Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 14-03-14, 09:24   #1
Ενα γκαπακι?
johnjohn7
Member
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος 14-03-14, 09:24
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλήμερα, χτες το βράδυ παρατήρησα στο ενυδρείο μου μια νέα ζωή αλλά δεν ξέρω τι είναι (υπολογίζω γκαπακι), μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι είναι?
Εμφανίσεις: 3391
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-03-14, 09:26
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnjohn7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλήμερα, χτες το βράδυ παρατήρησα στο ενυδρείο μου μια νέα ζωή αλλά δεν ξέρω τι είναι (υπολογίζω γκαπακι), μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι είναι?
Φωτογραφίες
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20140314_090120.jpg
Εμφανίσεις:  311
Μέγεθος:  31,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20140314_085911.jpg
Εμφανίσεις:  278
Μέγεθος:  46,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-03-14, 10:22
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Τι ψάρια έχεις στο ενυδρείο σου ;
Γκάπυ έχεις ;
Όταν είναι μικρά είναι σχεδόν αδύνατο να τα αναγνωρίσεις, ίσως κάποιος πολύ έμπειρος , αλλά ....δύσκολο το νομίζω
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-03-14, 10:27
redman Ο χρήστης redman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2014
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 600
Προεπιλογή

καλημερα! εγω σημερα βρκα ενα γκαπυ στο φιλτρο μου μεσα! ευτυχως ζουσε, και το εσωσα στο μικρο ενυδριο (30 λτ ,με λαμπες θερμοστ και φιλτρο) το οποιο το εχω για τις γεννες που θελω να κραταω. μεσα στο ενυδριο βεβαια βρηκα και αλλα 2 ψαρακια, παρολο που καμια θυληκια γκαπυ μου δεν ειναι εγκυος. δεν ξερω τι ειδος ειναι και τα εβαλα μαζι με τα μικρα γκαπυ. το δικο σου για γκαπυ μου μοιαζει, αλλα ας πει και καποιος πιο εμπειρος!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-03-14, 10:31
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ψάρια έχεις στο ενυδρείο σου ;
Γκάπυ έχεις ;
Όταν είναι μικρά είναι σχεδόν αδύνατο να τα αναγνωρίσεις, ίσως κάποιος πολύ έμπειρος , αλλά ....δύσκολο το νομίζω
εχω γκαπυ ναι, ενα αρσενικό και 2 θηλυκά.. μου κανει εντύπωση, μονο 1??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redman Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα! εγω σημερα βρκα ενα γκαπυ στο φιλτρο μου μεσα! ευτυχως ζουσε, και το εσωσα στο μικρο ενυδριο (30 λτ ,με λαμπες θερμοστ και φιλτρο) το οποιο το εχω για τις γεννες που θελω να κραταω. μεσα στο ενυδριο βεβαια βρηκα και αλλα 2 ψαρακια, παρολο που καμια θυληκια γκαπυ μου δεν ειναι εγκυος. δεν ξερω τι ειδος ειναι και τα εβαλα μαζι με τα μικρα γκαπυ. το δικο σου για γκαπυ μου μοιαζει, αλλα ας πει και καποιος πιο εμπειρος!
άνοιξα επίτηδες το φίλτρο να δω αν εχει κανένα μέσα αλλά τπτ, είναι ακόμα φουσκωμένες και οι δυο.. δεν ξερω τι παιζει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnjohn7 : 14-03-14 στις 10:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-03-14, 10:48
ilias ts Ο χρήστης ilias ts δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-07-2012
Περιοχή: kozani
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Καλημέρα. Δεν νομίζω πως αυτή η κατάσταση κρύβει κανένα μυστήριο.Ένα ενυδρειο με guppies και προφανώς γόνος των ψαριών.Τα οποία φημίζονται για το γρήγορο πολλαπλασιασμό τους.Τώρα επειδή βλέπεις μόνο ένα, και αυτο δεν είναι περιεργο.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-03-14, 10:56
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

[QUOTE=ilias ts;827343]Καλημέρα. Δεν νομίζω πως αυτή η κατάσταση κρύβει κανένα μυστήριο.Ένα ενυδρειο με guppies και προφανώς γόνος των ψαριών.Τα οποία φημίζονται για το γρήγορο πολλαπλασιασμό τους.Τώρα επειδή βλέπεις μόνο ένα, και αυτο δεν είναι περιεργο.[/QUOT

καλημερα ηλια, σκεφτομαι μηπως ειναι προωρη γεννα και να περιμενω κι'αλλα τις επομενες μερες. δεν ξερω...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-03-14, 11:00
redman Ο χρήστης redman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2014
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 600
Προεπιλογή

ακριβως! δεν ειναι περιεργο διοτι αυτα με το που γεννουνται τρωγονται! ευκολη προσβασημη πρωτεινη, τοσο για την εξαντλημενη μανα οσο και για τους γυρω της. για αυτο και κανουν πολλα ψαρια, για να επιβιωνουν και καποια! αυη ειναι η φυση. αν στο ενυδριο σου δεν εχεις κρυψωνες(κυριως πυκνη βλαστηση) τοτε δυσκολο να σου επιβιωσουν γεννες (εκτως αν χρεισημοποειες γεννηστρα η καποιο μικροτερο ενυδριο με τα καταλληλα αξεσουαρ οπως κανω εγω)
-------------------------
καλημερα ηλια, σκεφτομαι μηπως ειναι προωρη γεννα και να περιμενω κι'αλλα τις επομενες μερες. δεν ξερω...[/QUOTE]

εμενα να φανταστεις η θυληκια μου εκανε την μια μερα 8 και μετα απο 2 μερες βρηκα αλλα 3 και ψαρεψα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη redman : 14-03-14 στις 11:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-03-14, 11:04
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

[QUOTE=redman;827346]ακριβως! δεν ειναι περιεργο διοτι αυτα με το που γεννουνται τρωγονται! ευκολη προσβασημη πρωτεινη, τοσο για την εξαντλημενη μανα οσο και για τους γυρω της. για αυτο και κανουν πολλα ψαρια, για να επιβιωνουν και καποια! αυη ειναι η φυση. αν στο ενυδριο σου δεν εχεις κρυψωνες(κυριως πυκνη βλαστηση) τοτε δυσκολο να σου επιβιωσουν γεννες (εκτως αν χρεισημοποειες γεννηστρα η καποιο μικροτερο ενυδριο με τα καταλληλα αξεσουαρ οπως κανω εγω)
-------------------------
να σου πω οτι εχω βαλισνερια,κερατοφυλλο,ανουμπια και μια πετρα με αρκετες τρυπουλες. την μπορω να κανω για να την επιβιωση του?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-03-14, 11:18
Το avatar του χρήστη vasilhs
vasilhs Ο χρήστης vasilhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2013
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 476
Προεπιλογή

καλημερα φιλε μ...το κερατοφυλο θανε μια επιλογη του πιτσιρικα να κρυφτη..τωρα εσυ απλα τριβε τροφη κοντα του για να τρωει τριψε πολυ τα φλεικς ομως για να μπορει να φαει!
__________________
με ενα ενυδριο δεν πλητης ποτεεεε..!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-03-14, 11:22
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasilhs Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα φιλε μ...το κερατοφυλο θανε μια επιλογη του πιτσιρικα να κρυφτη..τωρα εσυ απλα τριβε τροφη κοντα του για να τρωει τριψε πολυ τα φλεικς ομως για να μπορει να φαει!
καλημερα, η τροφη που εχω δεν ειναι φυλα, ειναι κατι μικρα μικρα κομματακια, περιπου στο μεγεθος της ζαχαρης, το πρωι που εφυγα απο το σπιτι εριξα κοντα του λιγο αλλα δεν φαινοταν να τρωει..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-03-14, 12:51
Το avatar του χρήστη gordon
gordon Ο χρήστης gordon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-05-2013
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 514
Προεπιλογή

τριψε πολύ καλα τροφή σε φιλαράκι ...να την κανεις σχεδον σκόνη..θα σε βοηθήσει ένα τουλι βαλτη μεσα και τριψε την με αυτο..
__________________
Όταν είσαι θυμωμένος κάτσε μπροστά απο ένα ενυδρείο...

πωλούνται σαλιγκάρια ramshorn blue
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-03-14, 13:00
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gordon Εμφάνιση μηνυμάτων
τριψε πολύ καλα τροφή σε φιλαράκι ...να την κανεισ σχεδον σκόνη..θα σε βοηθήσει ένα τουλι βαλτει μεσα και τριψε την με αυτο..
ενταξει θα το κανω ετσι να δω, μακαρι να τα καταφερει
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-03-14, 22:08
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Σε 15 λιτρα ειναι τα ψαρακια (βλεποντας το προφιλ σου)? Γνωριζεις οτι ειναι μικρο το ενυδρειο, ποσο μαλλον για ενα ειδος που αναπαραγεται συνεχως, ετσι? Ο γονος χρειαζεται συχνο ταϊσμα με καλα τριμμενη τροφη, εως και 4 φορες τη μερα, οπως και αλλαγες νερου ανα 2-3 μερες, ωστε τα νιτρικα να παραμενουν σε χαμηλα και ασφαλη επιπεδα για τα μωρα.

Να ξερεις, ομως, οτι σε αυτα τα λιτρα, να διατηρησεις σταθερες συνθηκες, απαραιτητες για το γονο, ειναι αδυνατο, οση εμπειρια και να εχεις. Ενας κινδυνος για την υγεια τους ειναι αυτος και ενας αλλος οι γονεις τους, που δεν θα διστασουν να εμπλουτισουν τη διατροφη τους με τα μικρα. Ειναι δυσκολο να παρεχεις ασφαλη κρυψωνα σε 15 λιτρα, οσο και να προσπαθησεις.

Υ.Γ. Για την ερωτηση αν ειναι guppy το μικρο, θα μπορουσε να ειναι κατι αλλο?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-03-14, 22:14
Το avatar του χρήστη panik
panik Ο χρήστης panik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2011
Περιοχή: Αμφιλοχία - Πάλαιρος - Ζωγράφου
Μηνύματα: 314
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην panik Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην panik Send a message via Skype™ to panik
Προεπιλογή

Τα δικα μου γεννανε ενα σωρο και επιβιωνουν ενα με δυο καθε φορα. Μερικες φορες τα βλεπω ολα εκει και μετα απο μερικες ωρες δεν υπαρχουν.
__________________
Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Νίκος Π.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-03-14, 22:33
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε 15 λιτρα ειναι τα ψαρακια (βλεποντας το προφιλ σου)? Γνωριζεις οτι ειναι μικρο το ενυδρειο, ποσο μαλλον για ενα ειδος που αναπαραγεται συνεχως, ετσι? Ο γονος χρειαζεται συχνο ταϊσμα με καλα τριμμενη τροφη, εως και 4 φορες τη μερα, οπως και αλλαγες νερου ανα 2-3 μερες, ωστε τα νιτρικα να παραμενουν σε χαμηλα και ασφαλη επιπεδα για τα μωρα.

Να ξερεις, ομως, οτι σε αυτα τα λιτρα, να διατηρησεις σταθερες συνθηκες, απαραιτητες για το γονο, ειναι αδυνατο, οση εμπειρια και να εχεις. Ενας κινδυνος για την υγεια τους ειναι αυτος και ενας αλλος οι γονεις τους, που δεν θα διστασουν να εμπλουτισουν τη διατροφη τους με τα μικρα. Ειναι δυσκολο να παρεχεις ασφαλη κρυψωνα σε 15 λιτρα, οσο και να προσπαθησεις.

Υ.Γ. Για την ερωτηση αν ειναι guppy το μικρο, θα μπορουσε να ειναι κατι αλλο?
Φιλε nazgul, 1) να σου θυμισω οτι ειμαι αρχαριος στο χομπι, ειναι το πρωτο μου ενυδρειο και οτι επεσε στα χερια μου τυχαια.\
2)εχω διαβασει στο φορουμ πως τα γκαπυ γεννανε πολλα μικρα και εγω ειδα ενα μονο μεσα στο ενυδρειο γι'αυτο μου φανηκε παραξενο...
και 3) ειμαι στο στρωσιμο τοθ νεοθ μου ενυδρειου που θα ειναι 80 λιτρα 65χ35χ35 με μονο γαπυ απο ψαρια και 2 γαριδεσ ρεντ τσερι γιατι ξερω οτι ειναι πολυ μικρο αυτο που εχω...
φιλικα γιαννης
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-03-14, 23:28
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Φιλε nazgul, 1) να σου θυμισω οτι ειμαι αρχαριος στο χομπι, ειναι το πρωτο μου ενυδρειο και οτι επεσε στα χερια μου τυχαια.\
2)εχω διαβασει στο φορουμ πως τα γκαπυ γεννανε πολλα μικρα και εγω ειδα ενα μονο μεσα στο ενυδρειο γι'αυτο μου φανηκε παραξενο...
και 3) ειμαι στο στρωσιμο τοθ νεοθ μου ενυδρειου που θα ειναι 80 λιτρα 65χ35χ35 με μονο γαπυ απο ψαρια και 2 γαριδεσ ρεντ τσερι γιατι ξερω οτι ειναι πολυ μικρο αυτο που εχω...
φιλικα γιαννης
Δεν ξερω αν τα λογια μου φανηκαν να εχουν τονο κριτικης, αλλα σιγουρα δεν τα εγραψα ετσι και δεν υπαρχει κανενας λογος για κατι τετοιο, αλλωστε. Με προθεση για βελτιωση το εκανα.

Τα guppies ισχυει οτι γεννουν πολλα μικρα, αλλα το θεμα ειναι ποσα επιβιωνουν. Τις περισσοτερες περιπτωσεις, καταληγουν ως μεζες ακομα και της ιδιας τους της μανας. Φυσικα, οταν υπαρχουν πολλες κρυψωνες, ενα σχετικα μεγαλο ενυδρειο και αρκετα φυτα (οπως κερατοφυλλο), οι πιθανοτητες να τα καταφερουν περισσοτερα μωρα, αυξανονται. Ο κανονας ειναι οτι τα πιο εξυπνα και γρηγορα επιβιωνουν, πραγματοποιωντας μιας μορφης φυσικη επιλογη στο ενυδρειο.

Με το καλο να στηθει το νεο ενυδρειο σου και να χαρεις πολλες γεννες!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-03-14, 02:20
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω αν τα λογια μου φανηκαν να εχουν τονο κριτικης, αλλα σιγουρα δεν τα εγραψα ετσι και δεν υπαρχει κανενας λογος για κατι τετοιο, αλλωστε. Με προθεση για βελτιωση το εκανα.

Τα guppies ισχυει οτι γεννουν πολλα μικρα, αλλα το θεμα ειναι ποσα επιβιωνουν. Τις περισσοτερες περιπτωσεις, καταληγουν ως μεζες ακομα και της ιδιας τους της μανας. Φυσικα, οταν υπαρχουν πολλες κρυψωνες, ενα σχετικα μεγαλο ενυδρειο και αρκετα φυτα (οπως κερατοφυλλο), οι πιθανοτητες να τα καταφερουν περισσοτερα μωρα, αυξανονται. Ο κανονας ειναι οτι τα πιο εξυπνα και γρηγορα επιβιωνουν, πραγματοποιωντας μιας μορφης φυσικη επιλογη στο ενυδρειο.

Με το καλο να στηθει το νεο ενυδρειο σου και να χαρεις πολλες γεννες!
Να σου πω οτι δεν με πιραζει η κριτικη και η διορθωση σε πραγματα που κανω λαθος. Χαιρομαι που υπαρχουν ατομα και σε βοηθανε να κανεις καποια πραγματα για το χομπι σου σωστα χωρις να ζητανε ανταλλαγματα παρα μονο γιατί το θελουν αυτοι. παρατηρω καποια πραγματα που ειναι διαφορετικα απο αυτα που διαβαζω στο φορουμ, για να μιλησω με ακριβεια θα σου πω πως 5:30 εφυγα απο το σπιτι παρατηρουσα το ενυδρειο περιπου 1 ωρα, γύρισα 8:30 και ειδα αυτο το ψαρακι, φυσιολογικα λεω γεννα γκαπυ αλλα δεν ειχε αλλα, μονο ενα γι'αυτο και με προβληματισε..
Επισης να σου πω οτι εχω κερατοφυλο, βαλισνερια,ανουμπια και μια πετρα λαβα με 4 τρυπες που μπορει να κρυφτει ανετα το ψαρακι..

Ευχαριστω για τις ευχες, θα κανω οτι μπορω για να περνανε καλα τα ψαρακια μου...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-03-14, 12:53
sharred Ο χρήστης sharred δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-01-2012
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 135
Προεπιλογή

Θα χρειαστείς ζωντανή τροφή ώστε οι γονείς να μην τρώνε τους γονους. Η καλύτερη λύση είναι micro worms. Τα συντηρείς μέσα σε ένα μπολ με βρεγμενη βρώμη η ψωμί και προσθετεις βρώμη η ψωμί κάθε 1-2 μήνες. Δεν θα χρειαστεί να ξαναγορασεις ποτέ τροφή. Εχω αποικίες micro worms αν σε ενδιαφέρουν. Με τα micro worms οι γόνοι μεγαλώνουν πιο γρήγορα γιατί τρέφονται σίγουρα και εμφανίζουν πιο ζωηρά χρώματα, επίσης το νερό του ενυδρειου διατηρείται πιο καθαρό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06485 seconds with 13 queries