Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Λίμνες > Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες)

Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) Βήμα προς βήμα εκτέλεση και παρουσίαση του τεχνητού μας υγροβιότοπου. Λίγα ή πολλά λίτρα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία, το μόνο που μετράει είναι το αποτέλεσμα.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 02-06-09, 15:15
akistriantas Ο χρήστης akistriantas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Περιοχή: Αιγιο
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Καινουργιος και θα ηθελα τις γνωσεις σας

Γεια σας καινουργιος στο site οπως και στο θεμα λιμνεςςς....Βλεποντας και διαβαζοντας εχω ενθουσιαστει υπερβολικα πολθ και θελω να φτιαξω και εγς την λιμνουλα μου.Γενικα με ενυδρεια και ψαρια εχω ασχοληθει παλιοτερα αλλα οχι και τιποτα τρομερα πραγματα.Επειδη τα χερια μου πιανουν ολη η δουλεια θα γινει απο μενα και εχει να πεσει και πολυ DIY.Ερωτηση πρωτη αν εχουμε μια λιμνη χωριτικοτητας 10000λιτρα ο κυκλοφορητης μας τι χαρακτηριστικα πρεπει να εχει για να γινετε σωστη δουλεια?Να σας πω οτι φιλτρο θα φτιαξω δικο μου (εχω σκεφτει πολλα πραγματα) το νερο θα οξυγονονεται απο ενα συστημα 2-3 καταρακτων δεν ξερω αν καταλαβατε αλλα δεν μπορω να περιγραψω αυτο που εχω στο μυαλο μου.....Οποτε το νερο πρεπει να ανεβαινει και γυρω στο 1,5μ.Οποτε με τα παραπανω στοιχεια τι κυκλοφορητη πρεπει να παρω???επισης ποσα watt πρεπει να ειναι????Η καταναλωση ρευματος θα αυξηθει δραματικα ας πουμε με την χρηση ενος που ειναι 100w και που θα λειτουργει 24ωρο???Ευχαριστω και καλως σας βρηκα
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
θα ηθελα τα φωτα σας naupaktos84 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 02-01-09 15:20
αρχαριος ζητα τις γνωσεις σας ajaxlarissa Αρχάριοι γλυκού νερού 8 23-11-08 16:19
Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις... LOUKAS2007 Αρχάριοι γλυκού νερού 12 28-04-08 19:06
θα ηθελα την γνωμη σας ΑΝΤΩΝΗΣ1980 Αρχάριοι γλυκού νερού 1 31-01-08 22:39
παρακαλω τις γνωσεις σας ΜΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Αρχάριοι γλυκού νερού 2 07-05-07 12:52

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04446 seconds with 14 queries