Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-12-05, 01:42
Το avatar του χρήστη karalioman
karalioman Ο χρήστης karalioman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-11-2005
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 55
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην karalioman
Προεπιλογή Αχχχχ τη έπαθα σήμερα(Ράγισμα- ενυδρείου)

Σήμερα το μεσημεράκι κατά τις 01¨΄00 ήμουνα στο μαγαζί και ακούω ένα κρακ . καθόμουν δίπλα στο ενυδρείο. Δεν έδωσα σημασία. Μετά από 5 λεπτάκια ακούω μια φωνή…(η γυναικα μου)… γιαννηηηηη το ενυδρείο. Τρέχω και εγώ …και τη να δω!!!! Όλο το γραφείο γεμάτο νερά. περνώ κουβάδες-λάστιχα κτλ και ξεκινάω την εκκενώσει του ενυδρείο από το υπόλοιπο νερό που έμεινε .και το έτερο ήμισεις με κουβάδες και σφουγκαριστρες για τα νερά του πατώματος. . Το χειρότερο είναι που θα έβαζα τα ψαράκια μου . τελικά η λύση ήτανε να αγοράσω ένα 100 λίτρα. Πήγα να πάρω δανικό και κατέληξα με δικό μου 100σταρη. ¶ρα ξεκινάμε μια καινούρια ιστορία στον υπέροχο και αξιαγάπητο κόσμο πίσω από το γυαλί. Την tv θα την ξανοστίσω… είναι κάτι το ξεχωριστώ και πανέμορφο.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-12-05, 10:16
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Περαστικά Γιάννη, αλλά καλό θα ήταν να βρεις τι έγινε για να μην το ξαναπάθεις.
Σε ποιό σημείο έγινε η ζημιά?
Έσπασε το τζάμι ή άνοιξε κάποια κόλληση ?
Κόντρες είχε το ενυδρείο, φελιζόλ στον πάτο ή κάτι ανάλογο ?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-12-05, 16:04
Το avatar του χρήστη karalioman
karalioman Ο χρήστης karalioman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-11-2005
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 55
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην karalioman
Προεπιλογή

Φιλαράκο δεν έσπασε κάπου. Απλά ράγισε ο πάτος 3 εκατοστά περίπου στο πίσω μέρος. Αν το δεις θα πεις … .αποκλείεται αυτό το πράγμα. Τελικά μάλλον από μάτιασμα την πάτησα. Την ρουφιάνα …..μπήκε μια πελάτισσα μέσα στο μαγαζί και κοιτούσε επίμονα το ενυδρείο. Μου έλεγε τη πράγματα είχε να πάρει αλλά τα μάτια κολλημένα εκεί(στο ενυδρείο) και έλεγε συνεχεία τη ωραίο και τη ωραίο είναι αυτό ..εεεε μόλις έφυγε άκουσα το κρακ…αλλά που θα πάει θα έρθει πάλι. Να δεις τη θα την κάνω. Από κάτω είχα βάλει ξύλο. Αλλά τώρα που το ξαναφτιάχνω θα βάλω μονωτικό φελιζολ . η προτείνετε κάτι άλλο???
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-12-05, 16:29
yannis Ο χρήστης yannis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-08-2004
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 367
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karalioman
Φιλαράκο δεν έσπασε κάπου. Απλά ράγισε ο πάτος 3 εκατοστά περίπου στο πίσω μέρος. Αν το δεις θα πεις … .αποκλείεται αυτό το πράγμα. Τελικά μάλλον από μάτιασμα την πάτησα. Την ρουφιάνα …..μπήκε μια πελάτισσα μέσα στο μαγαζί και κοιτούσε επίμονα το ενυδρείο. Μου έλεγε τη πράγματα είχε να πάρει αλλά τα μάτια κολλημένα εκεί(στο ενυδρείο) και έλεγε συνεχεία τη ωραίο και τη ωραίο είναι αυτό ..εεεε μόλις έφυγε άκουσα το κρακ…αλλά που θα πάει θα έρθει πάλι. Να δεις τη θα την κάνω. Από κάτω είχα βάλει ξύλο. Αλλά τώρα που το ξαναφτιάχνω θα βάλω μονωτικό φελιζολ . η προτείνετε κάτι άλλο???
Φενιζολ οπωσδήποτε……. και από κάτω ότι θες. Αν δεν είχες φενιζολ μάλλον γ'αυτο έσπασε....
__________________
Καπιταλισμός χωρίς χρεοκοπία είναι σαν τον χριστιανισμό χωρίς την κόλαση
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-12-05, 00:21
Το avatar του χρήστη karalioman
karalioman Ο χρήστης karalioman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-11-2005
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 55
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην karalioman
Προεπιλογή

ok .Αυτό θα κάνω στο ενυδρείο μου-tv. Αλλά να σας πω. Τη να βάλω καλύτερα? Το φελιζολ το λευκό το απλό η το μπλε το ενισχυμένο?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-12-05, 00:55
Το avatar του χρήστη lasal
lasal Ο χρήστης lasal δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2003
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 2.296
Προεπιλογή

Και το απλό άσπρο κάνει.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-12-05, 09:27
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

¶ρα δεν «φταίει» η γυναίκα…….
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-12-05, 15:49
Το avatar του χρήστη karalioman
karalioman Ο χρήστης karalioman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-11-2005
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 55
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην karalioman
Προεπιλογή

Καλός. Το λευκό θα βάλω. Καλύτερα θα ήτανε να βάλω μήπως και ξύλο θαλάσσης αντί για γυαλί στον πάτο? Όσο αφορά για την γυναίκα. Έμαθα πως το μάτι της παίζει και ματιάζει καλά. Αλλά εγώ θα της το βουλώσω για να μην με ξανακάνει ζημία. …..θα ξαναδεί το ενυδρείο μου στην θέση του και θα σκάση πάλι. χαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-12-05, 12:02
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Εφόσον οι υπόλοιπες πλευρές του ενυδρείου είναι από γυαλί, και ο πάτος θα πρέπει να είναι γυάλινος για να μπορεί να κολληθεί με τις τέσσερεις πλευρές.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-12-05, 15:02
Το avatar του χρήστη karalioman
karalioman Ο χρήστης karalioman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-11-2005
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 55
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην karalioman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην karalioman
Προεπιλογή

Όλες οι πλευρές είναι από γυαλί. Και γ αυτό και εγώ αγόρασα γυαλί 5 χιλ, αλλά μάλλον θα το τελειώσω μετά τις γιορτές
Το αποφάσισα…. Εκεί θα βάλω μόνο ραμιρεζι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
κατασκευή ενυδρείου newfish Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 22 10-09-06 12:06
Νέος ιδιοκτήτης ενυδρείου με μονομάχο. hellenicsun Bettas 37 29-01-06 01:49
Φυτά ενυδρείου σε βάζο pani Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 9 23-06-04 22:06
Φίλτρο Ενυδρείου newfish Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 0 14-12-02 00:56

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04278 seconds with 13 queries