Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-11-10, 02:37
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή Ηχος απο τα βιντεο μας στο Youtube - για να μη κοβονται για πνευματικα δικαιωματα

Επειδη πολλα βιντεο απο τα ψαρια μας που ανεβαζουμε στο youtube, κοβονται λογω πνευματικων δικαιωματων της μουσικης που χρησιμοποιουμε, μπορουμε να κανουμε τις παρακατω ενεργειες και να τα γλυτωσουμε.

Δηλωνουμε με λιγα λογια οτι η μουσικη δεν ειναι δικη μας και δεν εχουμε απαιτησεις, απλα τη χρησιμοποιουμε.
Οσο ειναι φρεσκοανεβασμενο το βιντεο καντε τα εξης (το εκανα και πετυχε) :

1. Πας στο MyVideos
2. Κατω απο το προβληματικο Video γραφει "view copyright info" το πατας.
3. Σε βγαζει σε μια σελιδα που εχει το λινκ "I want to learn more about the dispute process". Το πατας.
4. Σε βγαζει σε μια σελιδα που εχει το λινκ "Take me to the dispute form.". Το πατας.
5. Σε βγαζει σε μια σελιδα με 3 επιλογες. Τσεκαρεις τη 2η "2. This video uses copyrighted....." κλπ
6. Μεσα στο πλαισιο "Please explain briefly" κανεις copy-paste αυτο : "I used content under the FAIR USE policy.I do not own any audio listening to the respective owner(s)"
7. Στο πλασιο "Signature" βαζεις ενα οποιοδηποτε ονομα
8. Στο πλασιο "Statement of Good Faith" πληκτρολογεις (δεν ξερω αν πιανει και με copy-paste): "I have a good faith belief that the material was disabled as a result of a mistake or misidentification, and that I am not intentionally abusing this dispute process"
9. Πατας continue κλπ
10. Περιμενεις μερικα λεπτα και
Ετοιμο και με ηχο

ΥΓ1 Λεγοντας φρεσκοανεβασμενο εννοω για μερικους μηνες γιατι σε ενα πολυ παλιο βιντεο που ειχα ανεβασει και μου το ειχε κοψει πολυ καιρο πριν, τωρα δεν μου δινει επιλογη για να το επεξεργαστω. Ισως ομως και γιατι περιειχε εικονα απο τηλεοραση.

ΥΓ2 Αν χρησιμοποιουμε και ξενο οπτικο υλικο προσθετουμε τη φραση "or video shown" και γινεται : "I used content under the FAIR USE policy. I do not own any audio or video shown they belong to the respective owner(s)"
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-11-10, 14:52
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Ωραίο το tutorial, πάντως καμιά φορά γίνονται και άκυρα πράγματα. Εϊχα ανεβάσει παλιά ένα βίντεο με ένα γνωστό μουσικό κομμάτι ως background. Μετά από 2-3 μήνες μου το έκοψαν λόγω copyright issues (εξαιτίας της μουσικής) και μετά απο 1 χρόνο και κάτι το βρήκα πάλι ανεβασμένο κανονικά και χωρίς να κάνω τίποτα...
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-11-10, 15:02
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

βιντεο με κομματια της Sony music που στην Ελλαδα δεν τα προβαλει , υπαρχει τροπος να τα δουμε ;
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-11-10, 18:27
Το avatar του χρήστη Ύδωρ
Ύδωρ Ο χρήστης Ύδωρ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2010
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή


Πραγματικά, πολύ καλό tutorial!
Αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να κάνουμε τη διαδικασία προληπτικά, ΠΡΙΝ μας το κόψει το YouTube!
__________________
Όσο ζω θα ελπίζω...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-01-12, 14:07
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Tωρα που το αλλαξαν δε τα βρισκω ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-01-12, 15:00
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Πατα πανω δεξια το ονομα σου >>> διαχειρηστης βιντεο >>> βλεπεις ποιο βιντεο εχει σχολιο απο κατω για προβλημα >>> κανεις κλικ στο "προβλημα" >>> μετα ειναι η ιδια διασικασια οπως πανωψ απλα μπορει να ειναι μεταφρασμενα στα ελληνικα πια.
Εσυ μπορεις να συνεχισεις γραφεις τα κειμενα σου στα αγγλικα ή να κανεις copy paste τα αγγλικα που εχω πιο πανω.

Οι κωλογερμαναραδες δεν καταλαβαινουν τιποτα τα καθικια. Εχουν παρει εγκριση τα βιντεο μου με ξενο ηχο σε ολες τις χωρες εκτος απο την δικη τους την σκατοχωρα.
Στα @@@ μου, αυτοι δεν θα μπορουν να δουν τα βιντεο μου να ξεστραβωθουν

ΟΥΣΤ ΡΑΟΥΣ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-01-12, 15:14
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Επιλέξτε το λόγο για την αμφισβήτησή σας.
1. Το βίντεο αυτό δεν διαθέτει το σχετικό υλικό πνευματικών δικαιωμάτων τρίτων. Το βίντεό μου αναγνωρίστηκε εσφαλμένα ότι περιέχει αυτό το υλικό.
2.
Το βίντεο αυτό χρησιμοποιεί υλικό προστατευόμενο από πνευματικά δικαιώματα με έναν τρόπο που δεν απαιτεί έγκριση από τον κάτοχο των πνευματικών δικαιωμάτων. Είναι νόμιμη χρήση σύμφωνα με το νόμο περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Εξηγήστε με λίγα λόγια:
3.
This video uses the copyrighted material at issue, but with the appropriate license or written permission from the copyright owner.
Εξηγήστε με λίγα λόγια:
το βρηκα ... μου βγαζει τα παραπανω!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ο Μονομάχος μου στο youtube elboot Bettas 18 16-08-10 12:01
youtube=BORKED SOCRATIS Greek Aquarist's Boards 7 05-04-09 09:26
How to : Youtube halvas69 Greek Aquarist's Boards 0 15-01-09 16:57

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03961 seconds with 13 queries