Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-03-16, 21:29
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σιγουρα ολα μπορουν να γινουν.αναλογα πως το βλεπει ο καθενας.
πχ η εμπειρια ενος χομπιστα δεν σημαινει μονο πως μπορει να ανταποκριθει σε εκτακτη αναγκη,μπορει να σημαινει επισης πως γνωριζει τους πιθανους κινδυνους
και λογω της εμπειριας του αποφασιζει να μην τους λαβει υποψη του.(κακο του κεφαλιου του αν με ρωτησεις,αλλα μπορει να συμβει)
δηλαδη μπορει εγω πχ, να εχω δεκα χρονια ενυδρεια και να πω ελα μωρε,δε βαριεσαι αμα ψοφησουν ψοφησαν τα νεον.


η μπορει ενας αλλος εμπειρος χομπιστας να μην ασχοληθει καν με το να συνδιασει ψαρια γιατι πιστευει πως τα "species tanks" ειναι πιο σωστα ενυδρεια γενικοτερα.

γιαυτο ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του,αλλα τα αντικειμενικα δεδομενα ειναι αυτα που γραφουν τα προφιλ και οι περιγραφες του καθε ειδους.δεν θεωρω οτι εχω μεγαλη εμπειρια σε τιποτα ενυδρειακο,
αλλα σε οσα ψαρια εχω κρατησει,δεν θυμαμαι ουτε μια φορα που να επεσαν εξω οι πληροφοριες στα προφιλ.
αν διαβαστουν σωστα,ολες οι πληροφοριες που χρειαζεται καποιος ειναι εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-03-16, 00:44
Το avatar του χρήστη alexis cosmo
alexis cosmo Ο χρήστης alexis cosmo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-04-2015
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
σιγουρα ολα μπορουν να γινουν.αναλογα πως το βλεπει ο καθενας.
πχ η εμπειρια ενος χομπιστα δεν σημαινει μονο πως μπορει να ανταποκριθει σε εκτακτη αναγκη,μπορει να σημαινει επισης πως γνωριζει τους πιθανους κινδυνους
και λογω της εμπειριας του αποφασιζει να μην τους λαβει υποψη του.(κακο του κεφαλιου του αν με ρωτησεις,αλλα μπορει να συμβει)
δηλαδη μπορει εγω πχ, να εχω δεκα χρονια ενυδρεια και να πω ελα μωρε,δε βαριεσαι αμα ψοφησουν ψοφησαν τα νεον.


η μπορει ενας αλλος εμπειρος χομπιστας να μην ασχοληθει καν με το να συνδιασει ψαρια γιατι πιστευει πως τα "species tanks" ειναι πιο σωστα ενυδρεια γενικοτερα.

γιαυτο ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του,αλλα τα αντικειμενικα δεδομενα ειναι αυτα που γραφουν τα προφιλ και οι περιγραφες του καθε ειδους.δεν θεωρω οτι εχω μεγαλη εμπειρια σε τιποτα ενυδρειακο,
αλλα σε οσα ψαρια εχω κρατησει,δεν θυμαμαι ουτε μια φορα που να επεσαν εξω οι πληροφοριες στα προφιλ.
αν διαβαστουν σωστα,ολες οι πληροφοριες που χρειαζεται καποιος ειναι εκει.
έτσι ακριβώς είναι .
όλα είναι γραμμένα αρκεί να τα διαβάσουμε με προσοχή γιατί θα φιλοξενισουμε ζωντανά που για την διαβίωση τους εξαρτώνται μόνο από εμάς και η απερισκεψια ο λάθος χειρισμός η η αδιαφορία μας μπορεί να τα σκοτώσουν αν όχι γρήγορα σίγουρα μακροπροθεσμα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-03-16, 01:28
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Τα νέον εκτός από αρκετά ευαίσθητα σαν είδος... κακοποιούνται συχνότατα σε μικρά ενυδρεία, λόγω του μεγέθους τους (όπως και πολλά ακόμα είδη).
Προσωπικά διαφωνώ με την συγκατοίκηση των 2 ειδών (που έχουν και διαφορετικούς τόπους (ηπείρους) καταγωγής).
Τελικά αυτό το ενυδρείο (που θα στηθεί)... είναι σαν ακορντεόν και όλο... αλλάζει μέγεθος.
Από όσα έχουν γραφτεί... μόνο ότι γράφτηκε για τα λίτρα... φαίνεται να έχει σημειωθεί.-
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ps. Demasoni συγκατοίκηση. sofianos7 Malawi 22 27-12-14 09:40
Συγκατοίκηση δίσκων fh84 Δίσκοι 8 10-11-14 00:50
συγκατοίκηση 2 πλέκο maria p Γατόψαρα Ν. Αμερικής 7 18-12-12 08:58
sos-ιδανική θερμοκρασία- συγκατοίκηση NICKMAN Ζωοτόκα 4 05-03-11 11:06
Συγκατοίκηση αρσενικά θυλικά Kotsos Bettas 7 12-06-09 20:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03838 seconds with 14 queries