Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-04-08, 20:11
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή ιδεα προς συζητηση

Στην περασμενη συναντηση ειμασταν 35-40 ατομα οπως συνηθως .Εκανα λοιπον την εξης σκεψη καθε συναντηση μας στοιχιζει περιπου 3.5 με 4.5 ευρω στον καθενα.Ελεγα λοιπον αν θα μπορουσαν αυτα τα λεφτα να μενουν στο ΚΒΕ με τα οποια θα συντηρουσε ενα υμηυπογειο σαν αυτο που εχει ο συλλογος τα γραφεια του και αντι να εχουμε 1 φορα συναντηση το μηνα να εχουμε καθε εβδομαδα. Αυτο πιστευω οτι θα ηταν καλο για το ΚΒΕ σε πολλους τομεις,βεβαια ειναι λιγο δυσκολο και το καταλαβαινω αλλα οχι απραγματοποιητο θελει πολλη σκεψη. πιστευω οτι το ΔΣ και το ΚΒΕ θα δουν θετικα την ιδεα και θα το ψαξουν αν ειναι εφικτο. Ολη η ιδεα ξεκινα απο το post με το προβλημα που δημιουργηθηκε απο το μαγαζι που κανουμε τις συναντησεις μας
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-04-08, 20:27
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Γεια σου ρε Χρηστο με τις ιδεες σου.
Να πω ομως οτι σε ενα χωρο τετοιο εχουμε και λεμε
ΕΝΟΙΚΙΟ-ΔΕΗ-ΕΥΑΘ-ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ.Αρα μιλαμε για ενα ποσο περιπου:
250-50-5-30=350 ευρω περιπου.Θεωρω με μια πρωτη ματια οτι ειναι εφικτο.!
Και στην ειμαι μεσα στο να βοηθησω οσο μπορω στο παραπανω ψαξιμο.
με τοσα παιδια και τοσους καφεδες καθε φορα Ρετιρε νοικιάζουμε!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-04-08, 20:34
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

Γιωργο ξερεις φανταζωμαι ποσα ιμηυπογεια ειναι ξενικιαστα παρακαλανε να τα νοικιασεις φιλε τωρα οσο για ΔΕΗ ΕΥΑΘ ΚΑΙ ΟΤΕ με καλη διαχειρηση ολα θα βρουμε τον δρομο τους ειπαμε οτι θελει ψαξιμο και βαλε οτι και φορα μας φευγουν περιπου 200ευρω σε καθε συναντηση για το συνολο, αυτα θα μενουν σε εμας δεν λεω οτι καθε εβδομαδα θα εχουμε τετοια κερδη αλλα το ποσο των 500 ευρω το μηνα πιστευω οτι μπορουμε μονο με καφεδες και μπυρακια να τα βγαλουμε
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-04-08, 20:38
Το avatar του χρήστη Z_X
Z_X Ο χρήστης Z_X δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-11-2006
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 950
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Z_X
Προεπιλογή

Αρα λετε για εναν χωρο που ο καθενας θα πληρωνει τα ποτα του για να βγαζει τα εξοδα του...
Δεν ειναι ασχημη ιδεα,το θεμα ειναι θα ερχονται????

Μετα εχει εξοδα να το φτιαξεις(ηλεκτρολογο κουτρα εχουμε παντως...)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-04-08, 20:42
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Z_X Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρα λετε για εναν χωρο που ο καθενας θα πληρωνει τα ποτα του για να βγαζει τα εξοδα του...
Δεν ειναι ασχημη ιδεα,το θεμα ειναι θα ερχονται????

Μετα εχει εξοδα να το φτιαξεις(ηλεκτρολογο κουτρα εχουμε παντως...)
μεσα εισαι Χρησταρα και απο ηλεκτρολογο εχω οπως ειπες
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-04-08, 20:50
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Καθε αρχη και δυσκολη και βεβαια επειδη ακομα πιο δυσκολο ειναι να βγει καποια αποφαση μεσα απο ενα φορουμ,σιγουρα θα χρειαστουν συνατησεις για καφε ,οχι 1 φορα τον μηνα αλλα συχνοτερα για να τα δουμε καλυτερα τα πραγματα.Ας δουμε ομως απο εδω αν υπαρχει θεληση για τετοιο εγχείρημα και ας μας πουν και τα παιδια απο την Αθηνα στο περιπου τα κοστη και τα εξοδα που εχουν και εκεινοι στον συλλογο.Στο περιπου παντα ετσι ,για να δουμε πως ειναι τα πραγματα και να παρουμε και μια ιδεα για αρχη!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-04-08, 20:52
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Χρηστο, αυτη την ιδεα την ειχαμε συζητησει πολυ παλιοτερα, και τοτε κανοντας τους υπολογισμους, βλεπαμε πως ειμασταν 10-15 σταθερα ατομα. Ισως να ειναι καιρος να το ξανασυζητησουμε. η αληθεια ειναι οτι πλεον κατω απο 25-30 ατομα σπανια πεφτουμε στις συγκεντρωσεις μας. Αν ψαξουμε βρισκουμε φτηνους χωρους αλλα πολυ μικρους, απο την αλλη παλι, το σωστο και το δικαιο θα ηταν να μπορει ο συλλογος να υποστηριξει και τους 2 χωρους Αθηνα-Θεσσαλονικη. Δυστυχως διανυουμε μια περιοδο αβεβαιωτητας για τις οικονομικες δυνατοτητες του συλλογου και τιθεται ακομη και θεμα διατηρησης ή οχι και του χωρου της Αθηνας.
Συμφωνα με αυτα η μονη λυση ειναι να πληρωνουν οι συνεστιαζομενοι μια μικρη συνδρομη για τα εξοδα του χωρου αλλα αυτο ειναι λιγο πολυπλοκο και πολυ θα πουν πως δεν το γουσταρουν κι ολας.
Ειναι ενα θεμα, που πρεπει να συζητηθει εκτενως.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι, τοσοι αναρχικοι πως κρατανε τα στεκια τους?
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-04-08, 20:54
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Μπορουμε να παμε στην Υφανετ τοτε!!!!Τεραστιος χωρος και καθολου ενοικιο!!
ημιυπόγεια βρισκεις 120 τετραγωνικα με 250 ευρω!! αρκετα μεγαλος χωρος πιστευω!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-04-08, 20:59
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστο, αυτη την ιδεα την ειχαμε συζητησει πολυ παλιοτερα, και τοτε κανοντας τους υπολογισμους, βλεπαμε πως ειμασταν 10-15 σταθερα ατομα. Ισως να ειναι καιρος να το ξανασυζητησουμε. η αληθεια ειναι οτι πλεον κατω απο 25-30 ατομα σπανια πεφτουμε στις συγκεντρωσεις μας. Αν ψαξουμε βρισκουμε φτηνους χωρους αλλα πολυ μικρους, απο την αλλη παλι, το σωστο και το δικαιο θα ηταν να μπορει ο συλλογος να υποστηριξει και τους 2 χωρους Αθηνα-Θεσσαλονικη. Δυστυχως διανυουμε μια περιοδο αβεβαιωτητας για τις οικονομικες δυνατοτητες του συλλογου και τιθεται ακομη και θεμα διατηρησης ή οχι και του χωρου της Αθηνας.
Συμφωνα με αυτα η μονη λυση ειναι να πληρωνουν οι συνεστιαζομενοι μια μικρη συνδρομη για τα εξοδα του χωρου αλλα αυτο ειναι λιγο πολυπλοκο και πολυ θα πουν πως δεν το γουσταρουν κι ολας.
Ειναι ενα θεμα, που πρεπει να συζητηθει εκτενως.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι, τοσοι αναρχικοι πως κρατανε τα στεκια τους?
υπαρχουν πολλη παραμετρη φιλε και θελει πολλη ψαξιμο οπως
ειπες πιστευω ομως οτι ειναι εφικτο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από glazar Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορουμε να παμε στην Υφανετ τοτε!!!!Τεραστιος χωρος και καθολου ενοικιο!!
ημιυπόγεια βρισκεις 120 τετραγωνικα με 250 ευρω!! αρκετα μεγαλος χωρος πιστευω!!
ακριβως Γιωργο και να θυμασε οτι τα μεγεθη μεταξι Αθηνας -Θεσσαλονικης απεχουν πολλη
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chris129 : 09-04-08 στις 20:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-04-08, 21:04
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

ειναι απλο,
κυνηγανε τον ιδιοκτητη με τις μολοτοφ καθε φορα που παει να πληρωθει
εμεις με τι θα τους κυνηγαμε; με τα ενυδρεια;
ΥΓ μολις εκανα μια πολυ πονηρη σκεψη, οι ανηλικοι σταματηστε εδω...


μολις ερχεται ο ιδιοκτητης θα του δειχνουμε τους θερμαντηρες και θα γελαμε με νοημα


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα που το ξανασκεφτομαι, τοσοι αναρχικοι πως κρατανε τα στεκια τους?
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-04-08, 21:20
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Στο θέμα μας παρακαλώ.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-04-08, 21:28
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Ας μεινουμε στο θεμα μας, εγω μεσα στα στενα της παπαφη νοικιαζω καμια 80 τετραγωνικα ισογειο και υπογειο με 100 ευρω, για αποθηκη, αλλα μου φαινεται μικρο για να μαζευομαστε σε παρομοιο χωρο.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-04-08, 21:41
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Λοιπόν....ως γνωστόν τα οικονομικά του συλλόγου δεν μπορούν να στηρίξουν αυτήν την προσπάθεια.

Ένας αξιοπρεπής χώρος έχει διάφορα έξοδα εκτός από το ενοίκιο.

Ξεκινώντας χρειάζεται πολλή εθελοντική εργασία για να στηθεί καθώς και έξοδα για εξοπλισμό.

Αν τα ξεπεράσουμε αυτά θα πρέπει να εξασφαλίσουμε έσοδα έτσι ώστε να είναι εφικτή η διατήρηση του.
Στην αρχή θα υπάρξει ενθουσιασμός και συμμετοχή αλλά η εμπειρία δείχνει ότι σιγά σιγά μειώνεται.
Ίσως να έχουμε πολύ κόσμο γιατί οι συναντήσεις γίνονται μια φορά το μήνα.

Αν γίνονται κάθε βδομάδα είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει τόσο μεγάλη συμμετοχή.
Και μη το βλέπετε 30 άτομα Χ 3 ευρώ τον καφέ.

Στην Αθήνα πολλοί παίρνουν καφέ απ' έξω και δεν στηρίζουν το μπαρ μας και ακόμα πιο πολλοί δεν παίρνουν απολύτως τίποτα.

Είσοδο θα βάλουμε ; Δεν λέει. Ποιός μου λέει εμένα ότι τα έσοδα κάθε φορά θα είναι τόσα που θα μας εξασφαλίζουν τα έξοδα ;
Ρωτήστε πόσα είναι τα έσοδα στο μπαρ στην Αθήνα.

Και μη μου πείτε για εκδηλώσεις....

Τελειώνοντας...με δεδομένο ότι ο σύλλογος δεν μπορεί να στηρίξει μια τέτοια προσπάθεια...ποιός θα πάρει την ευθύνη και θα βάλει την υπογραφή του στο ενοικιαστήριο ;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-04-08, 21:51
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

με μεγαλη λυπη Γιωργο ακουω αυτα που μας ανεφερες αλλα ολα αυτα μου φερνουν και πολλες αποριες αφου τα οικονομικα του συλλογου ειναι το ικτρα πως γινεται και κρατανε να χωρο αρα.... εχουν θεληση και πισμα σε αυτο που κανουν και το κρατανε με νυχια και με δοντια γιατι οχι και εδω
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-04-08, 21:56
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Aπλά είναι τα πράγματα Χρήστο.
Δεν φτάνει το πείσμα,η διάθεση και το μεράκι.
Χωρίς χρήματα δεν γίνεται τίποτα.

Και κάποια στιγμή...τελειώνουν και αυτά.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-04-08, 22:01
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

αρα βαζουν και απο την τσεπη τους για να το διατηρησουν μαλλον αυτο θελεις να πεις αν δεν κανω λαθος
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-04-08, 01:32
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Σημασία Χρήστο έχει ότι οι προσπάθειες των λίγων κάποια στιγμή εξασθενούν.... και οι υπόλοιποι απλά μιλάνε πίσω από ένα πληκτρολόγιο.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-04-08, 08:48
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Με αυτα που διαβαζω υποθετω οτι δεν θελετε ουτε καν να συζητηθει κατι τετοιο.Ας δουμε τα εξοδα και τα αναμενωμενα εσοδα και βγαζουμε μια αποφαση.

Με το καλημερα κουβεντες οπως ``ως γνωστόν τα οικονομικά του συλλόγου δεν μπορούν να στηρίξουν αυτήν την προσπάθεια``.
Γιατι ρε Γιωργο .Δλδ το να πει ο Συλλογος ``ενταξει παιδια και αν χρειαστείτε καποιο μηχανημα για τα ενυδρεια ή οτιδηποτε αλλο.. εδω ειμαστε εμεις`` το αποκλειουμε απο τωρα?

Παράθεση:
Και μη μου πείτε για εκδηλώσεις....
Γιατι οχι δλδ.Μην ξεχνας και τον κοσμο της Β.Ελλαδας.Και γιατι να μην γινει κατι τετοιο και εδω και να ερθουν και για βολτα τα παιδια απο κατω.

Και οσο αφορα τους καφεδες ,σιγουρα δεν θα στηξουμε την ολη προσπαθεια απο τα εσοδα αυτα.Υπαρχουν πολλοι τροποι να γινει κατι τετοιο.Γιατι οπως ειπα και στην αρχη ``Στο φορουμ θα δουμε κατα ποσο υπαρχει διαθεση απο τα παιδια εδω και απο κοντα θα γινουν οι συζητησεις που πρεπει ,καθως και το αναλογο ψαξιμο. ``

Και επαναλαμβανω φιλικα παντα : Με αυτα που διαβαζω υποθετω οτι δεν θελετε ουτε καν να συζητηθει κατι τετοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-04-08, 09:09
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Με το να κάνω γνωστή την υπάρχουσα κατάσταση δεν σημαίνει ότι δεν θέλω να συζητήσουμε την όποια ιδέα υπάρχει.

Τον κόσμο της Β.Ελλάδας δεν τον ξεχνάω.Εξάλλου το ΚΒΕ έχει βάλει πολλές φορές τα γυαλιά σε όλη την Ελλάδα και έχει κάνει πράγματα που στην Αθήνα δεν έγιναν ποτέ.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-04-08, 09:10
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από glazar Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην ξεχνας και τον κοσμο της Β.Ελλαδας.Και γιατι να μην γινει κατι τετοιο και εδω και να ερθουν και για βολτα τα παιδια απο κατω.
Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.
Έτσι όπως το βλέπω, οι Β.Ελλαδίτες έχετε πολύ πιο πολύ όρεξη από εμάς...

Και να προχωρήσω και άλλο?

Αν στην τελική το κόστος διατήρησης του χώρου είναι πολύ πιο φτηνό από ότι στην Αθήνα, με δεδομένο το παραπάνω συν το αβέβαιο μέλλον των γραφείων στην Αθήνα.... γιατί να μην κλείσουν τα γραφεία στην Αθήνα και να μεταφερθούν όλα στην Θεσσαλονίκη?
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 10-04-08, 09:52
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Εγώ ρε παιδιά έχω να κάνω και μια άλλη πρόταση .

Δεν ρωτάμε τα μέλη ποια μπορούν να δίνουν 25€ το μήνα έτσι που να περιλαμβάνει τους καφέδες και τα περιοδικά .

Ξεκινώντας λοιπόν από μένα εγώ θα δίνω στην αρχή του μήνα 25 ευρώ στον σύλλογο και θα πείνω όσους καφέδες θέλω .
Στο κάτω κάτω τί είναι 25€ το μήνα για βλέπεις καλούς φίλους και να παιρνάμε καλά τόσα και τόσα δίνουμε
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-04-08, 09:56
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧρήστοςΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ρε παιδιά έχω να κάνω και μια άλλη πρόταση .

Δεν ρωτάμε τα μέλη ποια μπορούν να δίνουν 25¤ το μήνα έτσι που να περιλαμβάνει τους καφέδες και τα περιοδικά .

Ξεκινώντας λοιπόν από μένα εγώ θα δίνω στην αρχή του μήνα 25 ευρώ στον σύλλογο και θα πείνω όσους καφέδες θέλω .
Στο κάτω κάτω τί είναι 25¤ το μήνα για βλέπεις καλούς φίλους και να παιρνάμε καλά τόσα και τόσα δίνουμε
Χρήστο δεν συμφέρει ..... πίνεις πολλούς καφέδες βρε αδερφέ!!!!!
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 10-04-08, 10:04
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Xρήστο αυτό που προτείνεις θα το κάνουν ελάχιστοι...
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-04-08, 10:11
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Γενικά μιά τέτοια πρόταση είναι πολύ ενδιαφέρουσα. Μήν ξεχνάτε οτι Βόρεια Ελλάδα δεν είναι μόνο η Θεσ/νικη. Εγώ για παράδειγμα δεν μπόρεσα να πάω σε καμία συνάντηση απλά γιατί ποτέ δεν βόλεψαν οι ημερομηνίες. Αν υπάρχει κάτι πιο μόνιμο θα ήταν πολύ πιό εύκολο να προγραμματίσω και να κατέβω απο Καστοριά.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 10-04-08, 10:42
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Doctor μιλάω σοβαρά . Αν το δούμε ότι είναι η διασκέδαση μας τότε πιστεύω ότι αρκετοί μπορούν να δίνουν το 25αρι και φυσικά αυτό είναι εντελώς εθελοντικό και στην κρίση του καθενός .

Πάντως φίλοι από τον βορά αν μαζευτείτε γύρω στα 20 άτομα με διάθεση να ξοδεύετε ( επενδύετε ) κα΄να 25 το μήνα το έχεται.
Αν τώρα τα γραφεία του συλλόγου μεταφερθούν πάνω αν και δεν θα μπορώ να έρχομαι σίγουρα όμως να μετράται και την δική μου βοήθεια
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 10-04-08, 11:10
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧρήστοςΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
Doctor μιλάω σοβαρά . Αν το δούμε ότι είναι η διασκέδαση μας τότε πιστεύω ότι αρκετοί μπορούν να δίνουν το 25αρι και φυσικά αυτό είναι εντελώς εθελοντικό και στην κρίση του καθενός .

Πάντως φίλοι από τον βορά αν μαζευτείτε γύρω στα 20 άτομα με διάθεση να ξοδεύετε ( επενδύετε ) κα΄να 25 το μήνα το έχεται.
Αν τώρα τα γραφεία του συλλόγου μεταφερθούν πάνω αν και δεν θα μπορώ να έρχομαι σίγουρα όμως να μετράται και την δική μου βοήθεια
Χρήστο συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες. Θα πώ επιπλέον οτι εγώ για παράδειγμα είμαι διατεθειμένος να δίνω αυτά τα χρήματα τον μήνα παρόλο που σίγουρα δεν θα μπορώ να πηγαίνω κάθε μήνα στις συναντήσεις.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 10-04-08, 11:48
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Να δώσω και εγώ ρε παιδιά,αλλά να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε στο τέλος με τα 25άρια και άν δεν δώσει κάποιος 1 μήνα γιατί του έτυχε κάτι ή βαρέθηκε να πληρώνει μόνο αυτός τόσο καιρό ,τι θα γίνει?Το βλέπω χλωμό το όλο εγχειρημα γιατί κάποια στιγμή αυτοί που θα πληρώνουν θα νοιώσουν κορόιδα και τότε θα αρχίσουν οι γκρίνιες.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 10-04-08, 12:00
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Σταύρο συμφωνώ ότι είναι δύσκολο . Αλλά αυτοί που θα τα δώσουν δεν πρέπει να σκεφτούν έτσι γιατί τότε θα αποτύχει από την αρχή . Μπορεί να ακούγομαι λίγο ρομαντικός αλλά πιστεύω ότι μόνο έτσι μπορεί να πετύχει το όλο κόλπο θέλει και τον ρομαντισμό του

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να πω ότι πιστεύω,ότι αυτό που λέω εγώ στο ποστ το κάνουν πράξει κάποιοι άνθρωποι για τον σύλλογο απλά δεν το λένε και δεν μιλάμε μόνο για 25 €
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 10-04-08, 12:10
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Δεν μπορείς να δεσμεύσεις κάποιον να πληρώνει αυτό το ποσό για ένα συγκεκριμένο διάστημα.

Να θυμήσω τι έγινε με το ημερολόγιο. Πόσα άτομα δήλωσαν εδώ ότι θα το πάρουν και πόσα το πήραν τελικά.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 10-04-08, 12:15
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Λίγο off topic... για το ημερολόγιο, γράφτηκε κάποιο Post σχετικά με ποια άτομα δεν το πήραν τελικά, ενω το είχαν παραγγείλει?
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μια πρωτη ιδεα! nikitasp Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 3 23-11-07 01:37
καμια ιδεα ; aristomenis Γλυκό νερό - Γενικά 4 13-10-07 15:23
ιδεα για φωτισμο popay72 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 16-02-07 15:37
καμμια ιδεα Giwrgos23 Γλυκό νερό - Γενικά 2 05-04-06 15:31
Τρελη ιδεα ! livel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 16 09-12-05 09:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08770 seconds with 13 queries