Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-08-10, 08:49
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή SOS ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΡΡΟΗΣ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ ΕΗΕΙΜ

Αν καποιος φιλος φιλη γνωριζει η του εχει συμβει το ιδιο θα ηθελα την γνωμη του..εχω ενα εξωτερικο φιλτρο της eheim 350(2073) progessionel 3.
Πριν ενα χρονο το αγορασα ολα καλα μεχρι που του εκανα το πρωτη αλλαγη φιλτρου μετα αρχισε να χανει νερα με αποτελεσμα να μου καταστρεψει το επιπλο.To ανοιξα το καθαρισα μαλλον δεν ειχαν κουμπωσει καλα τα κεσεδακια με τα υλικα...μετα απο αυτο ολα καλα μεχρι και σημερα... πριν δυο μερες το ανοιξα το καθαρισα και εκανα την αλλαγη φιλτρου...τρεχει νερο καπου κοντα στην βαση του... δεν βλεπω να υπαρχει ρωγμη το εχω τσεκαρει να εχει κουμπωσει σωστα και τα κεσεδακια να πατανε καλα μεταξυ τους..τι μπορει να ειναι εχω βαρεθει να σφουγγαριζω!!!!!ασε που ηταν να φυγω και διακοπες...παρακαλω μια γνωμη απο καποιο που γνωριζει..ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-08-10, 09:12
Το avatar του χρήστη kostasagk
kostasagk Ο χρήστης kostasagk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-05-2009
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

ΤΟ 2080 εχω και 2217 3 κομματια αυτα χανουν οταν δεν κλεινη το καπακι επειδη εχουμε βαλει πολυ υλικο το καπακι πρεπει να καθεται χωρις να το πιςεζουμε πολυ μετα κοιτα το λαστιχο πιθανον να εινα ξεραμενο μπορεις να το αλλαξης και να ησυχασης η να του βαλεις 3-4 βολτες τεφλον ταινια και μετα το λαστιχο το πιο πιθανο θα σταματηση
__________________
Φιλιαν αγαπα

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-08-10, 09:13
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

μηποσ χανει απο τη φλατζα στο καπακι ?

βαλε λιγο καθαρη βαζελινι στο λαστιχο
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-08-10, 18:40
Το avatar του χρήστη kostas82
kostas82 Ο χρήστης kostas82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2010
Περιοχή: Κ.κηφισιά Αττική
Μηνύματα: 2.572
Προεπιλογή

παιδια εχω το professional 3 και εκει που κουμπωνει η κασετα με τις σωληνες κολαγε ο μηχανισμος που απασφαλιζει τις σωληνες με αποτελεσμα να σπασω τον μοχλο ,μια απογοητευση το συγκεκριμενο συστημα της eheim
παντος ετσι οπως τα λες μοιαζει να εχει κατι η φλατζα δες αν ειναι εκει που πρεπει να ειναι δηλ. μεσα στην εγκοπη της, αν κοπηκε καπου , αν εχει τιποτα βρωμιες πχ αμμο , δες ξανα και τα καλαθια του αυτα εχουν ενα τριγωνο στην μια πλευρα το οποιο παει συρταρωτο μεχρι τον πατο του φιλτρου και η γωνια απο τα καλαθια με το τριγωνο πηγαινει σε συγκεκριμενη γωνια του φιλτρου οπως και το καπακι με το καλωδιο για οδηγο θα τεριαξης τις γωνιες
__________________
Κώστας
Πληροφορίες ενυδρείου :
Reef
Main display800l , Sump 200l
Lighting : DIY custom multichip led
Circulation: 3xwp60 jebao , jebao dct12000,Skimmer Atb big econo ,
Calsium reactor : Shuran jetstream 1, Zeo reactor Diy
Cooling Tr
20, Heating Eheim Jager
Auto top off DIY , ROWw

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-08-10, 14:31
Το avatar του χρήστη wheelsdeal
wheelsdeal Ο χρήστης wheelsdeal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Περιοχή: Αθηνα,Κυψελη
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Aφου αποκλεισεις το ενδεχομενο να εχεις κανει καποιο λαθος στην εγκατασταση αμεσως τηλεφωνο στην Eheim στο 210-6657035 να ερθει τεχνικος να στο κοιταξει και οτι χρειαζεται αλλαγη να στο φτιαξει.Ειναι απο το πρωι μεχρι τις 4 νομιζω.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-08-10, 22:59
Το avatar του χρήστη faniskriti
faniskriti Ο χρήστης faniskriti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

ευχαριστω για τις απαντησεις τελικα το πηγα απο εκει που το αγορασα το εβαλε και αυτος να του δουλεψει και κοντεψε να πνιγει το μαγαζι στα νερα γιατι δουλευε σαβ/κο χωρις να χασει νερα την παρασκευη δευτερα εγινε η αποκαλυψη,τον λυπηθηκα αλλα αφου ελεγα οτι χανει νερα.... το περιεργο ειναι οτι δεν φαινεται απο που χανει νερα...εγιναν τα παντα τελικα παει στην αντιπροσωπια για επισκευη παντως για να ειμαι ειλικρινης ολα μου τα φιλτρα ειναι της eheim αλλα το επομενο δεν νομιζω..... ειναι κριμα να αγοραζεις τα πιο ακριβα φιλτρα με το μεγαλυτερο ονομα στην αγορα και να πλημυριζει το σπιτι σου...το μονο καλο τους ειναι η εγγυηση τους τελικα...αναγκαστικα και αγορασα ενα εσωτερικο μεχρι να ερθει το επισκευασμενο, διχως την ταλαιπωρια μου...θεωρω οτι η κλασικη σειρα της eheim ειναι και τα καλυτερα ολα τα αλλα της ειναι γ κατηγοριας...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-08-10, 00:50
giannisaek Ο χρήστης giannisaek δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 834
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω για τις απαντησεις τελικα το πηγα απο εκει που το αγορασα το εβαλε και αυτος να του δουλεψει και κοντεψε να πνιγει το μαγαζι στα νερα γιατι δουλευε σαβ/κο χωρις να χασει νερα την παρασκευη δευτερα εγινε η αποκαλυψη,τον λυπηθηκα αλλα αφου ελεγα οτι χανει νερα.... το περιεργο ειναι οτι δεν φαινεται απο που χανει νερα...εγιναν τα παντα τελικα παει στην αντιπροσωπια για επισκευη παντως για να ειμαι ειλικρινης ολα μου τα φιλτρα ειναι της eheim αλλα το επομενο δεν νομιζω..... ειναι κριμα να αγοραζεις τα πιο ακριβα φιλτρα με το μεγαλυτερο ονομα στην αγορα και να πλημυριζει το σπιτι σου...το μονο καλο τους ειναι η εγγυηση τους τελικα...αναγκαστικα και αγορασα ενα εσωτερικο μεχρι να ερθει το επισκευασμενο, διχως την ταλαιπωρια μου...θεωρω οτι η κλασικη σειρα της eheim ειναι και τα καλυτερα ολα τα αλλα της ειναι γ κατηγοριας...
Σκυλιά μαύρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
To καλυτερο εξωτερικο φιλτρο της ΕΗΕΙΜ mikenuke Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 86 21-05-14 21:04
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΗΕΙΜ ΦΙΛΤΡΟ sfk Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 06-05-10 20:28
προβλημα με φιλτρο ΤΟΛΟΥΚΟΣ Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 15 02-03-09 23:52
Προβλημα με φιλτρο. skourkou Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 10 22-09-07 22:36
diy CO2 και προβλημα στο φιλτρο..... Pritanis DIY . Φτιάχτο μόνος σου 3 24-03-05 08:34

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03983 seconds with 13 queries