Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-02-11, 21:55   #1
Τι ειναι οι οτοκυκλοι οεο?
 
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui
Senior Member
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος 22-02-11, 21:55
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα καταρχην σε ολους σημερα λοιπον αποφασισα να παω σε ενα ενυδρειακο μαγαζι εξειδικευμενο (ετσι λεει) στο γαλατσι και θα ηθελα να μοιραστω αυτην την <<φανταστικη>> εμπειρια μου με εσας.
Ξεκιναω λοιπον απο χθες το βραδυ στο νετ να βρω ποιο μαγαζι εχει φερει μελανοταινιες boesmani μιας και την προηγουμενη φορα ειχα παρει θυληκες αντι για αρσενικες, βρηκα λοιπον το μαγαζι αυτο στο γαλατσι.Καπου εδω ξεκιναει και η πλακα αφου πρωτα διαβασα και ξεστραβωθηκα το βιβλιο που εχει υπομνημα ο Tolis (που τον ευχαριστω) πηγα λοιπον.Με το που πηγαινω ρωταω αν τις εχει λεει ναι και του ζηταω 2 αρσενικες η απαντηση του ειναι - αν δηλαδη σου βαλω θυληκες θα το καταλαβεις? του λεω ναι και εκει αλλαζει και μου λεει οτι δεν τις γνωριζει,μετα λοιπον του ζηταω οτοκυκλους και μου λεει ολο εκπληξη οτι πρωτη φορα τους ακουει ακουσον ακουσον και μου συστηνει να παρω ενα ancistrus που κατα τα λεγομενα του δε μεγαλωνει πολυ (χαχαχα) η ενα S.A.E
που εννοειτε οτι ηταν C.A.E και απορω τι σχεση εχουν αυτοι οι δεινοσαυροι σε σχεση με αυτο που ζητησα ,φταιει λοιπον ο απειρος που παει να φτιαξει ενα απλο ενυδρειακι η τα pet που για να πουλησουν φορτωνουν τα παντα σε ενα αρχαριο και του λενε κοψε το λαιμο σου και δε μιλαμε για το pet της γειτονιας.
Υ.Γ Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα μου την βιδωνει οταν ο αλλος πιστευει οτι εισαι βλακας ή οτι του χρωστας τα λεφτα σου και την ηρεμια σου.
Εμφανίσεις: 4335
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-02-11, 23:25
Το avatar του χρήστη pavlos1988
pavlos1988 Ο χρήστης pavlos1988 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Περιοχή: ¶νω Πατήσια-Γαλάτσι
Μηνύματα: 301
Προεπιλογή

Αν εννοεις αυτο που βρισκεται επι της λεωφορου Γαλατσιου,ψηλα προς την Βεικου,(δεν θελω να πω επωνυμια),ειναι για κλαματα.Ο τυπος δεν ξερει την τυφλα του.Εχω παει αρκετες φορες και εκτος του οτι ειναι πανακριβος,εχει ενα περιεργο στυλακι και οι απαντησεις του αρκετη ειρωνεια..

Μακρια...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-02-11, 23:39
Το avatar του χρήστη medico
medico Ο χρήστης medico δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Περιοχή: Αθήνα περιστέρι
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

Σε εμένα που του ζήτησα neolamprologus brichardi μου είπε ότι κάποιο λάθος κάνω και να του στείλω με mail το σωστό λατινικό όνομα του ψαριού που θέλω για να μου το φέρει.
__________________
Σημασία δεν έχει η πτώση... παρά μόνο η πρόσκρουση!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-02-11, 23:41
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Και εγω την ιδια αποψη σχηματισα αλλα ασοψετε που ηθελα να βρω ψαρια στο ιδιο μεγεθος με τα δικα μου αλλιως θα την ειχα κανει σφαιρα απο εκει μεσα εννοειτε οτι τις χρυσοπληρωσα οποτε δεν ηταν η ιδεα μου απορω πως την παλευει
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-02-11, 23:46
Το avatar του χρήστη B22
B22 Ο χρήστης B22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-02-2011
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 301
Προεπιλογή

ετσι την ειχα πατησει και εγω στο πρωτο μου ενυδρειο....οι πωλητες μου πλασαραν οτι ηθελαν(ημουν και γω αδιαβαστος)με αποτελεσμα να γινει το ενυδρειο μου...."βατερλο"
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-02-11, 23:59
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από medico Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε εμένα που του ζήτησα neolamprologus brichardi μου είπε ότι κάποιο λάθος κάνω και να του στείλω με mail το σωστό λατινικό όνομα του ψαριού που θέλω για να μου το φέρει.
Να υποθεσω με φωτογραφια και γενεολογικο δεντρο χαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-02-11, 03:01
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παντως για τον ancistrus εχει δικιο οτι δεν γινεται μεγαλος.
Τα συνηθισμενα που φερνουν φτανουν μεχρι 10-13 εκ.
πχ http://www.planetcatfish.com/catelog...?species_id=49

Λιγα και σπανια ancistrus φτανουν τα 20 εκ.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-02-11, 16:31
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Πιστευω οτι συμφωνεις οτι δε συγκρινεται σε καμμια περιπτωση σε ταξη τελικου μεγεθους το ενα απο το αλλο και επισης δε ρωτησε καν ποσα λιτρα ενυδρειο ειχα. Περιτο επισης να σου πω οτι μετα την απαντηση οτι δε εχει ξανακουσει για οτοκυκλους ενω στη φορμα που εχει με την παραλαβη των ψαριων του τους γραφει πεντακαθαρα η δε ξερει τι πουλαει η προσπαθησε να με δουλεψει κανονικα και στη μια και στην αλλη απλα λιωνω στο γελιο με τους εξειδικευμενους του χωρου (petshop) και θελω να μεινω για παντα αρχαριος
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-02-11, 16:59
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Μαλλον δεν ηταν ο ιδιοκτητης.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-02-11, 01:32
Το avatar του χρήστη kesanis
kesanis Ο χρήστης kesanis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 456
Προεπιλογή

Και εγώ πάντως εχω να πω τα χείριστα για το συγκεκριμένο κατάστημα. Κακή αντιμετώπιση του πελάτη, ειρωνικό " υφάκι", και σε τηλεφωνική επικοινωνία, μου πέταξε ένα " ελα από εδώ για να σε εξηπηρετησω " και μου έκλεισε το τηλέφωνο στη μούρη χωρίς να μου πει αν αυτα που του είχα παραγγείλει είχαν έρθει ή όχι. (Και τελικά δεν τα είχε καν παραγγείλει όπως αποδείχθηκε). Από μένα τα χειρότερα μόνον εχω να πω, μαζί με την προτροπή "μακριά".
__________________
Ποτέ μην λογομαχείς μ' έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του όπου και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
τι ειναι αυτο ? ειναι κακο? dr0s0s Θαλασσινό νερό - Γενικά 4 03-05-09 00:00
Ειναι αληθεια η ειναι αλλη μια παραπλανιση? fotis_k Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 8 30-12-08 08:26
Οτοκυκλοι Cristos Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 6 02-02-05 16:07
Ειναι reef safe η δεν ειναι? reefland Reefsafe 13 28-09-04 15:44

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04498 seconds with 15 queries