Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Ζωοτόκα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-01-05, 21:25
Το avatar του χρήστη stratosgeo
stratosgeo Ο χρήστης stratosgeo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-12-2004
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή Τα φωτα σας παρακαλω!

Η παρακατω gappina με εχει μπερδεψει δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι εγκυος η οχι φουσκομενει ειναι μαυρακια (τα ματια των μικρων που πρεπει να βλεπω κοντα στην !!!! δεν τα βλεπω εκτοσ απο ενα εντονο κοκκινο οπως βλεπετε μηπως δεν ειναι σε ενδιαφερουσα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-01-05, 01:58
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

'Εγγυος είναι με εγγύηση !
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-01-05, 04:22
SpyNet Ο χρήστης SpyNet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2004
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Ακριβως μια ιδια εχω και εγω, ακριβως στην ιδια κατασταση εδω και δυο μηνες και δεν λεει να γεννησει με τιποτα, ενω μια αλλη λιγοτερη χοντρη εχει γεννησει τρεις φορες στο ιδιο διαστημα.
__________________
2*Tanichthys albonubes (White Cloud Mountain Minnow)
2f* 1m* Poecilia reticulata (Guppy)
2*Corydoras aeneus (Bronze Cory)
1*Gyrinocheilus aymonieri (Chinese Algae Eater)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-01-05, 11:26
mongoose Ο χρήστης mongoose δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-01-2005
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

den mporw na pw me sigouria giati oi fotos sou den einai poly kathares.alla an einai na einai egkyos prepei na einai mauro.ean oxi kai einai kokkino shmainei oti mporei na exei eidh gennhsei alla opws einai gnwsto ta guppies mporei na fane ta mikra thn idia wra pou ta gennane.elpi na einai egkyos kai na pareis arketa mikra.kalh tyxh.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-01-05, 11:54
jpatou Ο χρήστης jpatou δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μηνύματα: 483
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jpatou
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mongoose
den mporw na pw me sigouria giati oi fotos sou den einai poly kathares.alla an einai na einai egkyos prepei na einai mauro.ean oxi kai einai kokkino shmainei oti mporei na exei eidh gennhsei alla opws einai gnwsto ta guppies mporei na fane ta mikra thn idia wra pou ta gennane.elpi na einai egkyos kai na pareis arketa mikra.kalh tyxh.
Η κοιλιά μιας γκαπίνας που είναι έγκυος είναι μαύρη προς της τελευταίες μέρες της κύησης. Αυτό οφείλεται στο μαύρο των ματιών που έχουν τα μωρά που έχουν σχηματιστεί μέσα στην κοιλιά της.
Αν η γκαπίνα έχει φουσκώσει υπερβολικά και παρόλα αυτά δεν λέει να γεννήσει υπάρχει η πιθανότητα να είναι πολλά τα μικρά και να δυσκολεύετε. Ειχα και εγώ κάποια στιγμή μια που έκανε 2,5 μήνες να γεννήσει και δυστηχώς την έχασα την ώρα της γέννας.
Με το καλό να δεις τα μικρά και υπομονή.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-01-05, 17:57
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jpatou
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mongoose
den mporw na pw me sigouria giati oi fotos sou den einai poly kathares.alla an einai na einai egkyos prepei na einai mauro.ean oxi kai einai kokkino shmainei oti mporei na exei eidh gennhsei alla opws einai gnwsto ta guppies mporei na fane ta mikra thn idia wra pou ta gennane.elpi na einai egkyos kai na pareis arketa mikra.kalh tyxh.
Η κοιλιά μιας γκαπίνας που είναι έγκυος είναι μαύρη προς της τελευταίες μέρες της κύησης. Αυτό οφείλεται στο μαύρο των ματιών που έχουν τα μωρά που έχουν σχηματιστεί μέσα στην κοιλιά της.
Αν η γκαπίνα έχει φουσκώσει υπερβολικά και παρόλα αυτά δεν λέει να γεννήσει υπάρχει η πιθανότητα να είναι πολλά τα μικρά και να δυσκολεύετε. Ειχα και εγώ κάποια στιγμή μια που έκανε 2,5 μήνες να γεννήσει και δυστηχώς την έχασα την ώρα της γέννας.
Με το καλό να δεις τα μικρά και υπομονή.
Επειδή συζητάτε για ένα θέμα που σήμερα με προβλημάτισε θα ήθελα να ρωτήσω και γω κάτι.Σήμερα 3η μέρα έχω μια gappina σε μια γεννήστρα. Ήρθα απο τη δουλειά και βλέπω μόνο δύο μικρά. (νεκρά)Τι μπορεί να συμβαίνει? Η κοιλιά της παραμένει όπως ήταν πρησμένη χωρίς κόκκινο,αλλά με μαύρο στο πίσω μέρος.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-01-05, 22:04
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakis345
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jpatou
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mongoose
den mporw na pw me sigouria giati oi fotos sou den einai poly kathares.alla an einai na einai egkyos prepei na einai mauro.ean oxi kai einai kokkino shmainei oti mporei na exei eidh gennhsei alla opws einai gnwsto ta guppies mporei na fane ta mikra thn idia wra pou ta gennane.elpi na einai egkyos kai na pareis arketa mikra.kalh tyxh.
Η κοιλιά μιας γκαπίνας που είναι έγκυος είναι μαύρη προς της τελευταίες μέρες της κύησης. Αυτό οφείλεται στο μαύρο των ματιών που έχουν τα μωρά που έχουν σχηματιστεί μέσα στην κοιλιά της.
Αν η γκαπίνα έχει φουσκώσει υπερβολικά και παρόλα αυτά δεν λέει να γεννήσει υπάρχει η πιθανότητα να είναι πολλά τα μικρά και να δυσκολεύετε. Ειχα και εγώ κάποια στιγμή μια που έκανε 2,5 μήνες να γεννήσει και δυστηχώς την έχασα την ώρα της γέννας.
Με το καλό να δεις τα μικρά και υπομονή.
Επειδή συζητάτε για ένα θέμα που σήμερα με προβλημάτισε θα ήθελα να ρωτήσω και γω κάτι.Σήμερα 3η μέρα έχω μια gappina σε μια γεννήστρα. Ήρθα απο τη δουλειά και βλέπω μόνο δύο μικρά. (νεκρά)Τι μπορεί να συμβαίνει? Η κοιλιά της παραμένει όπως ήταν πρησμένη χωρίς κόκκινο,αλλά με μαύρο στο πίσω μέρος.
Tην είδα να τρώει 2 μικρά έβαλα ένα πλαστικό μικρό πυκνό φυτό στη γεννήστρα,και όταν είδα ψυχούλες να κρύβονται την έβγαλα και την άφησα στο ενυδρείο.Μετράω στη γεννήστρα ή 5 ή 6 η κοιλιά παραμένει πρησμένη υπάρχει περίπτωση να έχει και άλλα?Πόση ώρα κάνει να γεννήσει?Υ.Γ Τα νεκρά μικρά δεν τα πείραξε καθόλου,ενω τα ζωντανά τα κυνηγούσε σαν τρελή.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-01-05, 22:14
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Αναλόγως των συνθηκών μπορεί και να γεννήσει 20 ψαράκια μην πω και παραπάνω.
Και μπορεί να της πάρει και 2 ημέρες να τα γεννήσει όλα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-01-05, 22:46
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Αναλόγως των συνθηκών μπορεί και να γεννήσει 20 ψαράκια μην πω και παραπάνω.
Και μπορεί να της πάρει και 2 ημέρες να τα γεννήσει όλα.
Nα είσαι καλά σ'ευχαριστώ.Τελικά τα μωρά είναι 6 και μόνο ο γιος μου,η κόρη μου,και γω τα μετρήσαμε 6.Η γυναίκα μου κοντεύει να να <<σκάσει>>που δεν μπορεί να βρει το έκτο.Είναι άλλες δύο που θα γεννήσουν σε μερικές μέρες.Τα ξαναλέμε.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-02-05, 00:31
jpatou Ο χρήστης jpatou δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μηνύματα: 483
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jpatou
Προεπιλογή

Πολλές φορές το ψάρι είναι στρεσσαρισμένο μεσα στην γεννήστρα και για τον λόγο αυτό δεν αφήνει όλα τα μικρά με την μία.
Κάνε υπομονή και θα βγάλει και τα άλλα. Προσοχή όμως γιατί είναι πολύ εύκολο η μάνα να φάει τα μικρά. Μώλις γεννήσει είναι πολύ πεινασμένη.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 01-02-05, 23:09
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jpatou
Πολλές φορές το ψάρι είναι στρεσσαρισμένο μεσα στην γεννήστρα και για τον λόγο αυτό δεν αφήνει όλα τα μικρά με την μία.
Κάνε υπομονή και θα βγάλει και τα άλλα. Προσοχή όμως γιατί είναι πολύ εύκολο η μάνα να φάει τα μικρά. Μώλις γεννήσει είναι πολύ πεινασμένη.
Επειδή στην πόλη που ζω (και σχεδόν σε κάθε πόλη πιστεύω) οι περισσότεροι που έχουν pet shop είναι άσχετοι,μου δώσαν sera microgran και μου είπαν να το κάνω σκόνη και να το ταίζω στα μικρά.Υπάρχει πρόβλημα???
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-02-05, 23:31
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Αυτή η τροφή, για μικρά ψάρια (σε μέγεθος) και δεν είναι για νεογέννητα.

Κάνε το κλασσικό και επιτυχημένο.
Τρίψε πολύ καλά, φυλλαράκια τροφής (Flakes) και τάϊζε από λίγο και 3-4 φορές την ημέρα.
Κάνε και τις τακτικές αλλαγές νερού και όλα ΟΚ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-02-05, 10:00
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Θά θελα να προσθέσω και γώ κάτι σχετικά με τις γέννες των γκάπυ.... αν το ενυδρείο εχει αρκετά φυτά ώστε τα μικρά να κρύβονται τις πρώτες μέρες και ταυτόχρονα να υπάρχουν φυτά να επιπλέουν αυτά μπορεί να είναι και πλαστικά τότε δεν βάζουμε τις έγκυες γκαπίνες στις γεννήστρες αλλά τις αφήνουμε ελεύθερες να γεννήσουν και η μητέρα φύση φροντίζει για όλα πάντα σωζονται αρκετά ώστε ο πληθυσμός του ενυδρείου μεσα σε λίγους μήνες να αυξηθεί τόσο που δέν ξέρεις πραγματικά τι θα τα κάνεις.....
Ειναι πολύ όμορφη εμπειρία να τα βλέπεις να γεννώνται, όμως και αν γεννήσουν στο ενυδρείο η χαρά ειναι μεγάλη σαν βρείς μερικά στην επιφάνεια του νερού να σουλατσάρουν.... Εύχομαι καλή επιτυχία και μη στεναχωριέσαι σε 25 μέρες περίπου θα έχεις άλλα μικρά.....και πάμε συνέχεια.....
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-02-05, 10:19
jpatou Ο χρήστης jpatou δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μηνύματα: 483
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jpatou
Προεπιλογή

Μία καλή τροφή για τα μωρά είναι ο κρόκος του αυγού. Βράσε ενα αυγό σφιχτό και πάρε τον κρόκο σε ένα μικρό τάπερ και ρίξε λίγο νερό να γίνει σαν χυλός. Μετά τάισε τα με αυτό. Τρελένονται.
Σχεδόν όλες οι τροφές σε σκόνη για μωρά και τα liquid fry food έχουν ως βάση τον κρόκο αυγού.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-02-05, 20:23
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jpatou
Μία καλή τροφή για τα μωρά είναι ο κρόκος του αυγού. Βράσε ενα αυγό σφιχτό και πάρε τον κρόκο σε ένα μικρό τάπερ και ρίξε λίγο νερό να γίνει σαν χυλός. Μετά τάισε τα με αυτό. Τρελένονται.
Σχεδόν όλες οι τροφές σε σκόνη για μωρά και τα liquid fry food έχουν ως βάση τον κρόκο αυγού.
Ευχαριστώ όλους μου απάντησαν και με βοήθησαν.Το αυγό ήδη βράζει.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-02-05, 21:16
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

To βραστό αυγό είναι για πολύ μικρότερα ψάρια πχ λαβυρινθόψαρα και θέλει μέτρο στο τάισμα γιατί θα επιβαρύνει το νερό.
Τα Guppies γεννιούνται αρκετά μεγάλα και δεν έχουν προβλήματα να δεχθούν καλοτριμμένο φυλλαράκι.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-02-05, 21:29
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Βάλτε λιγα φιλλαράκια σε ενα μικρό πλέντερ και θα γίνουν σκόνη αυτό ειναι αρκετό για τα μικρά γκάπις.... θα έχετε τριμμένη τροφή για αρκετές μέρες .... αν έχετε 2 η 3 είδη τροφής τριψτε τα μαζι έτσι η ποικιλία θα ειναι μεγαλύτερη .... εγώ αύτό κάνω και την έχω πάντα έτοιμη σε μικρό δοχείο για τα μωράκια μου...... αυτό κανω εγω δεν σημαίνει όμως οτι ειναι και το καλύτερο πάντως τα δικά μου το διασκεδάζουν ακόμα προχθές στα μικρά γκάπυς μου που ειναι απο 3 μηνών μέχρι 2 εβδομάδων έδωσα βρασμένο αγγουράκι το οποιο έφαγαν με μεγάλη όρεξη....
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-02-05, 00:48
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pani
Βάλτε λιγα φιλλαράκια σε ενα μικρό πλέντερ και θα γίνουν σκόνη αυτό ειναι αρκετό για τα μικρά γκάπις.... θα έχετε τριμμένη τροφή για αρκετές μέρες .... αν έχετε 2 η 3 είδη τροφής τριψτε τα μαζι έτσι η ποικιλία θα ειναι μεγαλύτερη .... εγώ αύτό κάνω και την έχω πάντα έτοιμη σε μικρό δοχείο για τα μωράκια μου...... αυτό κανω εγω δεν σημαίνει όμως οτι ειναι και το καλύτερο πάντως τα δικά μου το διασκεδάζουν ακόμα προχθές στα μικρά γκάπυς μου που ειναι απο 3 μηνών μέχρι 2 εβδομάδων έδωσα βρασμένο αγγουράκι το οποιο έφαγαν με μεγάλη όρεξη....
pani σ'έχαριστώ πολύ όπως και το Γιώργο(halvas69).Με τον κρόκο αυγού δεν τα κατάφερα και δεν τον προτείνω (sory jpatou) ίσως δεν έκανα το χυλό σωστά.Με τα τριμένα flakes όμως και 2 αλλαγές νερου επειδή με φόβισε ο Γιώργος για επιβάρυνση του νερού κ.τ.λ όλα είναι ok.Τελικά τα μωρά είναι 9 όλη η οικογένεια μετρουσε λάθος.
Υ.Γ. Θα ήθελα να μου πει ο-η pani για το βρασμένο αγγουράκι.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-02-05, 18:53
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους λοιπόν να συστηθώ με λενε πανίτσα και ειμαι απο την Κύπρο.... και τώρα στο αγγουράκι..... θα σου πώ τι κάνω εγώ, άλλοι ίσως να το κάνουν διαφορετικά , εσύ θα βρείς τον τρόπο που θα το κάνεις , τελικά έχουν ολοι οι τρόποι ένα αποτέλεσμα ,να φτάσει η τροφή στα ψαράκια και να την απολαύσουν.... λοιπον εγώ το καθαρίζω βασικά προτιμώ να ειναι καπως χοντρό για να έχει σποράκια μεγάλα αυτό δεν έχει και μεγάλη σημμασία νομίζω, το κόβω κατα μήκος ετσι ώστε να μην φτάσει μέχρι πάνω το κόψιμο και το βραζω για λίγο δηλαδή οταν κοχλάσει το νερό το αφήνω ακόμα ενα λεπτο , αυτό απο οτι αντελήφθηκα γίνεται για να μαλακώσει και να μπορούν τα ψαράκια να το τρώνε.... λοιπόν όταν τελειώσει το βράσιμο και κρυώσει .. του περνάς μια κλωστή ή ένα νήμα εγώ χρησιμοποιώ ξυλοκορδέλλα άσπρη αυτή που δένουμε τα δώρα ένα κομμάτι αρκετά μεγάλο το περναω αναμεσα στο κόψιμο και το δένω απο πάνω στερεώνοντας έτσι το αγγουράκι και το κατεβάζω μέσα στο ενυδρείο αυτό επιπλέει σε κάποιο βάθος αν το θέλεις να πάει τελείως κάτω δένεις και μιά πετρούλλα η κάτι άλλο συνήθως εγώ το αφήνω να επιπλέει στη μέση του ενυδρείου και τότε αρχίζει το παρτυ..... το αφήνεις για λίγες ώρες και το αφαιρείς ..... δεν πρεπει να τα ταϊζεις συχνά αλλά κάθε 15 μέρες η και κάθε μήνα ανάλογα που θέλεις απλά να μή δίνεται συχνά αυτή η τροφή .... Ευχομαι να σε βοήθησα και καλή συνέχεια η δικιά μικρή γέννησε ψες και μου έκαμε 20 μικρά σε λίγο δεν θα ξέρω τι να τα κάνω ειναι όλα σε ενα τριαντάρι ενυδρειάκι , η πρώτη γέννα ειναι ήδη 3 μηνών και άρχισε να εμφανίζει τα ομορφα χρώματα της η δευτερη ειναι 2 μηνών και η τριτη ψες αυτά ολα προέρχονται απο την μια μονο θυλικιά που ξεχώρησα γιατι μου αρεσει το χρώμα της και ήθελα να πάρω τα παιδάκια της να τα έχω ξεχωριστά....... έχω ένα που το λέω πριγκιπα ........
ωχ εγραψα πολλά απο ότι φαίνεται.... συγνώμη αλλά προσπάθησα να σε βοηθήσω λέγοντας αναλυτικά τι κάνω...
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06700 seconds with 12 queries