Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-02-11, 15:08
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή ΤΙ ΦΙΛΤΡΟ ΣΕ RIO 300???

καλησπερες. προχθες παρηγγειλα το rio 300 κι ερχεται απο μερα σε μερα.το πειρα απο πολυ γνωστο μαγαζι στην Αθηνα,το ξερετε ολοι (W......N), σε πολυ καλη τιμη αλλα anyway.επειδη ειναι κομπλε το μονο που θελω ειναι να το ενισχυσω λιγο με ενα εξωτερικο φιλτρο.λεω να κρατησω και το εσωτερικο συναμμα με αυτο που θελω να παρω.μερικες σκεψεις ειναι:

FLUVAL 405:1300L/H,20W,8,5KG,3 χρονια εγγ. 135¤
sun-sun HW-304b:2000L/H,55W,8KG 90¤
JBL E1500:1500L/H,35W,8KG,4 χρονια εγγ. 118¤

αυτα υπερισχυουν απο μια ερευνα αγορας/σχεσης τιμης που εκανα.το sun-sun το κινεζικο δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο,για τα αλλα μιλαει και η εγγυηση αλλα και το ονομα..!!!

καμμια αλλη προταση???
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-02-11, 15:52
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Προσωπικά, θα σου έλεγα να βγάλεις το εσωτερικό φίλτρο του ενυδρείου..... θα κερδίσεις και τον όγκο του σε λίτρα, αλλά και σε εμφάνιση.

Το fluval 405, είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ για τα λίτρα του ενυδρείου σου...........

Θα μπορούσες βέβαια αν ήθελες να πας και σε κάποιο EHEIM, αλλά ότι γουστάρεις, κάνεις.............
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-02-11, 16:32
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Sorry για το off topic,αλλα ποσο σου στοιχισε το 300αρι (με την βαση φανταζομαι);
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-02-11, 18:31
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

δυστυχως δεν ειχε βαση.το ενυδρειο βγηκε 375¤ και με κατι ανακλαστηρες(που ηταν πανακριβοι)βγηκε 440¤.τωρα παει 440¤ σκετο γιατι εληξε μια προσφορα που ειχε.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-02-11, 21:01
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Εγω αν ηθελα να κανω οικονομια και το φιλτρο ηταν για υποστηριξη και οχι βασικο, δεν θα ελεγα οχι στο κινεζικο αφου το γεμιζα με χυμα Siporax και εβρισκα διαθεσιμες ανταλλακτικες τσιμουχες, κεραμικα αξονακια και μια φτερωτη.
Σιγουρα θα απεκλεια το fluval αφου δεν μου δινει τη δυνατοτητα με τον τροπο κατασκευης του να βαλω οτι υλικα θελω και οπως θελω.

Επισης το κινεζικο που αναφερεις εχει λαμπα UV που δεν χρειαζομαι.
To HW-304A δεν σου κανει χωρις UV?

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η καταναλωση 55W!!!!!
20-30W περισσοτερο απο ενα αντιστοιχων προδιαγραφων φιλτρο.

ΥΓ μια απορια μονο: η UV δεν καταναλωνει ρευμα? Γιατι το Α και το Β (χωρις και με UV) εχουν και τα δυο 55W καταναλωση???
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-02-11, 22:32
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω αν ηθελα να κανω οικονομια και το φιλτρο ηταν για υποστηριξη και οχι βασικο, δεν θα ελεγα οχι στο κινεζικο αφου το γεμιζα με χυμα Siporax και εβρισκα διαθεσιμες ανταλλακτικες τσιμουχες, κεραμικα αξονακια και μια φτερωτη.
Σιγουρα θα απεκλεια το fluval αφου δεν μου δινει τη δυνατοτητα με τον τροπο κατασκευης του να βαλω οτι υλικα θελω και οπως θελω.

Επισης το κινεζικο που αναφερεις εχει λαμπα UV που δεν χρειαζομαι.
To HW-304A δεν σου κανει χωρις UV?

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η καταναλωση 55W!!!!!
20-30W περισσοτερο απο ενα αντιστοιχων προδιαγραφων φιλτρο.

ΥΓ μια απορια μονο: η UV δεν καταναλωνει ρευμα? Γιατι το Α και το Β (χωρις και με UV) εχουν και τα δυο 55W καταναλωση???
Εχει εξτρα τα watt των λαμπων στο σαιτ τους
http://www.sunsun-china.com/product/html/?417.html
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-02-11, 23:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgis4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει εξτρα τα watt των λαμπων στο σαιτ τους
http://www.sunsun-china.com/product/html/?417.html
Μα και στο σαιτ τους και τα δυο φιλτρα 55W ειναι.
http://www.sunsun-china.com/product/html/?417.html
http://www.sunsun-china.com/product/html/?419.html


εντιτ : Ααααα λεει απο κατω στα κινεζικα UV灯功率 5W/7W/9W. αυτο θα εννοεις
Ακομα χειροτερα δλδ το Β θα ειναι 60,64 ή 69 Watt!!!!!!!! αναλογα τη UV που φορανε?
24 ωρες το 24ωρο?
Καλα φιλαρακια θα γινετε με τη ΔΕΗ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-02-11, 23:05
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
εντιτ : Ααααα λεει απο κατω στα κινεζικα UV灯功率 5W/7W/9W. αυτο θα εννοεις
Ακομα χειροτερα δλδ το Β
Ακριβως.Βεβαια αγνωστο γιατι εχει 3 διαφορετικα νουμερα σε watt λαμπας.Πθανον για το τι λαμπες μπορει να σηκωσει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-02-11, 16:25
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω αν ηθελα να κανω οικονομια και το φιλτρο ηταν για υποστηριξη και οχι βασικο, δεν θα ελεγα οχι στο κινεζικο αφου το γεμιζα με χυμα Siporax και εβρισκα διαθεσιμες ανταλλακτικες τσιμουχες, κεραμικα αξονακια και μια φτερωτη.
Σιγουρα θα απεκλεια το fluval αφου δεν μου δινει τη δυνατοτητα με τον τροπο κατασκευης του να βαλω οτι υλικα θελω και οπως θελω.

Επισης το κινεζικο που αναφερεις εχει λαμπα UV που δεν χρειαζομαι.
To HW-304A δεν σου κανει χωρις UV?

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η καταναλωση 55W!!!!!
20-30W περισσοτερο απο ενα αντιστοιχων προδιαγραφων φιλτρο.

ΥΓ μια απορια μονο: η UV δεν καταναλωνει ρευμα? Γιατι το Α και το Β (χωρις και με UV) εχουν και τα δυο 55W καταναλωση???
μα καλα ρε delta...πανω που ειχα κατασταλαξει μου απεκλεισες το fluval
χωρις πλακα τωρα το fluval ειναι λιγο απο ολα...μη σου πω πολυ απο ολα...!γιατι και 1300 ειναι και μεγαλο καδο εχει ( και χαμηλη καταναλωση εχει 20!!!λιγο πιο τσιμπημενη τιμη εχει στα 135 , 144 με μεταφορικα αλλα ειναι και full extra!εγω τελικα μαλον σ'αυτο θα καταληξω αν και κοιταζω και τα παρακατω(τι λετε???)

ferplast bluextreme 1100l/h,16w,7kg,full extra 100¤
jbl e1500 1500l/h,35w,8kg,full extra 118¤
tetratec ex1200 1200l/h,21w,12kg, 118¤
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-02-11, 16:29
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Τι ψαράκια θα βάλεις (παίζει και αυτό τον ρόλο του.....);;;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-02-11, 16:43
panos tsokas Ο χρήστης panos tsokas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-11-2010
Περιοχή: kolonos
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

εγω θα εβαζα το EHEIM 2215
-------------------------
15 watt*

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos tsokas : 15-02-11 στις 16:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-02-11, 17:39
Το avatar του χρήστη HLIASKR
HLIASKR Ο χρήστης HLIASKR δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2010
Περιοχή: ΛΗΜΝΟΣ
Μηνύματα: 607
Προεπιλογή

Εγω εχω στο δικο μου το εσωτερικο φιλτρο της juwel και το 2075 της eheim το οποιο εχει καταναλωση 16w και 1250L/H.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-02-11, 18:19
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georod7 Εμφάνιση μηνυμάτων
μα καλα ρε delta...πανω που ειχα κατασταλαξει μου απεκλεισες το fluval
χωρις πλακα τωρα το fluval ειναι λιγο απο ολα...μη σου πω πολυ απο ολα...!γιατι και 1300 ειναι και μεγαλο καδο εχει ( και χαμηλη καταναλωση εχει 20!!!λιγο πιο τσιμπημενη τιμη εχει στα 135 , 144 με μεταφορικα αλλα ειναι και full extra!εγω τελικα μαλον σ'αυτο θα καταληξω αν και κοιταζω και τα παρακατω(τι λετε???)

ferplast bluextreme 1100l/h,16w,7kg,full extra 100¤
jbl e1500 1500l/h,35w,8kg,full extra 118¤
tetratec ex1200 1200l/h,21w,12kg, 118¤
Tα fluval ειναι καλα φιλτρα απο τις περισσοτερες αποψεις κατοχων τους.
Εμενα απλως δεν μου "κανουν" γιατι με το στησιμο που εχουν (στο μηχανικο φιλτραρισμα) δεν μπορω να κανω "αλχημιες" με τα υλικα.
Οκ λεπτομερειες, αλλα ειμαι και "περιεργος" εγω με τα φιλτρα.

Θα υπενθυμισω και σε εσενα οτι τα χαρακτηριστικα των φιλτρων που γραφεις, πχ "1500l/h,35w,8kg," δεν ειναι ενδεικτικα της πραγματικοτητας που μπορει να νομιζεις.
Δεν λεω οτι λενε ψεμματα, απλα οταν αναφερουν 1500 λ/ω, μη περιμενεις να δεις στο ενυδρειο να γυριζουν 1500 λιτρα. Αυτη ειναι η ονομαστικη ροη της αντλιας του φιλτρο σε μηδενικο υψος και χωρις υλικα. Εσυ με τα δεδομενα αυτα και το υψος του δικου σου ενυδρειου υπολογιζεις το αποτελεσμα. Γιατι οταν πχ λενε delivery head 1.6m δεν εννουν οτι κανει για ενυδρεια που φτανουν στο 1.6 υψος, αλλα οτι στο 1.6m υψος σταματαει σχεδον η ροη και αν θελεις να εχεις καλη ροη (δλδ πανω τα μισα απο της ονομαστικης ροης) να το βαλεις σε ενυδρειο ας πουμε μεχρι ενα μετρο υψος.

Τα κιλα που γραφεις δεν ξερω σε τι αναφερεται ακριβως και ειναι πολυ συγκεχυμενη πληροφορια.
Μπορει να σημαινει το βαρος του φιλτρου. Κατι που δεν μας νοιαζει ή μαλλον μας νοιαζει να ειναι οσο πιο ελαφρυ γινεται για να μπορουμε να το μεταφερουμε πιο ευκολα.
Συνηθως αναγραφουν "χωρητικοτητα καδου" που δεν σημαινει συνηθως ποσα υλικα χωραει αλλα ποσο ογκος ειναι ο καδος του αν ... τον γεμιζαμε νερο, και με τις απωλεις χωρου λογω καλαθιων κλπ τα υλικα να βγουν λιγοτερα. Χειροτερα ακομα καποια αναφερουν " ογκο φιλτρου" που σημαινει ποσος ειναι ο ογκος του φιλτρου ... εξωτερικα ... και μαζι με την κεφαλη.
Στα watt δεν μπορουν ν "κλεψουν", παρα μονο στην αποκρυψη της καταναλωσης οταν εχουν και UV οπως ειδαμε πιο πανω.
Γιαυτο μελετα το καλυτερα το θεμα να πληρει τις απαιτησεις που εχεις για ενα φιλτρο.
Και φυσικα στις απαιτησεις σου να λαβεις υποψιν σου αυτο που λεει ο Σωτηρης. Για ποια ψαρια το θελεις και σε τι αριθμο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-02-11, 21:14
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sotiris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ψαράκια θα βάλεις (παίζει και αυτό τον ρόλο του.....);;;;;;;
δεν εχω καταληξει τελειως ρε παιδι μου,ειμαι λιγο ντεμι.μ'αρεσουν τα κοινωνικα κυριως ενυδρεια και μαλον παω για σκαλαρια με , αν καταφερω να τα ταιριαξω, μονομαχους(πριν αρχισετε να φωναζετε για τους μονομαχους εννοω 1 αρσενικο και 3-4 θηλυκα) κανα γουραμι γατοψαρα γαριδουλες και βλεπουμε... αλλιως μπορει να βαλω μονο κιχλιδες η δισκους θα δουμε.κατσε να το στρωσω!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα fluval ειναι καλα φιλτρα απο τις περισσοτερες αποψεις κατοχων τους.
Εμενα απλως δεν μου "κανουν" γιατι με το στησιμο που εχουν (στο μηχανικο φιλτραρισμα) δεν μπορω να κανω "αλχημιες" με τα υλικα.
Οκ λεπτομερειες, αλλα ειμαι και "περιεργος" εγω με τα φιλτρα.

Θα υπενθυμισω και σε εσενα οτι τα χαρακτηριστικα των φιλτρων που γραφεις, πχ "1500l/h,35w,8kg," δεν ειναι ενδεικτικα της πραγματικοτητας που μπορει να νομιζεις.
Δεν λεω οτι λενε ψεμματα, απλα οταν αναφερουν 1500 λ/ω, μη περιμενεις να δεις στο ενυδρειο να γυριζουν 1500 λιτρα. Αυτη ειναι η ονομαστικη ροη της αντλιας του φιλτρο σε μηδενικο υψος και χωρις υλικα. Εσυ με τα δεδομενα αυτα και το υψος του δικου σου ενυδρειου υπολογιζεις το αποτελεσμα. Γιατι οταν πχ λενε delivery head 1.6m δεν εννουν οτι κανει για ενυδρεια που φτανουν στο 1.6 υψος, αλλα οτι στο 1.6m υψος σταματαει σχεδον η ροη και αν θελεις να εχεις καλη ροη (δλδ πανω τα μισα απο της ονομαστικης ροης) να το βαλεις σε ενυδρειο ας πουμε μεχρι ενα μετρο υψος.

Τα κιλα που γραφεις δεν ξερω σε τι αναφερεται ακριβως και ειναι πολυ συγκεχυμενη πληροφορια.
Μπορει να σημαινει το βαρος του φιλτρου. Κατι που δεν μας νοιαζει ή μαλλον μας νοιαζει να ειναι οσο πιο ελαφρυ γινεται για να μπορουμε να το μεταφερουμε πιο ευκολα.
Συνηθως αναγραφουν "χωρητικοτητα καδου" που δεν σημαινει συνηθως ποσα υλικα χωραει αλλα ποσο ογκος ειναι ο καδος του αν ... τον γεμιζαμε νερο, και με τις απωλεις χωρου λογω καλαθιων κλπ τα υλικα να βγουν λιγοτερα. Χειροτερα ακομα καποια αναφερουν " ογκο φιλτρου" που σημαινει ποσος ειναι ο ογκος του φιλτρου ... εξωτερικα ... και μαζι με την κεφαλη.
Στα watt δεν μπορουν ν "κλεψουν", παρα μονο στην αποκρυψη της καταναλωσης οταν εχουν και UV οπως ειδαμε πιο πανω.
Γιαυτο μελετα το καλυτερα το θεμα να πληρει τις απαιτησεις που εχεις για ενα φιλτρο.
Και φυσικα στις απαιτησεις σου να λαβεις υποψιν σου αυτο που λεει ο Σωτηρης. Για ποια ψαρια το θελεις και σε τι αριθμο.
παιδια καλα τα λετε για τα eheim αλλα κι εγω δεν θα το συζητουσα αν ηταν να δωσω 2 100αρικα για το φιλτρο.ξεκινησα με 100 και εχω φτασει τα 144 με μεταφορικα για το fluval και μεχρι εκει.απο κει και περα δε θα'χει γαλα να πιει το μωρο κι εμενα θα με πεταξει η γυναικα εξω απο το σπιτι.. (η μουρμουρα παει συννεφο).
τα κιλα που λεω delta εννοω τα λιτρα του καδου.τα υπολοιπα τωρα το ξερω πως δεν ειναι ενδεικτικα της πραγματικοτητας αλλα οταν τα βαζεις διπλα διπλα τουλαχιστον ειναι ενα μετρο συγκρισης.τωρα για το fluval που λες...ειναι θεμα του τι πιστευεις.για μενα ειναι σωστο το να γινετε πρωτα ο μηχανικος καθαρισμος,που κραταει τα χοντρα ας πουμε, κι επειτα τα υπολοιπα...!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-02-11, 21:57
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Δες κι αυτη την προταση.
Μαζι με το εσωτερικο του 300 θα εβαζα ενα eheim 2217 με σφουγγαρια πανω κατω ή ενα ασπρο (fine pad) πανω ή sera filterwool πανω, και γεματο ενδιαμεσα με 5 litra siporax.

2217 (20W) με διπλα βανακια 106Ε http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=47013
5 λιτρα σιποραξ 26Ε + κατι ψιλα για το κτελ http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1847
2 Σφουγγαρια 9Ε http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1386
Συνολο 145Ε περιπου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-02-11, 16:03
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

σας ευχαριστω ολους παιδια,τελικα παρηγγειλα το fluval 405 (παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες του φιλου μας του delta να παρω το eheim ).
το ειδα απο κοντα να δουλευει σε pet shop και μετα απο πολλες ερωτησεις για τη λειτουργεια και την αξιοπιστια του το αποφασισα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-02-11, 16:07
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49309

φιλε εδώ πουλάει FX5 με 150¤. Δες αν δεν το έδωσε τελικα να παρεις αυτό. Η διαφορά στην τιμή μικρή, στο αποτελεσμα τερααααααααααααααααααααααααααααααααααααστια...
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-02-11, 19:14
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georod7 Εμφάνιση μηνυμάτων
σας ευχαριστω ολους παιδια,τελικα παρηγγειλα το fluval 405 (παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες του φιλου μας του delta να παρω το eheim ).
το ειδα απο κοντα να δουλευει σε pet shop και μετα απο πολλες ερωτησεις για τη λειτουργεια και την αξιοπιστια του το αποφασισα!!!
Που-σουουουουουουουου
Εχασα τη μιζα μου
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-02-11, 20:20
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49309

φιλε εδώ πουλάει FX5 με 150¤. Δες αν δεν το έδωσε τελικα να παρεις αυτό. Η διαφορά στην τιμή μικρή, στο αποτελεσμα τερααααααααααααααααααααααααααααααααααααστια...
φτουυυυ,τωρα το λες ρε tsoum.ειναι κρατημενο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Που-σουουουουουουουου
Εχασα τη μιζα μου
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-02-11, 20:38
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Αυτό σου λέω. Δες μήπως δεν το εχει δώσει τελικά.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 17-02-11, 20:46
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό σου λέω. Δες μήπως δεν το εχει δώσει τελικά.
ρωτησα,το'δωσε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-02-11, 21:46
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Κριμα... Πραγματικα μοναδική ευκαιρία...
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Φιλτρο pavlos15 Δίσκοι 14 30-12-10 11:23
φιλτρο g-pavl Γλυκό νερό - Γενικά 0 03-12-08 23:04
Φιλτρο epistimon Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 8 13-04-07 17:39
φιλτρο naupaktos84 Γλυκό νερό - Γενικά 4 22-02-07 08:57
τι φιλτρο??? GODLIGHT Γλυκό νερό - Γενικά 4 10-02-06 10:45

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08198 seconds with 15 queries