Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-11-05, 16:02
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Εheim-ecco 2231

Παλαιότερα είχα ενα ξωτερικό φίλτρο, το ΕΗΕΙΜ ecco 2231 σε ενα ενυδρείο 100 λίτρων που είχα τότε. Σήμερα λοιπόν βρήκα στην αποθήκη μου, το φίλτρο αυτό, του έκανα μια μικρή συντήρηση,(και κάτι εξωτερικά κολλήματα), και αναζητώ όλα τα υπόλοιπα εκτός απο το φίλτρο (που το έχω κομπλέ) αυτό καθ εαυτό. Δηλάδή ψάχνω τα λάστιχα μαζί με τις συνδέσεις τους πάνω στο φίλτρο, (είναι κατί γκρί βανάκια που προσαρμόζονται στην άκρη του κάθε λάστιχου, και αυτό το βανάκι τοποθετήται πάνω στο φίλτρο και ασφαλίζει). Καθώς επίσης ψάχνω το εξάρτημα που τοποθετήται μέσα στο ενυδρείο και ρουφάει απο εκεί το νερό, χωρις να τραβάει φυτά και ψάρια, και την υπερχύλησή του, για το άλλο λάστιχο.
Ξέρει κανείς που θα τα βρώ αυτά τα πραγματάκια??
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-11-05, 22:11
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από basillis
Παλαιότερα είχα ενα ξωτερικό φίλτρο, το ΕΗΕΙΜ ecco 2231 σε ενα ενυδρείο 100 λίτρων που είχα τότε. Σήμερα λοιπόν βρήκα στην αποθήκη μου, το φίλτρο αυτό, του έκανα μια μικρή συντήρηση,(και κάτι εξωτερικά κολλήματα), και αναζητώ όλα τα υπόλοιπα εκτός απο το φίλτρο (που το έχω κομπλέ) αυτό καθ εαυτό. Δηλάδή ψάχνω τα λάστιχα μαζί με τις συνδέσεις τους πάνω στο φίλτρο, (είναι κατί γκρί βανάκια που προσαρμόζονται στην άκρη του κάθε λάστιχου, και αυτό το βανάκι τοποθετήται πάνω στο φίλτρο και ασφαλίζει). Καθώς επίσης ψάχνω το εξάρτημα που τοποθετήται μέσα στο ενυδρείο και ρουφάει απο εκεί το νερό, χωρις να τραβάει φυτά και ψάρια, και την υπερχύλησή του, για το άλλο λάστιχο.
Ξέρει κανείς που θα τα βρώ αυτά τα πραγματάκια??
ανταλλακτικα,και πρασινη σωληνα,εχουν τα περισσοτερα πετ,αλλα εδω θεσ.νικη,εκτος απο το μακη,θα βρεις ισως στο κουικο περιοχη ικεα στο αεροδρομιο.....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-11-05, 00:16
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz
ανταλλακτικα,και πρασινη σωληνα,εχουν τα περισσοτερα πετ,αλλα εδω θεσ.νικη,εκτος απο το μακη,θα βρεις ισως στο κουικο περιοχη ικεα στο αεροδρομιο.....
Υπαρχει παντα και το ιντερνετ !
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-11-05, 01:41
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

george δεν εχω παραγγείλει ακόμα απο ίντερνετ, το σκέφτομαι αλλά είναι κρίμα να παραγγείλω μόνο 2-3 ανταλακτικά...περιμένω να μαζευτούν κι άλλα πράματα.Αλήθεια στο ίντερνετ, πως πληρώνω δίνοντας τον αριθμό της πιστωτικής μου, ή με αντικαταβολή???
Οπότε φίλε μου, klaz θα ψάξω να βρω το μαγαζί που μου είπες στην περιοχή αεροδρομίου. Μήπως έχεις την ακριβή διεύθυνση και κάποιο τηλέφωνο?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-11-05, 11:56
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από basillis
george δεν εχω παραγγείλει ακόμα απο ίντερνετ, το σκέφτομαι αλλά είναι κρίμα να παραγγείλω μόνο 2-3 ανταλακτικά...περιμένω να μαζευτούν κι άλλα πράματα.Αλήθεια στο ίντερνετ, πως πληρώνω δίνοντας τον αριθμό της πιστωτικής μου, ή με αντικαταβολή???

Kαι με τους δυο τροπους αναλογα με το "μαγαζι"
Ριξε μια ματια :
www.aquaristikshop.de
www.aquaristic.net


Οπότε φίλε μου, klaz θα ψάξω να βρω το μαγαζί που μου είπες στην περιοχή αεροδρομίου. Μήπως έχεις την ακριβή διεύθυνση και κάποιο τηλέφωνο?
To Quiko :

http://quiko.gr/profil.htm
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-11-05, 13:47
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

george, σε ευχαριστώ πολύ!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Εheim 2213 ή 2215 για 200 λίτρα; klaz Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 16 27-09-05 22:24
ΕΗΕΙΜ ECCO και διπλές βάνες; torm Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 1 29-08-05 09:17
Eheim Ecco 2233 - Δυνατός θόρυβος - ΣΟΣ dimitris Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 06-02-05 02:18
EHEIM Ecco 2235 soulmate Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 26-10-04 07:36
Μείωση ροής Eheim 2231 fighterfish Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 7 09-08-04 01:14

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03886 seconds with 13 queries