Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-03-07, 18:59
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή μετακινηση πλαινου τζαμιου

καλησπερα
εχω ενα juwel rio 240 και το πλαινο αριστερο τζαμι μου εχει μετακινηθει ή ηταν απο την αρχη ετσι και δεν το προσεξα.Για να καταλαβετε σαν να εχει ενα οριζοντιο αξονα στη μεση και το πανω σημειο εχει βγει εξω 2-3 χιλ.και το κατω μερος εχει μπει μεσα αλλα 2-3.Δεν εχω δει καπου να χανει νερο αλλα με εχει αγχωσει.Τι μελλει γενεσθαι?να φοβαμαι για τα χειροτερα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-03-07, 19:36
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Μάλλον πρόκειται για εργοστασιακό πρόβλημα, μιας και το βλέπω δύσκολο να μετακινηθεί το τζάμι αφότου κολλήσει. Αν σε καλύπτει η εγγύηση κάνε μια προσπάθεια για αλλαγή.
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-03-07, 20:04
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

Μάλλον δεν πρέπει να σε αγχώνει αλλά ανέβασε και μια φωτό αν γίνετε.
Πάντως το θέμα εγγύηση πρέπει να το δεις οπως και να είναι
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-03-07, 21:03
Το avatar του χρήστη KwstasV
KwstasV Ο χρήστης KwstasV δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

Έτσι όπως το λες μάλλον για εργοστασιακό πρόβλημα φαίνεται. Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι μετακινήθηκε από πίεση νερού θα ήταν λογικό να μετακινηθεί προς τα έξω στο κάτω μέρος ή και γενικότερα και όχι το ανάποδο όπως λες.
Πιστεύω ότι πρέπει να ψάξεις το θέμα εγγύηση μόνο και μόνο για να σου φύγει η ιδέα.
Πόσο καιρό το έχεις;
__________________
Το ενυδρείο μου (1-2-2007)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-03-07, 21:20
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από msigouros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον δεν πρέπει να σε αγχώνει αλλά ανέβασε και μια φωτό αν γίνετε.
Πάντως το θέμα εγγύηση πρέπει να το δεις οπως και να είναι
Ωχ!Ωχ! θελω την κ. Τενια Μακρη να πω οτι ζω ενα δραμα.
τι να πω ρε παιδια ουτε ο Μητσοτ....(καταλαβατε) να ημουν.Το εχω 45 μερες.στις 20 μου χαλασε ο θερμοστατης.Στο Pet-City που το ειχα αγορασει μου ειπαν οτι δεν ειναι στην εγγυηση.Τα πηρα... εγραψα e-mail στην juwel,αφου μου ειπαν 100 συγγνωμη το εστειλαν απο Γερμανια με κουριερ!!!!.Τωρα τι να κανω?Δεν θελω να ξαναπατησω εκει!Υπαρχει γενικος αντιπροσωπος εδω στην Ελλαδα ή θα πρεπει παλι τα ιδια?.οπως, πως θα γινει η πραγματογνωμοσυνη γιατι για να το παω καπου αυτο εκ των πραγματων δεν γινεται.

πειτε μου κατι θετικο δεν ειμαι στα καλα μου σημερα....

μικροτερος κι απο μικρος....


πως ανεβαζουμε φωτογραφιες?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Liolios : 16-03-07 στις 10:31
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-03-07, 21:47
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.
Αλλα για να σου φυγει το αγχος, μπορεις στο πανω μερος να βαλεις μια κοντρα, εκτος και εχει ηδη, οποτε σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-03-07, 22:09
Το avatar του χρήστη KwstasV
KwstasV Ο χρήστης KwstasV δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 85
Προεπιλογή

Αφού το έχεις μόνο 45 μέρες τότε είναι στην εγγύηση. Τους το λες και απαιτείς αλλαγή (για να μην πω για αποζημίωση εφόσον θα αναγκαστείς να ξεστήσεις και να στήσεις το ενυδρείο σου). Αν δε συμορφωθούν ξέρεις ποια το δρόμο... Email στη γερμανία... Τι άλλο μπορείς να κάνεις εκτός από αυτά;
Εγώ δε θα έβαζα κόντρα σε καινούριο ενυδρείο εργοστασιακό. Γιατί αν τελικά ανοίξει μπορεί και να σου πουν ότι εσύ φταις...

Στο site της Juwel δίνουν ως αντιπρόσωπο για Αθήνα το εξής:
Pet-Vet Supplies S.A. Leof. Karamanli 173 b 136 71 Axarnes, Athens 0030 10 2409229
Μπορείς να δοκιμάσεις σε αυτούς αν οι δικοί σου το αρνηθούν...
__________________
Το ενυδρείο μου (1-2-2007)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-03-07, 22:43
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KwstasV Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού το έχεις μόνο 45 μέρες τότε είναι στην εγγύηση. Τους το λες και απαιτείς αλλαγή (για να μην πω για αποζημίωση εφόσον θα αναγκαστείς να ξεστήσεις και να στήσεις το ενυδρείο σου). Αν δε συμορφωθούν ξέρεις ποια το δρόμο... Email στη γερμανία... Τι άλλο μπορείς να κάνεις εκτός από αυτά;
Εγώ δε θα έβαζα κόντρα σε καινούριο ενυδρείο εργοστασιακό. Γιατί αν τελικά ανοίξει μπορεί και να σου πουν ότι εσύ φταις...

Στο site της Juwel δίνουν ως αντιπρόσωπο για Αθήνα το εξής:
Pet-Vet Supplies S.A. Leof. Karamanli 173 b 136 71 Axarnes, Athens 0030 10 2409229
Μπορείς να δοκιμάσεις σε αυτούς αν οι δικοί σου το αρνηθούν...
Παιδια σας ευχαριστω ολους μαλλον θα κινηθω για αντικατασταση και βλεπουμε...αν και η καψα μου ειναι το 400lt...ερωτας..θας σας ενημερωσω για τις εξελιξεις

και παλι ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-03-07, 22:51
Το avatar του χρήστη mmbuna
mmbuna Ο χρήστης mmbuna δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: ¶γιος Στέφανος
Μηνύματα: 402
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην mmbuna Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην mmbuna
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Pet-City που το ειχα αγορασει μου ειπαν οτι δεν ειναι στην εγγυηση.
Όλα τα προϊόντα που καταναλώνονται μέσα στην Ευρωπαϊκή Ένωση έχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 1 χρόνο εγγύηση (η νομοθεσία είχε αρχικά το 2001 προβλέψει 2 χρόνια, αλλά έχει 'επικρατήσει ο 1 χρόνος' μετά από αρκετές δικαστικές διαδικασίες) από τον κατασκευαστή τους, ακόμα και αν δεν είναι Ευρωπαϊκής προέλευσης. Οπότε πες του Pet City να μη λέει ότι του κατέβει και να συμβουλευτεί τον δικηγόρο του, πριν συμβουλευτείς εσύ τον δικό σου.

http://www.cedarrapids.org/_includes...ontent&ext=pdf
http://commercecan.ic.gc.ca/scdt/bizmap/interface2.nsf/vDownload/ISA_3210/$file/X_9989036.PDF
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα πηρα... εγραψα e-mail στην juwel,αφου μου ειπαν 100 συγγνωμη το εστειλαν απο Γερμανια με κουριερ!!!!.
Και η απόδειξη είναι ΚΑΙ τα 100 συγνώνη, αλλά ΚΑΙ το κούριερ σπίτι σου από τον κατασκευαστή, γιατί απλά έχει επενδύσει πολλά στην εταιρεία του και είναι σοβαρός.
Ο πωλητής ( Pet Village ) είναι άλλο τροπάριο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα τι να κανω?Δεν θελω να ξαναπατησω εκει!
Χαλαρά! Από εκεί που κάθεσαι τώρα που διαβάζεις αυτό το ποστ θα το λύσεις το θέμα...

Θα βγάλεις φωτογραφία το 'ζαβό' τζάμι.
Θα περάσεις την απόδειξη αγοράς σου από ένα scanner.
Θα τα στείλεις όλα σ'ενα email.

Ούτε νεύρα, ούτε φωνές, ούτε τσαμπουκάδες, ούτε πήγαινε-έλα.

Βγάζεις φωτό, και την στέλνεις email στην Juwel και στο Pet City από όπου το αγόρασες. Χώνεις γκάζια στην Juwel γιατί αφήνει τα υψηλής ποιότητας προϊόντα της να τα χειρίζονται συνεργάτες (Pet City στην προκυμένη που συμπεριφέρετει λες και το έχεις κλεμένο το ενυδρείο) που δεν έχουν την στοιχιώδη εκπαίδευση να προστατέψουν το όνομα της Juwel που με τόσο κόπο έχουν εκείνοι δημιουργήσει σε παγκόσμια κλίμακα.... μπλα μπλα μπλα... κατάλαβες νομίζω το πνεύμα εδώ....

(Ακούγεται φούμαρο, αλλά οι πολυεθνικές τσιμπάνε με τα 1.000 σε κάτι τέτοια)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
πειτε μου κατι θετικο δεν ειμαι στα καλα μου σημερα....
μικροτερος κι απο μικρος....
Δύο θετικά:
1) Όπως είπε ο Τάκης, δεν έχεις πρόβλημα, και αν βάλεις και κόντρα είναι πιο δυνατό και το κανονικό.
Εγώ δεν σου συνηστώ το (1)


2) Στείλε το email με την φωτό του προβλήματος και μια σύντομη περιγραφή, αν μπορείς αντίγραφο της απόδειξης που το αγόρασες από τους ακατανόμαστους και φυσικά μην ξεχάσεις το 'κράξιμο' και είμαι αν όχι 100%, 90% σίγουρος ότι θα λυθούν τα προβλήματα σου με τρόπο που θα σε ικανοποιήσει.
__________________
eLearning Industry Learn all about Corporate eLearning


Γιάννης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Liolios : 16-03-07 στις 10:35
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-03-07, 23:35
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα
εχω ενα juwel rio 240 και το πλαινο αριστερο τζαμι μου εχει μετακινηθει ή ηταν απο την αρχη ετσι και δεν το προσεξα.Για να καταλαβετε σαν να εχει ενα οριζοντιο αξονα στη μεση και το πανω σημειο εχει βγει εξω 2-3 χιλ.και το κατω μερος εχει μπει μεσα αλλα 2-3.Δεν εχω δει καπου να χανει νερο αλλα με εχει αγχωσει.Τι μελλει γενεσθαι?να φοβαμαι για τα χειροτερα?
Καλησπέρα,

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο ενυδρείο. Το έχω γεμάτο εδώ και μια εβδομάδα και δεν παρουσιάζει διαρροή, Οπτικά λόγω του μεγάλου πάχους του τζαμιού δεν φαίνεται να είναι επικίνδυνο.... Λες να πέσαμε σε ελαττωματική παρτίδα? Εγώ δεν το πήρα από το Πετ Σίτυ πάντως... για να δούμε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-03-07, 00:47
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Συμφωνω σε ολα αυτα που λεει ο Γιαννης (mmbuna), αλλα σκεφτομαι την διαδικασια να αδειαζει το ενυδρειο και να ξαναφτιαχνει ενα νεο.
Εγω (ισως γιατι ειμαι τεμπελης...) δεν θα ξεκιναγα τετοια γυμναστικη!!!
Αν τον φιλο δεν τον ενοχλει, ας κοιταξει να το αντικαταστησει...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-03-07, 08:00
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.
Αλλα για να σου φυγει το αγχος, μπορεις στο πανω μερος να βαλεις μια κοντρα, εκτος και εχει ηδη, οποτε σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα.
Αυτή η έξτρα κόντρα πως μπορεί να μπει? Έτσι για να φύγει εντελώς η ιδέα...

Πάντως μου κάνει εντύπωση που παρουσιάζεται το ίδιο ακριβώς ζήτημα και στα δύο ενυδρεία... και στο ίδιο τζάμι...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-03-07, 10:38
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Εφόσον υπάρχει το ίδιο πρόβλημα σε δύο ίδια ενυδρεία τότε πολύ πιθανόν να είναι εργοστασιακό σφάλμα. Κάνοντας ένα κοινό e-mail και οι δύο αναφέροντας το πρόβλημα πολύ πιθανόν να γλυτώσετε και άλλους από το τρέξιμο.

Όσον αφορά την αντιμετώπιση του εν λόγω καταστήματος είναι απαράδεκτη και νομίζω κι εγώ πως πρέπει να προχωρήσεις όπως σου είπε ο mmbuna.

Να και η εγγύηση που δίνει η juwel από το site της, η οποία εξάλλου υπάρχει και στο φυλλάδιο οδηγιών που πρέπει να περιέχεται μέσα στο ενυδρείο κατά την αγορά του:

Guarantee
We guarantee the performance of the JUWEL-Aquarium product or its accessories to the
purchaser for a period of 24 months from the date of purchase according to the
following conditions:
§ 1 Extent of the guarantee
(1) This guarantee extends to the JUWEL-Aquarium product and its components
excluding items subject to wear and tear such as light tubes and filter media. It is
limited to the product as such and does not cover damage to other property and/or
individuals. In addition, the provisions of the product liability law apply. These
provisions are not limited by the aforementioned arrangement.
(2) It is the prerogative of JUWEL-Aquarium to decide whether the guarantee is
performed by means of repair or replacement. If neither repair nor replacement can
ensure the performance of the JUWEL-Aquarium product the purchaser is entitled to
demand a reduction in price or to return the product against repayment of the
purchase price.
§ 2 Guarantee period and settlement procedure
(1) The guarantee period begins on the day of the purchase of the product from the
retailer. Claims under this guarantee will not be honoured, if
(a) the damage is caused as a result of improper use or maintenance or nonobservance
of the instructions given in this manual
(b) the product or its components have been maintained by persons or companies not
authorised by the manufacturer to do so
(c) the product or its components have been damaged by mechanical means of
whatsoever kind, in particular broken glass
(2) All claims under this guarantee have to be notified to the retailer, from whom the
aquarium has been purchased without delay, however, not longer than 2 weeks from
the day of first occurrence of defects. Rights under the consumer protection laws will
remain unaffected.
(3) Guarantee claims will only be accepted if the validity of the claim is supported by
evidence of purchase of the JUWEL-Aquarium product.
This declaration of guarantee is a translation only. In case of doubts the original
German language version prevails.
We reserve the right to make technical alterations.
© JUWEL AQUARIUM
® JUWEL, Trigon, Vision, Rekord, Rio, Lido, Monolux, Duolux und Multilux
9
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-03-07, 12:49
Το avatar του χρήστη Genirous
Genirous Ο χρήστης Genirous δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 675
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Genirous Send a message via Skype™ to Genirous
Προεπιλογή

Παιδιά θα ήθελα να προσθέσω όπως προείπε ο συνχομπίστας Κώστας ότι το Pet City και κάθε pet-shop αγοράζει από τον επίσημο αντιπρόσωπο, που στην περίπτωση της Juwel στην Ελλάδα είναι η Pet-Line A.E., Παπαρηγοπούλου 21, Αγία Παρασκευή! Τηλέφωνο 210-6069800!

Καλά είναι να πάρει όποιος έχει πρόβλημα πρώτα εκεί, να μιλήσει με τον υπεύθυνο (στην προκειμένη περίπτωση κος Πισίνας) και μετά αναλόγως την ανταπόκρισή του να απευθυνθεί στο εκάστοτε pet-shop ή στην κατασκευάστρια εταιρία...!

Δυστυχώς οι πωλητές των pet-shop, όσο πιο μεγάλο είναι το κατάστημα, τόσο πιο απαράδεκτοι είναι... Μόνο οι ιδιοκτήτες pet-shop θα ασχοληθούν σοβαρά μαζί σου, που πονάνε την επιχείρησή τους...!
__________________
Γιώργος, Οι ρίζες μου
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-03-07, 14:58
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genirous Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά θα ήθελα να προσθέσω όπως προείπε ο συνχομπίστας Κώστας ότι το Pet City και κάθε pet-shop αγοράζει από τον επίσημο αντιπρόσωπο, που στην περίπτωση της Juwel στην Ελλάδα είναι η Pet-Line A.E., Παπαρηγοπούλου 21, Αγία Παρασκευή! Τηλέφωνο 210-6069800!

Καλά είναι να πάρει όποιος έχει πρόβλημα πρώτα εκεί, να μιλήσει με τον υπεύθυνο (στην προκειμένη περίπτωση κος Πισίνας) και μετά αναλόγως την ανταπόκρισή του να απευθυνθεί στο εκάστοτε pet-shop ή στην κατασκευάστρια εταιρία...!

Δυστυχώς οι πωλητές των pet-shop, όσο πιο μεγάλο είναι το κατάστημα, τόσο πιο απαράδεκτοι είναι... Μόνο οι ιδιοκτήτες pet-shop θα ασχοληθούν σοβαρά μαζί σου, που πονάνε την επιχείρησή τους...!
Καλημερα και παλι
λοιπον πηγα στο pet-city και τους ανεφερα την περιπτωση και η απαντηση τους ηταν "οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση και οτι θα πρεπει να ανοιξει πρωτα για να με καλυψουν....!!! " η απαντηση δεν ηταν του πωλητη αλλα του γιου του ιδιοκτητη της αλυσιδας pet-city.Στην pet-line δεν ηταν εκει ο αρμοδιος και μου ειπαν να παρω Δευτερα.Μαλλον θελουν τον Γερμανο τους

Αυτα...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-03-07, 15:19
Το avatar του χρήστη Genirous
Genirous Ο χρήστης Genirous δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 675
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Genirous Send a message via Skype™ to Genirous
Προεπιλογή

Προσωπικά θα σου πρότεινα να περιμένεις έως τη Δευτέρα να μιλήσεις με τον αρμόδιο ΚΑΙ ΜΟΝΟ...! Ούτε σε τηλεφωνήτριες, ούτε σε βοηθούς, σε κανέναν!!!
Όταν τον βρεις να του μιλήσεις σοβαρά και κοφτά και να περιμένεις αυτός τι λύση θα σου δώσει!
Και μετά βλέπεις...
Όσο για το γιο... Αν ήξερε τα δικαιώματά σου όπως ανέφεραν και όλα τα παιδιά προηγουμένως... Για μένα δεν έχει όρεξη να ασχοληθεί με το πρόβλημά σου... Και γιατί να το κάνει? Την πώληση την έκανε, τα λεφτά τα πήρε...οπότε...άντε γεια!
__________________
Γιώργος, Οι ρίζες μου
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-03-07, 19:06
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Αρχικά σκέφτομαι να στείλω ένα email στη juwel μήπως μπορούν να μας απαντήσουν κατά πόσο κρίνουν ότι η στραβή συνδεσμολογία μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα.... και θα δούμε....

Επισυνάπτω και μια φωτό που αν και από κινητό νομίζω δίνει μια εικόνα του προβλήματος.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  juwel rio 240b.jpg
Εμφανίσεις:  352
Μέγεθος:  10,9 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-03-07, 20:32
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωχ!Ωχ! θελω την κ. Τενια Μακρη να πω οτι ζω ενα δραμα.
τι να πω ρε παιδια ουτε ο Μητσοτ....(καταλαβατε) να ημουν.Το εχω 45 μερες.στις 20 μου χαλασε ο θερμοστατης.Στο Pet-City που το ειχα αγορασει μου ειπαν οτι δεν ειναι στην εγγυηση.Τα πηρα... εγραψα e-mail στην juwel,αφου μου ειπαν 100 συγγνωμη το εστειλαν απο Γερμανια με κουριερ!!!!.Τωρα τι να κανω?Δεν θελω να ξαναπατησω εκει!Υπαρχει γενικος αντιπροσωπος εδω στην Ελλαδα ή θα πρεπει παλι τα ιδια?.οπως, πως θα γινει η πραγματογνωμοσυνη γιατι για να το παω καπου αυτο εκ των πραγματων δεν γινεται.

πειτε μου κατι θετικο δεν ειμαι στα καλα μου σημερα....

μικροτερος κι απο μικρος....


πως ανεβαζουμε φωτογραφιες?
Η επίσημη αντιπροσωπεία δίνει 5 χρονια εγγυηση!!!! και δεν περιλαμβάνει τις λαμπες εκτός και αν δεν ανάβουν από την πρώτη στιγμή είναι αναλώσιμα!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KwstasV Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού το έχεις μόνο 45 μέρες τότε είναι στην εγγύηση. Τους το λες και απαιτείς αλλαγή (για να μην πω για αποζημίωση εφόσον θα αναγκαστείς να ξεστήσεις και να στήσεις το ενυδρείο σου). Αν δε συμορφωθούν ξέρεις ποια το δρόμο... Email στη γερμανία... Τι άλλο μπορείς να κάνεις εκτός από αυτά;
Εγώ δε θα έβαζα κόντρα σε καινούριο ενυδρείο εργοστασιακό. Γιατί αν τελικά ανοίξει μπορεί και να σου πουν ότι εσύ φταις...

Στο site της Juwel δίνουν ως αντιπρόσωπο για Αθήνα το εξής:
Pet-Vet Supplies S.A. Leof. Karamanli 173 b 136 71 Axarnes, Athens 0030 10 2409229
Μπορείς να δοκιμάσεις σε αυτούς αν οι δικοί σου το αρνηθούν...
Αυτοί είναι η επίσημη αντιπροσωπεία!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genirous Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά θα ήθελα να προσθέσω όπως προείπε ο συνχομπίστας Κώστας ότι το Pet City και κάθε pet-shop αγοράζει από τον επίσημο αντιπρόσωπο, που στην περίπτωση της Juwel στην Ελλάδα είναι η Pet-Line A.E., Παπαρηγοπούλου 21, Αγία Παρασκευή! Τηλέφωνο 210-6069800!

Καλά είναι να πάρει όποιος έχει πρόβλημα πρώτα εκεί, να μιλήσει με τον υπεύθυνο (στην προκειμένη περίπτωση κος Πισίνας) και μετά αναλόγως την ανταπόκρισή του να απευθυνθεί στο εκάστοτε pet-shop ή στην κατασκευάστρια εταιρία...!

Δυστυχώς οι πωλητές των pet-shop, όσο πιο μεγάλο είναι το κατάστημα, τόσο πιο απαράδεκτοι είναι... Μόνο οι ιδιοκτήτες pet-shop θα ασχοληθούν σοβαρά μαζί σου, που πονάνε την επιχείρησή τους...!
Λάθος φίλε μου η αντιπροσωπεία δεν είναι η Pet line.



Edit: H juwel Γερμανίας τι σου είπε όταν έστειλες mail για τον θερμοστάτη?



@Τακη Τα καπάκια της juwel λειτουργούν ως κόντρες μια και είναι τελάρο γύρω γύρω (ειδικά στα ΡΙΟ) και έχουν και μια "τραβέρσα" στην μέση για να μην υπάρχει κύρτωση (τόξο).
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-03-07, 21:16
Το avatar του χρήστη Genirous
Genirous Ο χρήστης Genirous δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 675
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Genirous Send a message via Skype™ to Genirous
Προεπιλογή

ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ:

kundenservice to me
show details
8/30/06
Dear Sir,
We thank you very much for your interest in our product line. For addresses of retailer near you we would ask you to contact our distributors in Greece.

Pet Line
21 Paparrigopoulou Str.
15343 Athen - Paraskevi
Greece
Phone: +30 (1) 6549925


PET-VET Supplies S.A.
M. & G. MANTAKAS
L. Karamanli 173 b
13671 ACHARNES-ATHENS
Greece
Phone: +30 12840430

Spares and accessories can also be ordered at www.juwel-aquarium.com

Greetings from Rotenburg,

JUWEL Aquarium GmbH & Co.KG
Birgit Fischer
Customer Service Dep.




-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: kontaktformular@juwel-aquarium.de
[mailto:kontaktformular@juwel-aquarium.de]
Gesendet: Montag, 28. August 2006 09:40
An: kundenservice
Betreff: Neue Webanfrage von George Roussalis[AntiVir checked][AntiVirName: Griechenland
Vorname: Griechenland
Firma: Pet Line

Adresse geschäftlich: 21 Paparrigopoulou Str.
15343 Athen - Paraskevi
Greece

Geschäftlich: +30 (1) 6549925


Wall checked]



Webanfrage von George Roussalis!

Produkt: nothing selected
E-Mail: genirous@gmail.com
Strasse:
Strasse2:
Stadt:
Sprache: en

Anmerkungen:
Guten Tag,
I contact you because I live in greece and I am an owner of a Rekord 120.
I need several parts for my aquarium,but you have not an authorised dealer here.
Do I have any possibility of buying things I need here?
Can you send me any instructions or maybe dealers outside Greece...?
Thank you for your time,I am looking forward hering from you soon,

George Roussalis...








ΜΕ ΛΟΓΙΑ:
Φίλε Pascm τυγχάνει να είμαι πελάτης των Pet City και μάλιστα έχω αγοράσει το πρώτο μου ενυδρείο Juwel Rekord 120 από αυτούς τον περασμένο Ιούνιο! Πριν ένα μήνα μου κάηκε ο κυκλοφορητής και αφού με παραπάμψανε στην Pet-Line και αφού μίλησα με τον υπεύθυνο κο Πισίνα για θέματα Juwel μου αντικαταστήσανε τον καμμένο με καινούργιο...!!!

__________________
Γιώργος, Οι ρίζες μου
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-03-07, 11:56
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχικά σκέφτομαι να στείλω ένα email στη juwel μήπως μπορούν να μας απαντήσουν κατά πόσο κρίνουν ότι η στραβή συνδεσμολογία μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα.... και θα δούμε....

Επισυνάπτω και μια φωτό που αν και από κινητό νομίζω δίνει μια εικόνα του προβλήματος.
Κανένα σχόλιο για τη φωτογραφία της δημοσίευσης 17 από κάποιον πιο έμπειρο?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-03-07, 12:04
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Δεν μπορώ να πω το κατά πόσο μπορεί να είναι επικίνδυνο το ελαφρώς στραβά κολλημένο τζάμι. Το όλο θέμα όμως (κατά τη γνώμη μου) μετατοπίζεται στο ότι όταν αγοράζεις ένα καινούργιο ενυδρείο και δίνεις τα ωραία σου λεφτουδάκια, περίμενεις να ανταποκρίνεται κατασκευαστικά και ποιοτικά στο ποσό των χρημάτων που έχεις δώσει. Και σίγουρα όταν αγοράσεις ένα προϊόν που από κατασκευής είναι ελλατωματικό σου δημιουργείται μία κάποια δυσαρέσκεια.

Στη θέση σας, θα επικοινωνούσα και με τους δύο εισαγωγείς της juwel στην Ελλάδα (αν δεν έβγαζα άκρη με τον ένα), κρατώντας ονόματα κλπ. Αν δε βγει άκρη από εδώ τότε θα προχωρούσα σε αποστολή e-mail στη Γερμανία, παραθέτοντας τις απαντήσεις που πήρα και αυτούς που μου τις έδωσαν. Τα υπόλοιπα είμαι σίγουρος ότι θα τα αναλάβει η juwel.
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-03-07, 12:45
Το avatar του χρήστη geo_hal
geo_hal Ο χρήστης geo_hal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2007
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

Να υπενθυμίσω οτι υπάρχει και ο ΙΝΚΑ. Έχεις αγοράσει ελαττωματικό προϊόν και είναι υποχρεωμένοι βάση νόμου να στο αντικαταστήσουν.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-03-07, 14:27
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genirous Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΕ ΛΟΓΙΑ:
Φίλε Pascm τυγχάνει να είμαι πελάτης των Pet City και μάλιστα έχω αγοράσει το πρώτο μου ενυδρείο Juwel Rekord 120 από αυτούς τον περασμένο Ιούνιο! Πριν ένα μήνα μου κάηκε ο κυκλοφορητής και αφού με παραπάμψανε στην Pet-Line και αφού μίλησα με τον υπεύθυνο κο Πισίνα για θέματα Juwel μου αντικαταστήσανε τον καμμένο με καινούργιο...!!!

Με πυροβολείς επειδή φάνηκα επικρητικός όμως δεν είχα καμία πρόθεση για κάτι τέτοιο και φυσικά σε προσωπικό επίπεδο!
Σύμφωνα με την Juwel επίσημος αντιπρόσωπος είναι η Pet Vet και αυτή είναι η απάντησή τους όταν ζήτησα απο την εταιρεία τον επίσημο αντιπρόσωπο για να συνεργαστώ στις Υδάτινες Ιστορίες!
Εισαγωγείς της Juwel φυσικά και δεν είναι μόνον η Pet Vet άλωστε στην Ε.Ε. δεν υπάρχει αποκλειστικότητα!

@parrot Φίλε μας η φωτό εμένα δεν με βοηθάει πλην όμως θεωρώ όπως και ο liolios οτι το ενυδρείο δεν είναι απόλυτα σωστό και θα ζητούσα την αντικατάστασή του!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-03-07, 12:31
Το avatar του χρήστη Genirous
Genirous Ο χρήστης Genirous δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 675
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Genirous Send a message via Skype™ to Genirous
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
Με πυροβολείς επειδή φάνηκα επικρητικός όμως δεν είχα καμία πρόθεση για κάτι τέτοιο και φυσικά σε προσωπικό επίπεδο!
Σύμφωνα με την Juwel επίσημος αντιπρόσωπος είναι η Pet Vet και αυτή είναι η απάντησή τους όταν ζήτησα απο την εταιρεία τον επίσημο αντιπρόσωπο για να συνεργαστώ στις Υδάτινες Ιστορίες!
Εισαγωγείς της Juwel φυσικά και δεν είναι μόνον η Pet Vet άλωστε στην Ε.Ε. δεν υπάρχει αποκλειστικότητα!
Φίλε PascM εννοείται ότι δεν έχω διάθεση για αντιπαράθεση! Τυγχάνει όμως να είμαι έμπορος (σε άλλο είδος) και ξέρω καλά από θέματα αντιπροσωπειών και αντιπροσώπων! Πριν αγοράσω από οποιονδήποτε φροντίζω να μάθω ποιος άλλος στην Ελλάδα έχει πάρε-δωσε με τη μαμά-εταιρεία! Πάντα είναι ένας ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα, αλλά πάντα ανοίγει την πόρτα σε μεγάλους πελάτες του (και αποκομίζει ανάλογο ποσοστό βάση πωλήσεων των δεύτερων)!
Συγνώμη αν σε πυροβόλησα, απλά προσπάθησα να αμυνθώ στο επικριτικό σου μήνυμα με στοιχεία! Το e-mail είναι της Juwel και η αντικατάσταση είναι πραγματικά στοιχεία! Όπως και να έχει δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα, σε θεωρώ συνχομπίστα και φίλο! Σίγουρα γνωρίζεις πολύ περισσότερα πράγματα από εμένα και στο μέλλον ελπίζω να αποκτήσω μέρος των πολύτιμων γνώσεων-γνωμών-συμβουλών σου...!

Υ.Γ. Μπορεί η Pet Vet να είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος και αν είναι έτσι σου ζητάω και πάλι συγνώμη, αλλά τα Pet City αγοράζουν σίγουρα από την Pet Line... Μήπως αγοράζουν φθηνότερα..?..
__________________
Γιώργος, Οι ρίζες μου
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-03-07, 20:27
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Απλά για την ιστορία του όλου θέματος, σήμερα μου απάντησαν από Γερμανία με το ακόλουθο email....

''Dear Mr. ................,
Thank you very much for your email and the photo which were
forwarded to our technicians. As they told me the difference
depends on the production process.
It does not impair the safety.
Nevertheless, your complaint because of the optical impairment
would accepted and can be made basing on guarrantee.
With this I hope to have been of service to you.

Best regards,
JUWEL AQUARIUM GMBH
...................''

Συνεπώς όποιος θέλει το κυνηγάει παραπάνω σαν οπτική δυσαρμονία, ή σύμφωνα με την
εταιρία δεν τίθεται θέμα ασφάλειας... Να τους πιστέψουμε ε?


__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-03-07, 03:21
Μικρος Ο χρήστης Μικρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Περιοχή: Αγ.Μαρινα-Κορωπιου
Μηνύματα: 336
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά για την ιστορία του όλου θέματος, σήμερα μου απάντησαν από Γερμανία με το ακόλουθο email....

''Dear Mr. ................,
Thank you very much for your email and the photo which were
forwarded to our technicians. As they told me the difference
depends on the production process.
It does not impair the safety.
Nevertheless, your complaint because of the optical impairment
would accepted and can be made basing on guarrantee.
With this I hope to have been of service to you.

Best regards,
JUWEL AQUARIUM GMBH
...................''

Συνεπώς όποιος θέλει το κυνηγάει παραπάνω σαν οπτική δυσαρμονία, ή σύμφωνα με την
εταιρία δεν τίθεται θέμα ασφάλειας... Να τους πιστέψουμε ε?

Το θεμα δεν ειναι η ασφαλεια που μπορει να εχει και για ποσο καιρο,που μπορει πραγματι να μην παθει τιποτα οπως μπορει και να παθει!Το θεμα ειναι οτι εχεις ενα ενυδρειο με αστοχια υλικου,κακοτεχνια,κακη συναρμολογηση πεστο οπως θεςΣε τετοιες περιπτωσεις οι εταιριες που προσεχουν το ονομα και την ποιοτητα τους ,που ειναι δεδομενη,ανακαλουν η αντικαθιστουν το εμπορευμα .Το πιο συνηθισμενο ειναι να μπαινουν σε προσφορες με χαμηλοτερες τιμες.Οποτε εσυ και γω εχουμε αγορασει ενα προιον το οποιο δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες και στα χρηματα που εχουν δοθει.αποτελει πια προιον β η γ διαλογης.Λογικο ειναι να συμβαινουν αυτα σε μια παραγωγη ενυδρειων που ειναι βιομηχανοποιημενη.Ειναι σαν να αγορασεις απο μενα ενα αυτοκινητο και να εχεις το μποστινο παμπριζ στραβα κολλημενο και γω να σου πω οτι "απ' τη στιγμη που βλεπεις και δεν μπαινει νερο μεσα οταν βρεχει μη φοβου".Δεν νομιζω να σε ικανοποιουσε η απαντηση μου.Απ' την αλλη οταν το αγορασες αν στο ειχα πει οτι "ξερεις φιλε αυτο το αυτοκινητο εχει αυτο το πραγμα και το δινουμε τοσο" θα ηταν πιο σωστο και πιο εντιμο.Μιλαμε για την υποχρεωση, σαν πελατες να πληρωσουμε το αντιτιμο του προιοντος(υποχρεωση που εκπληρωθει) και σαΝ εταιρια να δωσει το προιον το οποιο ανταποκρινεται στο καλο ονομα,την εγγυηση,την αξιοπιστια που η ιδια εχει δημιουργησει με καπο(πραγμα που δεν εκπληρωθηκε).Στην ζυγαρια η αξια του προιοντος και τα χρηματα αποκτησης πρεπει να ειναι σε απολυτη ισορροπια.Αυτο ειναι απαιτηση και οχι θεμα προς συζητηση η διαπραγματευση.
Οποτε εχει να κανει με τις απαιτησεις τις προσδοκιες και τις επιφυλαξεις που εχει η τηρει ο καθενας απεναντι στο προβλημα.
Πραγμα υποκειμενο και ξεχωριστη υποθεση για τον καθενα.

Πραγματικα ελπιζω να μην εχει κανενα προβλημα για οσο θα το εχεις.


φιλικα

Μικρος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-03-07, 13:12
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genirous Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ. Μπορεί η Pet Vet να είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος και αν είναι έτσι σου ζητάω και πάλι συγνώμη, αλλά τα Pet City αγοράζουν σίγουρα από την Pet Line... Μήπως αγοράζουν φθηνότερα..?..
Κατα καιρούς και οι δυο εταιρείες βγάζουν προσφορές (pet line & pet vet)! Το θέμα επειδή με ενδιαφέρει και το παρακολουθώ έχει να κάνει με το γεγονός οτι οι πωλήσεις της juwel έχουν μειωθεί και οι στόχοι της μαμάς εταιρείας δεν έχουν επιτευχθεί! Ίσως σκευτούν την προτασή μου λοιπόν να εντάξουν σε κάποια ενυδρεία ή αν θέλεις και ως εξτρά την πρόταση για Τ5 λάμπες! και π.χ. εξωτερικά φίλτρα ειδικά στα πολλά λίτρα που είναι μονόδρομος η προσθήκη εξωτερικού φίλτρου!

Φίλε parrot μήπως τελικά είσαι αυτός που έχει κανονίσει με την Pet Vet την αντικατάσταση του ενυδρείου?
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-03-07, 21:48
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα δεν ειναι η ασφαλεια που μπορει να εχει και για ποσο καιρο,που μπορει πραγματι να μην παθει τιποτα οπως μπορει και να παθει!..............Το πιο συνηθισμενο ειναι να μπαινουν σε προσφορες με χαμηλοτερες τιμες.Οποτε εσυ και γω εχουμε αγορασει ενα προιον το οποιο δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες και στα χρηματα που εχουν δοθει.αποτελει πια προιον β η γ διαλογης.
Εγώ απλώς σου δημοσίευσα το email το οποίο αν και διπλωματικό, σου δίνει τη δυνατότητα να αντικαταστήσεις το ενυδρείο για τους λόγους που αναφέρεις παραπάνω. (Λογικά θα λάβεις την ίδια απάντηση αν στείλεις κι εσύ. Ουσιαστικά σε παραπέμπει στους εδώ αντιπροσώπους αν το κυνηγήσεις).

Έχεις δίκιο απλά αυτό που εμένα με έκαιγε γιατί το ενυδρείο είναι έτοιμο προς χρήση εδώ και μισό μήνα, είναι το θέμα της ασφάλειας. Ελπίζω να μην το ρίσκαραν και να έδωσαν την απάντηση υπολογίζοντας ότι το ενυδρείο θα αντέξει απλά μέχρι τη λήξη της εγγύησης... Υποτίθεται πως είναι σοβαρή εταιρεία.

Αγαπητέ Pascm αν σου πω πόσο το αγόρασα θα καταλάβεις ότι μόνο σε προσφορά δεν ήταν... δυστυχώς. Αν η Pet Vet μας ακούει και προθυμοποιείται για την αντικατάσταση να το συζητήσουμε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 22-03-07, 00:32
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Σε ακούει μέσω εμού! Αν και στην άλλη άκρη του λεκανοπεδίου μπορώ να σε βοηθήσω.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-03-07, 12:44
Το avatar του χρήστη geo_hal
geo_hal Ο χρήστης geo_hal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2007
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

Εγώ επιμένω πάντως να πας στο μαγαζί που το πήρες ή στην αντιπροσωπεία της juwel και να τους απειλήσεις ότι θα κάνεις καταγγελία στο ΙΝΚΑ. Εάν θες περισσότερα το site είναι αυτό. www.inka.gr. Πολύ φίλοι μου έχουν καταφέρει πολλά ασκώντας έτσι πίεση σε μαγαζιά που αγόρασαν ελαττωματικά προϊόντα και δεν τους τα άλλαζαν. Το ενυδρείο που πήρες δεν πληρεί τις προδιαγραφές της κατασκευάστριας εταιρείας συνεπώς θέλει αντικατάσταση. Αυτά από μένα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Κολληση τζαμιου με πλεξι γκλας Nik25 DIY . Φτιάχτο μόνος σου 6 20-07-06 20:51
Αντοχη τζαμιου andreas K Γλυκό νερό - Γενικά 6 15-04-06 22:34

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13905 seconds with 16 queries