Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-01-13, 15:03
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή Μονομαχος σε Δισκοενυδρειο

θα ηθελα να δω αποψεις για την συμβιοση μονομαχων-δισκων!Αν η θερμοκρασια ειναι στους 27 δεν υπαρχει αλλο θεμα σωστα?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-01-13, 15:13
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να δω αποψεις για την συμβιοση μονομαχων-δισκων!Αν η θερμοκρασια ειναι στους 27 δεν υπαρχει αλλο θεμα σωστα?
Κι όταν θα χρειαστεί (που συμβαίνει συχνά) να αυξήσεις θερμοκρασία για κάποια θεραπεία στους δίσκους τι θα γίνει?
28+ είναι η σωστή θερμοκρασία για τους δίσκους απ οσο γνωρίζω...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-01-13, 00:33
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Η θερμοκρασια δε θα ειναι καθολου προβλημα ακομα κι αν για θεραπειες κτλ χρειαστει να αυξηθει πανω απο 30.
Το βασικο προβλημα ειναι οτι οι δισκοι θελουν 60- 70 cm ελαχιστο βαθος ενυδρειου, και ο μονομαχος θα τα παιξει για να παιρνει ανασες.

Σωστες διαστασεις για μονομαχοενυδρειο πιστευω ειναι ενα μηκος πανω απο 60cm, πλατος πανω απο 40 και βαθος στηλης νερου το πολυ 15-20cm (ισως εκτιμησει και λιγοτερο )
οποτε υπαρχει ασυμβατοτητα
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-01-13, 00:34
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Απο τα λιγα ψαρια οι μονομαχοι, που ειναι συμβατα με τις υψηλες θερμοκρασιες των δισκων.
Tο θεμα ειναι μην αποφασισει κανενας δισκος να τον "περιποιηθει".
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-01-13, 00:49
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ειναι ενα θεμα που με απασχολει και εμενα αλλα οχι για δισκους αλλα για καρδιναλιους. Πολυ θα ηθελα να εχω εναν μονομαχο μεσα. Καποια στιγμη ισως το επιχειρησω. Το να πιασουν οι καρδιναλιοι τον μονομαχο θαναι ευκολο αλλα δεν νομιζω να γινει, μαλλον το αντιθετο παιζει αλλα σιγα μην πιασει ο μονομαχος καρδιναλιο. Με το θεμα ροη πιστευω ειδικα στα δισκοενυδρεια δεν τιθεται θεμα καθως ειναι χαμηλα και εκει ε;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τα λιγα ψαρια οι μονομαχοι, που ειναι συμβατα με τις υψηλες θερμοκρασιες των δισκων.
Tο θεμα ειναι μην αποφασισει κανενας δισκος να τον "περιποιηθει".
Ειδικα την ουρα του μονομαχου φοβαμαι. Λιγο να τους κουνηθει και θαχουμε θυματα νομιζω :/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κουραμπιές : 16-01-13 στις 00:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-01-13, 08:38
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Λοιπον επειδη ειχα γκρινια απο την γυναικα για το κυβακι που ειχα τον μονομαχο μου αποφασισα να τον ριξω μεσα στο 1000αρι!Εχει υψος νερου 75 και ειναι 190 μακρος!Εχω παθει πλακα με την συμπεριφορα του κινητε σε ολο το μηκος του ενυδρειου ψαχνει στον βυθο για την γαριδες που τις ςντοπισε αμεσως μολις μπηκε και πραγματικα εχω τρελαθει μαζι του!Ειναι υπερκινητικος αδιαφορος για τα αλλα ψαρια οπως και οι δισκοι αδιαφοροι για αυτον!Εβγαλα και ενα κοματι σφουγγαρι απο το πρωτο διαμερισμα του φιλτρου και οποτε θελει να αραξει μπαινει εκει μεσα και χαλαρωνει το ανακαληψε αμεσως καθως μολις δει το χερι μου πανω απο το ενυδρειο ερχετε εκει!Δεν εχει αφησει σπιθαμη στο ενυδρειο ανεξερευνητη!Στο ταισμα δε ορμαει πρωτος για να φαει αναμεσα στους δισκους!Εχω τρελαθει μαζι του κανονικα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-01-13, 19:06
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

αν εχει ρηχες περιοχες να ξεκουραζεται τοτε μια χαρα, καλως ηρθες στο κλαμπ κι εσυ
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-01-13, 19:35
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Τον εχω αρκετο καιρο!2 ειχω τους ειχα σωσει απο μια κοπελα που τους ειχε μεσα σε κυπελακια για συλλογη ουρων!Οχι απλα ειμαι στο κλαμπ αλλα αν ποτε χαλασω το χιλιαρι θα κανω στοβ ιδιο τοιχο 3 2μετρα κοντα και στενα και θα βαλω μονο betta μεσα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-01-13, 19:38
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν ποτε χαλασω το χιλιαρι θα κανω στοβ ιδιο τοιχο 3 2μετρα κοντα και στενα και θα βαλω μονο betta μεσα!


αυτα ειναι

(γιατι στενα? μονο κοντα αρκει)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-01-13, 19:43
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Στενα μιλαμε για 40 ποντους!Για να γινει σαν επιπλο ολος ο τοιχος!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-01-13, 20:24
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Εγω λεω το αλλο. Σε μεγαλα ενυδρεια πιστευω αξιζει και αν γινει σωστο θα μετραει. Εγω πχ λεω να φτιαξω ενα κουτι απο πλεξι και να το δεσω ψηλα στο ενυδρειο. Απο πανω εχω τα πιστια οποτε απο φως θαναι καλα πιστευω, και η θερμοκρασια ειναι ανωτερη οσο ναναι εκει πανω. Αν το βαλω και σχετικα πισω (οι λαμπες ειναι και οι τρεισ κεντρικα, απτα 50cm πλατους μενει 15 πισω και κπροστα σκοτεινα σχετικα, στα ψηλα σημεια)δεν θα πολυφαινεται η ολη κατασκευη. Να ειναι 4 πλευρο, 20 cm υψος και απο κατω να βαλω καποιο διαφανο πλεγμα. Οποτε ουτε ροη θα υπαρχει απτα spray bar που βαρανε την επιφανεια. Και με μερακι ανετα ντυνεται καπως και μπορει να φαινεται και τελειο. Με μος πχ στισ πλευρεσ του. Πιστευω θα ειναι ευχαριστημενος και ασφαλης απτην περιεργεια των καρδιναλιων και οποιουδηποτε αλλου ψαριου θα εχω μεσα (αγγελοψαρα η οτι αλλο θαναι). Το διο πιστευω μπορει να γινει και σε δισκοενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-01-13, 21:15
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

εγω ενα ζευγαρι που εχω βαλει στο δισκαδικο τοσο καιρο δεν εχω δει να ενωχλει η να ενωχλειτε ουτε απο καρδηναλιους ουτε απο τους δισκους η θυλυκια σουλατσαρει μονιμος ο αρσενικος αραχτος μεσα στο κερατοφυλλο και ολα καλα. παρολο που τα ειχα βαλει με πολυ δισταγμο ευτηχως ολα πηγαν καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-01-13, 21:27
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ενα ζευγαρι που εχω βαλει στο δισκαδικο τοσο καιρο δεν εχω δει να ενωχλει η να ενωχλειτε ουτε απο καρδηναλιους ουτε απο τους δισκους η θυλυκια σουλατσαρει μονιμος ο αρσενικος αραχτος μεσα στο κερατοφυλλο και ολα καλα. παρολο που τα ειχα βαλει με πολυ δισταγμο ευτηχως ολα πηγαν καλα.

Αρα δεν ειμαι ο μονος που πειραματιστηκα!!Μοσχοκαρδια ταιζεις καθολου?Τρωνε οι μονομαχοι?
Να και ο αλλος ο δικος μου http://www.youtube.com/watch?v=P8SAcyN6GLk
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-01-13, 21:33
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ααα λες; Ωραια ειναι και μικροι οι δικοι μου καρντιναλ οποτε λογικα θαναι και πιο ανεκτικοι. Θα δοκιμασω να βαλω εναν και θα το παρακολουθω στενα. Αν προκυψει προβλημα θα κανω την κατασκευη.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-01-13, 21:35
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρα δεν ειμαι ο μονος που πειραματιστηκα!!Μοσχοκαρδια ταιζεις καθολου?Τρωνε οι μονομαχοι?
Να και ο αλλος ο δικος μου http://www.youtube.com/watch?v=P8SAcyN6GLk
bloodworms χτυπανε πολυ οχι καρδια .
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-01-13, 21:40
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Εμενα και στην καρδια τρεχει πρωτος να φαει μολις την αφησω απο το χερι!Καλα bloodworms ταιζα και μονο οταν τον ειχα!Τις γαριδες παντος αυτος που εχω στο βιντεο ουτε σημασια δεν τις δινει ειχα βαλει μεσα στο ενυδρειο πριν απο αυτον 6-7 και τωρα ειναι καμια 50 και δεν τον νοιαζουν!Ενω ο αλλος οργωνει ολο το ενυδρειο για να βρει καμια!Αυτο ειναι το ψαρια με χαρακτηρα και το καθενα τον δικο του!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-01-13, 14:53
Το avatar του χρήστη Stefs
Stefs Ο χρήστης Stefs δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

ακουγετε καπως
__________________
Ζωότοκα Λατρεία
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-02-13, 22:58
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Πηρα τον μονομαχο της εκθεσης με σκοπο να του στησω ενυδρειο, μεχρι να γινει αυτο ειπα να τον βαλω με τα αγγελοψαρα και του καρδιναλιους, χωρισμενο με πλαστικο πλεγμα. Ελα ομως που "απο λαθος" στησιμο ειχε μια ακρουλα που μπορουσε να βγει και βγηκε παγανια με τα αγγελοψαρα την ωρα που ημουν κοντα. Τρομος εγω να βρω την αποχη να τον ξαναβαλω μεσα....μεχρι να οργανωθω ειπα να παρω το σισκο και να τον αφησω να δω πως θα παει. Και στο πρωτο δαγκωμα να μπει μεσα παλι. Μετα απο δυο αναγνωριστικα (και αγχωτικα για μενα) περασματα απτα αγγελοψαρα...τον δεχτηκαν!!! Καγκελο εγω, δεν το περιμενα, τωρα σουλατσαρουν παρεα, ειδικα με το ενα ζευγαρι. θα το παρακολουθω στενα μηπως αλλαξει κατι. Πολυ χαρηκα παντως προς το παρον!!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-02-13, 09:53
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Kαι εμενα μια χαρα τα παει!Ειναι μεσα στο 1000αρι μονος με τους πλεκο!Αλλα σε λιγες μερες θα αναγκαστει να γυρισει παλι στα 30-40 λιτρα και τον λυπαμε τον καιμενο!Αλλα και να τον αφησω εκει δεν λεει γιατι δεν θα χει μελλον!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-02-13, 10:55
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Καλα ναι στο μεγαλο δεν εχει νοημα πλεον. Καλο ειναι και το 40λιτρο αν στηθει ωραια μην το συζητας καν!! Εγω δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια, τα αγγελοψαρα γενικα εχουν την φημη οτι ειναι πιο νευρικα και το βλεπω αυτο, τα δυο ζευγαρια μεταξυ τους σφαζονται αν πλησιαστουν, ο μονομαχος ειναι σαν να φοραει μπλουζα TV σε εμπολεμη ζωνη.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 07-04-13, 14:30
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Μετα απο 3 μηνες στο μεγαλο ενυδρειο πλεον εχει εδρεωθει η θεση του μεσα στο ενυδρειο!Απ οτι βλεπω δεν τον ενοχλει ουτε η στηλη νερου που ειναι στους 74 ποντους ουτε τιποτα!Τα channa δεν του δινουν καθολου σημασια ουτε κατα την διαρκεια του φαγητου!Καθως εχει τον ρολο της Big mama πρωτα θα φαει αυτος και μετα οι υπολοιποι!Πεσαν κατι ψιλες τις πρωτες 2 μερες και εκοψε ενα κομματι απο ενα πτερυγιο απο ενα channa 10 ποντων!Την περιοχη του την εχει οριοθετηση και οποτε χρειαζετε μπαινει στην φωλια του στην κορυφη του φιλτρου οπου χωραει μονο αυτος να μπει!Σε φαση επιθεσης εχω να τον δω μερες που σημαινει οτι ειναι ηρεμος!
Και φωτος απο τον αρχοντα!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P3310682.jpg
Εμφανίσεις:  188
Μέγεθος:  98,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P3310681.jpg
Εμφανίσεις:  199
Μέγεθος:  80,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P3310685.jpg
Εμφανίσεις:  195
Μέγεθος:  69,3 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-04-13, 14:32
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Να τον χαιρεσαι Χρήστο! Ωραία χρώματα έχει

Γενικά είναι ωραία ψάρια...αλλά δυστυχώς τα αδικεί το "κυκλωμα"!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 07-04-13, 14:34
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

χαχαχα ρε δεν καταλαβενουν τιποτα ειναι μαχημα και μενα πρωτα ερχεται στο φαι αυτος και υστερα οι δισκοι .
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-04-13, 15:14
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Ευχαριστω!
Καλα τους δισκους δεν τους καταλαβενε καθολου!Κυνηγουσε 30+ ποντους πλεκο για να δοκιμασει αυτος πρωτα την ταμπλετα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-04-13, 15:40
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απ οτι βλεπω δεν τον ενοχλει ουτε η στηλη νερου που ειναι στους 74 ποντους ουτε τιποτα!!


μακαρι να ειναι ετσι...
κατα τ αλλα στα υπολοιπα ταιριαζει μια χαρα
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
νεο δισκοενυδρειο... savvas27 Δίσκοι 11 22-06-11 02:39
Το δισκοενυδρειο μου alex_mar Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 2 30-12-10 13:43
ΝΕΟ ΔΙΣΚΟΕΝΥΔΡΕΙΟ touak1982 Δίσκοι 2 27-07-10 08:44
Δισκοενυδρειο Krisos Δίσκοι 59 01-05-09 03:28

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07387 seconds with 16 queries