Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 04-01-12, 12:21
Hurinios Ο χρήστης Hurinios δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Newbie με μονομαχο

Καλησπερα σε ολη την παρεα!Η ιστορια μου ξεκιναει τα χριστουγεννα οταν μετα απο διακαη ποθο πηρα ενα χρυσοψαρο για παρεα!Δεν ειχα και πολυ ιδεα (ημουν 5 χρονων οταν ειχαμε ενα χρυσοψαρο σε γυαλα και τωρα ειμαι 27..) οποτε πηρα και εγω μια γυαλα... Χαρουμενος παω σπιτι,κανω οτι μου ειπε το πετσοπ,το βαζω μεσα λεω οκ ειμαστε.Κατι ομως δεν μου πηγαινε καλα.. Οντας ιχθυες και εγω δεν το εβλεπα καλα το ψαρι.. Εψαξα εδω εκει εμαθα οτι ειναι κοινωνικο πλασμα δεν κανει για γυαλα παω και τα αλλαζω παιρνω ενα μονομαχο που ξερω οτι ειναι "αντικοινωνικος". Μπαινει στη γυαλα με την ιδια διαδικασια,τον βλεπω ειναι καλυτερα απο το ποτηρι που τον ειχανε αλλα και παλι κατι με τρωει.. Επρεπε ομως να φυγω για πρωτοχρονια 3ημερο!Μανα λεω το ψαρι και τα ματια σου.Γυρναω προχτες οκ το ψαρι αλλα νοχελικο πολυ κατι δεν κολλουσε παω στο πετσοπ αλλαζω την γυαλα με ενα ενυδρειο 10λ (δεν ειχα αλλα εουρος και χωρο πανω απο ολα για κατι αλλο) παιρνω και χαλικακι και μια ανουμπια ξανα η ιδια διαδικασια με το νερο και το αντιχλωριο,το βαζω μπρος και το φιλτρο και εκει αρχιζει η απελπισια μου.Πολυ δυνατο το φιλτρο τραβαει το ψαρι κοντα και οταν φευγει απο εκει το σωληνακι του νερου πεταει το ψαρι στο βυθο.. Τα νευρα μου λεω δεν αντεχω αλλο κλεινω το φιλτρο και το εχω αφησει ετσι!Σημερα,και τωρα σας γραφω απο την δουλεια,μπηκα στο ιντερνετ μπας λαω και εχει τιποτα πληροφοριες και βλεπω οτι ο πετσοπας δεν ειπε τιποτα για στρωσιμο ουτε για θερμοστατη και θελω να του φορεσω το ενυδρειο κολλαρο!Επειδη μου αρεσει το ψαρι παιδια και το ειδα να χαιρετε καπως περισσοτερο εκει μεσα απο την γυαλα(εδειξε ζοηραδα) πειτε μου τι να κανω πραγματικα εχω δωσει ενα καρο λεφτα και χαιρι πλην αυτης της θετικης αντιδρασης στο ενυδρειο δεν ειδα.. Επισης θελω να μου πειτε αν το γεγονος οτι το ψαρι ειναι μεσα στο δωματιο μου και ο αχαηρευτος ο αδερφος μου ξυπναει στις 2-3 το μεσημερι οποτε βλεπει λιγο ηλιακο φως και η ανουμπια και το ψαρι εχουνε αντικτυπο!Το ενυδρειο εχει led φωτισμο αλλα δεν ξερω πως να το χειριστω διοτι φευγω στις 8 το πρωι και γυρναω 5 το απογευμα!

Ευχαριστω για την υπομονη σας.Οποιοδηποτε κραξιμο θα θεωρηθει δικαιολογημενο.
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μονομαχος σε 25Λ bebeto Bettas 17 07-04-11 14:37
Φωτογραφικη του newbie Roussaks Φωτογραφία - Τεχνικά θέματα 31 05-11-10 02:32
gyppies-newbie-low bugget-βοηθεια για στησιμο polis2006 Αρχάριοι γλυκού νερού 11 24-08-10 08:44
Red Cap vs μονομαχος... Kunkka Χρυσόψαρα 25 11-11-09 21:05

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05633 seconds with 15 queries