τα φώτα σε χρονοδιακόπτη αν αυτές χρησιμοποιηθούν. Δες και το μέγιστο άνοιγμα του καπακιού (δεν θυμάμαι πως είναι) για την περίπτωση που θες να βάλεις κάποιο πολύ μεγάλο κορμό μέσα. Γενικά θα το πρότεινα αν το βρίσκεις σε καλή τιμή.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJK : 11-12-05 στις 04:17
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-12-05, 13:09
Το avatar του χρήστη drakoulis
drakoulis Ο χρήστης drakoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2005
Περιοχή: Πολύγωνο
Μηνύματα: 212
Προεπιλογή

τα έχω δεί κι εγώ στο petcity αλλα με προβληματίζουν οι συλικόνες που έχει γύρω γύρω.

Πάντως είναι πολύ εντυπωσίακά!!! μακάρι να μου χαρίζανε ένα 300αρι.... Αγιε Βασίλη ακούς???
__________________
φιλικά, Γιώργος
120lt
Fishes:: 2xBlue Gourami | 12xHarlequin |4xPakistan Loach (YoYo) | 3xHillstream Loach | 1xAncistrus|
Plants:: Hygropfila Polysperma | Cryptocoryne Wenditii | Cryptocoryne Willisii | Limnophila Sessiliflora | Anubias Barteri | Egeria Densa |
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-12-05, 13:13
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Με φώναξε κανείς ?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-12-05, 12:10
Το avatar του χρήστη Captain Kirk
Captain Kirk Ο χρήστης Captain Kirk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Χαιδάρι - Αθήνα
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Τιμές;

Σε τι τιμές έρχονται αυτά; Για παράδειγμα το 300άρι με το έπιπλο;
__________________
"We're just two lost souls swimming in a fish bowl..."
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-12-05, 00:13
andreas K
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Μιας και μενεις Χαιδαρι μπορεις να τα δεις στο Pet City της Λ.Αθηνων.Παντως ειναι το μονο φθηνο πραγμα που θα βρεις εκει μεσα.Απορω ποσο κοστιζουν στην Κινα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-12-05, 16:23
Το avatar του χρήστη Captain Kirk
Captain Kirk Ο χρήστης Captain Kirk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Χαιδάρι - Αθήνα
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Γι αυτό ακριβώς ρώτησα. Το μαγαζί είναι φωτιά και λάβρα. Περνάω από εκεί μόνο αν είναι απόλυτη ανάγκη για κάτι που έχω ξεμείνει και δεν προλαβαίνω.

Έλεγα μήπως ρώτησες. Ούτε που θα μου πέρναγε από το μυαλό να ρωτήσω για ενυδρείο εκεί!
__________________
"We're just two lost souls swimming in a fish bowl..."
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-12-05, 09:19
Το avatar του χρήστη Lsourtzo
Lsourtzo Ο χρήστης Lsourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι- Αθήνα
Μηνύματα: 1.337
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Lsourtzo
Προεπιλογή

τελικά θα μας πει κανεις την τιμή ???:confus ed::confus ed::confus ed::confus ed::confus ed::confus ed:
__________________

Το ενυδρείο μου ...

1x 250 lt (DIY)- Θάλασσα (REEF)

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-12-05, 11:28
Το avatar του χρήστη GEORGIOS
GEORGIOS Ο χρήστης GEORGIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-11-2004
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 93
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην GEORGIOS
Προεπιλογή

To boyu το 1,50μ μήκος που είναι μικτά 373λιτρα προφανώς αυτό λές 300αρι έχει 565 το ενυδρείο και 219 η 229 το έπιπλο αυτά αρχική τιμή.Δεν ξέρω πόσο έκπτωση μπορούν να σου κάνουν .Εκτός από τα φώτα που λές είναι και πολύ χαμηλό το τραπεζάκι.Δεν δείχνει το ενυδρείο.Εκτος και άν βάλεις άλλο τραπεζάκι ψηλότερο.Εχει όμως σε μικρότερο μήκος ίδια μάρκα με το ίδιο φάρδος και ύψος που θεωρώ ότι είναι πιο βολικά και έρχονται σε πολύ καλύτερη τιμή από ότι θυμάμαι.Τώρα για την ποιότητα κατασκευής και αντοχές και τέτοια δεν γνωρίζω.Πάντως τα μικρότερα από ότι θυμάμαι συμφέρουν.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-12-05, 17:39
Το avatar του χρήστη DJK
DJK Ο χρήστης DJK δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-06-2005
Περιοχή: Νέο Ψυχικό
Μηνύματα: 196
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην DJK
Προεπιλογή

Το 300άρι έχει μήκος 1.20. Το τραπεζάκι έχει καλό ύψος. Επειδή το ενυδρείο είναι αρκετά ψηλό αν ήταν και το τραπεζάκι ψηλό το μέσο του ενυδρείου θα έβγαινε πάνω από το "σωστό" ύψος. Λέγοντας σωστό εννοώ ότι όταν κάθεσαι θα πρέπει το ενυδρείο να είναι περίπου στο ύψος των ματιών. Επιπλέον λόγω του ύψους του ενυδρείου αν είχε πιο ψηλό τραπεζάκι θα ήταν πάρα πολύ δύσκολη η συντήρησή του τουλάχιστον από ανθρώπους μέσου ύψους χωρίς σκαλάκι.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-12-05, 20:31
andreas K
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή τιμες

131λ.203 ενυδρείο + 88 έπιπλο
173λ. - 223 ευρώ
250λ.- 280+ 146 έπιπλο
300λ. - 392 ευρώ
373λ. -565+ 220
Υπολογίστε έκπτωση 10-15% για τα μέλη του Π.Σ.Φ.Ε και τους καλούς διαπραγματευτές. Υπάρχουν επίσης κυκλοφορητές,αεραντλίες, φίλτρα κ.λ.π ιδίας προέλευσης σε πολύ χαμηλές τιμές αλλά αδιευκρίνιστης ποιότητας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σας παρουσιαζω και τα δικα μου ενυδρεια. mikenuke Γλυκό νερό - Γενικά 29 28-02-05 18:03
Νεα ενυδρεια 450 λιτρα και 300 λιτρα Pritanis DIY . Φτιάχτο μόνος σου 6 30-11-04 04:00
Ενυδρείο εταιρίας ή ιδιώτη,μεγάλο ή μικρό Tolis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 0 10-12-02 18:34

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05401 seconds with 13 queries