Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά

Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #23  
Παλιά 09-09-12, 18:28
pavlos2003 Ο χρήστης pavlos2003 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Elliniko-Attikis
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

...Δεν μπόρεσα να ανατρέψω την κατάσταση, τα συγκεκριμένα φυτά που πήραν τον κατήφορο εξαφανίστηκαν τελείως.
Το μόνο Φάρμακο που έχει μπει στο ενυδρείο τον τελευταίο χρόνο ήταν το Πανακούρ, μήπως προκάλεσε βλάβη στα συγκεκριμένα φυτά η οποία έγινε εμφανής μετά απο μήνες??
Μήπως περιέχει κάποιο συστατικό που άπαξ και απορωφηθεί απο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ φυτά, αρχίζει αργά αλλα σταθερά η αντίστροφη μέτριση??
Έχω φυτά σε ενυδρείο φίλου εδώ και 1 χρόνο και παραπάνω, μπορώ να πάρω απο τα ίδια, να δώ απο περιπεργεια αν θα εξακολουθήσουν να μην τραβάνε ή θα πάνε πάλι....φυσέκι, οι ρουτίνες είναι οι ίδιες, τα φυτά απο τα δικά μου, το πείραμα αυτό κάτι θα μου δείξει.
Πολλοί έχουν χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο φάρμακο, είχε κανείς απώλειες όχι άμμεσα αλλα μετά απο κάποιους μήνες σταδιακά στασυγκεκριμένα φυτά χωρίς να μπορέσει ποτέ να τις αιτιολογήσει??...
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πρόβλημα "μη κατάποσης" τροφής και όχι μόνο. maneni Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες 14 25-02-12 17:00
O Raven "πρασινισε" και ο "θρονος" οπως και το gab κανει το γυρο του κοσμου!!! Γιώργος Κ Ιστοσελίδες στο Internet 37 23-08-10 22:10
Πιράνχας "κότες";!! g4x4 ¶λλα ψάρια Ν. Αμερικής 7 09-05-08 13:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08647 seconds with 14 queries