Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Διατροφή

Διατροφή Ζωντανές τροφές, κατεψυγμένες, συνταγές

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 04-02-13, 18:59
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

λοιπόν εγώ θα "πεταχτώ" πάλι να πω τα δικά μου.
σας αφιερώνω ένα πανέμορφο τραγουδάκι
"τι είν' αυτό που μας ενώνει..."
http://www.youtube.com/watch?v=cHla5HbDJQ4
αυτό έχει σημασία, όχι οι διαφωνίες
είστε όλοι όσοι συμμετέχετε στην συζήτηση,εκλεκτά μέλη
  #92  
Παλιά 04-02-13, 19:06
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπαρχει εμεις και εσεις ... μονο εμεις!

Για τα υπολοιπα .... ανακυκλωνουμε τα ιδια ακριβως .... δε θα μπω σε αυτη τη διαδικασια!
δε μου απαντισες αυτο που σε αφορα ος μοντερειτορ ομως
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #93  
Παλιά 04-02-13, 19:17
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπόν εγώ θα "πεταχτώ" πάλι να πω τα δικά μου.
σας αφιερώνω ένα πανέμορφο τραγουδάκι
"τι είν' αυτό που μας ενώνει..."
http://www.youtube.com/watch?v=cHla5HbDJQ4
αυτό έχει σημασία, όχι οι διαφωνίες
είστε όλοι όσοι συμμετέχετε στην συζήτηση,εκλεκτά μέλη
μια χαρα παρεμβαση εκανες...
__________________
  #94  
Παλιά 04-02-13, 19:20
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
δε μου απαντισες αυτο που σε αφορα ος μοντερειτορ ομως
Συγνωμη αλλα το περιστατικο που αναφερεις δε το εχω δει καν!!!! Εχω πολλες σελιδες αδιαβαστες .... ισως ειναι καπου εκει μεσα!!

Απο την αλλη ειμαι mod ... οχι αστυνομος και δικαστης! Αν δε μπορειτε να τα βρειτε τα μελη μεταξυ σας δεν φταιω εγω .... ουτε κανενας αλλος ...
Για αλλο λογο ειμαι εδω ... δε με ενδιαφερει το παιδαριώδη "κυριε κυριε με χτυπησε ... πειτε του" ... εγω ειμαι πιο μικρος απο ολους σας ... ουτε δασκαλος ουτε τιμωρος ειμαι - ουτε θελω να γινω!
Οι καρτες που εχω δωσει ηταν αναγκαστικές και με στεναχωρησε πολυ που επρεπε να το κανω!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
  #95  
Παλιά 04-02-13, 19:24
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπαρχει εμεις και εσεις ... μονο εμεις!

Για τα υπολοιπα .... ανακυκλωνουμε τα ιδια ακριβως .... δε θα μπω σε αυτη τη διαδικασια!
Γιωργο καλος ειναι και εχει αρκετο δικαιο αλλα το θεμα ειναι απλος κλειδωστετο αλλη μια φορα και μην αρχισουν παλι τετιοες συζιτησεις αφου κοστιζουν στο φορουμ(διμιουργουν στρατοπαιδα-συμαχιες).
  #96  
Παλιά 04-02-13, 19:26
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Αν ειναι καποιος Δον Κιχωτης ... φανταζεται διαφορα!! Οτι και να κανει ο αλλος θα τα φανταζεται οπως και να εχει ...
Αν πει ο καθενας την αποψη του με σεβασμο για τους συνομιλητες του ... δεν υπαρχει λογος να κλειδωσει ...
Φορουμ ειμαστε ... συζητησεις για τα παντα γινονται!!!

Ειναι ομως "καταλληλο" για ολες τις ηλικιες οποτε να αποφευγουμε "ακαταλληλα" για ανήλικους βιντεο.
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
  #97  
Παλιά 04-02-13, 20:17
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

τα μυνηματα που δε βρηκες σβηστηκαν απο αλλον μοντ

τελος παντον ο δρομος της ευγενειας ειναι στενος και δε μου παει ο επομενος που θα μου απαντισει αναλογα θα τον απαντισω οπως πρεπει και δε θα χρειαστε να ενοχλησω κανενα μοντ δε θα φταιω εγω μετα εσεις μου δινετε το δικαιωμα να υπερασπιστω τον εαυτο μου !!!
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #98  
Παλιά 04-02-13, 20:28
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Οι mod αγαπανε ολα τα μελη και πιστευουν οτι αν μιλησουν μεταξυ τους θα αγαπηθουν και δε θα βριζονται!!!!
Αγαπη παντου = Gab
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
  #99  
Παλιά 05-02-13, 09:37
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

make love not war
  #100  
Παλιά 05-02-13, 15:00
Το avatar του χρήστη Plakas
Plakas Ο χρήστης Plakas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2011
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Εγώ προτείνω να γίνει ένα υπόμνημα με το θέμα με όλες τις συζητήσεις (αυτές που έχουν κλειδωθεί) για να μας θυμίζει γιατί δεν πρέπει να ανοίγουμε αυτή την κουβέντα!

Τη γνώμη μου δεν θα την πω (την έχω πει παλιότερα), κατά τα άλλα η διαφωνίες δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να τελειώσουν σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα, αφού η διαφορά δεν είναι επιφανιακή, αφορά την ουσία αυτού που κάνουμε και έχει να κάνει με τη διαφορετική προσέγγιση που έχει ο καθένας για το υπέροχο αυτό χόμπι.

Δεν λέω ότι κάποιος έχει δίκαιο και κάποιος όχι. Ο Σπύρος για παράδειγμα είχε πει ότι αυτοί που ταϊζουν ζωντανά, κάνουν άλλο χόμπι από αυτό που κάνει αυτός. (ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ) ο Κώστας είχε πεί ότι το χόμπι του είναι τα ενυδρεια (ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ)....απλά οι δυο τους βλέουν τα πράγματα από πολυ διαφορετική σκοπιά.
(Τα ονόματα είναι τυχαία αλλά χαρακτηριστικά )

Προσωπικά, μπορώ να κατανοήσω και τους δύο!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ!!!
__________________
  #101  
Παλιά 05-02-13, 15:11
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Φυσικα ολοι εχουν την αποψη τους και κατα αυτους εχουν δικιο!
Η παροιμια "ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΨΑΡΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ" δεν βγηκε τυχαια!
Και θα ηθελα να κανω σε αυτους που εχουν wild ψαρια ειτε θυρευτες ειτε δισκους ειτε οποιοδηποτε αλλο ψαρι!
Απο την ωρα που πηραν αυτη την αποφαση και πηραν wild ψαρια ηταν τοσο σιγουροι οτι θα τρωγαν τα φυλλαρακια που θα θελαν αυτοι?Και αν δεν τα τρωγαν τι θα καναν?Θα πετουσαν τα τοσων ΕΥΡΩ ψαρια στο καζανακι τους θα τα επιστρεφαν στην φυση ή θα καναν αυτο που θελαν τα ψαρια τους?
Γιατι με το να εχεις ενα βιοτοπικο και να ταιζεις με οτι θες εσυ και οχι με οτι τρωνε στον βιοτοπο τους τοτε παλι το ψαρι δεν ζει σωστα και Απλα προσπαθει να επιβιωσει εκει μεσα!
__________________
  #102  
Παλιά 05-02-13, 15:15
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Εγω ειμαι μπερδεμενος σχετικα με το ποσο σωστο ειναι να αγοραζουμε αγρια πιασμενα ψαρια.
  #103  
Παλιά 06-02-13, 09:13
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Καλημέρα
Να ξεκαθαρίσω κατι για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις
Το συγκεκριμένο θέμα το άνοιξα με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και τίποτε άλλο
Αν δεν είμαστε σε θέση να κρατήσουμε ένα θέμα ανοιχτό, παρόλο που διαφωνούμε, αυτο είναι το προβλήματα κι όχι οι τροφές των ψαριών μας

Δεν πρόκειται να προσβαλω συνομιλητή μου, αλλα θα απαντήσω οσο πιο κοσμια γινεται, αν προσβληθω.
Αν κάποιος νιώθει πως απο τα γραφόμενα μου έχει δειχτει, ζητάω προκαταβολικά συγνώμη χωρίς όμως αυτο να σημαινει ότι συμφωνω με όσα γράφει η όσα κανει.

Ο καθένας εχει τις απόψεις του για το συγκεκριμένο θέμα, ο καθένας έχει τα δικα του επιχειρήματα κι αυτα οφείλει να προβάλει.
Δεν σκοπεύω να πείσω κάποιον ότι κανει λάθος να ταιζει ζωντανές τροφές, ούτε ομως σκοπεύω να αλλάξω γνώμη πως το ταισμα ζωντανών αποτελεί μονόδρομο.
Ο καθένας έχει την άποψη μου, οφείλουμε όλοι μας να τη σεβαστούμε, έστω κι αν διαφωνούμε.

Αυτα προς αποφυγή παρεξηγήσεων
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
  #104  
Παλιά 06-02-13, 15:17
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καθένας έχει την άποψη μου, οφείλουμε όλοι μας να τη σεβαστούμε, έστω κι αν διαφωνούμε.

+10000
__________________
  #105  
Παλιά 06-02-13, 15:22
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
+10000
Εσκεμμενο 'λάθος' ήταν
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
  #106  
Παλιά 06-02-13, 16:04
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

συγνωμη,αλλα ειδα κατι βιντεακια,που οχι μονο δεν σεβομαι την αποψη τους,αλλα εαν τους εβλεπα απο κοντα να κανουν κατι τετοιο σαν αυτα που ειδα,
οσες φανε κι οσες φαω,με καθε ειλικρινια.
αυτα και τελος απο μενα.
  #107  
Παλιά 06-02-13, 18:07
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα
Να ξεκαθαρίσω κατι για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις
Το συγκεκριμένο θέμα το άνοιξα με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και τίποτε άλλο
Αν δεν είμαστε σε θέση να κρατήσουμε ένα θέμα ανοιχτό, παρόλο που διαφωνούμε, αυτο είναι το προβλήματα κι όχι οι τροφές των ψαριών μας

Δεν πρόκειται να προσβαλω συνομιλητή μου, αλλα θα απαντήσω οσο πιο κοσμια γινεται, αν προσβληθω.
Αν κάποιος νιώθει πως απο τα γραφόμενα μου έχει δειχτει, ζητάω προκαταβολικά συγνώμη χωρίς όμως αυτο να σημαινει ότι συμφωνω με όσα γράφει η όσα κανει.

Ο καθένας εχει τις απόψεις του για το συγκεκριμένο θέμα, ο καθένας έχει τα δικα του επιχειρήματα κι αυτα οφείλει να προβάλει.
Δεν σκοπεύω να πείσω κάποιον ότι κανει λάθος να ταιζει ζωντανές τροφές, ούτε ομως σκοπεύω να αλλάξω γνώμη πως το ταισμα ζωντανών αποτελεί μονόδρομο.
Ο καθένας έχει την άποψη μου, οφείλουμε όλοι μας να τη σεβαστούμε, έστω κι αν διαφωνούμε.


Αυτα προς αποφυγή παρεξηγήσεων
ρε φιλε ειναι μονοδρομος πως να το κανουμε σταματα να ταιζεις τα ψαρια σου και κοιτα τα να αργοπεθενουν να δουμε σου αρεσει ????????

εχω πλυρωσει πολλα για τις καλυτερες τρωφες και δε τρωνε ισα ισα βρωμιζουμε τα ενυδρεια μας με τις τρωφες που πεφτουν
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #108  
Παλιά 06-02-13, 19:26
Το avatar του χρήστη Antonios
Antonios Ο χρήστης Antonios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2011
Περιοχή: Αρμενιοί,Κυπαρισσία Μεσσηνίας
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

(Θέλω να πιστεύω ότι) όλοι υποσυνείδητα συμφωνούμε στα εξής:
Έχουμε ένα χόμπι που βασίζεται στην λατρεία της (υδρόβιας) ζωής και της φύσης, καθώς και των νόμων που την διέπουν. Από κει και πέρα, αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο "μπούσουλα" στο πως φερόμαστε στα ψαράκια μας, ίσως καταλήγουμε στα παρακάτω:
Να σεβόμαστε τα ψάρια μας και τις ανάγκες τους. Κάποια είναι θηρευτές, κάποια όχι. ¶λλωστε ο άνθρωπος είναι ο υπέρτατος (και πιο ανεύθυνος) θηρευτής στον πλανήτη. Αν είναι να ταΐζουμε με ζωντανή τροφή, ας φροντίσουμε να υποφέρει όσον το δυνατόν λιγότερο το θήραμα...¶λλωστε στη φύση (αν δεν κάνω λάθος) κανένα αρπακτικό δεν σκοτώνει από σαδισμό ή για λόγους επίδειξης. Μακάρι και οι άνθρωποι να φερόμασταν έτσι...
Και επειδή αναφέρθηκε και το θέμα του πως τρεφόμαστε ως άνθρωποι, το ιδανικό θα ήταν να μπορούσαμε όλοι μας να συμμετέχουμε στην διαδικασία παραγωγής της τροφής μας. Γιατί; Γιατί έχω κοτέτσι, και πότε - πότε σφάζω και καμία κότα. Και πιστεύω πως αν όλοι μας είμασταν υποχρεωμένοι να παράγουμε ή/και να σφάζουμε το φαγητό που καταλήγει στο πιάτο μας, θα γινόμασταν κατά 90% χορτοφάγοι...
Sorry για το τεράστιο μήνυμα...
__________________
Αν η εμπειρία τρωγόταν, θα είχα πεθάνει από ασιτία
  #109  
Παλιά 06-02-13, 19:34
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Antonios Εμφάνιση μηνυμάτων
(Θέλω να πιστεύω ότι) όλοι υποσυνείδητα συμφωνούμε στα εξής:
Έχουμε ένα χόμπι που βασίζεται στην λατρεία της (υδρόβιας) ζωής και της φύσης, καθώς και των νόμων που την διέπουν. Από κει και πέρα, αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο "μπούσουλα" στο πως φερόμαστε στα ψαράκια μας, ίσως καταλήγουμε στα παρακάτω:
Να σεβόμαστε τα ψάρια μας και τις ανάγκες τους. Κάποια είναι θηρευτές, κάποια όχι. ¶λλωστε ο άνθρωπος είναι ο υπέρτατος (και πιο ανεύθυνος) θηρευτής στον πλανήτη. Αν είναι να ταΐζουμε με ζωντανή τροφή, ας φροντίσουμε να υποφέρει όσον το δυνατόν λιγότερο το θήραμα...¶λλωστε στη φύση (αν δεν κάνω λάθος) κανένα αρπακτικό δεν σκοτώνει από σαδισμό ή για λόγους επίδειξης. Μακάρι και οι άνθρωποι να φερόμασταν έτσι...
Και επειδή αναφέρθηκε και το θέμα του πως τρεφόμαστε ως άνθρωποι, το ιδανικό θα ήταν να μπορούσαμε όλοι μας να συμμετέχουμε στην διαδικασία παραγωγής της τροφής μας. Γιατί; Γιατί έχω κοτέτσι, και πότε - πότε σφάζω και καμία κότα. Και πιστεύω πως αν όλοι μας είμασταν υποχρεωμένοι να παράγουμε ή/και να σφάζουμε το φαγητό που καταλήγει στο πιάτο μας, θα γινόμασταν κατά 90% χορτοφάγοι...εδω να διαφωνησω λιγο και να πω οτι εαν ηταν υποχρεωτηκο να βρισκουμε-κυνηγαμε το φαγητο μας τωρα και η υπεραλιευση θα ταν λιγοτερη και τα θηραματα δεν θα κινδηνευαν να εκληψουν
Sorry για το τεράστιο μήνυμα...
+10000
  #110  
Παλιά 06-02-13, 20:44
Predator..Steven Ο χρήστης Predator..Steven δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-08-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Ας πω και εγω το κατιτις μου...

Εχει τυχει να χρειαστει να ταισω και εγω με ζωντανο ναι...αλλα η διαφορα ειναι οτι...
Λυπαμαι πολυ τα ψαρια τα οποιοια χανουν την ζωη τους για να ταιστουν αλλα ψαρια, και σεβομαι την ζωη η οποια σταματαει να υπαρχει για να φαει το δικο μου...
Ποτε δεν θα διασκεδαζα με ενα τετοιο θεαμα..
Απο μενα λοιπον,απλα σεβασμος..
  #111  
Παλιά 06-02-13, 20:50
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε φιλε ειναι μονοδρομος πως να το κανουμε σταματα να ταιζεις τα ψαρια σου και κοιτα τα να αργοπεθενουν να δουμε σου αρεσει ????????

εχω πλυρωσει πολλα για τις καλυτερες τρωφες και δε τρωνε ισα ισα βρωμιζουμε τα ενυδρεια μας με τις τρωφες που πεφτουν
Νομίζω πως διαβάζεις ότι σε συμφέρει και απαντάς σε ακόμη λιγότερα!
Έκανα μια γενική τοποθέτηση, μήπως και πέσουν λίγο οι τόνοι

Αλλά μάλλον δεν το "πήρες το μήνυμα"!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
  #112  
Παλιά 06-02-13, 21:20
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή Απ: ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΑ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον εχεις στο μυαλο σου τον τροπο που θα επρεπε να θανατωνεται το γουρουνι και οχι το τι γινεται στην πραγματικοτητα.............

μεγάλη αλήθεια....




Νομίζω ότι το καταδικαστεο του θέματος είναι το γεγονός ότι κάποιοι διασκεδάζουν βλέποντας το "θηριο" τους να ξεσκιζει το χρυσοψαρακι και το ότι το μοιράζονται με τον κόσμο μέσω internet... η αλήθεια είναι ότι όλοι έχουμε αίμα στα χέρια μας. Το αν σκοτώσαμε άμεσα ή έμμεσα είναι άσχετο. Το να το κάνουμε θέαμα είναι που είναι άρρωστο.
Επίσης δε νομίζω ότι θα συμφωνήσουν οι μεν με τους δε οπότε σε μη γεμίσουμε το server με αυτό το thread....
__________________
  #113  
Παλιά 06-02-13, 21:44
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως διαβάζεις ότι σε συμφέρει και απαντάς σε ακόμη λιγότερα!
Έκανα μια γενική τοποθέτηση, μήπως και πέσουν λίγο οι τόνοι

Αλλά μάλλον δεν το "πήρες το μήνυμα"!
εσυ μαλλον δε θες να καταλαβεις

λιπον θα σε ρωτησω κατι
και θελω απαντιση ηλικρινη και οχι φιλοσοφικη

εγω εκανα ενα λαθος ας το παρουμε ετσι πηρα ενα ψαρι που μου αρεσε και ενω εχω προσπαθησει ολλες τις τρωφες που μπορω να βρω διαβαζω οτι αυτα τα ψαρια τρωνε μονο ζωντανη τρωφη και με πολυ κοπο κατεψηγμενη εσυ στι θεση μου τη θα εκανες ??? θα δοκιμαζες ζωντανη μπας και το σωσεις ? η θα το αφηνες να πεθανει απο την πεινα ???

απαντισε μου σε παρακαλω και οχι μονο εσυ οποιος μπορει να απαντισει
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
  #114  
Παλιά 06-02-13, 22:50
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εκανα ενα λαθος ας το παρουμε ετσι πηρα ενα ψαρι που μου αρεσε και ενω εχω προσπαθησει ολλες τις τρωφες που μπορω να βρω διαβαζω οτι αυτα τα ψαρια τρωνε μονο ζωντανη τρωφη και με πολυ κοπο κατεψηγμενη εσυ στι θεση μου τη θα εκανες ??? θα δοκιμαζες ζωντανη μπας και το σωσεις ? η θα το αφηνες να πεθανει απο την πεινα ???

απαντισε μου σε παρακαλω και οχι μονο εσυ οποιος μπορει να απαντισει
Κασκολ ειναι ενα ψαρι για να το παρεις επειδη σου αρεσει? Αν ηταν λαθος οπως λες τοτε πρεπει να το διορθωσεις!!
Αν δεν εχεις ψαξει τι "χρειαζεται" ενα ψαρι και δε μπορεις να του το προσφερεις τοτε το δινεις σε καποιον που μπορει!
ΦΥΣΙΚΑ δεν αναφερομαι στη τροφη και μονο εκει ....
Τα ψαρια σου Χαρη εχεις την αυταπατη οτι θα τα εχεις σε αυτο το ενυδρειο? Θα χρειαστει να φτιαξεις λιμνη οπως ο Θανασης για να τα κρατησεις ... αλλιως στο ενυδρειο δε θα "χωρανε" .... Οτι και να τα ταιζεις (προσωπικα δε με ενδιαφερει ... αλλα με ενδιαφερει το μελλον τους ... ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω)

Για τις δε ζωντανες η οχι τροφες ... εχω πει τη γνωμη μου πολλάκις .... δεν ασχολουμαι καν με το θεμα αυτο ... μη σας κουραζω με τα ιδια!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 07-02-13 στις 00:13
  #115  
Παλιά 07-02-13, 08:06
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Antonios Εμφάνιση μηνυμάτων
(Θέλω να πιστεύω ότι) όλοι υποσυνείδητα συμφωνούμε στα εξής:
Έχουμε ένα χόμπι που βασίζεται στην λατρεία της (υδρόβιας) ζωής και της φύσης, καθώς και των νόμων που την διέπουν. Από κει και πέρα, αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο "μπούσουλα" στο πως φερόμαστε στα ψαράκια μας, ίσως καταλήγουμε στα παρακάτω:
Να σεβόμαστε τα ψάρια μας και τις ανάγκες τους. Κάποια είναι θηρευτές, κάποια όχι. ¶λλωστε ο άνθρωπος είναι ο υπέρτατος (και πιο ανεύθυνος) θηρευτής στον πλανήτη. Αν είναι να ταΐζουμε με ζωντανή τροφή, ας φροντίσουμε να υποφέρει όσον το δυνατόν λιγότερο το θήραμα...¶λλωστε στη φύση (αν δεν κάνω λάθος) κανένα αρπακτικό δεν σκοτώνει από σαδισμό ή για λόγους επίδειξης. Μακάρι και οι άνθρωποι να φερόμασταν έτσι...
Και επειδή αναφέρθηκε και το θέμα του πως τρεφόμαστε ως άνθρωποι, το ιδανικό θα ήταν να μπορούσαμε όλοι μας να συμμετέχουμε στην διαδικασία παραγωγής της τροφής μας. Γιατί; Γιατί έχω κοτέτσι, και πότε - πότε σφάζω και καμία κότα. Και πιστεύω πως αν όλοι μας είμασταν υποχρεωμένοι να παράγουμε ή/και να σφάζουμε το φαγητό που καταλήγει στο πιάτο μας, θα γινόμασταν κατά 90% χορτοφάγοι...
Sorry για το τεράστιο μήνυμα...
μεγαλες αληθειες μεσα σε λιγες λεξεις!!!!!!!!
respect...!!!!!!!
__________________
  #116  
Παλιά 07-02-13, 09:32
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ μαλλον δε θες να καταλαβεις

λιπον θα σε ρωτησω κατι
και θελω απαντιση ηλικρινη και οχι φιλοσοφικη

εγω εκανα ενα λαθος ας το παρουμε ετσι πηρα ενα ψαρι που μου αρεσε και ενω εχω προσπαθησει ολλες τις τρωφες που μπορω να βρω διαβαζω οτι αυτα τα ψαρια τρωνε μονο ζωντανη τρωφη και με πολυ κοπο κατεψηγμενη εσυ στι θεση μου τη θα εκανες ??? θα δοκιμαζες ζωντανη μπας και το σωσεις ? η θα το αφηνες να πεθανει απο την πεινα ???

απαντισε μου σε παρακαλω και οχι μονο εσυ οποιος μπορει να απαντισει
Καλημέρα
Η ειλικρινής απάντηση μου, δυστυχώς δεν είναι μονολεκτικη
Πρώτον δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο ψάρι
Δεύτερον αν το αγόραζα θα έπρεπε πρώτα να ενημερωθω για τις ανάγκες του
Τρίτον θα επεδιωκα να το ταιζω κατεψυγμενη τροφή
Τέταρτον αν δεν γινόταν τίποτε, θα το επεστρεφα εκεί απ όπου το αγόρασα

Ολα όμως ξεκινάνε απο το πρώτο

Με το ποστ του Γιώργου συμφωνώ 110% !!!!!!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
  #117  
Παλιά 07-02-13, 10:26
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

το θέμα τελικά είναι δύσκολο γιατί δεν αφορά μόνο τις τυχόν απόψεις μας αλλά και τον ψυχισμό και το εφικτό ή το ανέφικτο για τον καθένα μας.
δεν είναι απαραίτητο να κάνουμε τα ένστικτά μας άποψη ή το αντίθετο.
έχω μια μανία με τα leopard geckos αλλά δεν πρόκειται ποτέ να πάρω, γιατί τρώνε ζωντανούς γρύλλους. δεν μπορώ να το κάνω. δεν σημαίνει οτι αυτός που έχει, είναι καταγεγραμμένος ως τέρας στην συνείδησή μου.
όταν μικρό βουτυρόπαιδο πήγα διακοπές στο νησί του πατέρα μου, βλέποντας τα πάνκαλα, πανάγαθα συνομίληκα ξαδέλφια μου να πνίγουν τα περιστέρια στο βαρέλι ή να σφάζουν τις κότες για να μαγειρέψει η θεία μου το μεσημέρι, μ έπιανε ζάλη. κατάλαβα οτι οι συνθήκες της ζωής διαμορφώνουν την ψυχή μας, την αγριάδα της, χωρίς να είναι ο ένας καλύτερος από τον άλλο.
δεν είναι απο διάθεση προσωπικών εκμυστηριεύσεων που τα ανέφερα αυτά αλλά για να πω πιο παραστατικά οτι δεν είμαστε όλοι ίδιοι, δεν νοιώθουμε και δεν σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο, χωρίς αυτό να μας ζυγίζει ή να μας κατατάσσει σε κάποια κλίμακα (ποια άραγε?) και εξ αυτού του λόγου δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε όλοι σ αυτό το θέμα. ας είναι κριτήριό μας να κάνει ο καθένας αυτό που νομίζει σωστό.
  #118  
Παλιά 07-02-13, 12:46
Το avatar του χρήστη Plakas
Plakas Ο χρήστης Plakas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-01-2011
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Το μπάνερ πάνω πάνω, λεεί όχι στα παπαγαλόψαρα και όχι στα τεχνικά βαμμένα ψάρια.....δεν βλέπω να λεεί και όχι στα fire eel γιατί έχουν απαιτητικές διατροφικές συνήθιες.

Το δεν θα αγόραζα αυτό το ψάρι μπορώ να το καταλάβω....το "Κασκολ ειναι ενα ψαρι για να το παρεις επειδη σου αρεσει?" δεν το καταλαμβαίνω ρε Γιώργο μου. Εσύ τους δίσκους γιατί τους πήρες δηλαδή? Γιατί σου αρέσουν και είσαι διατεθημένος να κάνεις ότι χρειάζεται για να τους προσφέρεις τα απαραίτητα.
....Ε και ο Χάρης για τον ίδιο λόγο πήρε τα ψάρια που έχει....και για να συνεχίζει να τα έχει, φαίνεται ότι είναι διατεθημένος να κάνει και πράγματα που άλλοι δεν θα έκαναν για να μπορέσει να τους προσφέρει τα απαραίτητα.

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και πρέπει να ζήσει με αυτές. Τώρα για το ότι μερικοί διαφημίζουν και το ταϊσμα των ψαριών τους, συμφωνώ ότι είναι αρρώστια!
....ειδικά σε ένα φόρουμ σαν αυτό, σίγουρα πρέπει να υπάρχει σεβασμός....και πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει!!!
Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που το χόμπι του ενυδρείου δεν περιορίζεται στα μποστανια, στα αφρικάνικα στα χρυσόψαρα και στους μονομάχους, καλό θα ήταν να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι υπάρχουν και άλλες επιλογές που σε κάποιους ίσως να μην αρέσουν.
__________________
  #119  
Παλιά 07-02-13, 13:57
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Plakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μπάνερ πάνω πάνω, λεεί όχι στα παπαγαλόψαρα και όχι στα τεχνικά βαμμένα ψάρια.....δεν βλέπω να λεεί και όχι στα fire eel γιατί έχουν απαιτητικές διατροφικές συνήθιες.

Το δεν θα αγόραζα αυτό το ψάρι μπορώ να το καταλάβω....το "Κασκολ ειναι ενα ψαρι για να το παρεις επειδη σου αρεσει?" δεν το καταλαμβαίνω ρε Γιώργο μου. Εσύ τους δίσκους γιατί τους πήρες δηλαδή? Γιατί σου αρέσουν και είσαι διατεθημένος να κάνεις ότι χρειάζεται για να τους προσφέρεις τα απαραίτητα.
....Ε και ο Χάρης για τον ίδιο λόγο πήρε τα ψάρια που έχει....και για να συνεχίζει να τα έχει, φαίνεται ότι είναι διατεθημένος να κάνει και πράγματα που άλλοι δεν θα έκαναν για να μπορέσει να τους προσφέρει τα απαραίτητα.

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και πρέπει να ζήσει με αυτές. Τώρα για το ότι μερικοί διαφημίζουν και το ταϊσμα των ψαριών τους, συμφωνώ ότι είναι αρρώστια!
....ειδικά σε ένα φόρουμ σαν αυτό, σίγουρα πρέπει να υπάρχει σεβασμός....και πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει!!!
Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που το χόμπι του ενυδρείου δεν περιορίζεται στα μποστανια, στα αφρικάνικα στα χρυσόψαρα και στους μονομάχους, καλό θα ήταν να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι υπάρχουν και άλλες επιλογές που σε κάποιους ίσως να μην αρέσουν.
σε ευχαριστω φιλε τουλαχιστον καποιοι καταλαβενουν !
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα
Η ειλικρινής απάντηση μου, δυστυχώς δεν είναι μονολεκτικη
Πρώτον δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο ψάρι
Δεύτερον αν το αγόραζα θα έπρεπε πρώτα να ενημερωθω για τις ανάγκες του
Τρίτον θα επεδιωκα να το ταιζω κατεψυγμενη τροφή
Τέταρτον αν δεν γινόταν τίποτε, θα το επεστρεφα εκεί απ όπου το αγόρασα

Ολα όμως ξεκινάνε απο το πρώτο

Με το ποστ του Γιώργου συμφωνώ 110% !!!!!!
ειληκρηνη απαντιση δεν εχεις και αυτα που μου λες ειναι αερολογιες οταν αγοραζεις 3 ψαρια απο τα 100 που ηρθαν στην ελλαδα σε μεγεθος 0,5 εκ και στο τελος μενεις να τα εχεις μονο εσυ δε τα πας πισω σε κενενα πετ σοπ και ιδικα αμα σ αρεσουν !!

και κατι αλλο γιατι μαλλον δεν εχεισ καταλαβει τη θεση σου μια που λες οτι δε θα επερνες ενα ψαρι αν δεν ηξερες

φιλε δε ξερεις οτι τα ψαρια τρωνε γαριδες εχεις βαλει σε ενα κουβα νερο γιατι ετσι θεωρω το ενυδρειο σου ενα κοπαδι cpd και ενα μονομαχο μαζι με το φαει τους γαριδες αμα γενανε οι red cherry τα ψαρια κανουν παρτυ αλλα μαλλον δεν το ηξερες οποτε παντα πισω στο πετ σοπ γιατι ταιζεις ζωντανα η μηπος θες να συζητησουμε τη νοιμοσηνη της γαριδας ετσι για να μην εχεις πολλες τιψεις
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 07-02-13 στις 13:57 Αιτία: Automerged Doublepost
  #120  
Παλιά 07-02-13, 13:57
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Plakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μπάνερ πάνω πάνω, λεεί όχι στα παπαγαλόψαρα και όχι στα τεχνικά βαμμένα ψάρια.....δεν βλέπω να λεεί και όχι στα fire eel γιατί έχουν απαιτητικές διατροφικές συνήθιες.

Το δεν θα αγόραζα αυτό το ψάρι μπορώ να το καταλάβω....το "Κασκολ ειναι ενα ψαρι για να το παρεις επειδη σου αρεσει?" δεν το καταλαμβαίνω ρε Γιώργο μου. Εσύ τους δίσκους γιατί τους πήρες δηλαδή? Γιατί σου αρέσουν και είσαι διατεθημένος να κάνεις ότι χρειάζεται για να τους προσφέρεις τα απαραίτητα.
....Ε και ο Χάρης για τον ίδιο λόγο πήρε τα ψάρια που έχει....και για να συνεχίζει να τα έχει, φαίνεται ότι είναι διατεθημένος να κάνει και πράγματα που άλλοι δεν θα έκαναν για να μπορέσει να τους προσφέρει τα απαραίτητα.

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και πρέπει να ζήσει με αυτές. Τώρα για το ότι μερικοί διαφημίζουν και το ταϊσμα των ψαριών τους, συμφωνώ ότι είναι αρρώστια!
....ειδικά σε ένα φόρουμ σαν αυτό, σίγουρα πρέπει να υπάρχει σεβασμός....και πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει!!!
Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που το χόμπι του ενυδρείου δεν περιορίζεται στα μποστανια, στα αφρικάνικα στα χρυσόψαρα και στους μονομάχους, καλό θα ήταν να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι υπάρχουν και άλλες επιλογές που σε κάποιους ίσως να μην αρέσουν.
Συμφωνω.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ζωντανα φυτα! drak7family Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 10 31-12-09 13:15
tetra ζωντανα βακτηρια?? alan boy Γλυκό νερό - Γενικά 8 05-07-07 10:41
ζωντανα σκουληκια?????? ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Γλυκό νερό - Γενικά 2 08-06-07 06:34

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11470 seconds with 15 queries