Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Χρυσόψαρα > Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 08-11-12, 17:49
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κοιταξε,αν το μπολι ητανε πολυ μικρη ποσοτητα υπαρχει περιπτωση σε συνδιασμο με τη χαμηλη θερμοκρασια που θελει το χρυσοψαρο,να καθυστερησε ο πολλαπλασιασμος των βακτηριων και αρα η βιολογικη διαδικασια να "υπολειτουργει".τωρα αυτα ειναι υποθεσεις γιατι λες οτι δεν εχεις αμμωνια και νιτρωδη,αλλα καθε ποτε μετραγες?υπαρχει δηλαδη περιπτωση να υπηρξε και αμμωνια καποια στιγμη και να μην την ειδες.

μπορεις να ανοιξεις ενα θεμα αν θες(η και εδω) να συμπληρωσεις τη φορμα των ασθενειων,και να γραψεις οσες περισσοτερες λεπτομερειες μπορεις για τις συνθηκες και τις ρουτινες σου για να μπορεσουν ολοι να σου πουνε με μεγαλυτερη ασφαλεια τι γινεται.δε γινεται να κατσουν ολοι να ψαξουν ολα τα θεματα σου για να δουν το ιστορικο του ενυδρειου

το μονο που μπορω να σου πω ειναι το τι θα εκανα εγω σε τετοια περιπτωση.θα ξαναμπολιαζα για να ειμαι σιγουρος.απο σενα εξαρταται.δεν εισαι υποχρεωμενος να ακουσεις αυτο που λεω,μπορεις να παρεις κιαλλες γνωμες.φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 08-11-12, 23:17
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Eν μερει σωστα τα λες. Αλλα δεν νομιζω οτι προκειται να βρουμε ακρη με αυτο. Μετρησεις κανω καθε 2 μερες. Τωρα αν καποια στιγμη της ημερας ανεβασε λιγο αμμωνια, οκ, δεν μπορω να ειμαι συνεχεια με ενα τεστ στο χερι.

Το παρων θεμα το ανοιξα για το ατυχημα που επαθε το ψαρακι μου, και τι μπορουσα να κανω με αυτο. Απο την στιγμη που το εχασα, ας μην γραψουμε αλλα πραγματα.

Θα συνεχισω στο θεμα που εχω ανοιξει στις παρουσιασεις ενυδρειων. Με το μπολι δεν θελω να ασχοληθω ξανα. 2 φορες που εχω δοκιμασει ως τωρα, εχει αποτυχει η διαδικασια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΕΠΕΙΓΟΝ....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ κοστας Ζωοτόκα 7 01-12-12 20:55
θάνατος χρυσόψαρου emiako Αρχάριοι γλυκού νερού 9 17-01-12 22:58
Θάνατος χρυσόψαρου.. Πως το αποχαιρετούμε? SlimData Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες 22 15-04-11 12:52
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!! gramm.n Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 4 31-05-09 03:30
Αναγνώριση χρυσόψαρου lucy Χρυσόψαρα 11 20-03-07 21:52

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,02880 seconds with 16 queries