Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 26-01-16, 01:19   #1
Ακομα μια καινουργια
gina85
Member
Εγγραφή: 24-01-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 32

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
gina85 Ο χρήστης gina85 δεν είναι συνδεδεμένος 26-01-16, 01:19
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα σε ολους,
ζηταω προκαταβολικα συγγνωμη για το πριξιμο που θα φατε και απο εμενα.....αρχικα να σας πω οτι ακομα δεν εχω τιποτα.σκεφτομαι να παρω ενα 60λτ ενυδρειο. εδω και μερικες μερες διαβαζω οτι μπορω απο εδω μεσα κ σορυ κιολας αλλα εχω μπλεξει τα μπουτια μ.ελπιζω να μ τα ξεμπλεξετε.ξεκιναω....αρχικα τα χαρακτηριστικα του ενυδρειου ειναι λαμπα 24watt και φιλτρο HL-BT400. αυτα αναφρει. απο οτι εχω καταλαβει το φιλτρο δεν θα αποδιδει οποτε θα παρω κ καποιο αλλο.οκ μεχρι εδω? καπου εδω χαθηκα στα εσωτερικα κ εξωτερικα φιλτρα.... προφανως θα εχω και τα 2 φιλτρα σε λειτουργια. (?)
ΑΝ βρεθει καποιος να βοηθησει στο μπολιασμα, εγω πιο θα μπολιασω? επισης με το μπολιασμα βαζω αμεσως ψαρια. δλδ μπαμ κ κατω?η περιμενω λιγο? κ αν ναι ποσο χωρις να "χασω¨" το μπολι.γτ μεταφορικο δεν εχω κ προφανως δεν μπορω να αγορασω τα ψαρια να τα εχω στο περιμενε στη σακουλα κ μετα να παω για το μπολι....
επισης το τεστ νερου σε σταγονες το βρισκω ελλαδα?γτ δεν μπορω να πω οτι κατεχω ιδιαιτερα να κανω παραγγελιες στο εξωτερικο κ επισης μην ξεχαμε κ τα καπιταλ κοντρολ...
για ψαρια τωρα σκεφτομουν τα guppies μιας που ειναι ανθεκτικα τα χρυσα μ κ ομορφα.ΔΕΝ θελω γεννες και σκεφτηκα να παρω μονο αρσενικα αλλα καπου εδω διαβασα οτι θα στρεσαρονται οι αρσενικοι μονοι τους κ ετσι το σχεδιο μ ναυαγησε.εσεις τι μ προτεινετε?τουλαχιστον να μην γεννοβολανε συνεχεια(εχω τι να τα κανω αλλα δεν θελω να γεμισω)
κ παμε στα ασπονδυλα...γαριδες,σαλιγκαρια ή κ τα δυο?κ ποσα?
φυτα ειμαι οκ,θα βαλω ευκολα κ στο χαλικι εχω μπερδευτει λιγο με το χοντρο,ψιλο κτλ....
συνεχιζω το διαβασμα και θα επανελθω με αποριες γιατι σε ολα αυτα υπαρχουν κ υποκατηγοριες με αποριες....
σορρυ για το κατεβατο... σε ανταλλαγμα δινω δωρεαν πληροφοριες σε οποιον κουνελογονιο υπαρχει στο φορουμ μιας κ ο τομεας μου ειναι εκει....μεχρι εκει μπορω να βοηθησω!
Εμφανίσεις: 5474
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Καινουργια αρχη Τσουπρακάκος παναγιώ Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 5 31-03-15 02:01
Καινουργια αρχη Savou Bettas 2 29-11-10 22:01

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04449 seconds with 14 queries