Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 23-12-10, 18:22
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

respect στα καλα εκπαιδευμενα μαλινουα..δεν επρεπε να το δω τωρα αυτο...χτυπησες ευαισθητη χορδη τωρα φιλε....
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 25-12-10, 19:15
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

για να σε φτιαξω λιγο

ο Α Tim

BORKED

και αυτο για να θυμομαστε οτι ολοι οι σκυλοι στο τελος το ιδιο ειναι

BORKED
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 25-12-10, 21:11
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

Bγαζω το καπελο σε ολα τα σκυλια αλλα και σε αυτους που τα εκπαιδευουν ,ειναι απιστευτο το ποσα πραγματα μπορει να μαθει ενας σκυλος.Βεβαια οταν μιλαμε για πρωταθληματα ,μιλαμε και για υπακοη τρελλου επιπεδου..
Τωρα για το δευτερο βιντεακι..ειναι νομιζω κατι που δεν θελει κανενας ιδιοκτητης σκυλου να το σκεφτεται,εστω και αν ειναι αναποφευκτο κακο.
Βαλε και καμια πιο φρεσκια φωτο απο τον δικο σου να χαζεψουμε λιγο
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 25-12-10, 22:53
Το avatar του χρήστη mikeruless
mikeruless Ο χρήστης mikeruless δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2009
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

Συγνωμη που πεταγομαι ετσι αλλα 70 ευρω εχει το καθε σεμιναριο?αν ναι ποσα σεμιναρια χρειαζονται για να φτασει ενα κουταβι σε ενα αλφα επιπεδο υπακοης?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 26-12-10, 00:42
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

τον σκυλο δεν τον φτιαχνεις στα σεμιναρια , τον δουλευεις καθε μερα για λιγο
η υπακοη ειναι τεχνικη , αυτο που χρειαζεσαι ειναι καποιον ανθρωπο εμπειρο διπλα σου , να διαβαζει σωστα τον σκυλο και να σου εξηγησει πως πρεπει να δουλευτουν οι τεχνικες και γιατι

τα σεμιναρια ειναι για να κερδισεις επι μερους πραγματα στα καθηκοντα προστασιας κυριως
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 26-12-10, 03:22
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Καλά, απίστευτα τα βίντεο, τα ερωτεύτηκα αυτά τα ζωντανά, να είσαι καλά βρε Νίκο, δεν είχα ξαναδεί τέτοια σκυλιά.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 26-12-10, 04:31
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

πολυ ομορφος ειναι.. να τον χαιρεσαι...
και οι φωτο σου εκπληκτικες... α ρε καμερες..!!!!
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 27-12-10, 14:11
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή





__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 27-12-10, 20:07
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

Ηeel.....χαχ,τι ωραιο θεαμα οταν ο σκυλος ξερει να περπαταει σωστα διπλα σου..Προσωπικα ειναι αυτο που εχει δυσκολεψει πιο πολυ απ'ολα με τον δικο μου,ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν θελει με τιποτα να τα αλλαξει,η για να το πω πιο σωστα,δεν μπορω να του το μαθω με τιποτα..εχει μαθει χιλιες δυο αλλες βλακειες αλλα μ'αυτο εχουμε προβλημα..τωρα βγαινουμε μονο με τον οδηγο που μοιαζει με καταραμενο φιμωτρο για να μην τραβαει..αν εχεις καμια ιδεα μιας και ασχολεισαι θα το εκτιμουσα να μου δωσεις καποια συμβουλη και αν δεν θελεις να χαλαμε το θεμα σου,στειλτην με πμ
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 27-12-10, 22:07
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

Oλγα

παιρνεις λουκανικα , παρε μια και καλη πολλα να εχεις για καιρο εγω παιρνω απο τα λιντλ καποια με 35 λεπτα το πακετο εχει 8 μεσα , τα κοβεις κατα μηκος στα τεσσερα και δουλευεις τον σκυλο ετσι

BORKED

βεβαια αν ο σκυλος σου ειναι μεγαλος θα σε γραφει λογικα και θα πρεπει να μεινει νηστικος ισως μερικες ημερες αν δεν τρωει απο το χερι σου , αυτο θα το δεις μονη σου

Ο σκυλος μου οχι ο μικρος , ο αλλος που ξεκινησε μεγαλος , επι μιαμιση εβδομαδα ετρωγε μιση χουφτα ανα 3 ημερες για να αποφασισει οτι πειναει και να φαει απο το χερι μου πανω απο 1/4 του λουκανικου , οποτε μην τον λυπηθεις , απο συνηθεια τρωνε τελικα

θα ξεκινας παντα με το αριστερο ποδι και θα του λες οποια εντολη σου αρεσει εσενα και σου βγαινει ευκολα και θα το κανεις για λιγο , 1 λεπτο απο δυο τρεις φορες την ημερα φτανει , οπως φτανει ακομα και αν γινεται μια φορα την ημερα

αν εχεις κουταβι βεβαια απλα καθυστερεις το ενα γευμα και δεν χρειαζεται να μεινει νηστικο

με τον καιρο αλλαζει η ασκηση σιγα σιγα και ο σκυλος τρωει λιγοτερο κατα την διαρκεια της ασκησης και μετα περναει απο φαι σε παιχνιδι , αλλα προς το παρων ξεκινα ετσι και βλεπουμε
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 27-12-10, 22:10
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

α και στην βολτα ο σκυλος πρεπει να πηγαινει οπου θελει αυτος και ας σε τραβαει το φους ειναι για αν πρεπει να περασεις εναν δρομο πχ και μετα παλι ο σκυλος ειναι μπροστα

και γενικοτερα η υπακοη δεν ειναι για χορταση

και η ελευθερια του αφεντικου τελειωνει εκει που αρχιζει να δυσαρεστειται ο σκυλος
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 27-12-10, 22:13
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

απο αυτο που δειχνει το βιντεο εσυ θα κανεις μονο την στροφη κατα την οποια ο σκυλος ειναι στην εξωτερικη πλευρα και θα την κανεις αργα
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 28-12-10, 13:32
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

ΣΕ ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου,δεν στα ειπα και γω ομως αναλυτικα...ο σκυλος ειναι τωρα 20 μηνων,ξεκινησαμε βασικη απο οταν ηταν 3,πολυ χαλαρα στην αρχη και στην συνεχεια σχεδον σε καθημερινη βαση με μια φιλη η οποια δουλευε χρονια σε σχολη εκπαιδευσης στην Ελβετια.Ο σκυλος ειχε φτασει σε ενα αρκετα καλο επιπεδο μεχρι που εμεινε εγκυος και σταματησαμε τα μαθηματα..λουκανικακια του λιντλ εχουμε φαει κουτια ολοκληρα ! Ξερει πολυ καλα το ''εδω'' το οποιο σημαινει κολλημενος στο αριστερο ποδι,κατσε,κατω,μεινε κτλ
,οπως και αριστερες και δεξιες στροφες.Το προβλημα ειναι οτι δεν γινεται την ωρα που ειμαστε στην βολτα και αν δεν κραταω καποια λιχουδια να με τραβολογαει,εκτος το οτι το βρισκω ψιλοαπαραδεκτο και στην ουσια δεν τον αφηνω να το κανει,αλλα τον τραβαω συνεχως εγω αποτομα προς τα πισω,εχουμε μολις 15 κιλα διαφορα και εμενα μου βγαινει η πιστη απο αυτην την διαδικασια.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οταν δεν του εχω λουρι περπαταει πολυ καλυτερα διπλα μου απο οταν του το φοραω.Πραγμα ομως ριψοκυνδινο αν δεν ειμαστε σε χωρο χωρις αμαξια και κινηση,γιατι αν κατι του κινησει πολυ το ενδιαφερον φευγει σφεντονα.
Σκεφτομουν να παω σε καποια αλλη σχολη να με βοηθησουν να το διορθωσω μεχρι να επανελθει η δικια μας δασκαλα,ειναι κριμα ρε γμτ,εριξα πολλη δουλεια για πολλους μηνες και αυτη τη στιγμη εχω εναν σκυλο που δεν μπορω να του επιβαλλω αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ.Μεχρι και agility ειχαμε ξεκινησει και ειχε κανει σκονη τους γερμανικους ποιμενικους..
Γενικοτερα ομως νομιζω οτι χρειαζομαι εγω βοηθεια και οχι ο σκυλος,στο να μαθω πως να του βγαζω σωστα και προς οφελος μου την ενεργεια του,απο την οποια..εχει μεγαλο αποθεμα και προς το παρον την βγαζει ολη στο λουρι.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 28-12-10, 13:51
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

η βολτα ειναι για τον σκυλο ομως οχι για να πηγαινει το αφεντικο περιπατο

δοκιμασε με μεκρυτερο οδηγο . Μπορει να σε τραβαει γιατι τον τραβας και εσυ
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 28-12-10, 14:15
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

Mε μακρυτερο οδηγο,απλα δεν εχω πλεον καμια επιρροη επανω του,νομιζω οτι θα φτασω να εχω δοκιμασει ολα τα anti-pull βοηθηματα,αν και αυτο που κανουν ειναι να τον κοβουν απο το να τραβαει πολυ,στην ουσια δεν μαθαινει μ'αυτα.Μολις βαλεις το λουρι στο κολαρο το κανονικο,ξανα τα ιδια.Στεναχωριεμαι γιατι οι βολτες μικραινουν αναλογα με τις αντοχες μας,μια τετοια κατασταση ειναι ψυχοφθορα και για μας και για τον σκυλο..
Γενικα πολλοι ειναι αυτοι που νομιζουν οτι με το να μην απαγορευσουν στον σκυλο τους να κανει κατι,το κανουν για το καλο του και για να μην τον καταπιεσουν.Εχω γινει πολλες φορες η στριγγλα της υποθεσης ,κυριως με το να πηδαει και να σηκωνεται ορθιος πανω σε αλλους.Απο μικρο φροντισα να του το μαθω και δεν το αφηνα ποτε να το κανει.Ελα ομως που οποιος ερχοταν στο σπιτι και του εδινε αερα,πηδουσε πανω του και τον αφηνε λεγοντας ''εμενα δεν με πειραζει''.Πειραζει ομως εμενα που μπορει ανετα να ριξει καποιον κατω και εχουμε γλιτωσει στο τσαφ ξαπλωματα.Και αντε για τους μεγαλους,αλλα το ιδιο παει να το κανει και σε παιδακια απο την χαρα του και ειναι ακρως επικυνδινο..Κοινως αυτη τη στιγμη,απλα δεν πηδαει πανω σε μενα,αλλα σε ολους τους αλλους και τρεχω να τον κατεβασω κατσαδιαζοντας τον και κανοντας τον ρολο της ''σκυλας''
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 28-12-10, 15:21
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

To σπιτι σου εχει κηπο ;
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 28-12-10, 15:33
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

Οχι,δυστυχως,ειμαστε σε διαμερισμα γι'αυτο και οι μεγαλες βολτες ειναι ζωτικης σημασιας..ευτυχως εχουμε μπολικη παραλια,αλλα και αυτη δεν ειναι για χορταση,μιας και ειναι σχεδον αδυνατον να τον κρατησεις εξω απο το νερο και επισης αδυνατο να φερνεις καθε μερα στο σπιτι εναν βρεγμενο σκυλο και να πρεπει να τον ξεπλυνεις κιολας απο τα αλατια.Αν ειχαμε αυλη θα ημασταν αρχοντες πιστευω,αφου θα μπορουσε να ξεδωσει πιο ελευθερος.Στο σπιτι παιζουμε μεν,αλλα δεν εχει καμια σχεση με το εξω.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 28-12-10, 15:49
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από olga Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΕ ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου,δεν στα ειπα και γω ομως αναλυτικα...ο σκυλος ειναι τωρα 20 μηνων,ξεκινησαμε βασικη απο οταν ηταν 3,πολυ χαλαρα στην αρχη και στην συνεχεια σχεδον σε καθημερινη βαση με μια φιλη η οποια δουλευε χρονια σε σχολη εκπαιδευσης στην Ελβετια.Ο σκυλος ειχε φτασει σε ενα αρκετα καλο επιπεδο μεχρι που εμεινε εγκυος και σταματησαμε τα μαθηματα..λουκανικακια του λιντλ εχουμε φαει κουτια ολοκληρα ! Ξερει πολυ καλα το ''εδω'' το οποιο σημαινει κολλημενος στο αριστερο ποδι,κατσε,κατω,μεινε κτλ
,οπως και αριστερες και δεξιες στροφες.Το προβλημα ειναι οτι δεν γινεται την ωρα που ειμαστε στην βολτα και αν δεν κραταω καποια λιχουδια να με τραβολογαει,εκτος το οτι το βρισκω ψιλοαπαραδεκτο και στην ουσια δεν τον αφηνω να το κανει,αλλα τον τραβαω συνεχως εγω αποτομα προς τα πισω,εχουμε μολις 15 κιλα διαφορα και εμενα μου βγαινει η πιστη απο αυτην την διαδικασια.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οταν δεν του εχω λουρι περπαταει πολυ καλυτερα διπλα μου απο οταν του το φοραω.Πραγμα ομως ριψοκυνδινο αν δεν ειμαστε σε χωρο χωρις αμαξια και κινηση,γιατι αν κατι του κινησει πολυ το ενδιαφερον φευγει σφεντονα.
Σκεφτομουν να παω σε καποια αλλη σχολη να με βοηθησουν να το διορθωσω μεχρι να επανελθει η δικια μας δασκαλα,ειναι κριμα ρε γμτ,εριξα πολλη δουλεια για πολλους μηνες και αυτη τη στιγμη εχω εναν σκυλο που δεν μπορω να του επιβαλλω αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ.Μεχρι και agility ειχαμε ξεκινησει και ειχε κανει σκονη τους γερμανικους ποιμενικους..
Γενικοτερα ομως νομιζω οτι χρειαζομαι εγω βοηθεια και οχι ο σκυλος,στο να μαθω πως να του βγαζω σωστα και προς οφελος μου την ενεργεια του,απο την οποια..εχει μεγαλο αποθεμα και προς το παρον την βγαζει ολη στο λουρι.
μαλλον πρεπει να παχυνεις λιγο...αν θες εγω σου χαριζω μερικα κιλα....
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 08-03-11, 11:56
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

Μεγαλωσε λιγο ο μικρος εδω ειναι 7 μηνων , δεν ηταν η καλυτερη του μερα αλλα καλος ηταν

BORKED
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 08-03-11, 17:25
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

δεν κρατιέται μιλάμε ο ΝΕΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 08-03-11, 17:43
kanarini Ο χρήστης kanarini δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2008
Περιοχή: Νικαια-Νεαπολη
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Πολυ καλος ο μικρος Νικο.
__________________
http://www.kanarini.net/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
SOS ψαρακι στα τελευταια του ! olga Γλυκό νερό - Γενικά 8 15-07-10 00:03
Ποιον μετασχηματιστη-τροφοδοτικο? achisael Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 22 17-03-10 11:44
sos στα τελευταια... iliastsi Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 4 30-04-09 16:11
Στα τελευταια του ο clown... vasilakis Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 4 17-11-06 17:11
Χρειαζομαι εαντλια-κυκοφορητη αλλα ποιον.ΕΠΕΙΓΟΝ Nik25 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 42 18-07-06 12:50

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06994 seconds with 15 queries