Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-09-10, 09:16
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή προβλημα με φιλτρο eheim υποστηριξη αντιπροσωπιας

θα ηθελα παρακαλω αν καποιος γνωριζει τι παιζει με την υποστηριξη της αντιπροσωπειας οσον αφορα τυχον βλαβες σε φιλτρα eheim τα οποια ειναι μεσα στην εγγυηση. εδω και ενα μηνα ειμαι χωρις φιλτρο και η απαντηση του pet shop στο ηρακλειο κρητης ειναι οτι δεν εχει σταλει το φιλτρο μου γιατι εναι κλειστη η εταιρια απο αρχες αυγουστου λογω διακοπων, με αποτελεσμα να κινδυνευω να χασω ολα μου τα ψαρια...εχω ενα προχειρο να δουλευει αλλα ειναι μικρο, ασε που διαλυσα την βιολογια του φιλτρου που εχει βλαβη. την να την κανω την εγγυηση αν ειναι τα φιλτρα να φτιαχνονται μετα απο μηνες. το φιλτρο κλεινει τωρα ενα χρονο και ειναι profesionel 3..o petshopas λεει οτι επεσα στην περιπτωση λογω κακης περιοδου αρχιζω να πιστευω οτι με δουλευει...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-09-10, 09:18
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Τι ζημια εχει;Το πηρες απο Ελλαδα το φιλτρο;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-09-10, 09:23
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

απο ηρακλειο φιλε μου περυσι τετοια εποχη.χανει νερα εχω ξαναστειλει μηνυμα για το θεμα δυστηχως και το pet shop δεν εβγαλε ακρη κοντεψε να του πλημυρισει το μαγαζι γιατι το αφησε να δουλεψει επανω στις δικες του δεξαμενες τα εβγαλε ολα..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-09-10, 09:36
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Για αυτό την επόμενη φορά τετρα
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-09-10, 09:42
Το avatar του χρήστη 6981giwrgos
6981giwrgos Ο χρήστης 6981giwrgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 487
Προεπιλογή

γι' αυτο που σου ειπε ο πετ σοπας για τις εταιριες οτι κλεινουν τον αυγουστο υσχιει.το ξερω γιατι ασχολουμε με τον πατερα μου με σερβις οικιακων συσκευω και τον αυγουστο δεν γινωντε παραγκελιες γιατι ολες οι εταιριες ειναι κλειστες.
τωρα για το φιλτρο δεν ξερω τι παιζει εμενα το προφεσιοναλ 2 που εχω δεν εχει προβλημα και το πειρα και μεταχυρισμενο απο ενα φιλοεδω απο το φορουμ.
υπομονη χρειαζετε.
__________________
φιλικα Γιωργος...



ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΡΕΣΕΙ..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-09-10, 10:03
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
απο ηρακλειο φιλε μου περυσι τετοια εποχη.χανει νερα εχω ξαναστειλει μηνυμα για το θεμα δυστηχως και το pet shop δεν εβγαλε ακρη κοντεψε να του πλημυρισει το μαγαζι γιατι το αφησε να δουλεψει επανω στις δικες του δεξαμενες τα εβγαλε ολα..
Φιλε μου δεν χερω αν το εχεις τσεκαρει αυτο αλλα επειδη την ειχα πατησει κα εγω με αυτο το φιλτρο τσε καρε το εξης: εκει που συνδεονται οι σωληνες με το φιλτρο μεσα στο στομιιο της συσκευης που ειναι ενωμενεοι οι σωληνες υπαρχουν λαστιχακια μονωσης τα λεγομενα o-ring. υπαρχει περιπτωσει καποιο να ειναι φθαρμενο. τα ωρισκεις ευκολα σε υδραυλικα. την ειχα πατησει και γω κα κανενας δεν εβρισκε την αιτια και το ανακαλυψα μονος μου. δεν πηγε το μυαλο μου οτι μπορει να ειναι αυτο. και αν ειναι φθαρμενο της εξοδου σιγουρα τθα ειναι μεγαλη η διαροη σου. εμενα μεσα σε 1 ωρα ειχε αδειασει το μισο ενιδρειο με αυτη την ζημια!! ελπιζω να βοηθησα λιγο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-09-10, 10:06
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

ενας καλος πωλητης θα μπορουσε να σε εξηπηρετησει αφου το πηρες απο αυτων το φιλτρο εως να γινει το δικο σου.θα μπορουσε να σου δωσει ενα αλλο να μην χασεις ψαρια και βιολογια.εκει μετραει και ποσο υπευθηνος ειναι το μαγαζι. η εταιρια ειναι αξιοπιστη ασχετα εαν μερικα βγαζουν προβλημα η απο κακη χρηση δικη μας ειται απο βλαβη τυχαια.η εταιρια εχει ανοιξη απλα να ξερεις θα αργισει κανα 10 μερες και στο λεω αυτο πρωτον γιατι τρεχουν με την εκθεση που γινετε σε ενα μηνα αλλα και με ολες της ειδη υπαρχουσες παραγελειες του καλοκαιριου που ηταν κλειστη λογω διακοπων.απλα κανε περισοτερα τηλεφωνα για να καταλαβουν και αυτη την σοβαροτητα της υποθεσης σου.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-09-10, 10:50
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Προεπιλογή

εαν σου τρεχει το νερο απο το καπακιτου φιλτρου απο το πλαι εκει που βγαινει το καλδιο τροφοδοσιας τοτε φταιει αυτο που σου προειπα! Αλλωστε στο στα συγκεκριμενα φιλτρα 2 ελλατωματα εχουν ακομα και εαν λειτουργουν λιγο καιρο η και απο χρονια φθορα: τα λαστιχακια μονωσης που απο οτι ειδα δεν ειναι και αντοχης κυριως αν βαζεις βγαζεις του σωληνες συχνα, και το αλλο πιθανη φθορα της προπελας. αν δεν σου ειχε προβλημα απο την αρχη που το πηρες τοτε το πιο πιθανο ειναι αυτο που σου ανεφερα προηγουμενος!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-09-10, 11:40
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

σε ευχαριστω geovai το φιλτρο τωρα δεν μπορω να το τσεκαρω ειναι στο πετ σοπ το προβλημα μου ειναι με το πετ σοπ και την αντιπροσωπεια γιατι αργει να φτιαχτει...αν απογοητευω και αλλο θα παω να το παρω και θα τσεκαρω αυτα τα σημεια που ειπες μετα απο αυτο βεβαια μαλλον το πετ σοπ θα ψαχνει πελατες...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-09-10, 11:49
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Γιατί δεν τηλεφωνείς εσύ στην αντιπροσωπεία ;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 06-09-10, 11:54
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτό την επόμενη φορά τετρα
τα φιλτρα της τετρα ειναι επιπεδου νηπιου σε σχεση με τα eheim
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-09-10, 11:55
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Μια χαρά είναι εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τέτρα... Και τα καθαρίζω όποτε μου κατέβει.
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-09-10, 12:00
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

καποια eheim δεν εχουν ανοιχτει εδω και 3 δεκαετιες

απο εκει και περα η αξιοπιστια και η δουλεια των eheim ειναι αξεπεραστη
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-09-10, 12:08
syphon Ο χρήστης syphon δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: Ilion
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρά είναι εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τέτρα... Και τα καθαρίζω όποτε μου κατέβει.
Τηλέμαχε 2 με 3 τρεις μήνες έχεις ενυδρείο
¶σε τους άλλους που έχουν χρόνια να μιλήσουν για αξιοπιστία
Φιλικά
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-09-10, 12:46
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

4-5 μήνες έχω το μεγάλο. Ξεκίνησα το χόμπι πριν 8 μήνες...
Μην ξεγελιόμαστε...
Και το γρουσούζεψα!
Σήμερα πήγα να πατήσω το κουμπί που αντλεί νερό αλλα μου ξέφυγε και του έπαιξα μία... Δεν δουλεύει, κόλλησε... Αλλά ευτυχώς οι ατζαμήδες ξέρουν και κάτι κολπάκια και κατάφερα να βάλω νερό και δουλεύει μια χαρά.... Με το κουμπί τι κάνουμε; Φταίει που ο Σωκράτης έχει 666 δημοσιεύσεις...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-09-10, 13:11
syphon Ο χρήστης syphon δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: Ilion
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος Εμφάνιση μηνυμάτων
4-5 μήνες έχω το μεγάλο. Ξεκίνησα το χόμπι πριν 8 μήνες...
Μην ξεγελιόμαστε...
Και το γρουσούζεψα!
Σήμερα πήγα να πατήσω το κουμπί που αντλεί νερό αλλα μου ξέφυγε και του έπαιξα μία... Δεν δουλεύει, κόλλησε... Αλλά ευτυχώς οι ατζαμήδες ξέρουν και κάτι κολπάκια και κατάφερα να βάλω νερό και δουλεύει μια χαρά.... Με το κουμπί τι κάνουμε; Φταίει που ο Σωκράτης έχει 666 δημοσιεύσεις...
Δεν παύει το γεγονός ότι είσαι λίγο καιρό στο χόμπι οπότε ο τεχνολογικός σου εξοπλισμός δεν έχει "παλιώσει" ακόμα ώστε να ξέρεις την αξιοπιστία του
Και εγώ έχω eheim 2215 εδώ και 4 μήνες χωρίς πρόβλημα αλλά δεν το διαφημίζω πουθενά. ¶σε να το τεστάρω κανά χρόνο...
Κατά τα άλλα άμα συνεχίσεις έτσι, λόγω και του νεαρού της ηλικίας, προβλέπω ότι θα τα πας πολύ καλά
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-09-10, 13:14
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Ευχαριστώ!
Πείτε όμως του Σωκράτη να ποστάρει κάτι άκυρο γιατί έχουμε και το Μητσοτάκη πάει το ενυδρείο μου...
Με το κουμπί τι να κάνω;
Σήμερα καθάρισα τα πάντα γιατί δεν είχα τι να κάνω και παίζω μια στο κουμπί και μπαμ...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-09-10, 13:29
Το avatar του χρήστη aquaman
aquaman Ο χρήστης aquaman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.678
Προεπιλογή

Κάτι που με έχει ταλαιπωρήσει κι εμένα στο παρελθόν είναι αυτή η ιστορία με τις εγγυήσεις.

Τι σημαίνει "εγγύηση" όταν το μαγαζί κάνει απλά τον μεσάζοντα για να στείλει το προϊόν στην αντιπροσωπία; Σχεδόν τίποτε, κατά την γνώμη μου.
Η εγγύηση πρέπει και να υποστηρίζεται σωστά, δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση, τουλάχιστον να δώσει ένα ανταλλακτικό φίλτρο το μαγαζί, για να μην γίνει μεγαλύτερη ζημία. Αλλιώς, τι τον θέλω;

Τα ίδια συναντά κανείς σε όλα τα είδη μαγαζιών, όχι μόνο τα ενυδρειακά, αλλά υπάρχουν μερικά που υποστηρίζουν πραγματικά το προϊόν και σου δίνουν μέχρι και καινούργιο αν υπάρξει πρόβλημα εντός εγγύησης, και άλλα που παίζουν το ρόλο διεκπαιρεωτή...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-09-10, 14:27
Το avatar του χρήστη wheelsdeal
wheelsdeal Ο χρήστης wheelsdeal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Περιοχή: Αθηνα,Κυψελη
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

210-6657035 το τηλεφωνο του service της Eheim στην Αθηνα παρε τους αμεσα ειναι απο τις 8 μεχρι τις 4..Η αντικατασταση γινεται μεσα σε 2 μερες τωρα παιζει να επεσες στην περιοδο που ειναι κλειστα αλλα αυτος που το πηρες δεν επρεπε να σε αφησει ετσι απαραδεκτο ας σου εδινε φιλτρο και να τα κανονιζε μετα με την αντιπροσωπια.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-09-10, 14:35
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Δοκιμασε και εδω

Magnico M. & M. Lazaridis O.E.
M. Lazaridis (Administrator)
Phone: 210 2113741
Fax: 210 2025175
30 Promitheos, 11254, Ilioupoli
E-mail: lpacific@netor.gr


ΥΓ μεγαλη ανευθυνοτητα να βαλει το καταστημα το φιλτρο σου να δουλεψει πανω στα ενυδρεια του
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 06-09-10, 15:19
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ευχαριστω geovai το φιλτρο τωρα δεν μπορω να το τσεκαρω ειναι στο πετ σοπ το προβλημα μου ειναι με το πετ σοπ και την αντιπροσωπεια γιατι αργει να φτιαχτει...αν απογοητευω και αλλο θα παω να το παρω και θα τσεκαρω αυτα τα σημεια που ειπες μετα απο αυτο βεβαια μαλλον το πετ σοπ θα ψαχνει πελατες...
κατα την δικη μου γνωμη και κατα 90% να φταιει αυτο! ειναι πολυ καλα φιλτρα και μονο καποιο ανταλακτικο απο φθορα μπορει να χαλασει. πηγαινε παρτο και τσεκαρε και αν δεν ειναι αυτοσ ο λογος κανονισε το εσυ με την εταιρια οπωσ ειπαν τα παιδια. μην περιμενεισ απο πετ σοπαδες που σιγουρα δεν εχουν καν ενιδρειο στισει ποτε δικο τους για να σε καταλαβουν κα να σε βοηθησουν!! μην σου παρει και καν φραγκο φοβαμαι για κατι που δεν εχει καθολου κοστος!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Υλικά για εσωτερικό φιλτρο Eheim aquaball 2212 greg84 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 10-01-09 01:34
ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ EHEIM ΦΙΛΤΡΟ ilias Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 1 04-05-08 23:43
Θέλω βοήθεια με φιλτρο eheim 2213 imichal Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 8 28-10-07 12:10
εξωτερικο φιλτρο eheim orck Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 25 27-10-07 17:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06725 seconds with 15 queries