Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων

Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων Παρουσιάστε το κοινωνικό σας ενυδρείο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 04-10-12, 11:12
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

+1 πολυ σωστός ο γιώργης..φυσικα και προσοχή μην πηδήξει καποιο ψάρι εξω απο το δοχείο...
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-10-12, 11:50
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
1)βαζεις τα ψαρια σε δοχειο με το νερο της σακουλας σε χαμηλοτερο σημειο απτο ενυδρειο.
2)παιρνεις σωληνακι αεραντλιας και το δενεις κομπο(αναλογα ποσο θα το σφιξεις κανονιζεις και τη ροη)
3)βαζεις το σωληνακι αεραντλιας το ενα ακρο στο ενυδρειο πιασμενο με μανταλακι και το αλλο ακρο στο δοχειο με τα ψαρια.με μανταλακι η χωρις
4)ρουφας απτο κατω ακρο και αυτο ειναι.
5)οταν τελειωσεις πιανεις τα ψαρια με την αποχη και τα βαζεις στο ενυδρειο.

κανονιζεις τη ροη ωστε να παρει ενα μισαωρο τουλαχιστον.
η προσαρμογη με τη σακουλα δεν ειναι λαθος,απλα στην ουσια θελει πιο πολυ προσοχη γιατι οι αλλαγες στο νερο γινονται πιο αποτομα.
προσοχη τωρα το χειμωνα αν εχεις το δοχειο στο πατωμα γιατι αν ειναι κρυο και το αφησεις κατω μπορει και στη μιση ωρα να σου ριξει υπερβολικα τη θερμοκρασια στο δοχειο.(τοχω δει με συγχομπιστα να συμβαινει αλλα το προλαβαμε)

φυσικα πρεπει ναχεις και το νου σου να μην ξεχειλισει το δοχειο με το σωληνακι.
Απίστευτα απλό και πολύ καλή σαν ιδέα προσαρμογής με σταγονίτσες σιγά σιγά... Και κάνεις και μια ψιλοαλλαγή στο ενυδρείο με το νερό που θα φύγει και θα πρέπει να αναπληρωθεί...


Ευχαριστώ!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 08-10-12, 14:24
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

παιδια δεν ξερω γιατι αλλα παιφτει πολυ ξυλο!!! το κανουν για την κυριαρχια η παιζει τπτ αλλο?
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 09-10-12, 02:37
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

θυμααασαι που λέγαμε για τα λίτρα??..οταν εννοείς ξύλο χτυπιούνται κανονικα ή καπως σαν να τσιμπιούνται μεταξύ τους?..
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 09-10-12, 05:16
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

τσιμπιματα...το ενα βασικα παει και τσιμπαει τα αλλα!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 09-10-12, 10:06
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

λιτρααααα....και νεροοοοοο.....και αριθμοοοοοοιιιιιι......
δε γινεται να βαζεις κοπαδοψαρα που κανονικα ζουνε μαζι κατα εκατονταδες σε μια "λακουβα" νερο με λαθος παραμετρους και να μην εχεις προβληματα...
BORKED
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 09-10-12, 13:55
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

7kh και 11 gh εχει η βρυση μου!
λογικα η πετρα θα ηταν!
τελικα οι τσαμπουκαδες ηταν για το ποιος θα ειναι πρωτη μουρη στο κοπαδι ....ολα ηρεμισαν ξαφνικα!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 09-10-12, 13:58
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μεχρι την επομενη φορα...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 09-10-12, 14:28
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

ρε φιλε μην εισαι τοσο επιθετικος!
σε 2-3 μερες θα μπουν στο 250αρι! εχω ειδη αμμονια 0 και φτιαχνω τις ριζες και τα φυτα!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 09-10-12, 14:34
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

δεν ειναι κανείς επιθετικός..την αλήθεια σου λέμε,απλα αν δεν το έβλεπες και μονος σου δεν θα το καταλάβαινες...
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 09-10-12, 14:38
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

οχι δε πιστευω οτι εχουν ταλαιπωρηθει! αληθεια! η ειμαι στραβος η ειμαι βλακας η εχετε ορεξη για κραξιμο!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 09-10-12, 14:43
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

οπως νομίζεις.....
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 09-10-12, 17:15
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ignatios1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε φιλε μην εισαι τοσο επιθετικος!
σε 2-3 μερες θα μπουν στο 250αρι! εχω ειδη αμμονια 0 και φτιαχνω τις ριζες και τα φυτα!

την επιθεση που την ειδες?επειδη ειπα μεχρι την επομενη φορα?τι θες να σου πω?το ειπα γιατι ισχυει.αν μεινουν εκει για καιρο θα εχεις τα ιδια προβληματα.εγω απο που να ξερω οτι αυριο θα τα βαλεις σε 250λιτρα?

επειδη σου ειπα την αληθεια δηλαδη ειναι επιθεση?ενταξει καταλαβαινω οτι ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα και ισως θα μπορουσα να γραψω κιεγω κατι παραπανω αλλα μηπως εισαι κιεσυ λιγο ευθικτος?αν σκοπευα να ειμαι επιθετικος στο θεμα σου δεν θα απανταγα καθολου και δεν θα εβαζα και το βιντεακι για να σου δειξω πως ζουνε στη φυση.απλα δεν θα με ενοιαζε

αλλα αφου ρωτας και ψαχνεις να βρεις τι φταιει τι θες να σου πω οτι "ολα ειναι καλα" για να μη σε θιξω

ζητησες γνωμη και σου ειπα τη δικια μου.αποκει και περα εσυ αποφασιζεις τι θα κανεις.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 09-10-12, 22:13
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

ενταξει φιλε μου απλα μαλλον παρεξηγηθηκα χωρις λογο...συγνωμη εκ μερους μου απλα πηρα την απαντηση σου ειρωνικα! λαθος μου! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 17-10-12, 22:23
Giannakis Ο χρήστης Giannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: δραμα
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παιδια σε σωστες διαστασεις μπορουν να μπουν σε 45 λιτρα νεον...Αυτο που ξερω ειναι οτι προτεινουν 45cm x 30cm x 30cm ...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 18-10-12, 02:47
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια σε σωστες διαστασεις μπορουν να μπουν σε 45 λιτρα νεον...Αυτο που ξερω ειναι οτι προτεινουν 45cm x 30cm x 30cm ...

Γιαννη προσπαθησα να το δεχτω κι εγω, γιατι το ειδα σε μια σοβαρη πηγη γραμμενο, αν και ακομα και στην Μπριτανικα θα βρεις λαθη, και μαλιστα χονδροειδεστατα, δε γινεται μια μεγαλη πηγη γνωσεων να μην εχει ουτε ενα λαθος, και εξ αλλου μιλαει για ενα μικρο αριθμο ατομων, και για γεννηστρες. Για ποσο καιρο δε λεει (δεδομενου οτι μικρος αριθμος ατομων για κοπαδοψαρα δεν ειναι κατι μονιμο) αν και ολοι γνωριζουμε ως μινιμουμ το ενα μετρο μηκος.
Τωρα που ο Ιγνατιος δοκιμασε αυτες τις διαστασεις και ειχε προβληματα γιατι να μην γυρισουμε σε αυτα που ξεραμε και να στειλουμε ενα mail στους κυριους του seriuslyfish να το διορθωσουν? Προφανως λαθος καναν και περασε απαρατηρητο...
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 18-10-12, 08:47
Giannakis Ο χρήστης Giannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: δραμα
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη προσπαθησα να το δεχτω κι εγω, γιατι το ειδα σε μια σοβαρη πηγη γραμμενο, αν και ακομα και στην Μπριτανικα θα βρεις λαθη, και μαλιστα χονδροειδεστατα, δε γινεται μια μεγαλη πηγη γνωσεων να μην εχει ουτε ενα λαθος, και εξ αλλου μιλαει για ενα μικρο αριθμο ατομων, και για γεννηστρες. Για ποσο καιρο δε λεει (δεδομενου οτι μικρος αριθμος ατομων για κοπαδοψαρα δεν ειναι κατι μονιμο) αν και ολοι γνωριζουμε ως μινιμουμ το ενα μετρο μηκος.
Τωρα που ο Ιγνατιος δοκιμασε αυτες τις διαστασεις και ειχε προβληματα γιατι να μην γυρισουμε σε αυτα που ξεραμε και να στειλουμε ενα mail στους κυριους του seriuslyfish να το διορθωσουν? Προφανως λαθος καναν και περασε απαρατηρητο...
Εγω γνωριζω ηδη ενα ατομο εβαλε νεον-καρντιναλ-green neon σε 50 λιτρα αρα καθαρα 45-46 και τα ψαρια συνολικα νομιζω οτι ειναι 10-12 και δεν ειχε κανενα προβλημα...Να σημειωθει οτι στην αρχη ηταν σε σκληρο νερο και το μαλακωσε σιγα σιγα μεχρι που εφτασε το πεχα που ηθελαν τα νεον...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 19-10-12, 02:14
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Καλα, απο εξαιρεσεις του κανονα ολοι γνωριζουμε ενα σωρω, ακομα και ψαρι που επιβιωσε μεσα σε καθαρη αμμωνια (κανονικη αμμωνια φαρμακειου) που καποιος πηγε να στρωσει με τα ψαρια μεσα, αλλα αυτο δεν επιβεβαιωνει κατι.
Οταν λεμε για ενα γενικο κανονα μιλαμε για κατι που αν το κανεις με κλειστα ματια θα επαληθευτει κι οχι για ποσοστα ρισκου μονοψηφια, διψηφια η τριψηφια. Αυτο λεγεται στατιστικη οχι συνθηκες.
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 22-11-12, 22:25
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Προεπιλογή

παιδια λογο υποχρεωσεων εχω παραμελησει το φορουμ συχωρεστε με...
θα επανερθω τις επομενες μερες με φωτο απο το μεγαλο...
απλα το μονο που εχω να πω ειναι οτι δικαιως φωναζουν ολοι οι <<παλιοι>> αλλο τα 50 αλλο τα 500...
στα 500 βλεπεις πραγματα που στα 50 ουτε τα διανοεισαι!
εχω δει κοπαδιασμα που επι μιση ωρα να τρεχουν 40 νεον γυρω απο την κεντρικη πετρα και να μην χαλανε το κοπαδι! *στα 50 λιτρα παλι δεν το βλεπεις αυτο...
θα γυρισω αμεσα με πολλεεεεεες φωτοοοοοοοοο! και ολοκληρη κατασκευη dyi 200αλιτρου ορθογωνιου!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 23-11-12, 00:40
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ignatios1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα το μονο που εχω να πω ειναι οτι δικαιως φωναζουν ολοι οι <<παλιοι>> αλλο τα 50 αλλο τα 500...

εμ...


Ολοι σχεδον εχουμε περασει και απο μικροσκοπικα κουτακια που οταν τα αποκτησαμε τα ειχαμε βαφτησει ενυδρεια, οταν ομως βλεπεις τη συμπεριφορα ενος ψαριου σε ενα χωρο καταλληλο καταλαβαινεις πλεον πως εκεινο το πραμα ηταν απλα ενα κελι που κρατουσε το ψαρι σου σε καταθληψη και σε συνδρομο των φυλακισμενων.
Το ζητουμενο ποιο ειναι? να κρατας ενα ψαρι ζωντανο η να το χαιρεσαι σε ολο του το μεγαλειο και να χαιρεται κι αυτο?
Πολλες φορες γραφεται -εντελως ακυρα θα ελεγα εκτος κι αν γινεται σε περιπτωση αναγγης- οτι ενας εμπειρος μπορει να κρατησει ψαρια σε λιγα λιτρα και μαλλον εχει καταντησει αυτο για ορισμενους ενδειξη level γαμ...στεροτητας, αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι γελοιο.
Αντε και πες οτι καταφερνεις να κρατησεις ζωντανο και υγειες ενα ψαρι σε ενα ποτηρι νερο (ευκολο ειναι, βαζεις ενα sump ενος τονου κατω απο το ποτηρι και ολες οι συνθηκες ειναι σταθεροτατες), ειναι ζωη για ενα πλασμα που υποτειθεται αγαπας αυτη?
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 23-11-12, 08:43
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Αυτο λεγεται οτι ειναι εφικτο απο εμπειρους λογω της δυνατοτητας να κρατανε το νερο σε καλα κατασταση.
Οχι για μονιμη διατηρηση ομως, αφου ουτε η εμπειρια θα βοηθησρι να δειξουν κανονικη συμπεριφορα τα ψαρια στα .... κουτακια.
Απλα μενουν ζωντανα μεχρι να πανε σε καταλληλο ενυδρειο.
Σε αυτο βασιζεται και η φραση που διαβασα πιο πανω "σε πετσοπ ειχαν 50 ψαρακια σε 50 λιτρα".
Ειχα και εγω 15 ψαρια σε 50λιτρο για 3-4 μηνες μεχρι να στηθει το μεγαλο.
Και τι δεν τους ειχα.
ΑΟ, τυρφη, ξερα φυλλα, χαμηλο φωτισμο, φυτα επιφανειας, αργη ροη, ξυλα.
Αυτα εκει ακινητα σε μια θεση. Δεν καναν τιποτα.
Οταν μπηκαν στο μεγαλο και εγιναν 100 ψαρια κοπαδι ..... καμια σχεση.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 23-11-12, 14:52
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

βλεπεις?χαιρομαι που το ειδες και μονος σου!και που να δεις και μεγαλα species tanks με ενα μονο ειδος,ακομα και ψαρια που δεν τα εχουμε "συνηθισει" να τα βλεπουμε ετσι,(πχ οτοκυκλους, σε ενα θεμα που ειχε ανοιξει σχετικα προσφατα)να δεις συμπεριφορες να παθεις τραμπακουλο!εχω καταληξει τελικα οτι οσοι εχουμε μικρα ενυδρεια,νομιζουμε οτι εχουμε ενυδρεια,αλλα στην ουσια ειναι απλα δοχεια με νερο.(οχι οτι δεν υπαρχουνε πανεμορφα μικρα)αλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο.μεχρι να τα βαλουμε σε μεγαλα ενυδρεια,δεν θα ξερουμε και δεν θα μαθαινουμε τιποτα για τα ψαρια μας.ειναι αλλο πραγμα και αλλο επιπεδο τελειως.μακαρι να φτασει το χομπι στην ελλαδα σε τετοιο σημειο που ολοι εδω μεσα οταν λεμε μικρο,να εννοουμε 200αρι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
neon tetra poet Γλυκό νερό - Γενικά 5 08-09-12 22:54
tetra neon Koninos Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 4 02-02-11 19:07
Neon Tetra velocity Αρχάριοι γλυκού νερού 25 22-10-09 13:40
NEON TETRA shalis Αρχάριοι γλυκού νερού 7 01-10-09 13:20
NEON TETRA fitilakias Γλυκό νερό - Γενικά 5 20-03-08 23:14

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06953 seconds with 16 queries