Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #6  
Παλιά 16-07-07, 22:30
Το avatar του χρήστη puravlos
puravlos Ο χρήστης puravlos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 51
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην puravlos
Προεπιλογή

Ναι βασικά αν εξαιρέσεις το καβούρι και κατά καιρούς τα βατραχάκια τα υπόλοιπα δε παρουσιάζουν ιδιαίτερη κινητικότητα. Εξάλλου με πλακέ πέτρες και 2 οριζόντια ξύλα έχω δημιουργήσει αρκετούς ορόφους και έτσι ο χώροσ που κινούνται έχει πολλαπλασιαστεί.Συγκεκριμένα:
-Η σαλαμάνδρα κάθεται κάτω από την έξοδο του φίλτρου όπου έχω και μια μικρή πετρούλα από κάτω και κάνει κάτι σα μίνι καταρράκτη. Της αρέσει να βρέχεται.
-Ο κάβουρας είναι συνήθως κάτω από κάποια πέτρα και κατά καιρούς σκαρφαλώνει προς τα πάνω..Συγκεκριμένα την ώρα της τροφής και το βραδάκι
-Τα δύο βατραχάκια είναι ανάλογα τα κέφια αλλά συνήθως μένουν κάπου στο μέσο του ενυδρείου και κατα καιρούς ανεβαίνουν προσ τα πάνω αλλά δε μπορώ να πω ότι κάθονται και πολύ εκτός νερού.Πέρνουν ανάσες και ξαναβουτάνε
-Οι γαριδούλες βρίσκονται είτε κάτω από τα ξύλα είτε πάνω στο θερμοστάτη ή σκαρφαλωμένες στο σωλήνα εισόδου του φίλτρου
-Τα 2 μύδια στις θέσεισ που τα έβαλα,ελάχιστα μετακινήθηκαν ίσωσ απλά για να βολευτούν και φυσικά στο πυθμένα του ενυδρείου.
Υπάρχει και αεραντλία αλλά γενικά επιθέσεις κλπ δεν έχω παρατηρίσει καθόλου,ίσως επειδή είναι τόσο διαφορετικά μεταξύ τους..
Τώρα τι να πώ όλα είναι σχετικά μικρά όσα πήρα δε ξέρω αν μεγαλώνουν πολύ,αλλά αν χρειαστεί θα μετακομίσω μερικούς ενοίκους...
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αστακός γλυκού νερού avgi Αρχάριοι γλυκού νερού 1 04-05-07 00:39
Ακρίδα του γλυκού νερού??? binational Γλυκό νερό - Γενικά 26 03-12-06 13:46
Θαλασσινή τροφή σε ψάρια γλυκού νερού ; qstavrosq Γλυκό νερό - Γενικά 1 19-09-05 23:24
Skimmer ??? (Γλυκού νερού) γαυρος Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 33 28-10-04 09:38
Εκτός από ψάρια, τι άλλο μπορεί να μπει; maria-paok Γλυκό νερό - Γενικά 12 11-08-04 18:24

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06218 seconds with 14 queries