Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 20-10-12, 17:01
mikros84 Ο χρήστης mikros84 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zipo Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρήστο,δε λέγεται αυτό καλή διάθεση για συνεννόηση,ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.¶λλα πράγματα σε ενδιαφέρουν θα έλεγε κανείς,παρά η ιδέα της συφιλίωσης κάτω από την ομπρέλα του συλλόγου...δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί πράγμα μιλάς και σε τί αναφέρεσαι...ή μάλλον σε τί αναφέρεται ο βοκοστας,γιατί αυτή η παράγραφος είναι δική του και όχι δική σου...πιθανόν και τα παρακάτω.Βοήθησέ με να καταλάβω,για πιά συμφιλίωση μιλάς και για ποια άλλα πράγμαρτα

Πώς να δηλώσουν τα μέλη συμμετοχή αν δεν μπορούν να βολευτούν με την ημερομηνία;Έχουμε καιρό ακόμα για να το κανονίσουμε όσο το δυνατόν πιο όμορφα.Γιατί πάλι,ξανά και ξανά,συναντώ αποφάσεις στον πρώτο ενικό;Έχει νόημα πόσοι έχουν δηλώσει από κάθε φόρουμ αυτή τη στιγμή,όταν οι μισοί δεν βολεύονται από τις ημερομηνίες;Έτσι,όπως το θέτεις,προτιμάς να μαζέψουμε μια λίστα με άτομα και όποια έχει τα περισσότερα να αποφασίσει για την ώρα και τη μέρα.Θα ήταν σωστό;Αν πάλι θέλετε να γίνει έτσι,με ψηφοφορία και σας φαίνεται δίκαιο,δεν υπάρχει πρόβλημα,αλλά νομιζω ότι αν βολευτούν τα φόρα,λίγοι θα μείνουν δυσαρεστημένοι.Όταν,όμως,αποκλείεις ένα ολόκληρο φόρουμ με κάθε προσπάθεια,αυτό πως θα μπορούσε να γεμίσει τον κόσμο με θετικότητα;Και ποιος ,τελοσπάντων,αποφασίζει για αυτές τις συναντήσεις από μόνος του;Για όλους δεν είναι;Θέσατε κάποιον υπεύθυνο κάπου;Υπάρχει κάποιος φορέας που τις οργανώνει και μπορεί να πετά ημερομηνίες όποτε αποφασίσει;Τόσο που επιμένετε κάποιοι για την Κυριακή,θα έλεγε κάποιος κακοπροαίρετος ότι από την αρχή την είχατε επιλέξει επίτηδες και γι' αυτό επιμένετε.Μα το κέρδος από αυτή τη συνάντηση είναι αν κατάλαβα καλά η συμφιλίωση όλων των κοινοτήτων.Δεν τέθηκε κανείς υπεύθυνος διοργάνωσης στη Θεσσαλονίκη και παρακαλώ τα παιδιά που έχουν τη λαμπρή ιδέα ενός ενωτικού συλλόγου να θέσουν κάποιον εδώ και τώρα υπεύθυνο για συνεννόηση,κάποιον παρακαλώ που δεν κοιτά τα προσωπικά συμφέροντα και ενδιαφέρεται για κάτι καινούριο,γιατί έτσι όπως πηγαίνουν τα πράγματα,η ιδέα θα στεφθεί με αποτυχία πριν καν αρχίσει.

Οποίος νομίζει ότι υπερβάλλω και δεν μπόρεσε να εντοπίσει τίποτα το κακό στα λόγια όσων τοσο ένθερμα πρότειναν Κυριακή 12 ΑΚΡΙΒΩΣ,ας μου απαντησουν με π.μ. για να μη δώσουμε εδαφος σε αντιπαραιεσεις που δε θα επρεπε ουτε στο ελαχιστο να υπάρχουν στο θέμα αυτό....τώρα που το διαβάζω όλο αυτό είμαι σιγουρος ότι είναι του βοκόστα...και ερωτώ απλά...που βρε παιδιά είναι το τόσο μεγάλο πρόβλημα να πάτε μια ώρα αργότερα στην συνάντηση σας??...δηλ. τι θα γίνει, αν αργήσετε λίγο??
Το θέμα το ανέλαβε και το ανέβασε ο snakepanos.
Εγώ απλά είπα την γνώμη μου και το πότε μπορώ, και δέχομαι επίθεση, από τους διαχειριστές του α4φ, σε πρώτο ενικό, ότι και καλά ''άλλα πράγματα έχω στο μυαλό μου και δεν με ενδιαφέρει η συμφιλίωση κ.λ.π.''
Τα απογεύματα και του σαββάτου και της κυριακής, εχει αγώνες σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, αλλά και αθλητικές δραστηριότητες για τα παιδιά μας, που για μένα είναι πιο σημαντικά από το κους κους και την ανταλλαγή κλαδεμάτων της ψαροσυνάντησης.
Για άλλα πράγματα που λέει ο zipo...Δεν καταλαβαίνω...
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ανοιχτή συζήτηση για το μέλλον του συλλόγου . ΣΤΑΜΑΤΗΣ Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 80 18-03-13 13:18
Ανοιχτή συζήτηση για το θέμα των αδέσποτων maria1983 ¶λλα ζώα 0 19-10-11 08:31
Που θα βρω Eliwell στην Θεσσαλονικη? Nik25 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 14 05-06-08 12:36
Φυτα Στην Θεσσαλονικη SLK200 Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 3 13-01-06 10:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13142 seconds with 14 queries