Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-04-05, 07:06
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή Πρόταση για τη κατηγορία ΑΡΧΑΡΙΟΙ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ

Προτείνω όπως γίνουν ειδικά υπομνήματα:
1. Στρώσιμο νερού με όλες τις συνηθισμένες μεθόδους, με ή χωρίς ψάρια, με τροφές, με μπόλιασμα απο άλλα ενυδρεία σε συνδιασμό με ψάρια και να κατατεθεί ενα σχεδιο της όλης διαδικασίας με συμβουλές παραδίπλα να μπορεί ο αρχάριος να τις έχει όλες και η επιλογή στρωσίματος να αφορά εκείνον με το ρίσκο που θα έχει η επιλογή του.

2. Φίλτρα: Είδη για κάθε κατηγορία ξεχωριστά, προτάσεις υλικών και τοποθέτηση των στα φίλτρα και επεξήγηση της άν το νερό εισέρχεται στο φίλτρο απο την επιφάνεια η από τη βάση ώς επίσης και τη λειτουργία που εκτελεί κάθε υλικό.
Αυτά τα θεωρώ βασικά στα πρώτα βήματα του αρχάριου. Ξέρω οτι υπάρχουν σκορπισμένα εδώ και εκεί αυτά ολα, αλλά μιά πρόταση που να τα περιλαμβάνει ολα δεν υπάρχει. Σκεφτείται ότι κάποιος οταν πρωτομπαίνει στο φόρουμ δεν ξέρει πως να κινηθεί μέσα σ αυτό, άρα λοιπόν θα του ειναι μεγάλη ευκολία αν τα βρεί όλα μαζεμένα και εξηγημένα με εστω τις ελάχιστες λεπτομέριες ουτως ώστε κανοντας τα πρώτα βήματα και σερφάροντας στα διαφορα θέματα να ολοκληρώσει τις γνώσεις του.
Ευχαριστώ για όλα οσα μας προσφέρετε ανειδιοτελώς σε μας τους αρχάριους. Σας συγχαίρω για τις προτάσεις και τη μεγάλη βοήθεια και υπομονή που έχεται μαζί μας. Εγώ σιγά σιγά εμαθα παρα πολλά και σας ευχαριστώ πολύ γιατί τώρα τα ψαράκια μου ζουνε ευτυχισμένα στη γυάλινη φυλακή τους και αυτό το οφείλω σε σας εδώ και κάτι ακόμη τώρα μπορώ να συζητήσω άνετα με τους μαγαζάτορες και να πω με σηγουρια τη γνώμη μου.
Αξίζει ομως να βελτιώνεται ο χώρος αυτός γιατί κλείνει μέσα του πολλή αγάπη γιαυτό το υπέροχο χοππυ μας.
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03127 seconds with 12 queries