Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-11-05, 19:19
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή Πρόβλεψη για τις συναντήσεις

Θέλω να κάνω μια πρόταση . . .
Επειδή βλέπω ότι υπάρχουν αρκετοί που γίνονται συνχομπίστες καλό θα ήταν να βοηθήσουμε ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Θα ήταν ωραίο να φεύγουν και με ένα δωράκι. Αυτό δεν είναι δική μου ιδέα αφού γίνεται ήδη με μεγάλη επιτυχία με φυτά και με ψαράκια από γέννες.
Παίρνω παράδειγμα από τον εαυτό μου ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι για αυτό (αλλά δεν κάνω) λέω να προσαρμόσουμε λίγο την ρουτίνα που έχουμε ώστε να υπάρχουν αρκετά κλαδέματα στις συναντήσεις τουλάχιστον….
Εγώ έχω αλλάξει (αγοράσει) αρκετά φυτά εδώ και ένα χρόνο που ασχολούμαι αλλά τα φυτά του sot-zoe υπάρχουν ακόμα στο ενυδρείο μου. Ίσως και τα μόνα που έχω από την αρχή !
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Juan : 17-11-05 στις 19:31
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-11-05, 19:21
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Μετεφερε το στο φορουμ του Συλλογου Juan
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-11-05, 19:25
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Θα το έκανα αμέσως μετά.
Αν δεν έχεις αντίρρηση είπα να υπάρχει και εδώ.
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-11-05, 19:26
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

μιας και όσοι έρχονται στις συναντήσεις δεν είναι όλοι μέλη του συλλόγου νομίζω ότι πρέπει να συζητηθεί εδώ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-11-05, 19:38
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Τα μη μελη του Συλλογου που ερχονται πρωτες φορές και πρεπει να "δελεαστουν", θα συζητησουν εδω τι δωρακι θα θελανε?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-11-05, 19:52
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Δε νομίζω ότι Juan θέλει να δώσει τέτοιο μήνυμα αλλά και πέρα από αυτό αν εμένα μου περισσεύουν κλαδέματα για παράδειγμα δε βλέπω τι κακό υπάρχει το να δώσω σε κάποιον που έρχεται για πρώτη φορά. Τέλος πάντων, δε με απασχολεί ιδιαίτερα το ζήτημα απλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το λόγο που δεν το θες εδώ.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-11-05, 20:00
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δεν ειπε κανεις να μην φερεις κλαδεματα. Ο λογος που θελω να συζητηθει πρωτα στο φορουμ του συλλογου, ειναι να μας εξηγησει ο Juan τι προτεινει ακριβως, να συμμετεχουν κι αλλα μελη στην κουβεντα, κι οταν βγει κατι πιο συγκεκριμενο ανακοινωνεται κι εδω.
Αν το θεμα ειναι απλως, φερνετε ολοι περισσοτερα κλαδεματα γενικως στις συναντησεις, τοτε το καταλαβα λαθος εγω.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-11-05, 20:13
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Πάντως δε νομίζω να εννοεί να ζητήσει καθένας τι θέλει και τι του λείπει. Όταν λέει δωράκι ο Juan εσύ τι πιστεύεις ότι εννοεί? Μπουκάλα CO2, eheim φίλτρα και δεν ξέρω τι άλλο? Κανένα φυτάκι και κανένα ψαράκι εγώ θεωρώ. Τέσπα, ξέφυγε το θέμα νομίζω.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-11-05, 20:55
Το avatar του χρήστη annivas2000
annivas2000 Ο χρήστης annivas2000 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Μηνύματα: 621
Προεπιλογή

Οι συναντησεις ειναι υπο τη σκεπη και την ευθυνη του Συλλογου (και βεβαια ανοιχτες σε ολους)....καλο ειναι λοιπον οι οποιες πρωτοβουλιες να συζητιουνται (κατ'αρχην) απο τα μελη του Συλλογου και στη συνεχεια να παιρνουν μερος στην κουβεντα κι αλλοι συνχομπιστες.....και μπορει να προκυψει καμια καλη ιδεα οντως.....
__________________
50 € το χρονο - ειναι οδηγια απο ΔΝΤ
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-11-05, 21:31
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Η πρώτη σκέψη ήταν να μην πηγαίνουν τα κλαδέματα που κάνουμε χαμένα και να γίνονται στην ώρα τους, δεν υπήρχε «δεύτερη» σκέψη.
Για εμάς είναι κάτι άχρηστο που μπορεί να γίνει πολύτιμο για άλλους. όχι μόνο από το φυτό που θα πάρει αλλά από όλη την ‘επαφή’ που θα έχει με τα μέλη.
Η σκέψη λοιπόν ήταν να γίνει από όλους (gabκαι σύλλογος) προς όλους (gabκαι σύλλογος).

Υ.Γ. Είναι ευχάριστο το ότι δεν ξεχνάτε το ‘χρέος’ σας ως ΔΣ του συλλόγου.
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-11-05, 21:39
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από annivas2000
Οι συναντησεις ειναι υπο τη σκεπη και την ευθυνη του Συλλογου
Αυτό δεν το καταλαβαίνω και δεν ισχύει και πέραν των άλλων. Ο σύλλογος το ξεκίνησε αλλά έχει τύχει να έρθουν και άτομα που είναι στα μαχαίρια τόσο με τον πρόεδρο όσο και με το σύλλογο. Οι συναντήσεις δεν είναι του συλλόγου (από όσαν έχουν ειπωθεί κατά καιρούς από το ΔΣ του συλλόγου) αλλά των ενυδρειόφιλων και μόνο άρα δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Κι από ότι διαπιστώσατε ο φίλος Juan εννοούσε αυτό που κατάλαβα κι όχι τίποτα υψηλές θεωρίες.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-11-05, 21:49
sot-zoe Ο χρήστης sot-zoe δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-12-2002
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 540
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sot-zoe
Προεπιλογή

Μα οι συναντησεις πλεον θα γινονται στον χωρο του συλλογου , εκει ελπιζω να μπουν και καποια ενυδρεια προχειρα με καποιο φως ετσι ωστε να συντηρουνται και καποια κλαδεματα που θα φερνουν οσοι κλαδευουν και δεν θα χρειαζεται ειδικο ραντεβου κλαδεματων οπως γινοταν μεχρι σημερα , οποτε θα μπορει οποιος θελει να ζηταει απο εκει .
__________________
Σωτήρης
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-11-05, 22:15
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

. . (πάλι δεν έγινα κατανοητός )
το μήνυμα είναι προς άλλη κατεύθυνση και όχι (μόνο) προς τον αποδέκτη.
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-11-05, 22:41
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

τοτε για δε μας το κανεις φραγγοδιφραγγα να το μασησουμε ολοι ρε juan?

θες να πεις κατι και το μισο-λες?
ποιοι ειναι οι αποδεκτες και ποιοι οι εν δυναμει αποδεκτες?
εδω τα λεμε ξεκαθαρα τα πραγματα.
δωσε ροτα γιατι μερικοι ισως δε τα πιασαν/με !!!
γιαυτο σπαστο μας σε μπριζολες το ψητο
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-11-05, 22:55
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Τι δεν κατάλαβες ;

(Αν είναι να φοβόμαστε να γράψουμε μια κουβέντα στην κατηγορία "Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου" καλύτερα να ....)
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Juan : 17-11-05 στις 23:01
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-11-05, 23:18
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Juan
. . (πάλι δεν έγινα κατανοητός )
το μήνυμα είναι προς άλλη κατεύθυνση και όχι (μόνο) προς τον αποδέκτη.
1.ποια ειναι η αλλη κατευθυνση ???
2.ποιος ειναι ο αποδεκτης ???
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-11-05, 23:39
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george hmmy
Αρχική Δημοσίευση από annivas2000
Οι συναντησεις ειναι υπο τη σκεπη και την ευθυνη του Συλλογου

Αυτό δεν το καταλαβαίνω και δεν ισχύει και πέραν των άλλων. Ο σύλλογος το ξεκίνησε αλλά έχει τύχει να έρθουν και άτομα που είναι στα μαχαίρια τόσο με τον πρόεδρο όσο και με το σύλλογο. Οι συναντήσεις δεν είναι του συλλόγου (από όσαν έχουν ειπωθεί κατά καιρούς από το ΔΣ του συλλόγου) αλλά των ενυδρειόφιλων και μόνο άρα δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Κι από ότι διαπιστώσατε ο φίλος Juan εννοούσε αυτό που κατάλαβα κι όχι τίποτα υψηλές θεωρίες.
Να βαλουμε τα πραγματα λιγο στην θεση τους, Οι συναντησεις ειναι υπο τη σκεπη και την ευθυνη του Συλλογου και παντα ηταν. Δεν εχει ειπωθει ποτε το αντιθετο απο το ΔΣ του Συλλογου, και λυπαμαι αλλά ισχυει και να προσεχουμε τι λεμε. Ο Συλλογος αποφασισε να γινονται αυτες οι συναντησεις, ο Συλλογος τις ανακοινωσε, τις ξεκινησε, και ο Συλλογος συνεχιζει να τις κανει. Με σκοπο, οντως, περαν της συνευρεσης των μελων, να ερχονται κι αλλοι χομπιστες, να γνωριζομαστε κλπ - ηταν, και ειναι παντα ανοιχτες σε ολους.
Το αν ειναι καποιος στα μαχαιρια μαζι μου, ή με καποιον του ΔΣ, ή με καποιο αλλο μελος του Συλλογου, δεν αφορα κανεναν και αυτο δεν του απαγορευει να ερχεται.
(Την "μοναδικη" φορα που εμφανιστηκαν εκει ατομα που προηγουμενως ειχαν κανει ρομπα τον Συλλογο, θεωρησαμε καλο αφ'ενος να μην δημιουργησουμε καμμια φασαρια δημοσιως, και απο οτι ακουστηκε απο την "κοινη γνωμη" γινανε και ρεζιλι μονοι τους).

Επι του προκειμενου, επαναλαμβανω οτι εγω τουλαχιστον θεωρησα οτι η προταση του Juan υπονοουσε να οργανωθει κατι πιο σαφες για να παιρνουν ολοι το δωρακι τους, γιαυτο και τον παρεπεμψα στο φορουμ του Συλλογου προς συζητηση.
Αν καταλαβα λαθος, ας γινει πιο σαφες, και δεν υπαρχει λογος για καμμια ειρωνεια ή παρεξηγηση, ουτε υπαινιχθη κανεις οτι πρεπει να φοβομαστε να γραψουμε κατι στην συγκεκριμενη κατηγορια...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-11-05, 00:04
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Αν οι συναντήσεις είναι του συλλόγου αποκλειστικά και κάτω από τη σκεπή αυτού και την ευθύνη του για ποιο λόγο να έρχονται άτομα στο χώρο που νοικιάσαμε (βάζω το -με για όσους δεν το ξέρουν ότι είναι και εγώ μέλος πλέον του ΠΣΦΕ) άτομα που δε συμμετέχουν με κανέναν τρόπο στο σύλλογο? (είμαστε μ____κες να πληρώνουμε για άλλους???) Μόνο και μόνο επειδή είναι χομπίστες, έτσι δεν είναι? Άρα κι οι συναντήσεις μέχρι τώρα ήταν ανοιχτές για όλους και ανεξάρτητες του συλλόγου. Ο σύλλογος το ξεκίνησε και το διοργάνωσε, το είπα και παραπάνω, δε χωρεί αμφισβήτηση επ'αυτού. Επίσης για να μη βγαίνουν λάθος συμπεράσματα και διαστρεβλώνονται λεγόμενα παραπάνω είπα
Παράθεση:
Οι συναντήσεις δεν είναι του συλλόγου (από όσαν έχουν ειπωθεί κατά καιρούς από το ΔΣ του συλλόγου) αλλά των ενυδρειόφιλων
εννοώντας ότι είναι ανοιχτές σε άτομα που δεν ανήκουν στο σύλλογο και τίποτα παραπέρα, προσέχω τι γράφω και προσπαθώ να διατυπώνω με σαφήνεια αυτό που θέλω να πω. Αν πιστεύει κάποιο μέλος του ΔΣ ότι άτομα μη μέλη του συλλόγου δεν μπορούν να έρχονται να το πει.

Στο ζήτημά μας τώρα, όπως φάνηκε εκ του αποτελέσματος βγήκαν βιαστικές αποφάσεις και συμπεράσματα. Ο φίλος Juan εννοούσε κάτι απλό και έγινε ολόκληρο θέμα και βγήκαν τα κουμπούρια! Αν θες Τόλη εξήγησε το σκεπτικό σου γιατί να μην υπάρχει αυτή η δημοσίευση εδώ, δεν το έχω καταλάβει ακόμα. Αναλυτικά, γιατί αν δεις στο προφίλ μου λέει: Προβληματικό παιδί γεμάτο ανασφάλειες που αποδίδονται σε δυσμορφική εξωτερική εμφάνιση και σε περιορισμένη διανοητική ικανότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-11-05, 00:20
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Ελληνικα νομιζω μιλαμε... Ο Αννιβας ειπε Οι συναντησεις ειναι υπο τη σκεπη και την ευθυνη του Συλλογου κι εσυ ειπες οτι δεν ισχυει. Εξηγησα παραπανω γιατι ισχυει.

Το γιατι πρεπει να ερχονται στις συναντησεις στον χωρο, ατομα που δεν ειναι μελη, ειναι σαφες, κι ειναι και σκοπος του Συλλογου αυτος. Για να γνωριζονται μεταξυ τους, για να βοηθιουνται, για να μαθαινουν, και για να γραφονται και μελη (οσοι το επιλεξουν). Το οτι ερχονται και μη μελη, δεν σημαινει οτι οι συναντησεις αυτες δεν οργανωνονται απο τον Συλλογο, και φυσικα και ΔΕΝ ειναι ανεξαρτητες απο τον Συλλογο. Ειναι σαφες και μην το συνεχισουμε παρακαλω.

Οντως απο οτι καταλαβα, ο Juan εννοουσε απλως, να κανουμε ολοι μια προσπαθεια να φερνουμε περισσοτερα κλαδεματα-ψαρακια κλπ στις συναντησεις. Εγω νομισα οτι ηθελε να προτεινει κατι πιο οργανωμενο (πχ να μαζευονται καπου κλαδεματα, να παρκαρονται καπου ψαρια, να βγει κατι σαν "δωρα για νεα μελη"), γιαυτο και παρεπεμψα την συζητηση απο κει, οπου λαμβανονται τετοιου ειδους αποφασεις.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-11-05, 00:35
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Ελληνικά δε θα πει τίποτα, άπταιστα. Αλλά μιας και μιλάμε ελληνικά ας πούμε ότι έβγαλες λάθος συμπεράσματα από μόνος σου κι ότι νόμιζες ότι άλλο εννοούσε ο φίλος Juan αλλά τελικά λες ότι δεν ήταν αυτό κι εσύ δεν το κατάλαβες και μπλα-μπλα-μπλα....
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 18-11-05, 00:44
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george hmmy
Ελληνικά δε θα πει τίποτα, άπταιστα. Αλλά μιας και μιλάμε ελληνικά ας πούμε ότι έβγαλες λάθος συμπεράσματα από μόνος σου κι ότι νόμιζες ότι άλλο εννοούσε ο φίλος Juan αλλά τελικά λες ότι δεν ήταν αυτό κι εσύ δεν το κατάλαβες και μπλα-μπλα-μπλα....
Γιαυτο λεω να μιλαμε ελληνικα...Διορθωσε την φραση σου γιατι λες το ιδιο πραγμα δυο φορες, οτι εβγαλα λαθος συμπερασματα απο μονος μου, αλλά οτι δεν το καταλαβα, που ειναι το ιδιο πραγμα.

Το εχω επισημανει, δε, οτι λαθος καταλαβα, τρεις φορες παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-11-05, 00:48
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

απλά δίνω έμφαση, ξέρω ότι είναι συνώνυμα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-11-05, 01:47
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Αν το θεμα ειναι απλως, φερνετε ολοι περισσοτερα κλαδεματα γενικως στις συναντησεις, τοτε το καταλαβα λαθος εγω.
Σίγουρα ο Τόλης κατάλαβε λάθος στην αρχή... όπως και παραδέχτηκε.

Εμένα όμως με απασχολεί κάτι άλλο.
Οι συναντησεις ειναι υπο τη σκεπη και την ευθυνη του Συλλογου (και βεβαια ανοιχτες σε ολους)
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george hmmy
Αυτό δεν το καταλαβαίνω και δεν ισχύει και πέραν των άλλων. Ο σύλλογος το ξεκίνησε αλλά έχει τύχει να έρθουν και άτομα που είναι στα μαχαίρια τόσο με τον πρόεδρο όσο και με το σύλλογο. Οι συναντήσεις δεν είναι του συλλόγου (από όσαν έχουν ειπωθεί κατά καιρούς από το ΔΣ του συλλόγου) αλλά των ενυδρειόφιλων και μόνο άρα δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Κι από ότι διαπιστώσατε ο φίλος Juan εννοούσε αυτό που κατάλαβα κι όχι τίποτα υψηλές θεωρίες. [IMG]file:///C:%5CWINDOWS%5CTEMP%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_image00 1.gif[/IMG]
Δεν μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό λες ότι δεν ισχύει το παραπάνω.
Καταρχάς, τις συναντήσεις τις ξεκίνησαν μερικά μέλη του GAB πριν τη δημιουργία του Συλλόγου. Αργότερα, μετά τη δημιουργία του, ο Σύλλογος ανέλαβε να τις διοργανώνει (ανεπίσημα μάλιστα) και γίνονταν πλέον υπο τη σκεπη και την ευθυνη του. Τελεία.
Τα επιχειρήματα που δίνεις για να δείξεις ότι δεν ισχύει είναι τελείως άτοπα. Τι σχέση έχουν οι προσωπικές σχέσεις του καθενός (κι ας είναι μέλη του Συλλόγου ή και του ΔΣ) με τις συναντήσεις του Συλλόγου; Καμία.
Τέλος, οι συναντήσεις είναι όντως των ενυδρειόφιλων (η οποία αποτελεί λέξη κλειδή του Πανελληνίου Συλλόγου Φίλων του Ενυδρείου) και όχι αποκλειστικά για τα μέλη του Συλλόγου και ο λόγος είναι απλός:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Το γιατι πρεπει να ερχονται στις συναντησεις στον χωρο, ατομα που δεν ειναι μελη, ειναι σαφες, κι ειναι και σκοπος του Συλλογου αυτος. Για να γνωριζονται μεταξυ τους, για να βοηθιουνται, για να μαθαινουν, και για να γραφονται και μελη (οσοι το επιλεξουν). Το οτι ερχονται και μη μελη, δεν σημαινει οτι οι συναντησεις αυτες δεν οργανωνονται απο τον Συλλογο, και φυσικα και ΔΕΝ ειναι ανεξαρτητες απο τον Συλλογο.
Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος για να συνεχιστεί το θέμα αυτό αφού έχει γίνει κατανοητό από όλους ακριβώς τι συμβαίνει με τις συναντήσεις.

Τέλος, όσον αφορά την πρόταση του Juan, πιστεύω ότι είναι πολύ σωστό αυτό που λέει. Δεν είναι δύσκολο να προγραμματίζουμε να κλαδεύουμε λίγο πριν τις μηνιαίες (τώρα με την ολοκλήρωση εργασιών του Χώρου πιθανό να είναι και πιο τακτικές) συναντήσεις ή να φροντίζουμε να φέρνουμε μερικά ψάρια από τις γέννες μας. Λίγος συντονισμός χρειάζεται.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-11-05, 02:21
Το avatar του χρήστη lasal
lasal Ο χρήστης lasal δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2003
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 2.296
Προεπιλογή

Νομίζω πως καλύφθηκε το θέμα.
Τέλος καλό όλα καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-11-05, 09:36
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

το να μιλάς λίγο είναι ζάχαρη, το να μη μιλάς καθόλου μέλι. καλή σας μέρα....
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-11-05, 09:57
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γαυρος
1.ποια ειναι η αλλη κατευθυνση ???
2.ποιος ειναι ο αποδεκτης ???
Αγαπητέ Γαυρε
το μήνυμα που έκανα αφορά (προς) αυτούς που θα προσφέρουν και όχι αυτούς που θα λάβουν.
Τώρα επειδή αντιμετωπίζεις τα πράγματα χρησιμοποιώντας χιούμορ δεν κατάλαβα αν σε πείραξε κάτι ( ή έκανες χιούμορ) και αυτό με έκανε να πω ότι φοβόμαστε να γράψουμε κάτι στην κατηγορία, γιατί γνωρίζω την προθεσή μου.
Είχα την ελπίδα ότι δεν θα έφτανε το θέμα εδώ με το να τονίσω "είμαστε σε λάθος κατεύθυνση" με το να ψάχνουμε ποιος θα το μοιράζει και πως.
Όσο αφορά την διαχείρηση σίγουρα θα το χειριστουν καλύτερα αυτοι που ασχολούντε περισσότερο, ξέρουν τις ανάγκες και πως θα αποδόσει καλύτερα.
Τα υπόλοιπα τα κουβεντιάζουμε από κοντά.
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-11-05, 11:30
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

...πάντως πώς τα καταφέρνουμε πάντα να τα "σκατώνουμε" στην συννενοήση δεν μπορώ να καταλάβω... και να πεί κανείς οτι φταίνε τα Ελληνικά... αφού υποτίθεται οτι είναι απο τις πιό "ακριβείς" και περιγραφικές γλώσσες...!


Εγώ πάντως προσπαθώ οταν επίκειται συνάντηση να κρατάω κλαδέματα για να τα διαθέτω εκεί... μερικά τα φέρνω "ονομαστικά" σε κάποιους που μου τα ζήτησαν και μερικά άλλα "στη μεγάλη σακούλα" για τον λαό! Αν εννοείτε οτι θα ήταν καλό να δημιουργηθεί "επιτροπή συντονισμού και διαχείρησης κλαδεμάτων" ας το δούμε... καλό θα ήταν πάντως οι "νέοι" να φεύγουν και με 2 κοτσανάκια ο καθένας και να μην τα "βουτάνε" όλα οι "παλιοί" (-λαμόγια)!!!
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-11-05, 19:38
Το avatar του χρήστη Celda
Celda Ο χρήστης Celda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 589
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Celda
Προεπιλογή

Και κάτι που ενδιαφέρει τους νεους+παλιούς: μετά από πόσους μήνες θεωρείται καποιος παλιος; αν ειναι να ξαναγραφτώ

και φυσικα...αστειεύομαι!
__________________
Κωνσταντίνα


Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.
Albert Einstein (1879 - 1955)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
τι είναι αυτό στις σωληνώσεις drakoulis Αρχάριοι γλυκού νερού 5 21-10-05 23:20
ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ ΣΤΙΣ ANUBIA SOCRATIS Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 27-12-04 16:18
Περί λιπασμάτων Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 10-12-02 19:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13995 seconds with 15 queries