Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 13-07-09, 19:22
Το avatar του χρήστη Δημητρης89
Δημητρης89 Ο χρήστης Δημητρης89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2009
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 977
Προεπιλογή μια νεα αρχη

Ηρθαν και για μενα οι διακοπες στην Αλεξανδρουπολη,οποτε απο μεθαυριο κιολας θα μπορω να φτιαξω τα DIY ενυδρεια που θελω...αλλα πρωτα θα χρειαστω την βοηθεια σας σε μερικα πραγματα...
οπως εχω ξαναγραψει,εχω ενα 30λιτρο στην Αθηνα(για την κοπελα μου)που αυτη τη στιγμη ομως ειναι αδειο,αλλα θα το ξεκινησω απο τον Σεπτεμβριο..Το θεμα ομως ειναι οτι μιας και σπουδαζω Καβαλα,θελω και καναδυο εδω..
Οποτε μετα απο διαβασμα και σκεψη κατεληξα στα εξης ψαρια και ενυδρεια: ενα ενυδρειο με guppies,platys και κανενα δυο ακομα ειδη
δευτερο με betta,cherry barbs,zebra danios,rasbora
και το τριτο το 30λιτρο που για αυτο δεν θα αποφασησω εγω
οποτε οπως καταλαβαινετε τα πρωτα δυο θα ειναι στην Καβαλα και το αλλο στην Αθηνα.Επισης το πρωτο εχω περιθοριο να το κανω μεχρι 115λιτρα(70*40*40) ενω για το δευτερο θα το συζητησουμε
τωρα λοιπον ξεκιναν οι ερωτησεις:
1 τι γνωμη εχετε για το δευτερο ενυδρειο?ταιριαζουν μεταξυ τους?αξιζει να το κανω μεγαλο και να εχω betta μαζι με αλλα ειδη ή μονος του θα δειχνει πιο ωραιος
2 για τα ενυδρεια τι ισχυει?θα πρεπει να ξεκινησω απο το μικρο και μετα να παω στο μεγαλυτερο?επειδη θα πρεπει αρκετες φορες να φευγω και να αφηνω το ενυδρειο μονο του,θα βαλω αυτοματες ταιστρες,χρονοδιακοπτες κτλ.σαν πρωτο ομως τι προτεινετε?το 115 ή του μονομαχου?

απαντωντας στις αποριες μου θα με βοηθησετε να ξεκινησω απο καπου γιατι εχω μπερδευτει και οι αποριες μου ειναι αρκετες
σας ευχαριστω
-------------------------
τελικα το ενυδρειακι του betta,αν τελικα το κανω για να μπει μονος του θα γινει 40*40*40(62λιτρα)
τωρα περιμενψ απαντησεις σας και σχολια για τα παραπανω και βλεπουμε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δημητρης89 : 13-07-09 στις 19:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04289 seconds with 12 queries