Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-05-08, 04:45
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή Kribensis

Λοιπον μαγγες αφου εκατσα και διαβασα ολα τα ποστ που αφορουν τα κριμπακια (παααρα πολλαα εγινα ετσι ) ειπα να μου δωσετε και λιγο τα φωτα σας στην επιλογη μου!!Απο οτι διαβασα το συμπερασμα μου ειναι οτι ειναι υπερπροστατευτικοι γονεις χωρις να σημαινει οτι θα σου σκοτωσουν και καποιο ψαρι αν αυτο δεν εμπλεκεται στο κατω μερος που κυριαρχουν.Το ενυδρειο ειναι 100 λιτρων (καθαρα) 100 * 30 *40.Εχει μπει ηδη ενα ζευγαρι απο κριμπ οποτε λεω σιγα σιγα να βαλω και τους αλλους κατοικους!!Σκεφτομαι 1) ενα κοπαδι zebra danio 6 ατομων (απο τα ποστ ειναι διφορουμενες αποψεις Α)δεν θα τα ενοχλουν τα κριμπ αλλα παιζει να φανε και μεζε κανα μωρο!! Β)δεν εμπλακονται καθολου με τα κριμπ.Τι λετε γιαυτο? 2)ενα κοπαδι 6-8 tiger barb τα οποια δεν αναφερθηκαν καθολου (μονο σαν ειδος, οτι ταιριαζουν με ειδη barb,αλλα με tiger κανουν η θα εχουμε παρεξηγησεις??
-------------------------
επρεπε να ποσταρω στην αλλη κατηγορα με κιχλιδες αλλα τωρα ειδα οτι τα ποταμακια της αφρικης παιζουν μπαλα πιο κατω!!!στραβομαρα!!ειναι και η ωρα περασμενη!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apollwnas : 09-05-08 στις 04:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-05-08, 07:39
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

φιλε Απολλωνα.....χωρις να ειμαι και πολυ πεπειραμενος,πιστευω οτι δεν ειναι καταλληλο κανενα απο τα κοπαδακια που θελεις να βαλεις μαζι με τα kribs σου....τα zebra danio απο προσωπικη μου εμπειρια,οχι με kribs αλλα με guppy και platy,ειναι ψαρια που σιγουρα θα λιγουρευονται τα μωρακια kribs.....επισης τα τιγρακια απ'οσο ξερω ειναι αρκετα επιθετικα.....εγω θα σου προτεινα να αφησεις το ζευγαρι μονο του και να προσθεσεις (αν σου αρεσουν) ενα κοπαδακι cory καθως και 3-4 ramirezi......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-05-08, 10:20
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καλημερα....ειχα ανοιξει κι εγω παρομοιο θεμα με συγκατοικους κριμπς και μαλιστα για 56αρι ενυδρειο και η απαντηση ηταν λιγα zebra danio η cherry barbs...
στο 120αρι που ειχα επιτυχη αναπαραγωγη με σχεδον 100% επιβιωση μωρων ειχα σκαλαρι γκουραμι κορυ πλεκο......βεβαια ολα ειχαν στριμωχτει στο μισο ενυδρειο και αφησαν το υπολοιπο στα κριμπς.......τα ψαρια που ειχα λιγουρευονταν φυσικα τα μωρα αλλα οι γονεις δεν αστειευονταν....παραυτα οι γονεις απλα απομακρυναν...δε μου χτυπησαν κανενα ψαρι..ουτε πτερυγιο εσκισαν...
ομως για την ασφαλεια τους καλυτερα να βαλεις γρηγορα ψαρακια...(π.χ. τα αργοκινητα γκαπυ δε νομιζω να την βγαλουν καθαρη)....οσο για τιγρακια....μου παραφαινονται δραστηρια κι αν ξαμολυθουν στο κοπαδι με τα μωρα ισως κανουν ζημια.......αφου καποιοι εδω ειχαν επιτυχια με cherry..γιατι δε δοκιμαζεις με αυτα??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-05-08, 10:41
Το avatar του χρήστη Moutralewn
Moutralewn Ο χρήστης Moutralewn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2007
Περιοχή: ¶νω Γλυφάδα
Μηνύματα: 690
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Απολλωνα.....χωρις να ειμαι και πολυ πεπειραμενος,πιστευω οτι δεν ειναι καταλληλο κανενα απο τα κοπαδακια που θελεις να βαλεις μαζι με τα kribs σου....τα zebra danio απο προσωπικη μου εμπειρια,οχι με kribs αλλα με guppy και platy,ειναι ψαρια που σιγουρα θα λιγουρευονται τα μωρακια kribs.....επισης τα τιγρακια απ'οσο ξερω ειναι αρκετα επιθετικα.....εγω θα σου προτεινα να αφησεις το ζευγαρι μονο του και να προσθεσεις (αν σου αρεσουν) ενα κοπαδακι cory καθως και 3-4 ramirezi......
Στα 100 λίτρα θα πρέπει να έχεις αποκλειστικά και μόνο ένα ζευγος Κριμπς (όχι παραπάνω) και απο κει και πέρα να βάλεις κάποια μικρά ψαράκια που να κολυμπούν στα μεσαία και άνω στρώματα του ενυδρείου, τα οποία θα πρέπει να είναι γρήγορα μεν (για να ξεφεύγουν απο τα Κριμπς) αλλά όχι και πολύ γρήγορα γιατί τότε θα κάνουν μεζέ τα μωρά Κριμπς.

Τα zebra danios θα ήταν ιδανικά αν δεν ήταν τόσο γρήγοροι κολυμβητές.
Μία απο τις καλύτερες επιλογές είναι τα cherry barbs ( http://www.aquahobby.com/gallery/e_cherry.php ) ή τα hatchets ( http://badmanstropicalfish.com/profiles/profile89.html ).

Τα επιπλέον ψαράκια που θα βάλεις θα εξυπηρετούν 2 επιπλέον σκοπούς:

1. Θα παίζουν το ρόλο των dither fishes ( http://www.fishinthe.net/Articlesand...ither_fish.htm ).
ΜΕ λίγα λόγια τα dither fishes είναι κάποια ψάρια τα οποία με την παρουσία κάνουν κάποια άλλα ψάρια να αισθάνονται καλά και ασφαλή.
π.χ. αν τα Κρμπς βλέπουν στα μεσαία-άνω στρώματα του ενυδρείου να κυκλοφορούν άλλα μικρά ψάρια θεωρούν ότι αυτό είναι ένα σημάδι ότι δεν υπάρχει κάποιος θηρευτής τριγύρω οπότε αισθάνονται ασφαλή να ζευγαρώσουν ή να βγάλουν τα μωρά τους βόλτα.
Εμπειρικά μιλώντας, για να δεις τον καταπληκτικό χαρακτήρα των Κριμπς θα πρέπει να έχεις dither fishes.
2. Η οποία επιθετικότητα των Κριμπς θα μοιράζεται στα άλλα ψαράκια και έτσι δεν θα δημιουργείται επιθετικότητα μεταξύ του ζεύγους.

Επίσης δεν θα πρέπει να προστεθούν ψάρια βυθού (π.χ. corydoras) μιας και Κριμπς θα τα αποτελειώσουν και ούτε τα Ram που πρότεινε ο φίλος παραπάνω μιας και είναι ψάρια άλλης ηπείρου και θέλουν διαφορετικές παραμέτρους νερού απο τα Κριμπς.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-05-08, 11:04
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

φιλε Moutralewn σιγουρα η εμπειρια σου με τα kribs ειναι μεγαλυτερη απο τη δικη μου,ομως απο προσωπικες μου εμπειριες πρεπει να πω οτι........1)πολυ σωστα σημειωσες οτι τα ram ειναι ψαρια αλλης ηπειρου,ομως οι παραμετροι του νερου δεν διαφερουν και τοσο.....2)εχω στο 100αρι ενυδρειο μου kribs τα οποια συμβιωνουν αναιμακτα με ενα κοπαδι απο 6 cory bronze......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-05-08, 11:23
Το avatar του χρήστη asourtzo
asourtzo Ο χρήστης asourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2006
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 392
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην asourtzo
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Moutralewn σιγουρα η εμπειρια σου με τα kribs ειναι μεγαλυτερη απο τη δικη μου,ομως απο προσωπικες μου εμπειριες πρεπει να πω οτι........1)πολυ σωστα σημειωσες οτι τα ram ειναι ψαρια αλλης ηπειρου,ομως οι παραμετροι του νερου δεν διαφερουν και τοσο.....2)εχω στο 100αρι ενυδρειο μου kribs τα οποια συμβιωνουν αναιμακτα με ενα κοπαδι απο 6 cory bronze......
ETYXE AΛΛA ΔEN EINAI O KANONAΣ , ΣYNHΘΩΣ OTAN ANAΠAPAΓΩNTAI TA KRIB YΠAPXOYN ΠPOBΛHMATA ME TA ΨAPIA ΠOY ZOYN ΣTON BYΘO
p.s. *ΔEN ΦΩNAZΩ AΠΛA ΓPAΦΩ AΠO TO KHNITO KAI ΔEN EXΩ EΛΛHNIKOYΣ XAPAKTHPEΣ MIKPOYΣ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-05-08, 11:33
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

οκ δεν εχω πετυχει ακομη αναπαραγωγη,οποτε δεν ξερω,για να το λετε ομως ετσι θα ειναι......τελικα ευχαριστω και εγω για τις πληροφοριες......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-05-08, 13:00
Το avatar του χρήστη Moutralewn
Moutralewn Ο χρήστης Moutralewn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2007
Περιοχή: ¶νω Γλυφάδα
Μηνύματα: 690
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Moutralewn σιγουρα η εμπειρια σου με τα kribs ειναι μεγαλυτερη απο τη δικη μου,ομως απο προσωπικες μου εμπειριες πρεπει να πω οτι........1)πολυ σωστα σημειωσες οτι τα ram ειναι ψαρια αλλης ηπειρου,ομως οι παραμετροι του νερου δεν διαφερουν και τοσο.....2)εχω στο 100αρι ενυδρειο μου kribs τα οποια συμβιωνουν αναιμακτα με ενα κοπαδι απο 6 cory bronze......
Φίλε gohn αυτά που αναφέρω παραπάνω είναι ο κανόνας όπως σωστά αναφέρει και ο sourtso χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και αντίθετες περιπτώσεις οι οποίες επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Εκεί που θα έχουν σίγουρα πρόβλημα τα cories είναι όταν έχουμε γέννα μιας και εκεί είναι που αυξάνει δραματικά η επιθετικότητα των Κριμπς.

Όταν έχεις γέννες θα το αντιμετωπίσεις και εσύ αυτό οπότε καλό θα είναι να είσαι προετοιμασμένος. Στην καλύτερη των περιπτώσεων τα Κριμπς θα περιορίσουν τα Cories σε ένα ασφυκτικά μικρό χώρο του ενυδρείου και εκεί υπάρχει πρόβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-05-08, 13:36
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Οπως ειπαν και οι παραπάνω κριμπ με κορυ με τιποτα !! Γιατί μολις γεννησουν τα κριμπ τα κορυ θα χτυπηθουν...... Οσο δεν υπάρχει γεννα δεν θα δεις το παραμικρο προβλημα. Το προβλημα με τα κριμπ δημιουργειται μολις γεννησουν. Κατα αλλα ειναι πολυ ειρηνικη κιχλιδα....
Με τιγράκια - γκουραμι - σκαλαρια που τα ειχα εγω δεν υπηρχε παντως προβλημα....
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-05-08, 23:29
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Cory δεν θα εβαζα ετσι και αλλιως για να μην γινει σκοτωμος,οσο για τα cherry barb δεν μπορω να πω οτι ειναι τοσο ομορφα οσο τα tiger η τα danio.θα το ψαξω λιγο βαζοντας στην αρχη ενα κοπαδακι danio που ηδη εχω σε αλλο ενυδρειο και βλεποντας και κανοντας.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 10-05-08, 00:08
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

οπως εχω δηλωσει και σε αλλα post μου,αλλα αν δειτε και απο την εγγραφη μου στο forum,ειμαι αρχαριος με μολις τρεις μηνες εμπειρια,γι'αυτο και οταν προσπαθω να 'βοηθησω' καποιον συνχομπιστα στηριζομαι σε πραγματα που εχω διαβασει ή που εχω διαπιστωσει ο ιδιος στα ενυδρεια μου.....συγγνωμη λοιπον για το θεμα των cory απλα το προτεινα επειδη αφενος μου αρεσουν σαν ψαρια και αφετερου η συμβιωση συμβαινει στο ενυδρειο μου....φυσικα στο pet shop δεν μου ειπαν κατι για επιθετικοτητα την περιοδο εγκυμοσυνης και γι'αυτο τα εβαλα και μαζι....ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες....
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-05-08, 00:18
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Και σε ποιον δεν αρεσουν τα κορυ!!Αλλα επειδη ειναι σαφως ηρεμα ειρηνικα ψαρακια μην τα ταλαιπωρησουμε αδικως!!Βεβαια τα παντα εξαρτιωνται και απο το μεγεθος του ενυδρειου!!Αν ηταν καμια 300 αρα λιτρα δεν θα ειχα ενδιασμο γιατι το καθε ειδος θα ειχε τρελο χωρο να κινηθει στα 100 λιτρα βεβαια δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-05-08, 00:23
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

βασικα φιλε Απολλωνα εγω ηθελα αρχικα να φτιαξω ενα 100λιτρο με kribs και σκαλαρια........εβαλα πρωτα τα kribs και οταν ηρθε η ωρα να βαλω τα σκαλαρια εγινε πανικος...κυνηγητα,δαγκωματα κτλ......και μαζευοντας και καποιες λανθασμενες (απ'οτι αποδειχθηκε) λεπτομερειες απο το net κατεληξα στα cory,τα οποια και βλεπω για species tank......
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-05-08, 00:37
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Ξερεις τι σκεφτομαι?Species tank στα cory δεν θα φαινεται αδειο το ενυδρειο απο την μεση και πανω ??Σιγουρα θα εχεις τα υπερκινιτικα κορυ στον πατο αλλα απο μακρια δεν θα θες να βλεπεις και κινηση σε ολο το ενυδρειο??Βαλε και ενα κοπαδακι νεον η οποιο τετρα σαρεσει και θα εχεισ ενα ειρηνικο ενυδρειο και ησυχο το κεφαλι σου!!Τωρα αν εχεις φαει σκαλωμα με ενα ειδος αποφασιζεις εσυ!!Εμενα παντως μαρεσει η ποικηλια οπως στις γυναικες!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-05-08, 00:54
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apollwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις τι σκεφτομαι?Species tank στα cory δεν θα φαινεται αδειο το ενυδρειο απο την μεση και πανω ??Σιγουρα θα εχεις τα υπερκινιτικα κορυ στον πατο αλλα απο μακρια δεν θα θες να βλεπεις και κινηση σε ολο το ενυδρειο??Βαλε και ενα κοπαδακι νεον η οποιο τετρα σαρεσει και θα εχεισ ενα ειρηνικο ενυδρειο και ησυχο το κεφαλι σου!!Τωρα αν εχεις φαει σκαλωμα με ενα ειδος αποφασιζεις εσυ!!
Αυτη τη στιγμη που μιλαμε βρισκομαι σε μια κρισιμη καμπη της ζωης μου αφου σε μια εβδομαδα δινω πανελλαδικες......Ετσι τα cory προσωρινα μενουν ως εχουν....Σε ενα μηνα ομως και θελοντας να φτιαξω και εγω ενα diy ενυδρειο,εχω εδω και καιρο σκεφτει ενα στυλακι ας πουμε ενυδρειου το οποιο θα ειναι λιγο περιεργο......θα ειναι αρκετα ψηλο 60-70cm αλλα δεν θα γεμισει με νερο πανω απο τα 20-30cm....το σκηνικο θα εχει να κανει με μια τεραστια ριζα η οποια δεν θα ειναι ολοκληρη μεσα στο νερο και θα προσπαθησω γενικα να κανω κατι σαν paludarium....δεν εχω βεβαια μελετησει εκτενως το θεμα για φωτισμους,τη δυνατοτητα ευρεσης υδροφιλων φυτων και τις επιπτωσεις που εχουν στις παραμετρους του νερου κτλ....καταληγωντας,η μικρη αυτη λωριδα νερου σκεφτομαι να ειναι αποκλειστικοτητα των corys......
Εμενα παντως μαρεσει η ποικηλια οπως στις γυναικες!!!
....Σωστος.....
sorry αν σε κουρασα.........
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-05-08, 01:09
Το avatar του χρήστη Apollwnas
Apollwnas Ο χρήστης Apollwnas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή

Οτι κανεις αν το κανεις με μερακι θα πετυχει γειτονα!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-05-08, 01:12
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

να'σαι καλα.....καλη επιτυχια με τα kribs σου....
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-05-08, 00:39
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Καλημέρα,

ένα κοπαδάκι hemigrammus bleheri(ροδόστομοι)http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...us_bleheri.htm πως σου φαίνεται? Εντάξει έχουν διαφορετική καταγωγή και απαιτήσεις, αλλά δεν απέχουν πολύ, μπορείς να "φέρεις" τις τιμές έτσι ωστε να είναι κατάλληλες και για τα δύο! Εγώ πάντως αυτό θα κάνω, έχω ήδη ένα κοπαδάκι ροδόστομων και σε λίγο καιρό θα προσθέσω ένα ζευγάρι kribensis! Τα kribs είναι το αγαπημένο μου είδος, το ίδιο και οι ροδόστομοι όσον αφορά τα κοπαδόψαρα, είναι πανέμορφοι πάντως και δεν ενοχλούν ποτέ άλλα ψάρια, επίσης θα παίξουν σίγουρα το ρόλο των dither fishes που ανέφερε παραπάνω και ο Moutralewn, χωρίς να μιλάω με σιγουριά δε νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα ακόμα και στις γέννες! Εγώ βέβαια παίζω και σε 200 λίτρα, που και πάλι λίγα είναι, πόσο μάλλον εσύ που παίζεις στα μισά, αλλά δεν έχεις να χάσεις κάτι, για ψάξτο λίγο...

ΥΓ: Τσέκ και ένα live http://www.metacafe.com/watch/912464...ammus_bleheri/ :P
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αναγνωριση Kribensis ababapanos Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 9 22-02-08 10:08
Kribensis γεννησαν! Raven Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 9 24-01-08 13:05
Kribensis. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 38 09-06-06 08:14
kribensis.....? _jimmakos_ Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 8 09-11-04 12:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06847 seconds with 13 queries